Elenor

Elenor

• 5.9.2009  23:20

Na začátku jsem byla ještě přesvědčená o tom, že dám ***. Ale jak film ubíhal dál, já se nudila víc a víc. Celkově slabé - příliš postav a žádná nemá dost prostoru + málo vtipné (duo Caesar a Brutus to nezachrání) + příliš dlouhá stopáž. Cornillac mi jako herec nevadil, ale scénáristé mu dali do úst takové hovadiny, že i neblaze proslulý galský bard vedle něj působí inteligentně. Mimo to, několik vtípků drze vykradli z kreslených Asterixů.

• 5.9.2009  16:46

Hrozná nuda a splácanina k tomu. O to větším překvapením pro mě byla crazy ulítlá dvojka.

• 9.8.2009  18:19

Slušné, ale Barbie měla i lepší filmy ;-). Zajímavé je, že Barbie sice dabuje jako vždy skvělá Kelly Sheridan, ale Eden dabuje někdo jiný...asi proto, že je tady na začátku zlá a to Barbie přece nikdy být nemůže :-)

• 5.8.2009  09:47

Moc hezká televizní pohádka, líbila se mi dokonce ještě víc než její slavnější remake (Princezny nejsou vždycky na vdávání) ;-).

• 3.8.2009  00:03

Chyběl mi tam ten Branaghův nadhled, ale je mi jasné, že téma této hry by ho asi neuneslo...

• 2.8.2009  23:58
    Casanova (2005)

Vlastně to byl velice příjemný snímek...shakespearovský duch, převlíkačky, slovní přestřelky, krásná výprava... Upřímně řečeno, čekala jsem víc (hlavně co se scénáře týče, např. závěr mi přišel zbytečně roztahaný a přitom neefektní), ale za Heatha Ledgera (R.I.P.), Siennu Miller a roztomilého Charlieho Coxe se přikláním ke čtyřem hvězdičkám.

• 2.8.2009  00:26
    Princezna Fantaghiró 5 (TV film) (1996)

,,Prchejte před hladovým jídlem!" ... a tímhle filmem.

• 2.8.2009  00:21
    Princezna Fantaghiró 4 (TV film) (1994)

Kim Rossi Stuart jim v tom po třetím díle už nechtěl hrát, tak Romualda scénáristé proměnili v ošklivého pišišvora a na konci použili líbací scénu z jedničky...né že bych Romualda tak milovala, ale tohle bylo i na mě moc. Ty dvě * jsou vlastně jen za stále příjmnou Alessandru Martines, charismatického Tarabase a výbornou hudbu (i když se od jedničky nezměnila...:-))

• 1.8.2009  19:44

Prince Kaspiana sice dost osekali a není na něm moc co hodnotit, ale Plavbu zpracovali na výbornou. Jestli se jí film bude alespoň trochu podobat, máme se na co těšit. BTW - nádherně udělaný drak-Estác. Zato kostýmy a la renesance mi k Narnii moc neseděly.

• 1.8.2009  00:46

,,Tome, proč ti ta mladá dáma míří pistolí na hlavu?" ,,To je kapitán Osbornová, měla náročnej den." Neotřelým způsobem natočený a hlavně výborně sestříhaný snímek s detektivní zápletkou. Nejde v něm ani tak o děj (nestydím se přiznat, že jsem v něm dodnes některé věci nepochopila), ale o vynikající hlášky, svižné tempo a o Travoltu s Jacksonem, kteří si hraní evidentně užívali. Zdejší hodnocení nechápu, pro mě je to jeden z nejzábavnějších filmů jaké jsem kdy viděla ;-).

• 23.7.2009  21:25

Chápu, že jsou pro nejednoho našince italské pohádky nepochopitelné, ba těžko stravitelné (mluvící předměty, kýčovitost), ale pro mě měly vždycky zvláštní kouzlo. Dát pět hvězdiček mi brání dvě věci: za prvé (pro mě) naprosto nepřitažlivý princ a za druhé fakt, že Bavův Dračí prsten se mi vždycky líbil o chloupek víc...;-)

• 23.7.2009  21:13

Tenhle Miyazakiho snímek sice není zrovna můj šálek kávy, ale copak lze některému z jeho filmů dát méně než 5*? Hudba: Joe Hisaishi

• 30.6.2009  14:21
    Popelka (1995)

Původní japonské anime natočené na motivy klasické pohádky sestříhané do filmu. Díky tomu hodně klíčových scén vypadlo a řada momentů tak působí nelogicky. I přesto to ale nebyl špatný pokus a japonská animace je jako vždy nádherná!

• 29.6.2009  01:41

Už pro tu nostalgii nemohu jinak. Vlastně to byl seriál, který mě přivedl k fantasy - každou neděli jsem ho sledovala ve Studiu Rosa (nebo to bylo Jů Hele neděle? já už nevím...) a já pak dostala od dědy knížky (první díl jsem četla už v šesti letech). Dodnes si občas pobrukuju tu úvodní melodii. A Aslan byl sice plyšový, ale kdo by to řešil, že? Jediné, co mi dodnes vadí (když pominu ten šílený český překlad) je herečka, co hraje Lucinku. Já nevím jak vám, ale mně nepřipadala ani hezká ani roztomilá a nevím proč vybrali zrovna ji, když je pravým opakem knižní Lucinky.

• 18.6.2009  22:34
    Kitaro (2007)

Byla jsem připravená na všechno, ale na tohle teda ne... Nebylo to nejhorší, ale tu třetí hvězdičku dávám fakt jen z dobré vůle. Tatínek Oční bulva by mi ani tak nevadil, ani slabé triky, ale celkově mi to přišlo scénáristicky hodně slabé a dobré nápady nevyužité. Třeba to na druhé shlédnutí bude lepší.

