Tuax

Lubomír Pelc

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 2.6.2017  12:57

Tohle byla divná zkušenost. Ono je to pohádková antipohádka. Z chytrého Honzy se v průběhu příběhu stává hloupý Honza a to v nebývale velkém měřítku. A klasická zápletka o tom, jak měnil až vyměnil, je zde postavena na hlavu, protože takhle je to samozřejmě snazší, spíše to není žádný problém, měnit a získat něco méně hodnotného. Opačně je to o dost složitější a taky pohádkovější. Nejvíce mě ale štvalo, jak on vžy než něco vyměnil tak to vychvaloval, vynášel do nebes, a pak za chvíli už to hanil a chtěl se toho zbavit. Takže si vlastně vůbec ničeho nevážil, neustále měnil názor a takový člověk pak má mít štěstí, no to snad ne. Finále se studnou to už byl vrchol trapnosti, kdyby byl chytrým Honzou, tak by to prostě někde odložil, odhodil a ne že si bude hrát, "ups mě to upadlo" a díky, bože že jsi to tak udělal. No to mě teda... Jinak výprava šílená, v podstatě jen cesty, cestičky a pár selských lokací. K tomu nesympatický hlavní hrdina a aby to nebylo málo, tak pro jistotu i hlavní hrdinka, která byla aspoň charakterově snesitelnější. Příběh nepříběh. Jediné co se mi nakonec líbilo byla hudba a to je málo.

• 30.5.2017  11:47

Svým způsobem pohodová krimoška, která je svým příběhem víc temně pohádková, než akčně komdeiální, protože je to celé strašně velký nesmyslný úlet. Ovšem nedívalo se na to špatně i díky sehranosti hlavní žesnké dvojičky, kterým to spolu dobře fungovalo. Zvláštní že ta mužská část mi přišla ale dost špatná. Navíc ten anglický vzhled mi taky ne vždy sedí a tady mi Anglie opět nebyla moc po chuti. Hodně podivný je závěr s příjezdem policejních vyšetřovatelů a vším tím okolo i to absolutní finále. Je to celé takové jakoby zločin naruby. A co se humoru týká, myslím, že jsem se mál tam kde jiní mlčeli a tam kde se jiní smějí, já mlčím, protože mi to přišlo trapné a těchto scén v tom býlo poážlivě více. Vrcholem je asi reakce pasáčka hlav pod železničním viaduktem.

• 29.5.2017  14:33

Dlouho jsem váhal, než jsem se odhodlal si toto pustit, i když jsem netušil o co jde. Tak mě nějak ten anglciký název odrazoval. Nakonec se z toho stala nečekaně dobrá podívaná, která mi vyloženě sedla a to v takové míře, že nemám problém tomu dát plný počet hvězd. Za to může hlavní představitelka Tina Fey, která mě od prvních okamžiků získala svou neskutečně pohodovou, do jisté míry medvídlkovitostí roztomilou, bezva ženštinou do nepohody. Navíc se mi prostě i hodně líbí. Celé je to v takovém uvolněném duchu a ač mi to nepřišlo vyloženě komediální, tak je to po většinu doby v takovém humorném úsměvném duchu, který se mi líbil. Překvapil mě v dobrém i B.B. Thornton, který zde byl taky takový správňácký a hodně úsporný vojenský velitel, něco takového jsem d něj taky moc nečekal, spíše si ho řadím jako představitele výstřednějších postav. Je mi úplně volné, jestli na tom nebyla ani špetka reality, zda to tak fungovalo v Afgánistánu, nebo ne. Prostě filmově si mě to získalo a zpříjemnilo mi to noc, před tím než jsem šel spát.

• 28.5.2017  12:01

Prima české překvápko. Já podle názvu čekal dětský a nebo rodinný film a ono je to vztahové drama, kde hlavní hrdina po celou dobu tak nějak bojuje s vlastními démony. A určitě bych to neviděl jako komediii, protože to i přes snahu o odlehčování je dost vážné a po celou dbu se tam řeší vážné věci a ty trable, které postavy zažívají jsou taktéž vážné. Jediné co bylo pro mě možná komediální, je minipříběh morčete Edy, který svým zapojenm do filmu, ačkoliv jen jako samostatná vedlejší linka, byl moc fajn. K tomu s finále kde se v malé cameo roli ukázal Čtvrníček. Tomu, že film je i částečně reklamní, jako třeba zbytečné vsuvky rádia Impuls, se už v našich podmínkách nelze divit. A hotel Adria zde má taktéž rozhodně slušné zastoupení. Dětská herečka jako jediná mi příliš nesedla, její hraní bylo pro mě nekoukatelné a nevím zda kvůli tomu měla i dialogy tak osekané a přihlouplé a většinou jen takové přitakávací, vyzývací, podpůrné, než že by skutečně něco dětská hrdinka říkala, natož hrála. Dialogy celkově tak trochu drhly, ale únosně. Výprava a propojení Anglie a Česka bylo trošku nezvklé, ale fajn i když zvláště ta ostrovní část byla zase taková osekaná. Stejně jako většina lokací, kde se to odehrává, chybí tomu taková plynulost, přirozenost. Je to dosti skokově pojaté. Jinak příběh pěkný, poměrně lidský a Gaislerová asi nejlepší. Jen škoda že na svůj ještě mladý věk vypadá už hodně zdrchaně. Vetchý mi přišel chvílemi moc dřevěný a chvílemi zase přehrávající, ne úplně přirozený, ale film na něm a jeho psotavě stojí a utáhnul to celé dobře.

• 28.5.2017  11:46

Nečekal jsem, že mě to bude tak bavit, jak se stalo. Ale ono je to slušně koukatelné, zábavné, atmosférické. Má to ovšem zásadní problém se scénářem, který je zkrátka připitomělý a strašně moc drhne v dějových posunech, návaznostech i zvratech. Postavy jsou fajn zahrané. Brosnan mě dokonce jako záporák mile překvapil. Jenže motivy, jednání a schopnosti postav trpí tím samým, co scénář, tedy neschopností pro detail, smyslupnost. Je to i v případě postav, jako když někdo namixuje něco jen ze svých oblíbených ingridiencí, které samy o sobě sice jsou bezva, ale spolu jim to nevychází, pokud není vše zalité něčím, co by tomu dávalo celistvost. Mila do své role jnak seděla, ona má už vybudovanou a zažitou představu u diváků v podobně laděných rolí a zřejmě se v nich cítí i sama dobře. V rolích žen, které jsou vystavovány v nebezpečí a které se obvykle samy na vlastní pěst dokáží se vším vypořádat. Díky konct vypadá, že film se snaží nést i poselství antiterorismu, což je docela aktuální téma. Akce byla celkem fajn, ovšem policejní a vojenské složky jsou zde vyobrazeny jako značně neschopné a jednající tak, že dopadení i stařenky na vozíčku, by pro ně byl nemožný úkol, natož cvičené vládní specialistky z USA. A tak se to ve mně bije, ale nakonec stejně dám lepší hodnocení, protože u filmu jsem se dobře bavil a jeho atmosféra mě dokázala pohltit a ty nesmyslnosti, mi nakonec i přes jejich záplavu vlastně tady v tomto podání tolik nevadily.

• 26.5.2017  12:13
    Frank a Lola (2016)

Trochu zvláštně podaná pocitovka se zajímavým hereckým obsazením. Která mě, ale nedokázala nijak zvláště zasáhnout, nebo vtáhnout k sobě a tak to sledování i přes pár zajímavých věcí, byla spíše zdlouhavá podívaná. Ze které na mě vyskočil i kiks, kdy se Frank řízne do pravé ruky, ale ve sprše má zvednutou a ovázanou ruku levou a jak vyleze ven, tak už zase pravou. Tenhle moment jsem si pustil několikrát, protože jsem si říkal, že takovou okatou neplechu snad neudělali, ale udělali. V samtném příběhu a jeho filmovém podání, ale probíhá obdobná podívaná. Takže dojmy jsou spíše takové rozčarování s tím, že tam nebyla snad jediná sympatická postava. Ale nebyla to pro mě ubíjející podívaná, takže dvě hvězdy.

• 26.5.2017  11:32
    Lion (2016)

První část filmu je rozhodně zajímavější, než zbytek filmu a to i přesto, že zrovna k té části bylo asi nejméně podkladů. Protože přeci jen vzpomenout si detailně na události staré víc jak 25 let to není nikdy bohaté a ještě méně v případě když to vzpomínkové ondobí spadá do dětství. A tak ta dospělácká část měla být dle mě mnohem propracovanější, důslednější, ale právě ta je zkratkovitá, skáče se po rocích a forma jakou je to pojato, filmu spíše ubližuje. Dev Patela moc v oblibě nemám a tady se mi ani nijak nepozdával. Zvláštní role, kterých se zhostili známí indičtí herci Tanisha a Nawazudin. Spíše cameo role, kde bych raději viděl méně známé tváře. Na druhou stranu australská část je nabitá taky známi tvářemi. Líbilo se mi, že zde bylo jasně patrné, že Indie je natolik obrovská, že ne všude se dá domluvit hindštinou a to chlapec jel do Kalkaty a ne dolů na jih, kde by těch kilometrů najel podstatně více. A kontrast odlišnosti života v Indii a v Tasmánii, by byl pak další pěknou ukázkou. Příběh celkově lidsky zajímavý, ale škoda zpracování té dospělácké části, která prostě drhne.

