• Pohádka
  • Fantasy

Úsměv Mony Lisy (2003)

Prvoplánový předvídatelný slaďák se skvělým hereckým obsazením (Julia sice mezi mé oblíbenkyně nepatří, zato Julia, Maggie a Kirsten ano). Čekala jsem od toho víc a na konci a se cítila ošizena.

Deník princezny 2: Královské povinnosti (2004)

Guilty pleasure? Ani ne. Deník princezny 2 je příjemná romantická oddechovka s chytrým scénářem a příjemným hereckým obsazením (Annie, Julie, Hector...). Takže pleasure bez toho guilty ;-) . A s tím hodnocením odpad to fakt přeháníte. Je přece kopa o tolik horších filmů!

Bartok (1999)

Viděla jsem to jen jednou jako malá a dodnes si vzpomínám, jak jsem pořád čekala až se tam objeví Aňa s Dimitrijem. Ale koukatelné to bylo.

Barbie a Tři Mušketýři (2009)

Tak tohle byla oproti předchozím barbie filmům slabota. Klišé, klišé, klišé...a pan Dumas se obrací v hrobě (radši jsem při sledování předstírala, že jsem v životě o mušketýrech a době krále slunce neslyšela - zkuste to taky, je to pak stravitelnější). Na druhou stranu si musíme přiznat, že animace barbie filmů je snímek od snímku lepší a koukatelnější. A občas jsem se i zasmála. Zajímavé komentáře: Naslund

G-FORCE (2009)

Nebylo to blbé ani nudné, ale i když jsem se při sledování usmívala, pořádně jsem se nezasmála ani jednou.

RumplCimprCampr (1997) (TV film)

3 a půl *, možná se někdy přikloním ke čtyřem ... nejpovedenější pohádka Zdeňka Zelenky, pro mě daleko koukatelnější záležitost než Nesmrtelná teta. Skvělá Elsnerová, tradičně dobří Satinský s Bohdalkou, spíše nevýrazný Ivan Hora, přehrávající Brodská s Merunkovou (ale za to zřejmě mohl scénář) no a pan Kepka byl vlastně docela příjemný :-).

Jumanji (1995)

Když mi bylo šest, pouštěli nám tento film ve školní družině. To byl zážitek! Nebudete mi to věřit, ale já tehdy měla za to, že jsem právě shlédla svůj první horor. Jen si to vezměte: hra která bubnuje a nasává do sebe lidi, fanatický střelec, nebezpečná zvířata... Dodnes si vzpomínám, jak jsem pak dlouho s mladším bráchou odmítala hrát jakoukoliv stolní hru :-). Až když jsem Jumanji viděla po několika letech podruhé jsem pochopila, že se nejedná o horor, nýbrž o jednu z nejpovedenějších a nejnapínavějších rodinných komedií všech dob.

Peklo s princeznou (2009)

Tři a půl hvězdy (přikláním se ke čtyřem hlavně kvůli Jirkovi s Terezou). Bohužel neproměněná šance. Skvělí herci, krásná výprava, sympatická ústřední dvojice Mádl-Voříšková. Ale co měl proboha znamenat ten Pecha ve vodnickém??? Tak fajn, necháme Pechu hrát strašidlo a budeme dělat jakože je to hodné království a všichni s vodníkem kamarádí. Ale na to, že je Pechův vodník postava naprosto nedějotvorná, byl na můj vkus v příliš mnoha scénách. Dobrý nápad se záměnou pravých čertů za nepravé byl trestuhodně nevyužitý. Čekala jse, že až se střetne Stránský-Lucifer se Stránským-kovářem, padne nějaká dobrá hláška a... ono nic. A ty ,,legrácky" s oháňkama byly úplně zbytečné a vzhledem k tomu, že je to film pro děti, bych si dvojsmysly odpustila. Panu Šmídmajerovi přeju štěstí s pohádkami do budoucna. Přece jen se radši třikrát po sobě podívám na Peklo s princeznou, než jednou na Princeznu ze mlejna. Peklo s princeznou má totiž do uřvaných troškovin naštěstí daleko.