• Romantický

Ricky Gervais: SuperNature (2022) (pořad)

Mám rada stand-up. Ale toto nebolo vtipné. Bolo to len pasivne agresívne urážlivé. Predstavenie muža, ktorý je presvedčený o vlastnej genialite.

Ali Wong: Hard Knock Wife (2018) (pořad)

Ali Wong to hovorí tak, ako to je. Ja osobne som jej veľkým fanúšikom - jej podanie je výborné (i keď uznávam, v tomto diely to bolo trochu ukričané aj na mňa), prepojenie medzi vtipmi je skvelé a jej humor úprimný.

Teorie tygra (2016)

nudný dej, nesympaticke postavy a ten zmierlivy koniec...? pre mna sklamanie a po pravde som mala problem vydrzat do konca.

Happy Burnout (2017)

tak trochu "americky" koniec, ale inak sa mi na to pozeralo celkom dobre, niektore vtipy boli naozaj vydarene. aj ked tema je tazsia (liecebna pre ludi s burn-out-syndromom), nic prevratne od toho necakajte, ziadna drama, skor sedi popis "komedia".

Vždycky budeš moje možná (2019)

vtipna, svieža romantická komedia, velmi prijemna oddychovka, pobavi, neurazi. a ano - Keanu Reeves hrajuci akoze sam seba.... hah, perfektne uletene sceny.

3 Türken & ein Baby (2015)

tak ja som sa z chuti nasmiala, ako uz dlho nie... prijemna oddychovka, vyborne zahrane, scenar nenarocny, ale mne padol skvele do nôty :-)

Coming In (2014)

Nazov filmu je v podstate len vtipnou slovnou hračkou (vychadza z vyrazu "Coming Out", verejne priznanie...) a film samotny je milou romantickou komediou o gay holičovi / kaderníkovi posobiacom v centre Berlina, ktorý sa dostane do okrajovej časti Berlina do kadernictva, ktore patri Heidi.... uz len porovnanie ich svetov je uzasne, jeho holicstvo je cele cierne, posobia v nom iba muzi, vsetci skoro rovnako vyzerajuci... jej svet je farebny, plny vzorov, roznych motivov, roznych osudov ludi, ktori do kadernictva chodia. Nie o tom je vsak tento film. film je o laske, bez ohladu na pohlavie. ci homo, ci hetero - to je tvorcom filmu uplne jedno. Od zaciatku je jasne, ako sa pribeh skonci, clovek sa tu nevyhne ani klasickym klišé - či už z pohľadu romantických filmov alebo z pohľadu filmu hovoriacom o homosexualite, ale všetky sú milo a zábavne spracované, vôbec mi nevadili. Vyzdvihujem tiež soundtrack a silné herecké obsadenie. Rola holiča perfektne sadla Kostjovi Ullmannovi, Heidi nemohol snáď nikto zahrať lepšie ako Aylin Tezel. Páči sa mi tiež, že aj menšie, vedľajšie role boli obsadené výbornými hercami, čo nie je v každom filme samozrejmosťou. Určitú (podpornú) úlohu hrá vo filme aj samotná metropola Berlín, ktorá je tu naozaj očarujúca a má vlastné kúzlo... za mňa 3,5*