Bobšule

Bobšule

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 23.1.2018  12:04

Slušná rodinná zábava. Bethany neměla chybu. Jack Black odvedl skvělou práci. Celek vyznívá jako zábavnější a zajímavější než původní Jumanji. Převyprávěno moderním jazykem s větším akcentem na uvolněnost a s menším množstvím pathosu. Pokud ještě někdy Jumanji, pak výhradně toto.

• 9.7.2017  14:05

Film má pro mě stejnou úroveň jako hry. V praxi to znamená celkem hodně zajímavé a lákavé téma, které je ale strašlivě odbyté. Zatímco autoři her - logicky - více akcentují historickou část děje, autoři filmu akcentovali především tu "současnou". No, nevím, jestli to bylo ku dobru věci. Ani jedno nedopadá šťastně, honba dvou zajíců po poli se nedaří ani v herním, ani ve filmové formátu. V případě filmu je jakž takž dotažená alespoň dějová "současná" linie, u historické se scénáristé ani nesnaží o nějakou divokou propracovanost, levně se odkazujíce na to, že "to jsou přece jen části Aguilarových vzpomínek". To, že jsou hodně děravé, je očividně moc netrápí. Jinými slovy: Dvě hodiny to mělo, a tak málo bylo řečeno. Škoda. Potěšil mě Jeremy Irons, který s milosrdnou ochotou hraje ve fantasy béčkách a někdy i dost možná i céčkách, takže nakonec tak nějak stejně stojí za to je vidět, viz např. Eragon, Dračí doupě a pod. ;-) Jo a ještě jeden klad film má. Tedy, pro milovnice Michaela Fassbendera. Ten nesleze z plátna. Jako na potvoru, nepatřím mezi ně... ;-)

• 3.2.2017  21:04
    Komediant (1984)

Když se dnes někde v masovějším médiu člověk o tomto filmu vůbec dočte, pak je to výhradně v souvislosti s odhalenými ňadry paní prezidentové. Což mi přijde vysloveně tragické. Mladý Vavřinec v podání neskutečného Oldřicha Kaisra, který se stane z čirého nadšení potulným hercem, a který celou zavedenou a zcela oprávněně skeptickou hereckou společnost člena po členu nadchne pro myšlenku uvedení Shakespearova Romea a Julie v Sasku zmítaným třicetiletou válkou, jehož obyvatelstvo rozhodně nemá ani nejmenší touhu po vysokém umění, a který během děje přehraje ústřední part každé z Shakespearových postav a přitom je přehraje nikoli jako Oldřich Kaiser, ale jako mladík, jenž podlehl kouzlu velkého Alžbětince... To je tak úžasná role, tak nádherná a tak bohatá rejstříkem i možnostmi, že je výše zmíněné zaškatulkování filmu prostě nehorázné. Už jenom kvůli Kaisrovu výkonu je potřeba ten film vidět. Jeho úžasný výkon pak samozřejmě podpořili i ostatní herci v rolích členů kočovné společnosti. A čistě pro poctivost, ona to paní prezidentová zahrála taky skvěle.

• 25.8.2016  22:21

Úžasný herecký koncert Meryl Streepové a opět velmi příjemný Hugh Grant. Simon Helberg mě trochu zaskočil. Patrně komičnost spočívající v jeho pípání ve vysoké tónině jsem nějak nepobrala. Mimikou při výkonech "pěvkyně" to ale dohnal. Ten člověk opravdu umí hrát jen očima. Scénář je velmi citlivě a dobře napsaný. Děj má spád a je prakticky bez jediného hluchého místa. Z kina jsem odcházela s bolavou bránicí, ale ovšem i - přiznejme si - ušima. To je učiněný sluchový masochismus. Ale stojí za to!!!

• 23.8.2016  22:09

Tematika filmu mě hodně dlouho odrazovala od shlédnutí, ale člověk poměrně záhy zjistí, že továrna i její neodvratné uzavření jsou jen kulisami pro skutečný herecký koncert. Parta starých dědků - zaměstnanců fabriky na šamotky - je tak neuvěřitelně silně obsazená, že není snad možné ani říci, kdo byl lepší. Příjemně jsem se bavila.

• 10.8.2016  14:42
    Záhadný pan Hyde (TV film) (1964)

Moc pěkné zpracování!! Atmosféra hezky odpovídá duchu knihy, přidaná linie zamilovaného Jekylla do mladé ženy byla možná úlitbou k zábavnosti pro diváka, ale upřímně, přidala Stevensonovu dílu na věrohodnosti a logičnosti. Herecké výkony všech jsou prvotřídní. Skutečně zajímavý je především Ilja Racek, který ve "svém" zlodušském Hydeovi musel najít styčné body s doktorem Jekyllem, jehož nádherně stylově hraje Martin Růžek. A ten mu proto naopak vytváří dostatek vodítek. Tam, kde Růžkův Jekyll z přemíry vyčerpání nebo později kvůli už prosazujícím se účinkům drogy "ujede" a projevuje se vzteklým zaječením, nebo jen nenápadným pohledem či gestem, tam se zakládá na Hydea, v němž pak Racek tyto naznačené prvky Jekyllovy povahy rozehraje naplno. SKutečnost, že jde o záznam přímého přenosu pak dodává divákovi pocit jisté adrenalinovosti, byť si sebevícekrát může opakovat, že takto se kdysi v televizi začínalo, takže s tím tehdy herci samozřejmě počítali a prostě to uměli. Opravdu moc pěkné. Po všech stránkách.

• 7.8.2016  23:11

Přechody od standardního barevného filmu k černobílému, či s filtry, mi neskutečně vadily a protivně mě rušily. V komentářích vícekrát zmíněné tzv. neohrabané dialogy mi přišly naopak zcela v pořádku. Film byl vyprávěn očima dítěte, čiliže jistá schematičnost suituací a jakási "vystřiženost" dialogů zejména dospělých postav jakoby z děje mi připadají jako logický výrazový prostředek hezky zachycující tendenci dětí zaplňovat mezery ve znalosti potřebných faktů čirou fantazií. A vnímání světa dospělých jaksi útržkovitě, tj. jasně vnímají jen to, čemu rozumějí, co je jim známé. Věci, jimž nerozumějí nebo neznají, buď pochopí po svém (například na základě nějaké vzdálené analogie), anebo prostě vypustí a nahradí něčím, co jim přijde zajímavější, anebo - což je asi na dětském přístupu nejpěknější - prostě tím, jak si myslí, že by to mělo být. Herecky moc pěkné. A pro mě osobně bylo i zajímavé vidět film z Kampy vyzařující naprostou jinou atmosféru, než na jakou je člověk ve filmech z této části Prahy zvyklý.

• 9.7.2016  20:54

Upřímně, není to zlé, ale tak na jedno shlédnutí. Hopkins má lepší filmy, v nichž hraje podobné postavy, ale tak nějak plastičtější. Tady chybí prakticky jakékoli emoce až příliš ostentativně. Tady se potlačují až natolik důsledně, že se chvílemi divák přistihne při pocitu, že je mu to vlastně celé jedno. A tak nakonec jen kouká do konce proto, aby se dozvěděl, kdo koho sejme. (Jediné, co mě skutečně zaujalo, byl epizodní příběh o záhadném zmizení čtveřice dřevorubců v táboře uprostřed lesů před několika dekádami. Žel, nedozvěděla jsem se pointu, což mě mrzí.) JO a pozor, klenotem filmu je pro mě osobně vyprávění starých dřevaů hned na začátku filmu o Královně borovic. Hláška "dodneška si z něj tahám třísky..." mi zůstane ještě dlouho v paměti. :-D

• 7.6.2016  11:23
    Tajemství Viléma Storitze (TV film) (1967)

Slušně udělaný televizní film. Hezká atmosféra, nádherná Praha, fešný Vilém Storitz a kouzlo Verneových románů. Bohužel, co mě malinko otrávilo, je značná nelogičnost, což by za normálních okolností snad tolik nevadilo, kdyby se ale od prvncíh scén a pak pravidelně dál ve filmu neobjevovala hláška, že základem je logika. Pak se totiž může stát, že se divák začne přemýšlet, proč po vypití lektvaru zneviditelní i šaty na člověku. A proč už tedy nezneviditelní meč. A když už se tedy tak pěkně ověřilo, že dodatečně uchopený předmět nezneviditelní, proč se tedy neobjevily alespoň obrysy té dobré dívky hned poté, co se převlékla do jiného odění (jistě tam celou dobu neběhala pořád v tomtéž...). Bohužel, ani vazba neviditelnosti na krev a vymizení efektu související se ztrátou jejího jistého množství není tak úplně super. Jeden by totiž v takovém případě čekal, že speciálně slečna by měla být už celkem solidně viditelná už po prvních pár měsících. (Jistěže před otěhotněním!) Nu, nebudu v tom dál šťourat. Předabování Martina Růžka i Waldemara Matušky je sice kvůli ztrátě české kopie filmu pochopitelné, ale bolí. Dost bolí.

• 30.5.2016  20:53

Tak tahle pohádka se mi nelíbila už jako dítěti. Dialogy místy až šroubované, jen proto, aby si to rýmovalo a bylo to umění s velkým U. Ale to bych snad ještě překousla. Co mě ale už jako dítě totálně odpudilo, to byl princ Radovan, který pro mě rozhodně nepředstavoval typ chlapa, o nějž by mělo smysl projevit cokoli, co jen trochu zavání slovem přízeň. Naopak v pohádce komicky směšný král Kazisvět mi v porovnání s ním přišel jako mnohem zajímavější typ. Těžko se divit, že jsem mu celkem fandila. V mých představách by bylo ideální, kdyby Radovan dostal od Kazisvěta na budku, Lada dostala slibovaný poklady a Kazisvětovi časem povila něco zrzků s rovnejma ofinkama. Závěrečné zesměšnění Kazisvěta mi navíc nikdy neštymovalo. Chlap, kterej celou dobu šmejdí od království ke království oblečenej v plátech najednou pořádně neumí šermovat?! To nefunguje a někde je chyba. Politické aspekty mi jako dítěti byly totálně ukradené. A jsou mi dodnes. Ale pohádka se mi dodnes nelíbí. Změkčilej Radovan mě nikdy nenadchne a senilní kuchař šišlající nad řádama toho či onoho taky ne. Takže dvě hvězdičky čistě jen pro Martina Růžka za Kazisvěta.

• 15.5.2016  19:59
    Ecce Constantia (TV film) (1992)

Neuvěřitelně zajímavé a navíc neotřelé zpracování. O hereckých výkonech nemá smysl hovořit. Tak silné obsazení ale ani nedává nic jiného tušit, než že se od prvních chvil na obrazovce rozehraje skutečný herecký koncert. Ačkoli je v současnosti určitě už jen málo lidí nahlížející na tuto epizodu našich a evropských dějin v jednoduché kosntrukci Zikmund - liška ryšavá, Jan Hus - mučedník, kvůli kterému byl koncil svolán, aby ho upálili, i vzdělanější člověk možná bude překvapený jak až složitá hra se to tehdy v Kostnici hrála. Zarámování děje do dobového televizního vysílání ve mě před shlédnutím vzbuzovalo silné obavy, že půjde o jakousi frašku. Ve skutečnosti působí tento koncept v některých místech příjemně a přitom opravdu jen jemně odlehčujícím dojmem a zároveň dobře funguje jako pojítko mezi současným způsobem vnímání světa a tehdejším děním v Kostnici. Už například samotné zahájení zprávami o počasí je naprosto geniálním řešením toho, jak divákovi stručně a jasně ukázat, jak vypadala Evropa v době upálaní Mistra Jana Husa.

• 23.2.2016  14:35
    Godzilla (2014)

Kdo chce vidět godzillu, má trochu smůlu, po většinu času na ní není přes všechny ty čmoudíky, sutiny nebo tmu dobře vidět. Totéž platí o monarších. izuální kvalita filmu doplatila na megalomanii jeho tvůrců. Chtěli opravdu obří potvory, tak je mají. Bohužel jsou tak velké, že s eprostě nevejdou celé do jednoho záběru.A když tam nakonec jsou, jsou z takové dálky, že nejsou pořádně vidět. Na druhé straně, co mě nadchlo, je několik zajímavých nových myšlenkových přístupů. Předně: Tohle je jeden z mála filmů, kde je přírodě přiznáno poslední slovo ve věci evoluce a určování toho, kdo na povrchu planety zůstane a kdo ne. A sekundárně, ovšem se stejnou důležitostí, tohle je jeden z mála filmů, kde se vojáci chovají jako svéprávné lidské bytosti a né zelené vypatlané kreatury bez rozumu. včetně nejvyšších šarží!!! Film je příjemnou moderní reminiscencí na starou verzi Godzilla vs. Mothra, což mně osobně docela potěšilo, protože v tomto filmu už rozhodně nešlo jen o prvoplánovou likvidaci nějakého radioaktivitou sršícího monstra. Film má samozřejmě i některé vyloženě nechtěné komické momenty, k těm nejmarkantnějším patří zajímavé chování všech monster ve městech a ve volné krajině, kde už svým samotným pohybem likvidují všechno, co jim přijde pod tlapky. V momentě, kdy se ocitnou v bezprostřední blízkosti hlavního hrdiny všechny ty lodě, domy a mosty s neuvěřitelnou opatrnosti podplouvají, obcházejí a překračují. ;-) Kdo mě ovšem z herců mile potěšil, je opět Ken Watanabe. Jeho postava nemá možná tolik prostoru, ale vykreslena je se veškerou lidskou hloubkou, kterou si zaslouží.

• 14.1.2016  21:47

Pěkné, moc pěkné. Chytře napsané, na diváka nikde nevybafne žádná levná divokost jen aby se - proboha - chvíli nenudil, na každou pointu si pěkně musí počkat až do okamžiku, kdy bude mít logický smysl. A navzdory panujícímu kultu krásy a mládí Kate Winsletová opravdu působí neuvěřitelně věrohodným dojmem, že je čerstvou vdovou a právě přišla o své jediné dítě. Její společné scény s Alanem Rickmanem coby Ludvíkem 14. jsou pak tím nejlepším z celého filmu. Moc s emi líbily kostýmy, hudba a spousta zajímavých záběrů. Nejvíce ale scénář.

• 14.12.2015  11:52

Pět hvězd dávám pouze filmům, které bych si ráda kdykoli zkoukla znovu. Tohle ovšem není ten případ. Tento film je tak moc dobrý, že ho podruhé už vidět hodně dlouho nemusím a pořád ho budu mít v živé paměti. Vynikajícímu scénáři, naprosto dokonalé kameře odpovídají úžasné herecké výkony.

• 6.10.2015  20:55
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Skvělé. Takové pygmalionské téma zcela naruby. Nicméně, jak já mu rozumim. :-)

• 28.7.2015  00:07
    Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)

Stejně, jako Jistě, pane ministře, dokonalé. A co víc, obě řady naprosto dokonale nadabované.

• 28.7.2015  00:05
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Dokonalé! ...a při tom všem strašné tím, jak realistické...

• 27.7.2015  23:55
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Hurá, konečně seriál pro mě. Toto jsou lidé, kteří hovoří jazykem mého kmene. Hrají stejné hry, mají stejné záliby, řeší stejná dilemata. Zcela jim rozumím. To mi však neblokuje možnost se z plna srdce zasmát. Jediné okamžiky, kdy poněkud "bliju v rohu" nastávají ve chvílích, kdy Howard začne někoho balit. Naopak lituji, že nemohu některé lidi ve svém okolíé sejmout stejně, jako Sheldon. Mně by to neprošlo, já na to nemám ty papíry. Jen pro upřesnění: Život s "Aspergery" NENÍ ve skutečnosti takto vtipný. Jako odreagování od reality to ale funguje dokonale. :-)