• 14.6.2009  00:18

,,Co by na to asi řekl prezident Ford?"... ,,Děkuji vám, vaše láska mě zachránila, už nebudu muset zabíjet." ,,Vážně?" ,,Ne, jenom si z vás dělám prdel!" (největší sranda je, že když jsem poprvé viděla Kruh, nemohla jsem se ubránit myšlence, že by se všechno vyřešilo, kdyby prostě Naomi Samaru adoptovala...;-). Jasně, asi to není komedie století, ale bavila jsem se skvěle...

• 14.6.2009  00:14
    Kruh (2002)

Napoprvé dobré, ale stejně jako se nemůžete po shlédnutí Žhavých výstřelů dívat na Ramba s vážnou tváří, po Scary Movie 3 se u Kruhu nějak zapomenete bát...

• 14.6.2009  00:11
    Vybíjená (2004)

Mrzí mě to, ale tohle šlo fakt mimo mě. Prostě mi to nepřišlo vtipné. Ta první hvězdička je za Stillera. A ta druhá taky za Stillera ;-).

• 28.4.2009  18:30

...zrovna z toho poslouchám soundtrack, tak nemůžu jít pod míň :-). Ne vážně, Hanazakari no kimitachi je nejlepší dorama, jaké jsem zatím viděla!!!

• 27.4.2009  20:03

Kupodivu velice povedená hudba (budete si broukat ještě týden)! :-) Tak proč ne?

• 27.4.2009  20:01

(Opět hodnotím v rámci žánru animovaný film pro holčičky). Jak v Louskáčkovi, tak v Labutím jezeře mě zaujalo, jak tvůrci propojili nově pojatý příběh s původním baletem. Růžové, naivní, ale neškodné, milé a místy i velmi zábavné!

• 27.4.2009  19:53

Po komentáři Ninadel nevím co dodat, mluví mi z duše! Tyhle Barbie filmy nejsou tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát a jako fanoušek pohádek se za ně stavím. 4 * jsou možná moc, pokud bychom srovnávali s českými pohádkami (ať už s televizními nebo filmovými), ale v rámci žánru animovaná pohádka pro holčičky je toto hodnocení adekvátní.

• 19.4.2009  20:15

Je pravda, že na tenhle seriál musí být člověk (resp. anime otaku, co si budeme povídat) hodně pro-CLAMPově orientovaný. Taky Sakuru nesmí sledovat v angličtině, to je sebevražda. Díky americké invenci (prostě cenzuře) stala ze Sakury Kinomoto Sakura Avalon a to ještě nevíte všechno... Ale zpátky k japonské verzi: Je to neskutečně milý seriál, který je přes svou zdánlivou naivnost dokonale propracovaný a to jak scénář, tak postavy. Plus seriál podbarvuje neuvěřitelně příjemný hudební doprovod a i výtvarná stránka je odvedená na jedničku. _____________________________________________________________________ Jenom poopravím: seriál má 3 na sebe navazující řady, dohromady 70 epizod + 2 filmy a několik kratičkých speciálů. Dabing: Sakura: Sakura Tange, Yukito: Megumi Ogata, Touya: Tomokazu Seki, Tomoyo: Iwao Junko, Shaoran: Motoko Kumai, Kero-chan: Aya Hisakawa a další...

• 19.4.2009  20:08
    Gumídci (TV seriál) (1985)

,,Chytil jsem gumídka, kníže mě povýší!!!"

• 17.4.2009  21:40

Asi můj nejoblíbenější díl z 2. série ,,medvědů". Už pro to minigolfové hřiště (jehož součástí je mimo jiné i ptačí klec :-) nebo praktické vynálezy bobra Vašíka. Lehkost ani vytříbené dialogy prvních dílů si série druhá neudržela, ale přesto je ještě natolik nápaditá a dobře provedená, že se svým hodnocením nemůžu jít níž...:-)

• 17.4.2009  21:31

Chytla jsem to náhodou o vánočních svátcích a ohromně jsem se bavila. Obzvláště ve scénách s velrybou (,,A co za Pepíčka?" :-)

• 16.4.2009  00:40
    Lojzička je číslo (TV film) (2006)

Je to tak tři a půl hvězdy, kvůli Marii Doležalové a Hádkovi se přikláním k vyššímu hodnocení. Pěkná pohádka podle stejnojmenné předlohy Jany Kašové (najdete v knížce Patero pohádek v každé větší knihovně - stojí to za to :-). Šlo to udělat líp, poslední třetina byla křečovitá, ale jinak jsem se bavila. Za velké plus bych označila zmíněnou mladou dvojici Doležalová-Hádek, kteří jsou tu opravdu dobří a sluší jim to spolu. Naopak velkým mínusem je pro tuhle pohádku výkon Pavla Trávníčka - neuvěřitelně přehrává. Jediným filmem, ve kterém se mi kdy líbil zůstávají Tři oříšky pro Popelku. Možná proto, že tam byl předabovaný Svojtkou ;-)

• 16.4.2009  00:31
    Tajemství Lesní země (TV film) (2006)

Typický výplod brněnského studia - pěkné exteriéry, zajímavý námět, ale ten scénář...brrr! Herecké výkony taky dvakrát neoslní.

• 12.4.2009  21:05
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Já to fakt nechápu: vy vyčítáte telenovele, že je telenovelou! Samozřejmě, že je to rozvleklé, melodramatické, stupidní....a také milé, nenásilné, pohodové, romantické. Z telenovel, které jsem viděla jedna z nejlepších.

• 10.4.2009  22:51

Jako filmová komedie výborné, skvělí herci a dokonalý scénář (,,Saltzburg, Saltzburg...tam jsem taky nebyl..." ,,Cizinec není našinec!"). Přesto, moje krevní skupina to není.