Pán času - Chichot (2023) (epizoda)

Po 5 letech vaginálního znásilňování Doctora Chrisem Chibnallem tady máme oboustranně chtěný styk a nedá se říct nic jiného než: Doctor is back, baby! RTD do seriálu po letech vrátil to, co mu nejvíce chybělo. Doctorovskej náboj, dobré postavy a dobré příběhy. I přesto, že speciál číslo 2, u mě, jako jediný dosáhl na 5*,  chápu, že během pouhých tří dílů nejde divákům vrátit to, co strádali během tří sérií. Ale věřím Daviesovi, věřím Gatwovi a doufám, že při dalších dobrodružstvích, kdy tvůrci nebudou pod takovým drobnohledem, se kvalita alespoň udrží. Doctor je resuscitován, teď jen stačí držet životní funkce jeho dvou srdcí a naučit ho zase chodit.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Na druhé zhlédnutí jsem si to užil ještě víc. Absolutní klenot a vrchol televizní tvorby. Po všech stránkách VERDIKT: Důvody platit si Netflix +1  10/10

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

„Kdo je Bruce Wayne? ”... ... Ale jo, nedělat to Gunn, bude mi to asi připadat hrozně trapný, ale v jeho podání jsem si to dost užil. Trochu mi vadí, že jakmile má dnes nějaká věc pod hodinu, nikdo se nenamáhá vymýšlet příběh, který by dal při popisu alespoň dvě věty, ale tady to posledních deset minut, které mě dost pobavili, tahají na příjemnou krátkou blbinku. A samozřejmě i postavy se skvělou chemií. VERDIKT: Nevím na kolik to má symbolizovat stesk po Gamoře, ale Chris Pratt by se měl co nejdřív zase oholit. 6,5/10

Black Adam (2022)

Drsnej Rock, drsný hlášky, drsný scény, drsná hudba a hodně akce. Gratuluji! Právě jsem vám ušetřil čas a už na ten film nemusíte koukat! VERDIKT: Nebejt humoru a posledních naprosto nadbytečných 30 minut, možná bych šel o jeden výš. Ale není to víc, než tupej a přeakčněnej mainstream.. Kterej mě už dost unavuje 4,5/10

Terrifier (2017) odpad!

Jebe vám?? 57% jako za co? Za hodinu dvacet prvoplánovýho a směšně vypadajícího gore? Vážně tady má film se scénářem lvl "při psaní mi přeběhla kočka přes klávesnici" NADprůměrné hodnocení. Nezlobte se na mě, ale i krvavej horor by se měl dát udělat bez otravnejch postav po lobotomii, hromady klišé a kečupový krve. VERDIKT: Za docela cool klauna 1/10

Life After Life (2022) (seriál)

Poměrně sympatické drámo o životě jedné holčiny a všech jejích životních strastech i radostech, lítostí i zadostiučinění. Převážně to stojí na tom, jaké myšlenky to ve vás vyvolá a jaké morální ponaučení si z toho odnesete a ono umírání a rození se v "časové smyčce" je jen jako takové koření, které drží vše pohromadě. Ale není to stavební kámen příběhu. Za mě fajn záležitost (3. epizoda obzvlášť!) a mít to trochu silnější zakončení, byl bych ještě spokojenější. VERDIKT: Pokaždé když Thomasin McKenzie věnovala kameře svůj úsměv mi hodnocení vzrostlo o 0,00125 hvězdičky. Těžko říct jak moc mě to ve finále ovlivnilo, ale za mě hezkých 7/10

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Docela se divím, že to nenasadili do kin o měsíc pozdějc, protože tohle je letní blockbuster jak Brno! Akce, humor, holky, auta, trocha násilí a Čuba s Kozubem v roli blbýho a blbějšího. I přestože humor Tří tygrů mi nikdy moc nesedl, tak celovečerní stopáž a vyšší produkce jim překvapivě prospěli a tygr Kozub je tak o dva řády lepší film jak youtuber Kozub VERDIKT: Možná za to mohla moje dobrá nálada, možná trailery na další české sračkoidní tuctové komedie, které nám byly promítnuty před filmem, ale já se bavil... A to fakt nemusím komedie. 7,5/10

Smrt na Nilu (2022)

Jo, loď se mi líbila víc než vlak. Jde vidět, že Kenneth to dělá s láskou a naservíroval nám další detektivku, což je žánr, který na velkém plátně docela umírá. Prostě fajn příběh v hezkém prostředí, postavy, kterým je věnován dostatek času a vytvoříte si k nim nějaký vztah ještě před vraždou a dost vymazlené rozuzlení (Které jsem teda prokouknul ještě před onou vraždou, ale to je čistě můj problém). Zkrátka, pokud jednou za čas dostaneme do kin nějaký ten Poirotův případ, já budu s nadšením hvězdičkovat! VERDIKT: Origin story a příběh knírku je absolutních 10/10 a jeden z nejlepších kino zážitků, bohužel je tady ještě těch nadbytečných 125 minut, takže bych to viděl tak na 7/10 :D

Spider-Man: Bez domova (2021)

Je to především fanservis jako kráva? Ano! Sere to někoho? Ale kdeže. Už dlouho se mi nestalo, aby tak moc film ovlivňovala má očekávání a ještě dýl se mi nestalo, že mi film dal přesně to, co jsem chtěl. Těžko se mi to hodnotí jako film, ale nechám v sobě vyhrát fanouška a napálím tomu pětihvězdu. VERDIKT: Výjimečně zprůměruju tři způsoby hodnocení. Jako film 8/10, jako Spider-man film 9/10, jako fanservis 10/10. Těžko říct, jak to bude po druhém zhlédnutí, ale nyní je to při nejmenších solidních 9/10