• 25.5.2017  11:32
    Upálen (2008)

Docela jsem koukal a ani ne na na film, jako na to, co si dokáže česká společnost vybrat za film k dabingu a vydání na DVD. Hrozná antireklama na thajský film, ale asi měli jeho práva za hubičku. Tohle bylo dost otřesné a o ve všech směrech. Thajci sice netočí superfilmy, ale určitě jich mají hromadu aspoň mizerných, které jsou oproti tomuhle vynikající. A kdyby si dali práci našli by i filmy dobré :) No nic. Jinak když se vše oseká jen na základní myšlenku příběhu, tak to není špatné. Nadnárodní zdravotnická společnost vyvinula lék, který způsobuje samovznícení lidského těla a hodlá tímto zpsůobem snižovat stav starých a nemocných lidí. S tím, že to testují v Thajsku, kde najednou takto umírá mnoho lidí. Kdyby na tuto myšlenku nabalili schopnější scénář, bylo by to zajímavější, koukatelnější. Jenže tady je i otřesná kamera a mám fakt silný dojem, že to celé bylo točeno na foťák. Některé záběry byly hodně divné. Dialogy pomálu a ještě o ničem. Jediné co pak trochu stálo zato, byl hudební podkres, ten se poslouchat dal, ale tady neměl co zachránit. Herci, herečky a jejich postavy nelze až tak soudit, protože neměli co hrát. Práce se scénami taky děs běs. Tohle není ani film kategorie C, ale spadal by snad ještě hlouběji do filmového marasu.

• 24.5.2017  13:30

Po letech jsem porušil, to že se nedívám na nové seriály a vybral jsem si tohle, ale nebyla to moc trefa do černého. Sice se mi to nakonec líbilo výpravově, to ze všeho asi nejvíce, ale příběhově mě to tolik neoslovilo. Na druhou stranu Winona Ryder je zde neskutečně skvělá, to jak tu svou postavu zahrála jsem fakt mohl a taky se mi líbil David Harbour a jeho sedlácký šerif se správňáckým uvažováním. Dětská pětice mě moc nebrala, paradoxně nejzajímavější byl ten, který hrál zmizelého a který měl tak nejméně prostoru. Jak je asi už zvykem, přéíběh je rozsekaný na několik souběženě probíhajících dějů, což zde je ta dětská část, pak pubertální část, dospělácká část a část pozadí korporátní. Nejvíce se mi líbila ta pubertální, bylo mi to možná nejbližší. To finále mě zklamalo tím, že to shodilo předchozí dění tou svou chatrnou existencí, protože ta byla čistě účelová jen na děj filmu, nemělo to přesah, nemělo to byť sebešílenější teorii o svém původu. Bylo to jen jako součást hry, na pár epizod tohoto seriálu. Záporák nebyl příliš výrazný a na druhou stranu je plusem, že mi zde asi žádná postava nelezla úplně na nervy.

• 24.5.2017  13:17

Největším problémem této tzv. rodinné komedie, je že je až přespříliš nabitá, je tam toho až tak moc, že člověk si nestihne vchutnat jeden povedený vtip, situaci a už je tam další a další adalší, takže se mezi nimi divák ztrácí a hlavně některé jsou tzv. zabité tím, že náseduje hned několik pitomých a ty skvělé to pak sráží. Celkově tomu nejde upřít zábavnost a zároveň otravnost. Opět díky té přeplácanosti.Ale postupně jsem této crazy rodince fandil a může za to i to, Applegate prostě hodně můžu, takže jsem překousl Helmse, který byl nic moc a staršího syna, který byla tragédii sám o sobě a mladšího syna, který byl na pěst. Příběhově to samozřejmě vůbec nesedí, jsou to spíše namontované situace na sebe, tak aby z toho byl cestovní film odněkud někam. Přesto jsem se u sledování slušně pobavil. Navíc jak v úvodu, tak v závěru je vidět super kreativita s fotkama a titulkovým rozhraním i šokováním i zábavnosti. S filmem si tvůrci rozhodně náležitě vyhráli.

• 24.5.2017  13:10

Taková koemdiální podivnost a zvrhlost, která se třeba doopravdy někomu stala, dějí se i podivnější věci, ale jako film mě to zase moc neuchvátilo. V zásadě nebýt tam ty holky, na které se dalo koukat, tak nebylo na co koukat, protože příběhově to bylo strašně nezajímavé a humorně mimo mě, takže jsem si v třetině říkal, zda to mác smysl. Docela mi vadil hlavní hrdina, protože jsem se na něj nemohl nějak naladit, nešlo mu fandit, ale ani ho nenávidět. Přestože vše sám táhl, tak mi přišel strašně neajímavý a zbytečný. Taky jsem ho viděl vlastně poprvé a jediné co si budu pamatovat, že se podobá obličejem Sandlerovi, ale nemá jeho herecký styl a charisma. Na to, že je to v podstatě film o životě "prostitutek" v tom vlastně není nic ukázáno a tak to nejhorší, je asi sprostá mluva a fantazie, které se tvůrci snažili natočit záběry mimo kameru a náznaky, které měly evokovat všelicos.

• 23.5.2017  08:06

Tak tady jsem se náramně pobavil a hlavně se mi líbila forma, kdy to je v podstatě návrat do osmdesátek, devadesátek. I přes ty moderní technologie, které v tom zase tolik nevyčnívají. Ale dějově taková správná klasika, která mě zahřála na duši a zadrnkala na nostalgickou strunu. Hlavní mužské duo bylo v pohodě a dost mě překvapil Lundgren, že ve svém věku a stím jaký bávý dřevák v posledních filmech, tak zde byl pohodový a sympatický týpek. Darla Taylor byla milým překvapením a trochu jsem si říkal, že ji asi dost platí, když na plátně vede líbačky se skoro šedesátiletým páprdou. Tentokrát byly fajn i děti, sice tam byl i odkaz na původní film, ale to se sneslo. Záporák, dějové zkraty, scénářové skoky a zjednodušenost jsou už pak klasikou béčkových filmů a úplně normální věcí filmů s rodinným laděním.

• 22.5.2017  10:51
    Aashiqui 2 (2013)

Hm, tak tohle se pro mě výrazně, ale ještě mnohem více nepovedlo. V jedné z prvních pasáží jsem měl nutkání to vypnout, jak už dlouho ne a zvláště u indického filmu. Jenže ten příběh, ty postavy, to pojetí, to bylo tak strašné, že snad i ta nejhorší telenovela odkukoli nasvětě , je proti tomuhle vztahový poklad. Vztah hlavních postav se nedá ani nazvat vztahem, protože oni si sice neustále říkají jak se milují, ale z jejich soužití jsem ten dojem vůbec neměl. Navíc to bylo z jejich strany natolik neindické a všemi okolo tolerovaníé, až to bylo naprosto nepřirozené, snad véc než samotné postavy, které byly vyloženě hrozné v každém detailu. Za což, ale nemůžou herci, ti to zahráli do puntíku a přesvědčivě, herecké výkony byly výborné. Jenže to ty postavy nemělo jak zachránit s těmi jejich charaktery, s tímto scénářem, s touto režií. Hudba byla fajn, ale texty písni taky špatné, k tomu nesedící palybacky, protože ačkoliv jich tam bylo nakonec několik, ne moc, ale pár ano, tak to celý film znělo jen jako jedna písnička, pořád dokola ta samá, přestože tomu tak nebylo. A tenhle efekt měl i samotný film. Navíc si nevybavuji, kdy jsem měl v plánu podívat se za večer na další film a něco předtím mě dokázalo tak příšerně otrávit a zkazit náladu, jako tento film. Že jsem pak dvě hodiny neměl na nic chuť, nejen vidět, ale i dělat, natož jít spát. Notorický ochalsta a psychopat versusu naivní bláznivka, která by neprošla testem na příčetnost, to si vážně vybrali nádhernou kombinaci. Navíc film se zdál být o hudebním zákulisí, o vzestupu a pádu zpěváků, zpěvaček, ale nakonec to nebylo ani tohle, ani romantická vztahovka, ani drama, ale slátanina o ničem. Škoda těch herců, kteří se tohoto zúčastnili.

• 22.5.2017  10:39

Docela jsem se toho obával, ale nakonec jsem zjistil, že je to pohodová odreagovačka, která mě svým humorem nijak neiritovala, nevyváděla z míry a vyloženě bavila. Oproti česky nazvyným jmenovcům dva a tři je to mnohem lepší, ačkoliv to s tím nijak nesouvisí. Herecké obsazení je fajn, postavy jsou sympatické a Jennifer Aniston jako jediná odstrašující postava dobře sedící a to její umění boje, to bylo prostě vtipně zapadající. Párty asi těžko překvapí, byla na hraně, kde se odhalovaly lidské pudy a zde to bylo jen více vyobrazené. Ale hodně mi zde seděla režie, práce se scénami, s postavami, takže díky tomu jsem mohl přehlížet věci, které mi jinak nejsou po chuti a film jsem si mohl užít a dobře se pobavit.

