Tuax

okres Praha
Moravák v Praze

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90
    • 17.11.2017  12:45

Animovný návrat do světa Hvězdné pěchoty mě celkem bavil, mělo to ten styl a taky i přes nemyslitelné, to trio známých a hlavních postav stále žije. Líbil e mi souboj jeden na jednoho Rica s broukem. Příběh je v lecčms zkratkovitý, přišlo mi to skokové, neúplné a snažící se těžit z podobných věcí, které přinesly filmy z toho světa. Ale nevadila mi ani tak prostost děje, jako spíše dialogy, které byly dost mimo. Prakticky všechno co řekla ženská ze Ztracených, bylo trapné. Sám Rico taky tentokrát úplně neperlil. A ty klasické slogany z původního filmu to nezachránily. Špatné bylo i to, že tzv. možná nejinteligentnější žena co kdy žila, se chovala tak pitomě a při enuspěších vyloženě zkratovala. Ale i tak, koukatelné a docela zábavné.

• 17.11.2017  11:29

Film, který pro našince bude těžko zkousnutelný, nebo sledovatelný. Je to nábožnské, je to mytologické, ale hlavně je to indické. Nevím nakolik člověk, který nezná příběh Ramajány, je schopen pojmout to dění a co která postava dělá, a co které odkazy a prostřihy znamenají. Spíše to lidem vůnec nic neřekne. Příběh Ráma je složen z cca 24 tisíc dvojverší, takže vypráví opravdu dlouhý příběh. V tomto filmu je vyobrazena jak já říkám ta pozdní část po tom, co osvobodil Situ a vrátil se s ní do svého království. Ačkoliv skrze písně a vyprávění je zde ve zkratce vyřčeno i to nejdůežitější z dění předchozího a do toho tam jsou ty flashbackové, představové odkazy na další události, které se v tom příběhu udály. Fakt si myslím, že člověk, který ten příběh nezná, nemá šanci tyhle věci pochytit a film jakot akový pochopit. Protože se to v něm překrývá ve třech rovinách. Má to to sice necelé tři hodiny, ale i tak je to zkratkovité, ten příběh se nedá bez tohoto obsáhnout. Sám na to ještě nejsem tak, abych to měl zmánkuto 100%, ale užil jsem si to náramně. Film mě nejdříve ze všeho uchvátil svou pestrostí, barevností, plastičností, výpravou, kostýmy a vypiplanými scénami, kulisami. To bylo hodně úžasné, fakt je na co koukat. Jakmile mi došlo, během prvních okamžiků, že je to film ze života Rámy a jeho milované Sity, tak už jsem se do toho ponořil a film si užíval. Nayantaru jsem viděl prvně a hodně se mi líbila. Hanuman je zde převážně v podobě dítěte a neznalý divák, zřejmě zcela nepochopí jaké city a pohnutky ke své paní cítil, ačkliv ve filmu to i skrze tu dětskou podobu je vyobrazeno, ale bez souvislostí. A tak bych se mohl rozepisovat asi ještě dlouho, takže to ukončím. Jen poznamenám, že mi vadila pouze jedna věc a to, že v tom oheň byl příšerný, umělý, zrovna tohle mohlo být přirozené. Jinak ostatní triky jsem neřešil, ale ten oheň mi vadil.

• 17.11.2017  11:08

Od tohoto režiséra už nečekám nic dobrého, všechno co jsem dosud od něj viděl je na stejné brdo a tohle se vymyká jen tím, že to má určitou snahu krýt tu krvelačnost, která je jinak hlavním tematem celého filmu. Myšlenka udělat z někoho nesmrtelného, jen aby mohl projít přes veškeré ujmy skrze armády a všechny rozsekal, je typická právě pro tohoto režiséra. Ovšem mě to nijak neuchacuje. Navíc zde je to fakt mírněn tím, že nic není pořádně v záběru, sice dpadavaji, nohy, ruce, hlavy, ale vždy tak nějak jako po záběru. Nebo jako hroteskní vyjádření jako u lumpa z přepadající trojice v lese. Vadilo mi, že souboje byly vlastně o ničem, přišly mi, že z nich nic nevidím. Většinou jen kryty. Zásahy byly dělané obvykle tak, že v tom okamžiku byl záběr na zasahujicího a ne na zasažaného. Byl jsem zvědavý na mladou Sagasaki, ale ta zde byla takovou loutkou, která si sice trochu zahrála, ale nejvíce se vykřičela a na prázdno máchala mečem. Když došlo k boji, tak snad jednou, dvakrát za celý film něco vykryla, jinak po nikom nedokázala ani seknout, ale s mečem tam chodila v postoji, jako ostřílená šermířka. O jejím vrhání nožů se ani rozepisovat nebudu. Je to docela zklamání i přes to, že jsem něco takového čekal. Film natočený jen kvůli řezničině a přitom bez toho, že by se v tomto směru odvázal. Veškerý ten příběh s pomstou, s mystickými červy, vládní reakcí na dění dominantní školy meče, to vše nemá sílu, protože to vše je ve filmu jen proto, aby se postavy rozsekávaly v rámci nějakého dění a nejen jako v areně, nebo na jatkách. V manze, či anime serialu věřím že to vypadá mnohem lépe, než v tomto filmu. Mohlo to být mnohem lepší a asi zřejmě s prakticky jakýmkoliv jiným režisérem, který by měl lepší uvažování, než vyžívání se v krvi a smysl pro příběhy a filmové vyprávění.

• 16.11.2017  11:03

Hodně velké překvápko. Tohle mě hodně bavilo, hodně se mi to líbilo a hodně jsem si to sledování užil. Opět jsem netušil, co že si to pouším, o to větší to bylo překvápko v pozitiním duchu. Hlavně mi tentokrát neskutečně sedla forma s jakou to je natočeno. A svou podstaou je to hororově laděná romantika, ale v tak uvolněném duchu a stakovou kouzelnou přirozeností, že Thajci můžou jen tiše závidět. Asi bych byl radši kdyby v tom byl víc konfrontací s mrtvými duchy a nebo s tou nastvanou mrtvou kámoškou, ale i takhle to bylo fajn. Z postav mi tam vadil asi jen ten šef z produkce kouzelnického představení a původní přítelkyně hlavního hrdiny. Kupodivu to nebylo korejsky ukřičené, ani přehnaně teatrální. Spousta těch napadů a vizuálního zpracování se mi líbila. Navíc jak mám rád kouzelníky tak tady toho sice nebylo extra moc, ale i to málo mi ke štěstí stačilo, protože to pěkně vypadalo i když to neberu jako kouzelnické iluze, ale jako triky filmařů. Hlavní hrdinka byla prima. Možná na to hodnocení má vlv, že jsem čerstvě po zhleduntí meho prvniho korejskeho serialu a tak se mi Korejci dostali trochu pod kůži, ale i tak film mě hodně mile překvapil.

• 16.11.2017  10:49
    Mlčení (2016)

Uvodní čast mě trochu děsila, protože to vypadalo hodně agitačně, ale následně se to překlopí spíše do postoje práva na život při jiné víře. A aby to nebylo nudné, tak je v tom ten vnitřní boj, čelení hrůznostem. Docela mi tam zase vadil Garfield a Driver to taky nevytrhnul. Ten kdo to mohl zachraňovat, tedy Neeson je v tom jen poskrovnu. Líbila se mi výprava a styl s jakým toje celé nakonec pojato. I když ta délka mi vzhledem k obsažnosti nepřijde přiměřená. Ruzne druhy smrcování a mučení jsou zase takové svérazné, neznámé a tím pro našince koukatelné. Osobně jsem našincem myšlenky, že každý ať si věří v co chce, ale ať to nevnucuje druhým. Tohle bylo jedno z míst, kde to tihle vnucovači dost šeredně odskákali. Holt každý je svého štětsí strůjcem. Film je řemeslně výborný, tohle má Scorsese dlouhodobě zmáknuté a vypiplané do nejmenších detailů. Ale herecké obsazení a téma nebyly pro mě tím pravým. Ale nejzábavnějším, ale i nejpodivnějším, ale zároveň dobře odlehčujicím byl Kochijiro v podání Yôsuke Kubozuky, jehož postava se tím vším protáhne svým osobitám způsobem.

• 16.11.2017  10:26

Tady mi nevadila délka, kdyby to bylo obsahově nějak sytější, ale ono je to v zásadě příliš prosé, jen pár věcí a spousta vycpávky. Což je problém. Ovšem Sanjay Kapoor byl otřesný jako herec a jeho postava s těmi svými výlevy, výbuchy a projevy, jsem si říkal, zda to je vůbec svéprávný člověk. Ten byl nejhorší ze všech. Ovšem jeho otec v podání Nana Patekara si s ním až tak moc nezadal. Karisma očividně není až tak moc dobrá v té romantické rovině, ale v té útrpné, bolestné je vynikající. Přijde mi to dialmetrálně odlišné, jak hraje, jak se do postavy položí v té či oné rovině. Hlavně díky ní, vyznívá to příkoří, které se v tomto filmu děje, tak drsně. SRK si zde zahrál vedlejší postavu, která měla sice důležitý dopadna vývoj událostí, ale zároveň z toho vyznělo, že to byla svým způsobem zbytečná postava. Jakoby jen taková vsuvka, na prodloužení filmu, protože to šlo i bez těch jeho pasáží. Navíc ten jeho hrdina, který všechny udolá a až je po všem tak teprve umře a ještě si stěžuje že to bolí, no nevím. Překvapeníma fajn byl Prakash Raj, který i zde prodal své charisma ai bez mluvení působil v roli zabijáka lépe, než většina ostatních ve svých postavách v tomto filmu. Příjemná byla ještě Deepti Naval, přestože i ta její postava byla napsána podivně, ale po většinu doby ji dokázala povznášet a ukočírovat. Taky si říkám který člověk, jenž by vyrostl v tomto nelítostném a vražedném prostředí, který si je vědom, jaké nebezpečí tam denně hrozí by tam sebou vzal manželku a dítě. I kdyby naléhala sebevíc, tak nikdy by jim tam nikdo aspoň trochu smýšlející nevzal. A to kanadské křídlo příběhu bylo celkově odsunuto na vedlejší kolej, což byla škoda, protože to jediné vypadalo zábavně a normálně. Taneční cameo Aishwaryi mě neoslovilo, stejně jako všechny ostatní taneční vystoupení ve filmu. Tento film si mě nezískal, ale pořád bylo i v té jeho úmornosti na co koukat, občas sice tzv. znuděně, ale šlo to.

• 15.11.2017  14:07
    Rockstar (2011)

Imtiaz Ali má asi Prahu rád, když se sem vrací i filmově. Už jsem viděl Prahu v americkém, anglickém, francouzskem, ale i indonézském pojetí, ale tohle indické mi přišlo nejlepší. pořád je v tom nějaká divná křeč, ale Praha v tomto filmu se mi zatím líbila asi nejvíce. Film na jednu stranu silný svou myšlenkou a emocionální stránku, na druhou s příšerný charakterem nejen hlavní postavy. Ranbira mám jinak rád, ale když hraje takového psycho-socio... maníka, tak to neznamená, že se mi bude líbit. Kdyby tam byl skutečně ze srdce milující zpěvák, tak by to u mě bylo mnohe lépe přijmuté. Tady tomuhe týpkovi jsem to nevěřil a neuvěřil až do konce. Nargis ve svém hreckém debutu nezazářila, ona vypadá typově spíše jako herečká do pornofilmů, než do hraných filmů. Tady předvedla to, že je schopna odříkat dialogy a ohánět se ženskostí, ale jinak to bylo slabé. Aditi Rao mě překvapila ve vedlšjí roli reporterky a zase pak ta její postava, jak se tam v poklidu odhozena uvelebila na lužku hvězdy... V tomto filmu ty postavy lidsky vážně nic pro mě. Piyush Mishra a jeho karikatrní šéf hudební společnosti a bizzarní masáž, to bylo děsné a ne vtipné. Nakonec mi z toho vychází jen jedna dobrá postava a to od Kumud Mishry. Když se odtrhnu od postav, tak výprava, kostýmy (i ty pražské s hereckým historickým souborem a lidovým kostymem pro fakri) to bylo fajn. Hudebně mě to nijak neoslnilo, ale po této stránce v pohodě. Na film s umírající osobou, nebyl závěr vůbec emocionálně vyhrocený, i když ta snaha tam byla, ale mě zcela minula. Na bezmála tříhodinový film to uběhlo bez problémů a klidně se na to podívám znovu, jen ty postavy mi asi pořád polezou na nervy.

• 15.11.2017  13:37
    Jaesim (2017)

Filmy se soudnímy procesy mívají specifickou atmosféru, která baví, přitahuje. Tady v tom filmu z toho není ani kousíček. Protože se to odehrává jinde a jinak. A hlavně po prakticky po celu dobu je to dost nezáživné, i když je to podle skutečné události, tak zpracování i přes snahu na mě působilo hodně o ničem a po většinu doby mě to nudilo. K tomu když přidám, že mě ani trochu neoslovilo herecké obsazení snad, krom toho co hrál oběť toho všeho, tak to byly umorné dvě hodiny sledování. Nemělo to na mě žádný emocionální dopad, natož, že bych si na to, nebo cokoliv z toho vzpomněl na druhý den. Herecky se mi líbila akorát slepá máma toho kluka a šéf právní firmy. Film než že by vyloženě poukazoval, na chybu v toto případu se snaží upozornit na korupci a právní systém v zemi.Ovšem úplně to nevychází ani v jednom směru. A je vážně zvláštní, že osud skutečného vraha, nechají úplně bez poznámky. Asi omluva nevinnému je dostačujicí a vrah ať si dál dělá, co se mu zlíbí.

• 15.11.2017  13:24
    Museum (2016)

Vstup do filmu byl skvělý a drsný, pak to ale prudce opadne a pak se to začne motat samo v sobě a až do konce už se to to nevyhoupne na úroveň vstupu do filmu. Ale ten začátek i mně dost připomínal "Sedmičku", mělo to grády, bylo to nelítostné a terstajicí ne zrvna věci, které se normálně trestají. Ten hned navazující flashback, byl jako facka a v nevhodnou dobu snevhodným pojetím. Vše následující už je jen snaživé, už to nemá tu atmosféru a k tomu to teatrální, ale pro ně typické řvaní a komické vztekání, kdy sebou cloumají, padají a jsou vzteky jako papíroví panáci ve větru. Vrahoun vypadal drsně, ale jen v té úvodní pasáži, bak už to byla směšná groteska, nehledě na finále kde do něj několikrát je střeleno a on si tam běhá jako nezranitelný superhrdina s alergii na... Dialogově to taky zrovna příliš nezáří. Ale ten začátek, plus hlavní myšlenka celého pozadí přiběhu, to bylo fajn. A i přes výtky se u tohoto stejně přikloním k lepšímu hodnocení, protože i přes to všechno je to lepší než většina o tohle se snažících temných detektivek.

• 14.11.2017  17:04
    Chongriwa na (TV seriál) (2013)

Můj první zkouknutý korejský seriál a to kvůli herečce Yoona. Několik prvních dílů jsem si musel docela zvykat na to, jakým stylem je to pojaté. Korejci točí seriály zase tohu jinak. Navíc se to odehrává v politiciké sféře a to není zrovna mé oblíbené prostředí ani ve filmech. Celé to není až tak zásadně dějové, jako extrémně silně konverzační. Pak hlavní hrdina hrající předsedu vlády se mi prostě nelíbí svým kukučem. Na druhou stranu Yoona byla fajn po celou dobu, ačkoliv její postava byla svým způsobem děsná, alespoň v první třetině příběhu. Bylo zajímavé, jak se v průběhu příběhu měnil její styl oblékání, stejně jako její účes. Oblékání mi u ní sedělo spíše to na počátku a účesy ty ke konci. Mohl z toho byl zajímavý jeden fim. Já to nakonec po těch seznamovacich uvodních epizodach dokoukal jako film v jednom kuse a tedy víc jak třináctihodinovém sledovacím maratonu. Dlouho jsem tomu nemohl přijít na chuť z různých výše zméněných důvodů, nakonec se mi to, ale docela líbilo, zvláště kvůli poslední třetině příběhu, kde se to celé zdramatizovalo a vyhrotilo. Ty dvě třetiny předtím jsou spíše komedialně a humorně pojaté. Jakmile přestavali dostávat hodně prostoru novináři a manželka ministra Parka a hlavní hrdinka se zklidnila, tak se to hodně zklidnio a zvážnělo to. Pak mám asi rád filmy s dětmi a tady se to kolem tří různě starých dětí docela dost motá a bylo to fajn, snad až na tu holku, která mi úplně neseděla. Plusem je, že postavy prošly film i určitou změnou a to všechny hlavní a vedlejší postavy. Na to, že to bude tak silně konverzační jsem připravený nebyl a to jejich okecávání, tak aby se k tomu samému mohli enjlépe ještě několikrát vrátit, mě docela užíralo. Stejně jako jednání postav, které bylo obdobné tomu okecávání. Je to dané tím, že se to vůbec nedrží přirozenosti lidského chování, natož nějaké logičnosti. Vztah hlavních postav mi přišel slabší, než vstah k nim od postav vedlejších. Už tím, že oni se měli tak rádi, že si k sobě nic nedovolili a jeden druhého ustavičně drželi dal od sebe, krom těch jejich tzv. nehod, které byly ale situační a ne vycházející z toho, že by se měli rádi. Takže ta romantická linka, která je patrně tím hlavním tématem celého seriálu pro mě docela selhává. Taky zde je probléms časovostí, ono v tomu uběhne docela dost měsíců soužití, ale rozhodně není jak se v tom orientovat. Krom toho, že v jedné pasáži dorazí zima, vánoce, novorční oslava atd. Nepůsoilo to na mě celkově moc promyšleně, jako spíše hlavně vykonstruovaně a za každou cenu co nejvíce natahovaně. Předfinále i finále i přes některé dobré události mi přijde vše vedeno spíše do špatného konce. I ten úplný závěr ať už se to tváří jakkoliv, nebyl prostě happy...

• 13.11.2017  12:20
    Leokki (2016)

Tady ten film přišel strašně divný a nějak jsem se tohoto dojmu nezbavil až dokonce. Kontrast základu dvou hlavních postav by byl fajn, kdyby byl využit, ale ono je to rozmělněno právě tím, že postava, kterou hraje Hae-jin Yoo, se díky ztrátě paměti promění v třetí charakter, který je po většinu filmu jako ten nejvýraznější a hlavní. Mladík, který zneužije situace mi lezl po většinu doby na nervy a dost se mi nelíbil ani jeho představitel. Že to bylo koukatelné pro mě zachraňovaly herečky, které byly tipově dosti podobné, ale zrovna i mě sedící. Přesto ta v roli záchranářky mě na konci taky žrala se svou neodbytností a tím, jak hlavní postava vůči ní záměrně vše oddalovala, protahovala, při tom to šlo ukončit jakkoliv jinak a v poklidu i bez prozrazování. Ovšem ten film byl veden touhle cestou, takže ten absolutní závěr ani jeho předfinále se mi vůbec nelíbil. Tady nejsem na nejnižší jedné hvězdě jen proto, že jsem viděl už mnoho mnohem horších filmů. Tenhle mi prostě jen vůbec ničím nesedl do noty. Hlavně ono to mělo být vtipné, ale v tomto podání ty pokusy o humornost byly spíše trapné.

• 13.11.2017  12:09

Tady je asi největší problém s tím, že tvůrci chtěli sdělit poměrně hodně různých etap ze zivota Newtona a skrze ně vyobrazit události, které se tehdy v daném místě staly a ještě to prokládali o spousty let pozdějším soudním procesem. Což by nevadilo, kdyby to bylo lépe sepsané, zrežírované a sestříhané. Protože v těchto třech věcech to selhává a je z toho hodně přetažená, zdlouhavá podívaná, která má ale i punc zajímavosti, lákavosti. Charaktery nejsou jen tak plané, mají i hloubku, jenže v tomhle příběhu se všechno strašně utápí. Mahershala Ali tady předvádí mnohem lepší a dost přirozenější, lidštější a herecky zajímavější výkon, než v těch pár scénách z filmu, který mu vynesl toik nominací a cen. Jenže je tady prostě ve špatně natočeném filmu. Matthew McConaugheyho moc nemusím, ale tady se mi líbil. To byl snad i jeho životní výkon. Uvod s vyobrazením nesmyslnosti dané války mi jen připomněl, jak zrovna tohle období nemám rád, kdy neustale jen běhají proti kulkám a dělovým koulím. Pasáž v bažinách byla fajn, ale nevhodně pojatá, těch pár partizanských útoků a tragedií to nevytrhlo. Nasledný boj proti otrokářství a útlaku ze strany Ku-Klux-Klanu taktéž. Má to v sobě dost potenciálu, ale promhraného a to se tu herci opravdu činili a byli fakt dobří. Díky nim to dávám do průměru, tedy tří hvězd.

• 13.11.2017  11:56
    Gongjo (2017)

Po čase něco od Korejců s čím jsem neměl výraznější problém a co se mi dost líbilo. Možná nejvíce, ale hudba, která mě jinak ve spoustě filmů úplně míjí. Hlavní duo si dobře sedlo a je mezi nimi slušná i zábavná chemie. Nevraživost je jen spíše ze strany policisty z Jihu. Ten severní, by ve všem střídmější a sympatičtější, ten jižní byl v takové té roli černošských parťáků, těchto kalsických dvojiček akorát po korejsku. Navíc mi docela užíral nervy, protože se choval jak se choval, ale pak se to zlepšilo a už jsem s ním neměl problém. Bezva byly návětěvy u jeho rodiny, v těch momentech to mělo jinou atmosféru a taky herečku Yoonu, která se mi líbila natolik, že kvůli ni si poprve v životě pouštím i korejský seriál. Jinak i včetně akce se to vše nese v takové relativně poklidné atmosfeře, která mi, ale seděla. Zporák byl dosti nevýrazný, takový hodně béčkový, což to kazilo v kontrastu s drsností a profesionalitou severokerejského vojenskéhon agenta. Ale jinak spíše fajn překvápko a spokojenost.

• 12.11.2017  12:18

Dům s okultní minulostí, zase trošku jinak pojatý. Duchařské mi to nepřišlo, to je něco jiného, než prolínání různých časových rovin, kde ti lidé žijí. Vtomto ohledu se mi to líbilo. Ale co mi velmi výrazně vadilo byla hlavní herečka, která mi kazila dojem, prakticky v každém záběru a protože je to hlavně o ní, tak prostě celý film. V kažém momentu, kde to mělo být vážné, tak v jejím podání z toho byla pro mě komedie. Její ksichtění se mi vůbec nelíbilo a nepasovalo mi k dění. Vždyť i ten dědula v předfinále, který tam byl snad minutu, byl za tu dobu lepší než ona v celém filmu. Je to škoda, mohlo to být jinak lepší v podání jiné herečky. Jinak je to poměrně v pohodě co se týká postupného odhalování a rozmotávání historie domu a toho, co se v něm dějě a jak, i když není úplně konkrétně vyjasněné proč. Úplný závěr se mi líbil hodně, ten byl zase takový silně emoční, tedy hlavně ve všech scénách kde už nebyla ta hlavní herečka. Film není nijak zvláště děsivý, je to prostě jen mysteriozní a pohrávající si se zahádností daných událostí.

• 12.11.2017  08:49

Lepší než první film. V podstatě stejně zábavné, ale tady už vše dává větší smysl a vlastně to dává smysl i tomu prvnímu filmu, což je taky plus. Protože jsem anime serii neviděl, tak jsem byl celkem překvapený samotnou historii superbytosti učitele. Jinak třída zabijáků byla lepší minule, kde tak víc působili, tady to bylo hlavně slovní a neměl jsem z nich pocit, že by byli zabijáci. Navíc ty jejich schopnosti při průchodu skrze japonskou armádu, aby se vrátili za učitelem, byly dost špatné, minimálně teda v tomto filmu. Zase je po celou dobu na co koukat a krom vyprávění minulosti to má i slušný spád. Finální souboj s chapadlovým vědátorem a jeho likvidací byl docela podivný. Přesto ten záporák nevypadal vůbec zle. Hodně mě bavila virtuální entita, členka třídy a její postoje, ale ta byla fajn i minule. Pokud si s ní takhle vyhrávali i v seriálu, byla by to asi má nejoblíbenější postava. Na toto filmové pokračování jsem se těšil a nezklamalo mě to.

• 11.11.2017  02:01

Přeloženo. U překladu jsem se asi poprvé tolik nabrečel, jako u tohoto filmu. Přesto se mi to obrovsky líbilo a i když je to docela doják, tak mi to tady nijak nevadilo. Hlavní hrdinka je žena, která dělá prakticky neustále jen správná rozhodnutí a navíc natolik nesobecky a ku prospěchu ostatních. Jenže k jejímu příběhu se dostáváme na začátku filmu ve chvíli kdy zjistí, že je nemocná, tak že má před sebou už jen měsíce života. To jak se s tím vypořádá, je prostě nádhera i přes to jak je to tragické a smutné. Rie Mijazawa byla v té postavě úžasná. Tedy aspoň já ji úplně podlehl. Ale ony ty postavy všechny byly takové ruznorodé, což bylo bezva. Protože díky tomu ke každému z nich musela hlavní postava přistupovat jinak a přesto to od ní mělo vše jedno společné. Pak je tu ten jejich lázeňský dům, který je zajímavý sám o sobě. No a pak je v tomto filmu japonská delikatesa v podobě Velekraba Japonského. I přes jídlo je v tomto filmu docela dost k vidění a na tom vystavěných situací a scén. Když pominu absolutní finále, tak je to film se spoustou vrcholů, navíc je v tom možná až příliš mnoho různých odhalení. Film, který mě zkrátka ulovil a nepustil. Můj 67. přeložený asijský film. Viz můj profil/deníček.

• 10.11.2017  14:13

Takový prolog k Red Dogovi, ale faktem je že i to jméno Blue k němu dle všeho patřilo. Tohle už není tolik, nebo spíše skoro vůbec film o psu, ale hlavně příběh o mladém klučinovi. To že měl psa, kterého měl rád je tak nějak už vše ve fázi klasického rodinného filmu. Ale pěkně si vyhráli s tím propojením, kdy v úvodu sledují v kině film o Red Dogovi a na konci se to zase jakoby napojuje, na začátek filmu o Red Dogovi. Filmově je tohle, pro mě ale mnohem lepší. Hlavně ti hafani zde, vypadali normálně ať už štěně, nebo pak pes, byli takoví přirození, nevypadali pod drezurou. Tady nešli cestou psího příběhu, spíše je to příběh Austrálie, když jsou zde zapojeny věci, jako domordci, jejich rituály a víra, hořící pláně, toulky planinami a skalami. Život v díře a k tomu ten šílený koňský bleskosvod. Ale ve výsledku je to jeden z těch lepších a pěkných rodinných filmů situovaný do Austrálie a propojený s australskou psí legendou.

• 10.11.2017  14:01
    Red Dog (2011)

Životopisných filmů je spousta, ale životopisný film věnovaný psu, to je hodně nevídaná věc. Ten příběh byl natolik zajímavý svou pdostatou, že jsem si o tomto hafanovi pak i dohledal nějaké další info. Žil v letech 1971-1979 a krom věcí, které ve filmu jsou uvedeny se stal i členem nějakého sportovního klubu a taky mu založili bankovní účet. Svým způsobem to byla opravdová australská zvířecí celebrita. Ve filmu jej hraje psí herec jménem Koko, který ale zhruba rok po premiéře tohoto filmu také umřel... Jakožto příběh, hlavně to co jsem se o něm následně dočetl se mi to líbilo hodně. Ale tento filma, jeho zpracování a forma, která je zkreslující, ačkoliv ty zásadní věci z jeho života uvádí, se mi moc nepozdávaly, spíše mi to nesedělo. Taky mi vadilo, že ten pes ve filmu až příliš často vypadal jako spráskaný, než přirozeně. Měl jsem z něj v mnoha scénách dojem, že to dělá pod nějakou hrozbou. To mi na tomto filmu vadilo nejvíce. Jinak bych byl na lepším hodnocení. Ta chlapácká komunita, která ho vzala za svého mě ale bavila. Navíc jak mu pak zřídili sochu, tak sochu mu skutečně nechali udělat i s pamětní deskou. Výjimečný příběh zvířete, který se zapsal do historie, bez toho že by musel vykonávat zázraky. Známka je filmu, ne psímu příběhu, ten si zasluží více.

