Tuax

Tuax

Lubomír Pelc

okres Chrudim
Životní dobrodruh a fanoušek asijských filmů a zvláště indických filmů.

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 69 92
    • 18.6.2018  11:21
    Baaghi 2 (2018)

Přeloženo. Titulky budou dostupne nejspíše až zítra (19.6.), nebo pozítří (20.6.)... podle volného času a po korekturách. Zklamání a to nebývale velké. Tady to je typický příklad, že nemá smysl věřit trailerům. Tady dokonce nemá ani smysl věřit videum z natáčení. To jaké záběry jsou v traileru a videu znatáčení, nekorensponduje s tím, co je pak k vidění ve filmu. I ty jednotlivé scény jsou zde zabrané jinou kamerou, jiným úhlem, méně detailně atd. Celou dobu se to dopředu prezentovalo jako akční film, akci nabitá podívaná. Ale realita je úplně, ale úplně jiná. V úvodu je docela fajn bitka na policii a pak krom par věci, jako honičky, par uderu není nic a nic, a pak ža několik minut v závěru, kde se to odbyde tak laxním způsobem a tak špatným, že přesto, co té akci věnovali, to vypada trapně, nesmyslně, blbě... Rozhodně od tohoto filmu nečekejte akční film. Je to Drama, Thriller, Detektivka, Mysteriozní. To vše v tom převládá nad nějakou akčností. Příběh je opravdu spletitý a na mě až moc překombinovaný, ale spíše je to dané tím, jak je to sestříhané. Romantika v jedničce byla super, tady je jen rychle na začátku, aby se splnila povinnost a jinak bída. Písničky jsou na půl podkresové, na půl taneční, ale taky nic úplně extra, ale textově fajn. Pro mě jedno z největších zklamání, s ohledem na mé očekávání, u indického filmu vůbec. Můj 75. přeložený asijský film. Viz můj profil/deníček. Tak nyní jsem se dozvěděl, že je to dokonce remake telugského krimi trhilleru Kshanam o unesené dívce. Což by odpovídalo a což vysvětluje ten obsah, ale už ne to jak se to celé prezentovalo.

• 17.6.2018  11:08
    Kaalakaandi (2018)

Mám rád filmy, které jsou takovým gordickým uzlem, z několika osudů, které se dosebe zaplétají a zároveň rozplétají. V tomto ohledu mě to docela zklamalo. Když zůstanu v indických vodách tak v porovnání s Karnakatským Kahi, to má navrch jen kamerou, ozvučením, tedy technickou stránkou, ktera je celkem logicky na vyšší úrovni. Postavy zde byly pro mě víceméně nezajímavé, žádná z nich nebyla natolik výsadní, že by vyčnívala. I ten Saifův chlapík nad smrtí, sice se snažil být výstřední, ale v porovnání... to vlastně nebylo nic. Z hlavních postav se mi líbilo jen duo převažečů peněz, zároveň podvodníčků. No a nejvíce se mi líbila fotografka, která měla, ale málo prostoru. Taky mi přišla spousta věcí dost absurdních, jako třeba onen pistolník. Je to jeden z mála filmů, který jsem dokoukal až na popáté a to jsem se musel už držet, abych to ještě několikrát nevypnul a ke všemu je to na indické poměry docela krátké. Pointa, která u těchto filmů bývá zásadní, v tom vlastně taky vyloženě není, jen je tam na konci scéna, která svou absurdností má spíše pobavit, než dojít k rozhřešení daných osudů. Ale za tu technickou stránku filmu, proti které nemám žádné námitky a fotografku nakonec ty dvě hvězdy dám, přestože jsem se tímhle vyloženě protrápil na tolik pokusů to dokoukat.

• 15.6.2018  00:32

Přeloženo. Čekal jsem od toho trochu něco jiného, ale nevadilo mi to zase tolik. Romantika v tom sice je, ale tedy jako hodně osekaná a spíše skoro žádná, nejvíce romantické jsou ty skladby, melodie, hudební podkres. Hudba je na tom možná úplně to nejlepší. Většina akčních scén je silně přestřelená, nesmyslná a triky, taky na pováženou. Jenže celé to má takový přitažlivý líbivý vzhled, že se to prostě dá prominout. Navíc to zimní prosteřdí, pro které mám slabinu, mám ho rád nejen ve filmech. Scéna před příchodem... je vyloženě takovou minihororovou vsuvkou, která pobavila. Záběry na krajinu i konfrontace s několika zvířaty byly fajn. Hlavní herečka a její postava mi vůbec nesedly. Pro mě to byla příliš chladná až ledová dáma, která byla jak encyklopedie a neustale něco citovala. Emoce sice na pár místech projevila, ale celkově se mi nelíbila. Ovšem zase díky ní, se z toho filmu stává tak trochu poučný film o Antarktidě. Hlavní představitel naopak sympaťák, i když svérázný, ale naprostý opak dámy, která se pořád vzdává, kdežto on chce bojovat do posledního dechu. Ten kontrast je určitě záměr. Pak poslední čtvrtina filmu je už hodně podivná, až tak trochu v mysteriozní rovině, těžko určit, co jsou udalosti, co představy, co vzpomínky. Ale i tak líbilo se mi to hodně. Můj 74. přeložený asijský film. Viz můj profil/deníček.

• 13.6.2018  17:04

Docela se mi to táhlo a i přes politicko vojenskou tématiku mi to přišlo natočené strašně telenovelovým stylem. Sice to působí jakž takž souvisle, ale je to sled několika událostí ze života Luny během této války. Takže mi to přišlo chvílemi nesourodé a hlavně časově nevychatné, ty skoky mezi oblastmi, byly hodně divné. Jakoby bylo všechno za rohem. Celkově z toho nemám moc dobré dojmy, vlastně skoro žádné, ale úplný propadák to taky není a je možné že na filipnský film je to i dobré. Zas tak moc filmů z této země jsem dosud neviděl. Navíc mi přišlo, že pan generál není jen sviňák, vlastenec ale taky kocour s několika životy. Jeho grande finále, bylo totálně šílené, už jen tou křížovou palbou, průstřelem hlavy atd. Přitom během bitev si tam vojaci lehali a padali, jakoby zrovna usnuli a ne , jakoby dostali ránu kulkou. Na to že to bylo dosti vojenské, mě ta vojenská část dost štvala svou nemohoucností až přehnanou trapností. Jako třeba to neustale miřeni pistolkou, za cokoliv, vyhružky a neplnění. V těchto částech hrozná fraška. Ale celkově pojato pro mě silně utahaně a nezáživně.

• 11.6.2018  02:59

Přeloženo. Film má 124 minut, zde je zatím stále jen 85 minut, podle IMDB, kde to je také špatně. Na jednu stranu se mi to líbilo hodně, na druhou jsem ze spousty věcí v něm rozpačitý. První půle se mi líbila hodně, druhá už byla taková rozháraná, už se nedrželi věcí z první půle. A tím nemyslím tu humornost, to že to přejde v drama je s ohledem na téma logické. Ale to prolínání s představami hlavní hrdiky, mělo úplně jiný level, bylo mnohem horší. V podstatě to nejkouzelnější a nejlepší bylo k vidění v úvodních titulkách a pak kousek po nich s tím zamrazením světa, dle aktuálních pocitů hlavní hrdinky. Emočně to docela funguje, ale nebylo toho až příliš, spíše jen momentky, netlačí se to do nich. Závěr je specifický, trošku odlišný, ale hlavně v mnoha směrech nenaplněný. V té druhé půli mi přišlo, že strašně moc věcí bylo nakousnuto. To nejlepší z filmu jsou dvě zmíněné scény z úvodu filmu a pak kamera, která je po celou dobu skvělá, přišlo mi to non-stop hodně líbivé, fajnové. Přátelství zobrazené ve filmu je taky hodně pěkné, pozitivní až pohádkové. A líbila se mi pasáž s klučinou co hrál Mao Doua. Co mě zklamalo byly masky. Těch paruk je ve filmu nespočet a pak to jak se vypořádali s tzv. holými hlavami, bylo nic moc. To i indové, dokáží zrova tuhle věc natočit uvěřitelněji a ne že mají na hlavách plastiky jako lebkouni... Dojmy se ve mě pořád perou, takže zůstanu s hodnocením ve středu. Můj 73. přeložený asijský film. Viz můj profil/deníček.

• 9.6.2018  13:30
    Chandamama (2007)

Mohl to být fakt pěkný romantický film , ale spoustou věcí mi pokazili dojem. V prvé řadě ty zrychlené záběry, kterých je v tom až přespříliš a pak to jak až moc je to tlačené na tu humornou část, takže vlastně dramtičnost příběhu mizí do ztracena. Jako jo je z toho komedie, ale ne zrovna pro mě. Zajímavé bylo zapojení bělochů, kteří v Indii prostě jsou, poznávají tamní tradice, akorát ve filmech obvykle nebývají, pokud to enní příběhově nutné a zde byli jako podkres, právě s tím odkazem, že v Indii prostě jsou a učí se, zajímají se o tamní o život a tradice. Kajal Aggarwal se mi opět hodně líbila a dost mile mě překvapila i Sindhu Menon. Jenže jejich protějšky se mi nelíbili ani jeden. Postava Kishora byla navíc natolik ensymaptická, podrazácká, slizounská, že ani ty jeho výrázná kukadla snad nemohly mít přitažlivost. Jinak pěkné písničky, fajn výprava, sled zápletek a zvratů s klasikcým koncem. V tomto směru prima film.