• 21.5.2017  12:22

Nakonec jsem tu měl největší problém s tím, jaké existence vlastně Daiana byla. Protože nebyla s fyzického světa, nebyla živá a přesto sama mohla ovlivňovat fyzický svět a na ni fungovalo jen světlo. Takže to bylo samo o sobě nefunkční, pokud by k tomu nebyly vytvořené nějaké podklady, aby taková bytost vznikla. Nejvíce to anbouravala pak ta vazba na mysl mámy. Na druhou stranu to má dějově drajv, herci jsou snesitelní, je to krátké s minimem prostojů a nepostrádá to určitou zajímavost. K tomu fungující atmoška. Takže i přes výhrady jsem na rhaně mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale za to, že mě ta bytost zklamala svou nejasností, tak se přikloním do středu, tedy na trojku.

• 21.5.2017  12:14

Tedy tohle jsem nečekal, ale překvapilo mě to. Vůbec jsem netušil co si to pouštím a bylo to fajn i zábavné, i děsivé. Až to finále, to trošku pokazilo. Každopádně plusem je pro mě to zimní prostředí, to mám vždycky rád. Pak ta fantasknost byla taky fajn. Úplně mi neseděly ty porcelánové postavy a hračky, nepřišly mi zase tolik hororové i přes tu jejich krvelačnost. A svým způsobem je to soft horor, protože nic není pořádně vidět. Každopádně úvodní vstup si celá herecká sestava náležitě užila, to vytoupení rodin, které se nesnášejí a přesto spolu hodlají strávit vánoční svátky. Jediná se tomu vymykala babička, ale ta tam zase měla svou nepodstatně důležitou roli. Mrzelo mě, že se toho moc neodehrávalo venku a že nebyly ukázány návštěvy okolních domů, aspoň jednoho. Ale za to asi taky může to, že je to PG-13. A tak je to spíše než horor strašidelná fantasy komedie, kterou bych dětem ale stejně nepouštěl. Jinak samotný Krampus nevypadal zle, i když ta stylizace santy, minotaura a ďábla, mi přišla na takovou postavu uhozená. I s tím jeho hopsáním po střechách jako kobylka, ale to mohl být jeho styl pohybu, tak jako Santa a jeho sáně. Přestože to není ani film pro mládež, ani film pro starší a je to tak napůl na obě strany, tak se mi ta forma nakonec líbila.

• 21.5.2017  11:55

Docela fajn pohodová žánrová oddechovka s fungující atmosférou i slušným napětím. K tomu herecká sestava, která do toho zapadá i ten kazič filmů Bautista. Příběhově je to sice úlet, ale o to tu ani nejde. De Niro to pozvedá svým charismatem, J.D. Morgan správným archetypem pana klaďase v dané situaci. Cestující jsou příliš v klidu. Chování všech postav ve filmu jak z hororů. Ale rozhodně je fajn, jak je to vypointované. Ačkoliv je to v mnoha směrech předvídatelné, tak tady to prostě nevadí.

• 20.5.2017  11:59

Film, který jsem chtěl hodně dlouho vidět a vždy když jsem zjistil, že to někde budou dávat, vždy jsem si říkal "to nesmím prošvihnout" a stalo se mi to určitě víc jak pěkrát, pokaždé jsem na to zapomněl. No a nyní jsem to konečně po letech viděl. Je tu mírné zklamání, to zase ano, ale pořád ta fantasknost a přes příběhovou smutnost snaha o pozitivismus se mi líbila. Ústřední čtveřice herců je navíc dost fajn a každá z jejich postava svébytná, pěkně odlišná a přitom potřebná pro dané dění. Pak samozřejmě to mysterium v podobě živého kouzelného domu s hračkami. Na druhou stranu co mě míjelo byl humor, ten mi neseděl, ale to zase tak nevadilo. Horší bylo, že ten příběh mi přijde takový moc osekaný, je v tom spousta věcí, ale skoro nic není naplno uvolněno. Což je zase samozřejmě prostor pro divákovu fantazii, která u tohoto typu filmu by měla jet naplno. Třeba ta zebra, nevyžitý potenciál. A dům hraček sám o sobě by si vystačil na několik sérií seriálu. Být to v knižní podobě i bych si to přečetl, tam by bylo na vše více prostoru a fantasknost by byla ještě lepší, než co dovedou stvořit filmaři. Ale zde i tak u mě převažují kladné dojmy a tak se přikláním k lepšímu hodnocení, protože sledování jsem si celkem užil.

• 19.5.2017  10:49
    Elle (2016)

Konečně jsem se k tomu dostal, když je to tak oceňované a s překvapením jsem zjistil, že je to v podstatě Padesát odstínů... zase na jiný způsob. Hlavní postava je pro mě krajně nepříjemná, sobecká a celé její jednání značně znepokojující. Což o to, Isabelle Hupert to zahrála skvěle, taky za to sesbírala ocenění, ale ta postava, jako člověk, lidsky, prostě není pro mě. Její způsob uvažování a jednání se mi příčil po většinu doby. Aby toho, nebylo málo, tak i ostatní postavy ve filmu, mají kdejaké charakterové vady, či osudové nepříjemnosti, jako třeba přítelkyně jejího syna. Aby oho nebylo málo, pod tím vším se táhne další motiv, jak je ona a její rodina přijímána společností, kvůli jejímu otci a jak ji to společnost dává na jevo. Takže tady je to opravdový spletenec mnohého, dá se v tom sledovat jakoby více věcí během jednoho dění. Což je rozhodně zajímavé. Verhoevenova režie mi sedí, jak i s takovým tématem dokázal naložit, to je rozhodně kumšt. Protože i přes svou znepokojivost, se mi to dost líbilo.

• 19.5.2017  10:38
    O princi Bečkovi (TV film) (1988)

Rádoby vtipná pohádka, kde nejvíce zaujme mladý Marek Eben, ačkoliv v dané době už třicátník. Uršula má zase svou dobře sedící roli s její takovou roztomilou užvaněností. Pak jsou tu ty kouzelné kvíky, trocha dobrodružství a stylová zápletka. Celé to má v sobě pohádkovou naivnost a taky trošku snahu o poučení. Přesto pro mě dojmy takové rozporuplné a tak i s hodnocením budu ve středu.

• 19.5.2017  10:30
    Loupežnická pohádka (TV film) (1980)

Další adaptace pohádky s mladým Lotrandem. Obsazení opět skvělé. I ty divadelní kulisy a vyhrání si s prostředím se mi líbilo. Ovšem nějak mi zde nejméně ze všeho seděl mladý lotrando, tedy jeho představitel. A to úplně všechny ostatní postavy, do jedné, se mi líbily. Ale přesto to bylo pořád fajn. Tyhle staré divadelní pohádky mají pro mě dodnes své kouzlo. A taky jsem vždy rád, když někde v něčem vidím Vladimíra Menšíka a taky jsou zde prima písničky. Jedna z pohádek mého dětství.

• 18.5.2017  19:20
    Ploty (2016)

Nehorázná konverzačka, což jsem nečekal. Ono příběhové dění v tom je téměř nulové, protože vše je jen jako kulisa ke spoustě a spoustě řečí a spoustě řečí o ničem, naprosto nezajímavých a v tak velké kadenci, že jsem si chvílemi připadal, že si čtu knížku v podobě titulků a ne že se dívám na film. Naštěstí ve filmu se nic neděje, takže se člověk může věnovat jen čtení titulků, ale vidět to v českém dabingu, tak by byl dojem o dost horší. Neříkám, že problémy rodiny a charaktery postav a jeich vzájemné řečnické konfrontace byly nezajímavé, ale rozhodně mi nesedla forma s jakou je to celé pojato. Dovedu si to představit na divadelních prknech a v pohodě, ale před kamerou, by bylo záhodno, aby tam bylo i nějaké dění. Velké zklamání. A to, že se ty řeči odehrávají jen v domě, na dvorku, před domem a před prací pana popeláře, to jen ještě více sráží. Fakt není na co koukat, kdyby k tomu nebyly ty titulky.

• 18.5.2017  19:08
    Doktorská pohádka (TV film) (1982)

To obsazení je bezvadné, ale ten humor který úplně přebíjí jakoukolvi pohádkovost mi neseděl. Přitom prostředí je pohádkově pěkné, zápletka prostá. Ale to tri super moudrých dokturků, kteří jsou takoví přehraní a ta jejich moudrost je až do absurdna, neli připitomělosti. Takže v druhé polovině filmu mě to začalo víc a víc štvát. Přišlo mi to pak celé takové nepřirozené, tohle by bylo lepší jako rozhlasová hra, protože ty dialogy přebily úplně vše a obraz nebyl ani třeba.

• 17.5.2017  12:01

Název na disku mě nijak nepoutal, ale když už jsem se odhodlal na to kliknout, tak jsem docela koukal, jaká jména v tom jsou na začátku uvedena a když se tam objevil i zvířecí herec - méďa Bart, tak jsem se na to začal těšit. Ve finále jsem z toho měl velmi dobré pocity, má to sice hromadu tzv. "ale", jenže i přes to to fiúnguje, atmosféra i příběh dokáží držet pozornost, postavy jsou fajn. A ty hororové prvky v jednání psotav a v práci s příběhem to je klasika a tady mě to natolik bavilo, že mi to prostě nevadilo. Snad jen postava Sullyho byla jediná taková otravná a pak ještě až moc nepřirozená s tím zraněním, že by přežil. Film mě dokázal natolik strhnout, že je to pro mě jeden z těch lepších medvědích filmů i přes mnohé nedostatky v něm.

• 16.5.2017  10:50
    Sabotáž (2014)

Trochu nostalgická akční podívaná, která dává vzpomenout na poslední dekády minulého filmového století. Arnold byl zase doma, ve svém světě. V tomto ohledu se mi to líbilo, navíc mě to zkrátka i bavilo. Tedy až na ženské představitelky, ty mi přišly obě hrozné ať už členka týmu a nebo inspekotrka z oddělení vražd. Ani na jednu se nedalo dívat, bylo mi z obou akorát tak zle. Jinak na to, jak profesionální banda se snažili hlavní týpci chovat, tak jejich průběhy akcí působily krajně amatérsky, ty jejich nácviky, ty jejich akce, když vstupovali do místností, vykopávali dvěře atd. Byli by tolikrát mrtví, ani by se nechumelilo. Tohle tvůrčímu týmu moc nevyšlo a sráží to podívanou. Ale jinak příběhově je to klasika, Arnie je zde ve formě a sedí mu to tu, film je dobře koukatelný a snesitelný. A to, že mi některé věci vadí, zde není tak hrozné, abych kvůli tomu srážel své hodnocení. Protože je to pohodová žánrovka.

• 15.5.2017  11:30
    Dor (2006)

Docela vážný film s takovým uvolňujícím přesahem. Přiběh s propojením osudů dvou žen, které k sobě mají blízko i velmi daleko. Dvou žen, které jsou diametrálně jiné a přitom stejné. Ukázka různých způsobů života, různých přístupů k životním peripetiím. Rozhodně pro mě poutavá podívaná do dvou indických zemí, i když v té horské mně bližší, je to jen částečně. Ale ta pouštní má zase takové exotičtější kouzlo zajímavosti, nehledě na poodkrytí tamní kultury a zvyklostí, které pro našince mohou být nepochopitelné. Ayesha byla fajn, ale nebyla pro mě tou nejsilnější postavou. Nejvíce jsem se těšil na Shreyase, když jsem zahlédl jeho jméno v úvodních titulcích. Ale on ne a ne přijít na scénu, ale jakmile se tam objevil, tak stál za to. Hodně mě bavil a líbil se mi, jak ztvárnil svou postavu. Gul Panag je pro mě překvapením. Dosud jsem o ní vůbec nevěděl a líbila se mi moc. Za což může i to jakou postavu ztvárnila, uvidím až s ní uvidím vícero filmů, ale rozhodně zaujala. Příběh má svou sílu. Ta cesta do nezáma, která se zdála být šílená, byla vyřešena opravdu dobře a při tom zde je ukázka i rozvinutí přátelství muže a ženy a následně i dvou žen. Pokaždé trochu jiným způsobem, ale zároveň se společnými prvky co se týče postoje vůči druhé osobě. Je zde nastolena otázka sobeckosti a sounáležitosti z různých stran. Finále je možná přikrášlené, možná ne, záleží na úhlu pohledu. Je to celkově jeden z těch vážnějších filmů, který diváka vede do hloubi indické duše jednoho z tamních tamních národů. Jinak zdejší český obsah má chybu v jméně. Přeci jen Zeenat má za muže Amira a ne Randhira (otce Shankara) :) A v komentáři zde Niktorius má ve spoileru taky chybku se záměnou dvou hlavních ženských postav. Přeci jen Zeenat přijel úředník navštívit osobně do hor. A ohledně toho kufru pro Meeru, myslím že Saudi znali místo odkud jejich zaměstnanec je a nemuseli ho sdílet dál.

• 15.5.2017  10:39

Klasický artový film se vším všudy. Pro lidi, kteří na toto nejsou zvyklí, možná i nekoukatelné. Minimum lokací, minimum dialogů, minimum herců a postav, minimum dění, spousta dlouhých, zdánlivě tonoucích záběrů. Navíc je to ve finále vypointované, což to tomu přidává na síle. Ovšem díky tomu, naberou některé věci, z předchozího dění jiný význam a pro plné vychutnání celého filmu je třeba to vidět znovu, tzv. s novýma očima, kdy už vše vnímáte z jiného úhlu. Zvláště i tím, že je v tom i film ve filmu. Celkově těžší podívaná a až moc přitažená postava Adil Husaina, což mi k němu ale sedí, z toho co jsem s ním dosud viděl. A taková uvolněnost v podání Ritwicka. Navíc kdyby nic jiného, tak milovníci houslí, si zde snad mohou vyslechnout pěkné melodie. Viděl jsem i předchozí film tohoto režiséra a bylo to hodně v podobném artovém duchu. A po těchto dvou filmech je už asi jasně vyhraněné, jakým směrem se jeho tvorba ubírá, zde mi to sedlo více tím, že je to celistvý jeden příběh a že je to krátké.