• 27.7.2015  23:12
    Krkonošské pohádky (TV seriál) (1974)

Naprostá klasika mého dětství. Na rozdíl od vlka, kterému jsme s bratrem fandili odjakživa, jsem se do fanklubu Trautenberka přiřadila až v dospělém věku. Jeho vynalézavost, podnikavost a obchodní duch neznají mezí! :-) Bohužel má ale strašnej pech na souseda, kterej nejenomže je téměř všemocný, ale ještě mu šmejdí po revíru sojka-práskačka. Hůř, než se sousedem, dopadl už jenom s poddanstvem. Neustále kušnící Anče, přizdisráč Kuba a totálně neschopnej hajnej. Aneb jak nebohý feudál k ještě větší bídě přišel. :-) Ale vážně. Nádherné pohádky. S tradičním dobrým koncem, navíc v tomto případě vždycky i s nějakým tím mravním ponaučením, a pro mě v dětství naprosto neodolatelným Krakonošem.

• 27.7.2015  22:56
    Iron Man (2008)

Z Roberta Downeyho jr. nejsem nikterak odvařená a rozhodně jsem ho viděla v lepších filmech (Chaplin, např.). Nicméně, nebylo to špatné. Myšlenka mě oslovila. Ale na dsruhé straně mě trochu zarazilo navázání ryze komiksové postavy na relativně dost reálnou výchozí situaci. Jeden si říká jestli to není už přece jenom až moc. Jestli je taková míra provázání s realitou nutná. Jsem osobně raději za imaginární Metropolis a jeho deníkem Daily Planet. Netoužím věřit tomu, že někde nějaký super hrdina skutečně existuje. Na to už jsem trochu "stará pani". No a čistě technicky: nějak jsem nepochopila pointu Ironmanovy nesmrtelnosti. Jestli si to dobře pamatuji, ten židovský vědec mu do středu hrudi vložil jakýsi dlouhoživoutný elektromagnet, který má za úkol odtahovat kovové střepiny, jimiž byl Ironman zasežen od srdce. Nejde je všechny vytahat, tak je to alespoň drží daleko od klíčového orgánu a zabraňuje to jejich distribuci k dalším citlivým místům. Potud chápu. Ale že by tohle mělo být tajemstvím nesmrtelnosti? Někde jsem něco přehlédla? Ironman si na stejném principu pak vyrobil náhradní "srdce- elektromagnet". Prakticky s nekonečnou životností. Fajn. Ale pořád... Nechápu. Na druhé straně, naznačený vztah se sekretářkou příjemně pobavil, byť jeho potenciál zůstal hluboce nevyužit v porovnání s tím, co vše z toho bylo možné vytěžit.

• 27.7.2015  22:49

Chvíle, kdy spolu komunikují dospělí v tomto filmu mě strašlivě nudily. Obzvláště zarámování do příběhu rozpadající se rodiny jedné ze dvou vworkoholických sester. KLadem je proto mužský hrdina v podání Chrise Pratta. Člověk mu to tak nějak ochotně věřil. A kdyby ne, pořád bylo na co se koukat. V těch těsných tričkách se mu stále rýsovaly svaly, takže jeden občas nezaregistroval, že ten pohledný člověk něco říká. :-) Roztomilý bylk představitel mladšího z bratrů. Kdonezklamal, byli dinosauři. Pěkní, realističtí, draví. Mosasaurus mě nadch. A tak jediné, co mě na tomto filmu otrávilo, byla jeho 3D. Legopříběh vypadal v tu chvíli realističtěji. Strašné.

• 27.7.2015  22:44

Konečně vícero hodně povedených scén, chytlavá "Hanging tree" spokojenost.

• 27.7.2015  22:42

Jak píše POMO, opravdu mnohem více povedené než jednička. Počínaje scénou v kraji, odkud pocházela Routa, přes předvedení šatů (asi jsem dětská, ale mně se ty šatové triky strašně líběj. :-) ) Až po dění v aréně, kde tnetokrát přitvrdili. Nelačním po násilí, ale po věrnosti knihám. Spokojenost. A čím dál větší spokojenost s představiteli hlavních rolí.

• 27.7.2015  22:36

Poněkud jsem se bránila tomuto snímku s obavou, že nafukovací bílá potvora mě rozhodně nepobaví. A pak jsem samozřejmě s klukama na konic Baymaxe obrečela jako stará želva. :-) Moc pěkné!!!

• 5.11.2014  05:52
    Hunger Games (2012)

Zklamání, jedním slovem, zklamání. A také mé totální nepochopení. Studio si vybere ke zpracování knihu, jejímž obsahem je vzájemné vyvraždění dvou tuctů dětí a pak natočí stejnojmenný film, kde se tento fakt snaží po více než dvě hodiny všemožně zakrýt, takže výsledek vypadá jak příběh ze školy v přírodě, kde - bohužel - došlo k několika nepředvídaným nehodám. No promiňte?!?! Netřeba odpovídat. Smysl je samozřejmě zcela zřejmý. Film by jinak musel mít jiné věkové hodnocení, čímž by přišel o cílového diváka. A tak mu naservírujeme totálně zpotvořenou slátaninu a budeme se tvářit, že to je film podle tý knihy, co se mu tak líbila. Konec konců, když to bude někde malinko haprovat, on si to domyslí, protože stejně ví, jak to bude dál. Opravdu jsem otrávená. Výhrad mám ještě haldu, ale to už jsou v porovnání s hlavním přístupem skoro prkotiny, byť u jiných děl by byly zásadním nedostatkem. A tak už jen zmíním hodně, ale opravdu hodně zoufalou kameru, která i v těch několika málo chvílích, kdy nebylo nutné zastírat, co se ve filmu děje, resp. by se mělo dít, nijak divákovi nepomáhá. Velmi často působí dojmem, jako by s natáčecím štábem po celou dobu někdo šel a nesl s sebou, mezi ostatními zavazadly, i kameru. Protože mu na ní ale už nezbyla volná ruka, přivázal ji provázkem k jedné z tašek a ona se mu tam cestou bimbala. Shodou okolností zůstala po celou dobu zapnutá, a tak máme vyjímečnou příležitost si celý film shlédnout.

• 4.5.2014  20:29
    Noe (2014)

Bez mučení přiznávám, že n avzdory "praotci Hopkinsovi" jsem během filmu cítila nutkání odejít. Asi desetkrát. A opravdu jsem vydržela jen ze zvědavosti, jestli i zbytek bude tak bídnej. V tomto bodě jsem se ovšem nespetla. Vlastní film bych hodnotila jako výstřední a hodně nepovedný koktejl rodinného psychodramatu, vegansko-náboženské agitačky, pre- a postapokalyptického filmu a to vše osvěženo hrstí záběrů ukradených z dokumentárních snímků o přírodě z produkce National Geographic. Bez přehánění. Takovejhle slepenec, nad kterým by zajásali snad jen pejsek s kočičkou, prostě nemohl fungovat. Prostě už jen proto, že když se smíchá deset žánrů, tak ten film není desetkrát dobrej. K hereckým výkonům jen stručně: Tentokrát mě nepotěšil ani mnou jindy velmi oblíbený Russel Crowe. Ostatní mi trochu splynuli do nevýrazné šedi. (Toníku, neboj, ty ne, klidně se věnuj dál borůvkám! :-) ) Jediný, kdo mě trochu vytrhl z letargie, byl představitel Cháma, který mi místy až neuvěřitelně připomínal Christiana Slatera coby Adsona z Melku ve Jménu růže. Momenty, kdy moje srdce okřálo, byly výhradně ty, kdy konal Stvořitel, tj. tři vlny příchodu zvířat, růst lesa a stavba archy. Ty mě nadchly. Také návrat padlých andělů, kteří mi jinak cosi ukrutně silně připomínali (tuším něco z filmů mých dětí - možná časem doplním). Nu a to je asi z těch pozitiv všechno. Proto jen dvě hvězdy. (A tentokrát žádná z nich pro Toníka - tolik se tam zase neschvátil. :-) )

• 16.3.2014  18:39
    Enderova hra (2013)

A je to tu zasse. Pro jednou si v Holywoodu dovolili natočit film podle knížky, kterou přečetlo více lidí než se vejde do středně velkého supermarketu a hned s ekaždýá cítí oprávněný hodnotit a především kritizovat, jak se to dělat nemělo a jak on by to ... a blablabla a blablabla. Nechme zoufalcům nikdy nepřekročivsím stín průměrnosti jejich chvilku slávy a nadšení, že mimořádně od něčeho zase znají předlohu.... Předně, je moc dobře, že se k natočení Enderovy hry přikročilo v době, kdy je to relativně bez potíží technicky možné. Výsledkem je film, který vypadá v mnoha ohldech technicky přesně tak, jak to bylo v knize popsáno. Nesmírně mě nadchlo vypuštění pasáží o Petrovi a Valentině a jejich mediální masáž obyvatelstva Země. Nebavilo mě to už v knize a tudíž mi to ani v nejmenším nechybí ve filmu. Fokus na Endera se mi líbil. A ten mládenec, z rodu Elijahů Woodů (bezelstná kulatá očka) to zahrál skvěle. I výběr dalších ústředních postav byl skvělý. Harrison Ford sice nepřekvapil ničím novým, ale - popravdě - od toho tam snad ani nebyl a nějak se to od něj ani nečeká. Stačí, aby byl takovej, jako je vždycky. V tomto případě ovšem bez svího jiskrného humoru. Ale takové filmy už má na kontě taky (najmě v uprchlíkovi to taky moc prča nebyla). A myslím, že se velmi pěkně povedla i hudba. Sice to není nic, co by se mi vybavilo při prvních tónech (na rozdíl od jiných podobně laděných snímků), ale svou funkci splnila do puntíku. Sečteno a podtrženo, film považuji za skvělý. Za velice povedený a za nesmírně důstojnou a povedenou adaptaci nádherné knížky.

• 2.3.2014  16:47

Můj osmiletý syn se sice smál chvílemi na celé kino, leč podle mě to moc "Boží" nebylo. A s českým dabingem si popravdě mohli opravdu pohrát. Hana Sola mohl dabovat Jiří Štěpnička a stejně tak s ostatními postavičkami. Už to by ten film poněkud pozvedlo. Závěrečný srdcervoucí dialog otce se synem tu průměrnou nudu pak definitivně zabil.

• 22.2.2014  22:08

Tenhle film má momenty, jejichž přesnost si mnoho lidí možná asi ani neuvědomí. Dosti klíčový je ten, kdy se Douglas v dobré míře rozjaří a začne se chovat jako mladík. Ovšem jako mladík před x lety. Kdy takové chování bylo v normě. U mladíků. Jenomže ona je krapet jiná doba a především, on už jaksi mladík není. Navíc, nikdo od něj takové rozjaření nečeká a Kate ho ani vidět nechce. Nastává trapno. Na jedné straně trapno plné zhrození se, na druhé straně trapno ukřivděné. Obojí oprávněné a obojí nepřekonatelné a do budoucna už jenom destruující. Co se stalo, nemůže se odstát. Kate nikdy nechtěla vidět rozjařeného odvázané staříka. To, co na Douglasovi milovala, byl ten seriózní chlap, ke kterému mohla vzhlížet. Né trapák, za kterého se bude stydět před cizími lidmi. A naopak Douglas tím, že se s Kate a před Kate odvázal, měl pocit, že se tím více sbližují, že se jí více otevírá. Její reakce ho proto do morku kostí zraňuje. Katastrofa musí nutně přijít.

• 22.2.2014  21:57
    Pevnost (1988)

Nějak mě to celé nebavilo. A především - nebavilo mě koukat na film, kde Sean většinu času vypadá nasraně. Mám ráda filmy, kde je jedovatej, sarkastickej, vtipnej. Né permanenětně nasranej a podebranej.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7