• 9.11.2017  05:48
    Mugamoodi (2012)

Přeloženo. Tamilský kung-fu superhrdina v podání Jiivy vypadal zajímavě. Navíc tohoto herce vidím vlastně úplně poprvé, ale spadá do kategorie, těch na které si musím zvykat. Jeho herecký projev mě moc neoslovil, ačkoliv jím hraná postava byla fajn a i ty taneční části se mi od něj líbily, přesto to jeho hlavní herectví mě tolik neoslovilo. Poprvé jsem viděl i Naraina a to je jiná liga, ten si mě hned získal a dost se mi líbil. Sice jeho záporák nebyl nijak temný, ale bavil mě, měl svůj styl a ten herec má charisma. Oběma hercům je nutno uznat, že si prošli minimálně nějakým výcvikem, protože techniky, pohyby v tom prostě byly, ačkoliv ty souboje nepůsobily úplně 100%, natolik jak jsme zvyklí z čínských kung-fu filmů. Je v tom namixováno opět vícero věcí, ale řekl bych že celkem vkusně a i ty písně v tom jsou jen tři. Ke třetí jsem nesehnal anglický překlad, jen spousty tamilských textů, takže ta jediná je bez překladu. Pooja Hedge byla fajn, její postava byla taková svérazná dívčina vyobrazována jako silná osobnost, hající za každou cenu spravedlnost. Ta romantická linka není úplně rozvedená, je spíše jen jako prostředek pro vývoj děje se zločiným gangem a propojením s hlavním hrdinou. Fajn byli i oba dědové a hrbáč, kteří vlastně byli takovým tvůrčím a záložním týmem pro tohoto filmového superhrdinu. Zápletka stylová, zpracování lepší než jsem čekal a dojmy ze sledování dobré. Škoda, že se film zatím nedočkal pokračování. Můj 66. přeložený asijský film. Viz můj profil/deníček.

• 8.11.2017  09:55

Dějově takové slaboučké, ale na Thajsko pořád ještě dobré, protože i přes ty výlevy postav to není nijak otravné a dá se na to v klidu koukat. Co je ovšem otřesné, to je vše, co se týká triků. Jsem si říkal, že to už před sto lety, před tímhle filmem uměli triky, které vypadaly lépe, než tyhle z počítačové éry v podání Thajců. Trikově hrozná příšernost. Jinak samotný vlak se mi líbil, byly v něm různé vagony, různe stylizace a v tomto ohledu bylo na co koukat. Má to v sobě i kus tajemna se zvláštní pěkno slečnou, která se v něm tu a tam vyskytuje. Ta hlavní myšlenka smyslu vlaku a jak to vněm pak vše začne do sebe zapadat, i následné odhalení nejsou špatné. Jen prostě ta thajská filmařina, je dosti někde jinde. Na horor to není nijak strašidelné, nechutné, nebo cokoliv takového v souvislosti s hororem. Snaží se to být atmosfericky děsivé s duchy, na které v Thajsku silně věří a kolem nichž se u nich točí i snad většina filmů.

• 7.11.2017  12:39

Na to jak jsem v mladším věku v devadesátkách na Bronsonovi ujížděl, tak mi tenhle film nějak uniknul, nebo spíše úplně jsem na něj už zapomněl, protože není dějově nijak výrazně zapamatovatelný. Znovuobjevil jsem ho nyní vlastně hlavně díky Stathamovu remaku a byl jsem celkem překvapený nakolik si je to podobné. Zachovali prakticky celou kostru příběhu, taky všechny postavy a jejich jména, jen to zmodernizovali a musím říct, že se mi ta nová verze líbila více. Je dramatičtější, zajímavější a hlavně propracovanější. Tady tenhle sedmdesátkový film je jen takový slabý akční odvar, taková průměrná podívaná a hlavně vlbec to nevypadá natolik profesionálně (ze strany postavy zabijáka) a k tomu jeho spolupráce se s mladíkem, neměla takový náboj, jako v remaku. Nejlepší na celém filmu je pro mě asi úvodní cca 12 minutová pasáž, která proběhne bez jediného dialogu, zbytek i v kontrastu s předělávkou už tolik zajímavý nebyl.

• 6.11.2017  12:48
    Úkryt v zoo (2017)

Pěkná filmová záležitost, která mi při sledování přinesla spousty dojmů a emocí. Prakticky po celý film jsem nechápal, jakou procítěnost neustále dávala Jessica Chastain své postavě. To bylo pro mě doslova úžasné. I když ji neřadím mezi své oblíbenkyně, tak koukám že většině jejich filmů jsem zatím dal čtyři a pět hvězd, asi má kliku na role a filmy, které mi sedí, ale každopádně se mi líbila jak svou postavu pojala. Úvod se zvířáty byl kouzelný, milý, což bylo udělané tak, aby pak vynikl kontrast s příchodem války a krveprolitím i na zvířatech ze Zoo. Následná lidskost, nasazení vlastního života pro záchranu druhých a podstupování tohohle po celé roky, to je něco těžko představitelného. Takoví lidé jsou vždy pokladem, ovšem normálně si jich nikdo neváží, tihle lidé se projeví jen když nastane krize. Film je navíc i tak zajimavý svou jednoduchostí, nezachází krom úvodní části se zvířaty do nějaké velké výpravnosti, ale vše drží poměrně stroze, přesto hodně poutavě a líbivě. Češi v malých rolích byli fajn, jako takový kompars, jen Arnošt Goldflam měl trochu větší roli a jako obvykle byl zase velkým sympaťákem. Z filmů na tohle téma, pro mě jeden z nejpoklidněji zvárněných, ale se slušnou vnitřní sílou.

• 6.11.2017  12:34

Po čase zase pěkně uvolněná pohodová komedie s Willisem i když taky trochu úchylná, ale s osobitým pojetím, stylem vyprávění příběhu a líbilo se mi to, bavil jsem se po celou dobu. Vše je to takové odlehčené, uvolněné, bez jakékoliv vážnosti. Prostě pohodová oddechovka a nic víc. Jako skejtujicí nahatý stařík nočním městem v podobě Willise byla docela divná záležitost, ale to bylo asi jediné co mě nějak iritovalo. Hodně mě bavil Jason Momoa a jeho dobrácký zloun, ta jeho postava byla sice hodně účelová, nejednala moc jako člověk, ale jako umělá postava dle scénáře, ale to nevadilo, prostě se mi líbil. A pak John Goodman vypadal, že si to celé taky ohromně užívá. I to prostředí přímořského městečka a atmosféra mi sedly. V zásadě je to film, který si utahuje z detektivních filmů a to fakt příjemnou formou. Kdo od toho čeká něco víc, tak bude zklamaný.

• 6.11.2017  12:08
    Nevesta (2017)

Zvláštní, že v době napsání tohoto komentu je v galerii filmu spousta fotek z filmu i z natáčení, jen z prvních několika minut a pak zcelého filmu v moderní době ani jedna... Vše jen z prologu. Typ hororu, co mám rád. Sázejicí na atmosféričnost a mysterioznost. Sice to není úplně dokonalé, přesto to v tomhle ohledu velmi slušně funguje. Navíc se mi líbil, že ten starý dům, byl vyobrazen opravdu ponuře a s děsivým nádechem atmosféry, přestože z něj bylo velmi málo (na to jak velké sídlo to bylo) ukázáno krom jednoho schodiště a pár místností. Bonusem pak byly ty větrací tunely s tajnou místností. Velkým plusem pak bylo samozřejmě i to, že hlavní herečka Victoria Agalakova se mi hodně moc líbila a bylo mi jejího osudu tak asi ještě více líto, než by tomu bylo u jiné herečky. Pak to pro mě mělo svou zajímavost už tím netradičním, dosti nezvyklým a svým způsobem dost brutálním rituálem, který to celé provází. A tu paranormalní moc u tz. Matky si vysvětluji tím, že je prostě propojena i s posmrtnou existencí. U šílené rodiny je hodně tenká hranice mezi strachem a fanatismem, spíše to vypadá, že se to v jejich případě dokonale propojilo. Trikově to byl fajn sice nic mimořádného, ale vše tak nějak v pohodě. Pro mě příjemná hororová záležitost z Ruska.

• 6.11.2017  11:53

Horší režie, horší děj a menší zábavnost. Tady mi i přes svou nablýskanost víc věcí vadilo, než se mi líbilo oproti předchozímu filmu. Ale malá role Tommy Lee Jonse potěšila. Moc mi tam neseděla ani ta Jessica. To že je to tentokrát rozlétané po světě je sice na jednu stranu zajímavé, jenže v dnešní době je to už spíše normálka. A tak záleželo na daných úkolech, kde doopravdy zaujme zřejmě jen akce s bazénem, ty zbylé dvě bych hodnotil jako nepovedené frašky. První film měl náboj díky partnerství se synem přítele, kterého zabil. Tady nic takového nebyo a jeho z ničeho náhlý vztah k Jessice, je příliš umělý, an to aby to dalo nějaký náboj filmu, přestože se ji pak snaží zachraňovat. Přišlo mi to v tomto hodně uhozené. Mnohem uvěřitelnější a lepší byl jeho vztah s postavou, kterou hrála Michelle Yeoh, jenže tohle šlo v tomto filmu úplně k šípku. Spousta věcí je tam tak nějak úplně zbytečně a jen na efekt. I tak, na průměr je to stále ještě dobré.

• 5.11.2017  11:04

Na tohle jsem se neskutečně těšil od první chvíle co jsem se o tom filmu dozvěděl, že se vůbec točí. Ovšem výsledek mě v mnoha ohledech zklamal. V prvé řadě, to strašně kolapsuje obsahově, jsou v tom děsné věci. Jako třeba propuštěný otec, který z hradu odejde po svých a nechá tam koně, přestože ho dle něj, rozhodně dcerka nebude potřebovat, pokud by tam byla na věky zavřená. A tak si v klidu projde skrz les plný vražedných vlků. Což sice není nikde v záběru, ale z toho jak to bylo natočeno, to jinak být nemohlo, pokud neuměl létat, což neuměl. No a těchto věcí v tom bylo na mj vkus až přespříliš, což silně kazilo dojem. Pak mě zklamalo, že když už to vypadalo nadějně muzikálově, tak se v tom stejně možná více mluví, každopádně až moc mluví, místo zpěvu. Samotné písničky byly sice fajn, ale nebyly taky úplně ono, nebyly úplně chytlavé, zapamatovatelné. Emma Waston si roli Krásky, sice užila, ale taky se na ni zrovna moc nehodila. Třicítka se jí blíží, tak ať no, dokud může. Postava Gastona byla děsná a nejvíc asi moment se zrcadlem, který nebyl vtipný, ale prostě úděsný, sem to nezapadlo. Fantaskní věci se mi, ale líbily hodně. Přestože mi přišlo, že je to dost okrouhnuté a nemělo to moc využitý potenciál, když už si s tím dokázali v tomto směru takto vyhrát. A poslední námitka v řadě v tomto komentu je směrem k režisérovi, který na tuhle tématiku neměl ty správné kočírovací metody. Přesto přese všechno, co jsem zde zmínil i nezmínil se mi to, ale pořád strašně moc líbilo.

• 5.11.2017  10:47

Obsahově je to hodně ujeté, ale beru, že je to vyloženě parodie a ty takové jsou. To jaké téma je v tomto zvoleno, je až dost netradiční na zemi původu filmu. V celku mi sedlo to zpracování, protože jsem se u toho nenudil a i přes ty slovní nechutnosti, jsem to vcelku slušně vstřebával. Ale hlavně jsem se u toho bavil. To, že je to takové hodně silně béčkové mi nevadilo, protože je to prostě normální sice slabá, ale stále průměrná komedie s osobitým zaměřením. Kendrick byla fajn, na ni se asi vždy rád koukám. Mužské obsazení mě prakticky nezaujalo, tedy krom Jeonga v roli boha. Mluvící kobylky s jedním slovem, byly fajn, akorát málo využité. Prostořeké vrány už tolik ne, ale aspoň ten svět byl tímhle ozvláštněn, plus teda padající ohnivé šutráky. Střelba do Antikrista, ktery se neustále zvedal byla svým způsobem tím nejzábavnějším momentem celého filmu.

• 4.11.2017  11:25
    Únos (2016)

Příběh je v podstatě až šíleně vykonstruovaný, ale svým způsobem natolik dokonale, že to prostě člověka chytne. Tedy až na samotné finále, které mi přišlo ani ne tak divné, jako vyloženě špatné. Nechat někde v horách na samotě, jen tak... noto bylo dost na náhodu, s ohledem na to jak vše ostatní se zdálo být promyšlené do posledního detailu. Včetně toho finálního prozvánění a u něj v poklidu... Hlavní postava v podání Blancy Portillo mě drásala ta nějak po celou dobu, nevěřil jsem ji, nelíbila se mi, což je u hlavní postavy vždy problém. Navíc její jednání mi nepřišlo ani tak mateřské, jako nesmyslné. A není to tak, že by se mstila, jakněkteří uvádějí, ona se jen snažila chránit svého syna, dát varování, jen prostě špatným způsobem. Takže následně se to celé protočí k tomu, že se pak musí snažit zachránit i sama sebe. Za celou dobu její jednání nebylo o nějaké mstě. Co do postav se mi nelíbila ani dětská postava, ale s tím jeho postižením, prostě nevím, třeba by se takhle takové dítě chovalo, takže ten vjem od něj neberu na váhu, protože to nedokáži posoudit. Jinak jsem si film, ale dost užil, nečekal jsem od toho natolik zajímavou podívanou, ale španělé mě obvykle dost baví a tady mě opět nezklamali. Bavilo mě i to, jak jsou zde policisté takoví lízatkoví, nejen pobočník hlavního detektiva, ale i na stanici. A i diváka film trochu balamutí s únosem, který v tom sice je, ale jinak a jindy, než jak je to zřejmé.

• 4.11.2017  11:10

V podstatě čistě konverzační film se silným tématem, které se většině lidí může stát asi až absurdní. Jenže prostě takoví exoti se vyskytují všude. Popírači jsou všude možně napříč různými věcmi. Tady je to o holocaustu, který krutě zasáhl do osudů nespočetného množství lidí. Přitom to nejde nijak do hloubky těchto událostí, protože to celé je jen pozadí, pro vylíčení příběhu jednoho pseudohistorika, se kterým se to celé táhne až k soudnímu líčení. Timothy Spall byl v jeho roli fajn, ta postava měla styl. Za to postava Lipsadtové v podání Rachel Weisz byla asi jediná z celého filmu, která se mi nelíbila. Nejvíc mi vadil styl její mluvy, který postava používala. Možná to tak bylo kvůli zachování původní skutečné postavy, ale tohle mi vadilo. Jinak mě to drželo v určitém napětí, jak se to vivine dál, ačkoliv rozsudek soudu je zde od začátku nějaký, zcela očekávaný. Intermezzo s prohlídkou Osvětimi bylo bezva a i v tom duchu, že to byla příprava na soudní proces a divák mohl v hlavě spřádat nápady, jak to či ono může být následně využito v řečnickém duelu u soudu. Trochu mi zde vadila časová skokovost, protože uběhne strašně spousta let, než se ten soudní proces spustí a vyobrazené to není moc šikovně, natož pak několika týdenní proces. Ale jinak je v tom fajn atmosféra, příjemná forma zpracování (krom časovosti), takže stopáž byla jako chvilka. Překvapení i spokojenost.

• 2.11.2017  13:35
    Wilson (2017)

Lepší než jsem čekal, ale i tak to u mě nezabodovalo. Film o svérázném člověku, který je ztracený ve vlastním životě a řeší to tím, že visí na lidech, které zná a těch není zrovna moc. Navíc je svým způsobem natolik prostoduchý, že je spokojený i s tím, že jde do vězení. Jeho jednání s lidmi bylo pro mě značně nesnesitelné, takového člověka bych ve svém okolí měl fakt problém snášet i kdyby byl z rodiny. A z toho se odvíjí, že jsem si film moc neužil, ale pořád jsem čekal o něco horší obsah, takže mě to spíše mile překvapilo. Woody je pan herec, který zahraje cokoliv azase to vypadalo, jakoby se v té postavě narodil, což je u něj vždy bezva.Ostatní postavy mě ale jinak moc nezaujaly a stejně hlavní pozornost bylastále na postavě Wilsona.

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90