• 6.6.2018  23:34

Meryl Streep v dané postavě skvělá. Ovšem jinak pro lidi daného typu a v tomhle ohledu exhibionismu nemám pochopení a už vůbec ne pro ty nohsledy a pochlebovače, kteří se kolem nich točí asi jako zde hlavně z prospěchářských důvodů. Filmově je to sice dobré, dá se na to dívat, ale celkově je mi to tak proti srsti, že tomu prostě lepší než mé nejnižší hodnocení stejně dát nemohu.

• 4.6.2018  21:08

První romantická a vlezlá třetina s pěknými písničkami pro mě za pět hvězd, střední otravá, rozhádaná, nekoukatelná třetina pro mě za jednu hvězdu, třetí drmatická třetina za dvě. Což bude i celkové hodnocení. Bylo to pro mě těžko stravitelné, po té první třetině, která mě navnadila, bavila, pak přijde silné ochlazení a SRK v podobě v jakého nemám rád. Huba se mu nezasatví, přehrává jako o život a je z toho one man show. Chudák Rani. Sice je to aspoň film, kde mu dělala partnerku i si s nim poležela v posteli, ale nevím zda z téhle role mohla být nějak unešená. Překvapilo mě že Lever měl tentokrát tak moc upozaděnou miniroli. Na jeho poměry velmi poklidnou postavu a malo vtipnou. Takže tím páde, vlastně ani on nebyl moc ve své kůži. Ale líbil se mí pes, kterého měl u sebe, ale nelíbil se mi ten plyšový hafan, ktereho si sebou přitáhli z Řecka. Chtělo by se mi napsat, že kvůli Rani bych se na to podíval někdy i znovu, ale asi ne, vzhledem k tomu, jak jsem od začátku hádek hlavniho dua často koukal na hodiny a bylo to ještě pěkně dlouhé čekání na titulky.

• 4.6.2018  15:18
    Vodní svět (1995)

Taková moje srdcovka. Dokážu se na něj podívat několikrát ročně a pokaždé mě to hodně baví, přestože tomu nedávám plné hodnocení, tak to má pro mě specifické kouzlo, které mě k tomu filmu přitahuje zas a znovu. Dodnes a po každém zhlédnutí mi vadí, jak málo je věnováno tomu potenciálu zatopeného světa a kolik je toho hlavně o akci. Ono mi to pokaždé uteče jako chvilka a přitom je to poměrně dlouhý film. Škoda že ení vic třeba o zakonitostech toho vodního světa, jako zmínka že vodní příšery teď spí, toho moc nenapoví. A pokud stovky let po zatopení planety měli stále tolik věcí, se kterými žili, tak by bylo zajímavé i sledovat nějaký letmý průběh té historie po jejich současnost. Možná mě ten film baví právě tímhle, představovat si to všechno, co by v tom filmu mohlo být, co ten svět nabízí.

• 4.6.2018  15:03

Čtvrtý film a pro mě kvalitativně na urovni jedičky, jakožto druheho filmu a remaku stare vykopavky z roku mého narození. Je to celé hodně velký odklon, už si to jde svou cestou, je to jiné. Pro mě to mělo přitažlivost tím, že to je návazné. Ovšem tím co je obsahem mě to zase odrazovalo, protože po takovémhle filmu si říkám, že s ženskýma nic nechci mít. Netvrdím, že jsou všechny takové psychopatky, ale sem tam nějaká se vždycky najde (stejně jako u mužú) a tenhle film to jen evokuje. I ten kroužek obětí, nebyl sympatický, nedalo se moc s nikym soucitit. Bylo to v tomto směru takové divné, svérázné. Zabijácká část byla tak nějak normální i nechutná, což k tomuhle patří. Ovšem pomsta by přeci jen měla být o spravedlnosti a ne o tom, dokazovat si, že dovedu být mnohem horší než ostatní. To co dělala nebyla spravedlnost, ale jen bestiální uspokojení jí samé, nic víc. Což tahle hlavní hrdinka činí nonstop, postoji, mluvou i jednáním. Ale i tak se mi to prostě v rámci možností líbilo.

• 3.6.2018  09:32

Ze tří filmů, které jsem v této serii zatím viděl, tohle je pro mě zatím nejhorší blbina. Hlavní herečka na tu postavu vůbec neměla ani vzhledově, ani fyzicky, natož herecky. Po určité době jsem se musel smát, když ječela, řvala, vyhrožovala, vypadala děsně komicky a neuvěřitelně. Čímž tomu dávala takovou třešničku na dort. Jelikož zde i to zabijení, mstění bylo o ničem. Byla to jen exhibice krutosti, ale s nizkou kreativitou. Snad jen elektrika měla něco do sebe. Ovšem tady je celé to jednání dost za hranou, nevypadalo to jako pomsta za příkoří, ale spíše jako další film o psychopatické vražedkyni. Což o to, ona ta postava by mohla zešílet z toho čím si prošla, ale tady to do sebe moc nezapadalo. Navíc ten přesun do Bulharska a jeho naprosté nevyužití. Dokoukal jsem to, ale tenhle film mě nebavil a a nemělo to pro mě moc filmovost.

• 3.6.2018  09:18

Zhledl jsem tohle a pak i předělávku, kterou jsem již znal a hodnotil nízko, abych to mohl porovnat a je to tak, že musím předělávce zvednout hodnocení, abych tady mohl jít níže. Protože se mi to moc nelíbilo. Bylo to takové divné i co do atmosféry. Co je zde lepší, tak to že hlavní hrdinka má mnohem hezčí představitelku. Masky jsou zde dost přehnané, na to co bylo k vidění. Pomsta skoro ve všem nepravděpodobná až nemožná. Docela mě to zklamalo. Nahoty je v tom poměrně dosti a na dobu vzniku filmu asi i moc, ale stejně i z tohoto jsem měl často dojem, že se to snaží skrývat použitými záběry, vzdáleností atd.

• 2.6.2018  13:54

Přeloženo. Obsah: Země je v budoucnosti napadena mimozemšťany a momentální zbraně jsou k ničemu, lidstvo pomalu prohrává. Jedinou šancí je vyslat do minulosti robota, který se naučí kung-fu. S pomocí kterého lze porazit mimozemskou invazní armádu... Z tohoto je snad každému jasné, že je to dost velká šílenost. Působí to na mě skoro jako snaha o to udělat konkurenci produkci od Asylum. Těch nesmyslů co v tom je, to se nedá ani popsat, protože to byl popsaný celý film od začátku do konce. Souboje nejsou nic extra, ale aspoň jsou koukatelné. Dobovost mixlá se scifi prvky vizuálně ujde. Jenže to zpracování, příběh, nepříběh, dialogy, postavy, triky, to bylo a je fakt veledílo... Ovšem viděl jsem už horší filmy a nebo filmy, které mi vůbec neseděly. Takže jsem tu nakonec přeci jen na dvou hvězdách.Můj 72. přeložený asijský film. Viz můj profil/deníček.

• 1.6.2018  15:30

To finále mě dosti zklamalo, dokud to působilo trochu mysteriozně, tajemně, ale v civilné rovině, tak se mi to líbilo hodně. Ovšem jak na porvrch vyplynulo finále s tím čímsi, tak mě to úplně ochladilo, všekeré dojmy šly vyloženě do háje a s tím i celý film. Napětí, které předtím budovali, se úplně vytratilo a byla z toho akorát trapnost. Nakonec se sice dostanu na tři hvězdy, ale jen díky tomu, že to má pro mě osobně fajn formu, je to koukatelné. Jenže ta úplná podstata příběhu mě silně zklamala a nelíbila se mi. Horory obvykle gradují, ale zde je to naopak. Čím dál se člověk dostává v ději tím víc to slábne.

• 31.5.2018  14:44
    Tajemný let (2005)

Po letech už nevím po kolíkáté opětově zhlédnuto a fungovalo to na mě stále velmi přesvědčivě, i přestože jsem znal dějové zvraty, odhalení a průběh. Jodie Foster odjakživa patřila k mým oblíbekyním a zrovna v takovéto roli, docela nepříjemné maminy, na hranici šílenství ji to prostě sedí. Ale jako při všech předchozích zhlédnutích, je v tom velký mínus a ten není ani tak v logice, pojetí příběhu, jak v tom, že postava Carsona, je prostě nevhodně obsazená. Sarsgaard na to neměl dostatečné charisma. Byl tam tak jakoby navíc a přitom ta postava vyla dosti zásadní. Ostatní postavy jako doprovod byly prakticky do jedné takové telvizní a nic moc, ale u nich to vyloženě nevadilo.

• 29.5.2018  22:39

Jeden z thajských filmů na který jsem si dělal překladatelský zálusk. A sice se tak nestalo, ale film je opět z té kategorie lepších thajských filmů. Na jednu stranu to, že hlavní hrdinka je docela nesympatická a přitom tzv. geniální do sebe zapadá. Což o to. To pojetí podvádění při zkouškách. To zřejmě zažila v různém měřítku většina lidí, co kdy chodila do nějakých škol. Kreativita je v tomto ohledu hodně pestrá. Tady je to jen posazené na filmový level, aby to stálo za pokoukání. Morální zasady jsou zde různě bořeny, vnímání lidí z chudších vrstev s větší inteligencí, kteří jsou schopni se kvůli výdělku obětovat a to ve prospěch hloupějších dětí od zbohatlíků, to už je trošku paradox. Celkově to je v mnoha ohledech za hranou. Možná díky tomu se to těší takové oblibě. Ikdyž zrovna u mě je tohle problém, kazící dojem. K tomu krapet přestřelená stopáž, která nebyla až tak moc třeba. Závěr je i přes negativní dopad jaký to logicky má, vlastně happy endem. Který mohl být zvolen v úplně jiné rovině, ale místo toho to tvůrci ve finále ještě více vyhrotili. Ukázali jak peníze dokáží zničit charakter a kluk, který byl...

• 27.5.2018  19:12
    Gurgaon (2017)

Zvláštní atmosféra, takové ponurosti, temné chladnoty, nelítostnosti. V podstatě to celé je rodinné drama, přetavené v rodinnou... No to se nechte překvapit. Akshay Oberoi se mi nelíbí svým hereckým projevem, ale sem zapadal. Tenhle chladný maník, který za celý film prakticky nezmění výraz tváře mu seděl. I když se mi nelíbil. Ragini Khanna zajímavá slečna. Pěkný kukuč. Pankaje Tripathiho mám rád, ale i on se zde musel vsoukat do silně nepříjemné postavy chladnokrevného vraha. Největší charisma měl nakonec Aamir Bashir. Jenže film je natolik střídmý po všech stránkách, že to postihlo i všechny postavy. Ale délka je únosná a postupně to graduje, což je tentokrát i přes to všechno značným plusem. Dopad filmu je tíživý.

• 26.5.2018  09:46

Taková filmová psychodelie, s přetaženou stopáží s ohledem na výplň. Relativně se dá říct, že bylo na co koukat a přesto mám stále dojem, že v tom toho bylo příliš málo. Svět... no spíše zobrazený mikrosvět s globálním přesahem v těsnaným odevšad do toho mikrosvěta. Asijské napisy v japonštině, korejštině a zahled jsem tam i hnidštinu. Hlavní hrdina v zásadě nudný v podání Goslinga, který je jeden z herců které opravdu hodně nemusím. Ovšem to jeho zírání se zde plně uplatnilo i v tom směru, aby to bylo fakt zdlouhavé. To, že se to snaží vést diváka zcela záměrně po špatné myšlenkové linii je fajn, ale to odhalení je takové nijaké a spíše pořád zahalující. Takže dojmy nemám moc dobré. Harrison Ford mi přišel, že si film spíše protrpěl. Leto to byla tragédie, bez jakéhokoliv charisma postavy. A tak nejlepší byla asi nakonec chladná vykonavatelka v podání Hoeks a oživovala to neživá iluze v podání de Armas. Celkově mě to nedokázalo k sobě přitáhnout a pořád jsem měl problém s tím, že v tom je strašně málo k vidění, i přes tu snahu, jak se to tváří, megalomansky.

• 25.5.2018  20:47
    7 životů (2017)

Dost mile mě to překvapilo a svým způsobem mi to evokovalo vzpomínky na me oblibene scifka jako Equilibrium, či Repo Man. Film si pohrává s přelidněním a zároveň co do počtu aktivních herců a hereček je minimalistický, ovšem s tím že Noomi ma zase naopak maximalistickou sedmiroli. Z toho světa zde vlastně není vůbec nic vidět, což je takové mínus. Točí se to kolem hlavních hrdinek, s tím že mě dost překvapilo jak kruté, drsné a nekompromisní to má pojetí, že si člověk nemůže být jistý zda to vůbec některá má šanci přežít. Nebyl nějak čas na nudu, i v tehle delce to pořád odsýpá a hodně mě to vtáhlo, sedělo mi to i přes to , jak je to opravdu hodně po všech strákách osekané, že div nejsem na max. hodnocení.

• 24.5.2018  12:16
    Padmaavat (2018)

Režiséra S. L. Bhansaliho jsem měl docela v oblibě, ale jeho poslední filmy jsou pro mě zklamáním. Předchozí film silně a zde jsem už neměl moc velká očekávání a přesto mě to zklamalo ještě více. Na to, že to mělo být ještě mnohem delší a že je to silně prostříhané se dá celkem v klidu říct, že je to dějově strašně prázdné. A tím pádem na sledování dosti unávné. Užít (relativně) se dá v prvé řadě akorát ta výprava, která zde ale působí až příliš vyumělkovaně a v kombinaci s počítačovými efekty, které mnohdy sráží i to, že jsou přetažené, nebo opakované, takže akorát ničí dojem z daného záběru. A další věc, která stála za to byl až démonický padouch v podání Raveera, jenže v tomhle scénáři to bylo i přes jeho snahu, hodně efektně do prázdna. Jediný kdo mě mile překvapil byla Deepika. Takhle přirozenou, milou postavu bych od ní nečekal. Možná se konečně vytrhne ze své osobní šablony a začne postavy doopravdy hrát, podle toho jak je která napsaná a nebo je to tím, že ji zde režisér dokázal ukočírovat. Zklamáním byl naopak Shahid, ale ten doplatil zase spíše pravě na tu svou postavu, kde se neměl jak moc předvést. Postava Aditi Rao je sice důležitá a přitom hrozně upozaděna a její postava je na tom s osudem opravdu hodně špatně. Film jsem dokoukal napoprve, ale nebyl to požitek, nebyla to zábava, bylo to jen z povinnosti to dokoukat, protože i přes to co jsem vyzdvihl mě to nikde v žádné pasáží emociálně nevzalo, nijak dějově nevtáhlo a krom závěru je to podané tak, jakoby se celou dobu vlastně nic nedělo. Viz třeba půlroční obléhání pevnosti v poušti. To bylo vyjádřeno hlavně slovně, ale vizuálně a dopad na obě strany, byl nicotný.

• 24.5.2018  11:24
    Hichki (2018)

Jeden z mých nejočekávanějších indických film tohoto roku. Hlavně kvůli Rani, která nezklamala a k filmu se vrací trošku víc baculatější, ale pořád se svým vnitřním vyzařováním a kouzlem. A mnohem vyzrálejší. Navíc je film s dětmi, mládeží. Za což jsem rád, že těchto filmů v Indii přibývá, protože je mám rád a vymykají se těmi přeidealizovaným super hrdinům, hrdinkám (není myšleno jako suprhrdinové). Je to poměrně milý film, který mě bavil, který mě dojímal, u kterého jsme si i pobrečel. Přesto u mě zůszává kousek pod vrcholem. Nejvíce asi kvůli tomu, že spousta věcí je nedokončených, jen naznačených, vše nemá dostatek prostoru, ačkoliv klidně mohlo. V tomhle podání by se to sneslo. A pak ten úplný závěr, byl takový vlezlý, úplně mi do toho nezapadal, bylo to moc přeslazené.

• 23.5.2018  15:35
    Borg/McEnroe (2017)

Od tohoto jsem očekával sportovní drama, ovšem tím pojetím je to sice životopisné, ovšem zpracování působí silně jako psychologické drama a přestože je to o tenistech, tak tohle a tlak na smyšlení, jednání postav je zde příliš velký. Pak jsem čekal, že to bude věnováno oběma tenistům, ale je to převážně a do značné hloubky jednostranné a jen o Borgovi. Což mě zklamalo. A na film opravdu spíše sedí název Borg, nežli spojeí i s druhým jménem, protože tomu se to věnuje minimálně a spíše jen tak, aby se neřeklo. Dá se říct, že film mi předložil úplně něco jiného, než co jsem očekával, nebo chtěl vidět. Na to ma samozřejmě právo, je to takové jaké t chtěli jeho tvůrci. Mě to ovšem dost zklamalo. A pak ty malé pasáže, které působily snahou o uměleckost, to se mi taky nepozdávalo. Samotný finálový zápas sice zajímavě prostříhán, ale nedýchalo na mě z toho napětí, ten zápas se takhle sprostředkovaně nedalo užít, jako kdyby to byl opravdový záznam jakéhokoliv finále.

• 11.5.2018  10:12

Pustil jsem si začátek, abych věděl jak to vypadá a nakonec i přes pozdní noční (spíše brzkou ranní) hodinu jsem to rovou dokoukal. Nakonec se mi to v rámci možností docela líbilo. Překvapilo mě, že je to svým způsobem dosti akční a ty akční sekvence, jsou navíc vystylizované tak, že byly jako z jiného filmu. No na druhou stranu humor a mluva, která zde zazněla nebyla pro mě zrovna ideální, ale to jsem zkousl. Nejvíce mě zklamalo jak malo prostoru měla Priyanka, na druhou stranu její postava byla snad nejhůře napsanou ze všech, takže je to vlstně i štěstí a hlavně ona v tom neměla co hrát. Byla tam hlavně na ztvárnění blbky a špulení rtů, to byla v tomto ohledu tragédie. Trikově se mi to taky úplně nepozdávalo. Jinak mi to ale přesto přišlo poměrně zábavné, byla to fajn oddechovka, nijak zvlášť nevybočujicí z průměrných komedií. Odkazy na předchozí postavy nebyly taky nijak extra bezva, ale je fajn že se tam Hasselhof i Pamela Anderson mihli.

• 9.5.2018  09:21
    Balerína (2016)

Co naplat animák podle mého gusta, prakticky se vším všudy. K tomu fakt nádherné animačně spracované scenerie a detaily budov. To se mi líbilo moc. Příběh klasika, k tomu špetka romantiky, kterou hlavní hrdinka proplouvá tak nějako mimovolně, není to její hlavní zájem. Tance, trenink a ruzne detaily, to jsem si po skončení filmu pouštěl opakovaně, ještě zřejmě tak skoro další hodinu, některé scény i pětkrát po sobě. A divže jsem si to nepustil celé znovu. Takže v takovém případě nemám moc šanci hodnotit jinak, když mi něco takto sedne. Jediné, co mi vadilo, byl přerod správce v sirotčinci, stačilo mít o par sekvenci, kdy sleduje zlomenou dívku a jeho účastné pohledy a bylo by to fajn, takhle to vyřešili dvěma scénami, aby se neřeklo a nebylo to úplně ono. No a pak děsivá madam, ktera měla na konci hodně přepísknutou roli. To už byl ulet, ktery by to u mě za normálních okolností v hodnocení o dost srazil. Protože to nezapadalo do celkového pojetí. Jinak tím, že je to tzv. frankofonní původ, tak to je taky plus a nečekané, hlavně po té animační stránce, jak to bylo skvělé.

• 5.5.2018  10:17

Chápu, že když je to podle knížky, tak se to do nějaké míry musí držet předlohy. Jenže stejně těch posledních 20-30 minut vyznělo do ztracena a zbytečně. A část předtím s přežitím ve vysokohorském prostředí, zase strašně chabě a nevýrazně. Bez nějakých stěžejních momentů, nebo něčeho výrazného. Pád byl natočený aspoň zajímavě, epizoda s pumou nějak neměla napětí, putování horami bylo bez nápadu. Je to takové hodně otupělé atmosférou. Na mě jako na diváka se nepřenášela žádná pořádná atmosféra, ani dojmy. Jediý kdo pak asi více bavil, byl akorát pes, který tím proplul snad nejlépe ze všech. Herecky mě to taky neuchvátilo. Elba aspoň něco uhrál, ale Winslet byla docela tragická. Na to, že byli v horách tedy patrně týdny, dle slov a uzdravení obličeje ženské postavy, tak z filmu to tolik poznat není. Tím pádem je to docela zklamání. Ale předpokládám, že v knize, pokud dotyčný autor byl lepší spisovatel, než ti co podle toho napsali scénář, by to mohlo být lepší.

• 5.5.2018  10:04

Tady ten animak je vyložeě cílený na mladší diváky, ale opět malé diváky, kteří si užívají choutky na zabíjení, nechutný humor, a připitomělosti. Jediné co se mi tak nějak líbilo byla animace a to jak je film pojat interaktivně směrem k malému divákovi. Dějově je to pro mě nevhodný film pro malé děti. Poučeí v tom jsou, ale vše je zaobaleé do hávu, který mi přišel jako vymývačka mozku. A taky to asi těží na tom, že je období tzv. stuperhrdinských filmů, které to jakoby z dětského pohledu přenáší i sem. Nebavilo, znechutilo, ale úplný propadák to taky není.

• 4.5.2018  10:47
    To (2017)

Celkem fajn natočená Kingovka, ta atmosféra jeho příběhů je víceméně vždy podobná a styl vyprávění taktéž jako sled různých událostí, které se postupně propojují. Stejně jako se dává dohromady skupina Smolařů v tomto filmu.Koukal jsem na to po půlnoci a zase je to takový film, který před spaním není úplně příjemný, ale to bylo plus, že to dokázalo být nepříjemné, dostávat se to divákovi pod kůži. Potíž je vtom, že stěžejní postava klauna byla tím jediným a důležitým, co se mi ve filmu nelíbilo. Nesedla mi jeho vizáž, nebo spíše herec, který ho ztvárňoval. Jinak trikově fajn a dětští herci byli taky slušní. I když mluvou ani zdaleka ne, ale v tomto filmu jsem to nějak snesl. Kniha je obrovská a film i přes svou délku má prostor věnovat se převážně hlavní linii, takže je tam taky dost věcí upozaděno, nebo nerozvinuto. I tak to bylo, ale fajn hororové pokoukání.

• 2.5.2018  16:19

Na toto jsem byl hodně zvědavý a to ani ne kvůli tématu, jako protože je to prostě evropský animák. A animačně mě to velmi mile překvapilo, to bylo hodně bezva. Příběhově je to klasika. Charakterově mi to nesedlo ve všech případech. Jelikož trio netopýrů nebylo dostatečně komicky využito a místo toho je to takové trio mimoňů s jedním nechutným členem, který minimálně pro mě svými chutěmi extrémně sráží celý film. Podobně jako prdící taťka, který většinou filmu propluje spíše jen jako loutka a zbytečná postava, která i přes svou tupost postupě nabírá na inteligenci. Mamina se mi líbila, stejně tak dcerka a klučina byl takový standart. Čarodějnice měla být zábavnou postavou, což nebyla ani náhodou, jeji teleportačí cestování se na mně minulo účinkem. Drákula byl suchar. Nechutnosti (prdy, ušní maz, vylizování si nosu) takto překládáné dětskému divákovi u mě vždy dost sráží hodnocení. Tady to u mě ale hodně zachraňuje, že mě překvapilo v pozitivním duchu jak se s tím celým evropská produkce dokázala vytáhnout, jak to celé vypadá, funguje a do sebe zapadá i přes tu obrovskou zkratkovitost, skokovitost v ději.

• 30.4.2018  17:29

V zásadě to co jsem od toho očekával to to splnilo a dobře jsem se pobavil. Herecky to bylo rozhodně fajn, příběhově už tolik ne. Samotnou hru přenesli už do hodně moderní fáze s levely a původní deskovka tak nějak zmizela v úvodu. Je to taková dobrodružná jízda, ale první film měl silnější herní kouzlo. Navíc je zde dost humoru postaveno na znalostech toho jak fungují moderní hry. Bez toho by zvláště reakce tzv. NPC postav nemusel každý pobírat. Ale přesto mi ten humor celkem sedl. Hlavní záporák, nebyl dostatečně charismatický, jako jo snažil se být děsivý, ale ten herec to neuměl prodat, dobře ztvárnit. No a Karen je prostě hrozně koukatelná dáma a její pojetí neumětelky flirtu bylo dost zábavné.

• 24.2.2018  21:15

Tady u tohoto bych se docela v pohodě obešel bez těch multikulturních narážek, poznámek atd. Docela bych se divil kdyby komiksová postava, natož smyšlený národ Wakandy někdy slyšel o Narnii. Navíc i ta zdejší snaha o občasný humor byla tzv. jako pěst na oko, vůbec to tam nepasovalo. Na druhou stranu je to jiné, takové poklidnější. Hlavní hrdina mi přišel lidštější než spousta jiných superhrdinů. K tomu to celé je v podstatě černošský film, což je rozhodně přidaná hodnota s ohledem na formu, příběh a všechno okolo, to bylo bezva. Komiksy a nic o tomto hrdinovi a Wakandě jsem nikdy nečetl, tak mi unikala zřejmě dost věcí a souvislostí, které samy o sobě, byly takové vytrhované. Plus některé ty časové skoky v ději a scénách, taky úplně neseděly, ale za to možná mohou vystřihané scény. Taky mě udivilo, kolik rodičů vzalo do kina na tento film děti i vyloženě pod šest let, na to že to není film s úplně akčním děním od začátku do konce a je to hodně dialogové, tak nevím jak si děti v takovém věku poradí s titulkovaným filmem. Natož, že by to bylo určené pro takové malé diváky, ačkoliv veškerá akce je vlastně tak nepřehledná, tak zakrášlená, že i nabodnutí a skoro jakákoliv rána, je mimo záběr a i souboje jsou tak nepřehledné, že vlastně z tehle omáčky není nic k vidění. Přesto přese všechno se na to dobře koukalo a líbilo se mi to. Než další film s světu otevřenou Wakandou a jejím hrdinou, bych raději viděl příběhy z uzavřené Wakandy a její minulosti...

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 69 92