Bobšule

Bobšule


6 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 23.7.2009
  Napříč jezerem (TV film) (1988)

  Televizní film natočený podle skutečného životního příběhu několikanásobného držitele světového rychlostního rekordu na vodě Donalda Campbella (A. Hopkins). Jeho poslední pokus s člunem Bleubird K7 o překonání hranice 300 mph (480 km/h) se mu stal osudným.

  • 28.4.2009
  Kadeř královny Bereniké (TV film) (1993)

  Příběh se odehrává v antické době a vychází z obsahu básně řeckého autora Kallimacha, kterou později v latině přepracoval Catullus jako Báseň o kadeři Bereniky.
  Královna Berenika položila na oltář bohů jednu za svých kadeří, aby tak zajistila šťastný návrat svého manžela z bitvy. Co čert nechtěl, tato kadeř ale po čase zmizí. A aby toho nebylo málo, královna se chodí k oltáři v pravidelných intervalech modlit, takže se sluší mít tuto relikvii stále na místě. Kněží příslušného chrámu do poslední chvíle před jejím příchodem netuší, jak se z trapné situace vylhat, až nakonec přijdou se spásným nápadem na vysvětlení – bohové si královniny oběti natolik považují, že ji povznesli na nebesa a od té doby tvoří souhvězdí Vlasy Bereniky.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace