Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Páni a dámy, sú rôzne vízie budúcnosti! Jedna z nich je sci-fi pokrok ľudstva, ďalšia je zdrvujúca apokalyptická smršť, kde sa z civilizovaného homo-sapiens dnešnej doby (konkrétne v snímke 80. roky) stáva štvaná zver alebo lovec. Príroda opäť vyhlasuje zákon "najsilnejší prežije", ktorému sa človek postupom času vyhol. Excelentne spracovaná téma, exteriér, kostýmy a samotný odkaz filmu, sú parametre, ktoré robia túto snímku klenotom v radách nekomerčných filmov. Už len jediné slovo "Bravó..."

A.I. Umělá inteligence (2001)

"Nenávidia nás za svoje chyby", aj takto sa díva robot na svojho svtoriťeľa človeka. Naozaj može byť tužba malého androida byť milovaný, taká silná, že preto spraví čokoľvek, aby našiel opäť svoju matku? A dokáže jeho lásku vôbec človek opätovať? Toto brilantné dielo, ma dojalo k slzám. Pokladám ho za vrchol tvorby Stevena Spielberga.

Vetřelec ³ (1992)

Tak toto je pre mňa absolútna lahôdka!!! Skĺbiť väzenské prostredie a votrelca, plus plné vyťaženie atmosféry, robí tento film, klenotom! Výber hereckého osadenstva, je neuveriteľne precízny! David Fincher prídáva pod svojou taktovkou závoj depresie, ktorý je pretkávaný skvelou hudbou a strachom väzňov, čo vytvára atmosféru zúfalých nádychov, ktoré dopľňa prostredie väzenskej kolónie. Veľmi doporučujem, vzhliadnuť S.E. verziu, ktorá vám zaručene spraví s Voltreca 3 nový filmový zážitok!!!

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Už nie tak dobré pokračovanie (ako z 1 na 2), ale bohužial posledné čo stojí za zmienku! Nebolo by na škodu, držať sa dvojky a už nekriesiť Pinheada, ale to by sme boli ukrátený o Pinheadove vyčíňanie v mestkých uliciach, ktorý si tvorí nových cenobitov. Film má trošku iný kolorit ako predošlé časti. Snímka ponúka originálne gore scény a výborné monológy pinheada! Peklo v podobe Pinheadovho tela masakruje desiatky obetí na počkanie a počúva zvuk náreku v doprovede melódie rezu mäsa žiletkou! Hellraiser III je absolútne geniálny spôsob zhmotnenia pekla a bolesti postavené na voľbe človeka!

Hellraiser: Pekelný svět (2005) odpad!

A toto je čo? So slzami v očiach sledujem úpadok hellraisera, počnúc TV filmom BLOODLINE, ale toto je dno žumpy. Dúfam, že peklo existuje a všetci tvorcovia, dostanú posledný súd Pinheadov.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Výborné nadviazanie dejovej línie, teraz ale s lepším scenárom! Príbeh je skvelý, vízia pekla výborná, takisto herci hrajú svoje úlohy veľmi presvedčivo. Hellbound si berie všetko z jednotky, v plnej miere to využíva a rozvíja svoj potenciál. Vizuálna stránka opäť zvládnutá na 100%! Réžiu už síce nerobil C.Barker, ale to vôbec nebolo na škodu. Hudba výborná pekelne pompézna! Je to skovst!

Hellraiser (1987)

Nosný pilier, v hororoch! Model pekla, brána prostredníctvom kocky, cenobites...Originálne nápady, ktoré Clive Barker servíruje na hudbe od Christophera Younga, spolu výtvárajú nezabudnutelnú atmosféru, ktorá popri perfekntej vizuálnej stránke robí z Hellraisera jedinečný klenot! Mäso, koža, krv a mystické tajomno vás postaví pred Pinheadov(v tedy ešte známy ako "lead cenobite") súd!

Statečné srdce (1995)

Geniálne po každej stránke, jednak ma Mel prekvapil ako sa zmocnil svojej role, ale takisto ako zvládol stránku réžie na 100%. Výber hercov výborný, príbeh geniálny, kamera, vyzuálna stránka, bojové scény a nedá mi nespomenúť geniálnu hudbu, ktorá mi z pod kože vyťahuje zimomriavky. Paní a dámy nechajte sa unášať silou lásky, zrady a odvahy v píbehu, ktorý Vám prináša osud statočného srdca Wiliama Wallaca

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tie múry majú zvláštnu moc, najprv ich nenávidíš, potom si bez nich nevieš predstaviť život. Keď bol Brooks prepustený, zábery mi pripadali ako malý film vo veľkom. Milujem scénu keď Red konečne povie prepúšťacej komisii, to čo si myslí a nie to čo chcú počuť. Tak toto dielo je pre mňa masterpiece!!!!