• 15.5.2017  10:27

Český kinohit jsem nakonec taky zkouknul a líbilo se mi to více, než předchozí film. Přestože zde je to ještě méně pohádkové, než předchozí příběh, ale zase je to o hodně více filmovější a méně divadlovější. Opět je tu ukázána i zimní krajina, ale v podstatně horším stylu. Na druhou stranu městečko vypadalo pěkně, přestože i zde se to motalo v minimu lokacích, takže to už tou divadelností zase docela zavánělo. Ale hlavně herci zde působí mnohem více přirozeněji, což je plus. Trojanův anděl mě nenadchnul ani zde, humor filmu šel stále mimo mě a Polívkův pan Košťál působil strašně zbytečně a o ničem, ale jinak spokojenost. Čert pořád stejné dobračisko, akorát nyní je jeho představitel už starší, hůře vypadá a taky postava čerta je zde více zlomyslnější. Navíc oba hlavní hrdinové na nebeské bytosti pořád trpí tím, jak se bojí smrtelníků. Je v tom spousta cameo rolí, což mi přišlo taky trošku uhozené, ale příběh to zase tolik nezbrzdilo, ten si pěkně plyne. Líbilo se mi, že čert a anděl byli tentokrát zapojeni do příběhu snad nejsmysluplněji jak jen šlo, protože kdy jindy než o mikuláši by jejich přítomnost mezi smrtelníky vypadala přirozeněji. Potenciál zlého tria nebyl zcela využit, navíc stejně sloužili hlavně jako jedna z vedlejších větví a ještě k tomu spíše na odlehčení i když v tomto ohledu to bylo slabé. Ale jo, bylo to fajn, chi chi chi.

• 15.5.2017  10:13

Po letech jsem se na tohle taky zkusil podívat a přijde mi to pohádkové jen částečně. Navíc jsou v tom věci, které mi i vadí a celkově mi nesedl ten styl humoru, který je v tom využit. Vliv má taky to, že Trojan jako anděl Matla, se mi vůbec nelíbil. Na druhou stranu Dvořákův čert je pro mě jeden z nejsympatičtějších čertů vůbec. U nás už je to tradice, že čerti jsou většinou takové dobrácké duše. Je to pro mě zajímavé vizuálně v oblasti nebe a fajn výpravově na zemi v oblasti přírody, protože mám rád české krajinky a navíc k tomu sníh. Hrad Kašperk byl fajn co se venkovních lokací týká, ale ty vnitřní, tam bylo ukázáno jen pár míst a mísností a vypadalo to, že tam není ani nic jako větší místnost, sál, či hala, protože ve filmu nic takového není, teda pokud ty vnitřní záběry byly vůbec z něj. Každopádně ty vnitřní záběry ať byly odkudkoliv mě taky moc neoslovily. A taky to herectví mi zde opět přišlo chvílemi až moc jevištní, divadelní, než filmové. Hradní pán nic moc, možná až v té poze žebráka byl snesitelnější. Ale nakonec, hlavně díky postvě čerta, se na to dalo koukat.

• 14.5.2017  10:32
    Bommarillu (2006)

Šest hvězd :) Už je to docela dlouho, co si vybavuju, že bych něčemu dal šestihvězdu. Je to pro mě příjemné překvápko, tento film. Protože telugskou produkci (Tollywood) nemám zrovna moc nakoukaný, tak hlavní duo jsem viděl terpve podruhé a líbili se mi moc. Siddharth byl bezva, sice mi ta jeho postava přišla více jako ženská role (typologicky), ale nijak to tomu nevadilo. Slušně si tu zatančil a jeho postava si mě získala tím, jak vše prožívala. Genelia je svým způsobem pro mě objev, protože to ztvárnění postavy té živelné bytosti se mi líbilo nadmíru hodně. Zase taky jedna z hereček u které se mi líbí i její hlas a vzhledem k tomu, jak je zde její postava užvaněná, tak je to dobrá kombinace. No a z indických nebollywoodských herců, které dosud znám, pro mě asi nejlepší mužký herec Prakash Raj. Toho jsem hltal v každém záběru, je uhrančivý, jeho styl a pojetí postav v kombinaci s jeho hlasem mi sedí. Zde jsem se předem trochu obával délky, ale nakonec mi bylo líto, že už se to nlíží ke konci, rád bych přial klidně další hodinu, kde by bylo podrobně ukázáno jak si poradil nápadník v domě milované. Ta zkratka u titulků byla spíše komediálně, groteskovitá a nebylo to ono. Každopádně ten příběh filmu se mi líbil se vším všudy, přestože zápletka je na Indii čistá klasika o tom kdy jeden z páru je z bohaté rodiny, druhý z chudé, plus tady je to doplněno o několik dalších kontrastů, které do toho výborně zapadají. Pro mě prostě super romantický film a taky je v tom dost tanců, zpěvů a pěkných sárí. A hlavně má to takovou odlišnou atmosféru, pro mě dost hodně odlišnou od stejně příběhově a romanticky laděných bollywoodských filmů.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83