mab

mab

Česko
Občan České Republiky s oblibou českého a tolik mu podobného britského humoru, též fanda francouzského humoru a kvalitních filmů z kteréhokoliv kouta planety všeobecně.

17 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Monty Python a Svatý Grál (1975)

 • poster

  Život Briana (1979)

 • poster

  Bio Ráj (1988)

  Tenhle film se mi ještě nepodařilo shlédnout aniž by jsem si nezabulel. Krásný a hodně smutný film, který mi vždy zvedne náladu. Mrzí mne, že někteří pod dojmem délky DC verze zbytečně ubírali na hodnocení - proč v tom případě proboha koukají na DC verzi, která bude vždy rozvláčnější, když ví, že i samotná SE verze má přes 2 hodiny? Musím říci, že jsem se obával shlédnutí režisérské verze, aby ve mně nevzbudila deziluzi na Alfreda, ale ne, nevzbudila. Chápal jsem, proč udělal, co udělal. Nicméně je pro film lepší, že to vysvětlení a scény s dnešní Elenou nakonec byly vystřiženy. Jednak to prodlužovaly, jednak nebyly řemeslně dobré, herečka hrála jak neherečka, nepřesvědčivě, s takovým vytřeštěným spíš děsivým pohledem a dialogy byly místy takové strojené, slabé (a to i ze strany stárnoucího Tota). Na druhou stranu ty scény dokreslili hlavně nitro Tota, to proč jeho životem prošlo mnoho žen (jak si nemohla nevšimnout i jeho matka), ale přesto k žádné nemohl najít hlubší vztah - jeho srdce patřilo pro vždy jen jedné dívce - Eleně. Co mne ale opravdu vytáčí jsou nekritická hodnocení založená ne na obsahu, ale na tom, že hudbu dělal vynikající Ennio Morricone korunované komentářem vesmyslu "čtyři hvězdičky už jen proto, že hudbu dělal Ennio." - pitomnější pohled jsem už fakt dlouho neviděl. Nejlepší komentáře Klepoatra a Rudovous.

 • poster

  Magická hlubina (1988)

 • poster

  Pravidla moštárny (1999)

 • poster

  Občan Kane (1941)

 • poster

  Šakal (1973)

  
Jeden z filmů mého mládí, který jsem shlédl několikrát a pokaždé mi něco dal. Brilantní popis profesionálního zabijáka, chladnokrevně a promyšleně jdoucího za svým cílem. Pro svůj cíl je schopen udělat všechno, i zabít, nikoliv však bezmyšlenkovitě. Tento film je volně založen na skutečné události - pokusu o atentát na francouzského prezidenta Charlese de Gaullea. Zmíněný prezident odrazil několik atentátů na svou osobu, ale tento, ve filmu popsaný, byl nejblíž k úspěchu. Film a hlavní "hrdina" vás tak vtáhne do děje, že si na konci filmu až tiše řeknete škoda, když mine svůj cíl.

 • poster

  Ďábelské líbánky (1970)

 • poster

  Ostrov (2000)

  
Tento film je zvláštní, míchá se v něm poetika (mladá, nezkušená a nezkažená dívka) s drsností možné reality(zbytek světa). Dívka se zamiluje do jednoho ze zákazníků a to je počátek jejího konce jak fyzického, tak morálního. I když názory jsou různé, mně se tento koktejl líbil.

 • poster

  Sexmise (1983)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace