Tuax

okres Praha
Moravák v Praze

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91
    • 24.2.2018  21:15

Tady u tohoto bych se docela v pohodě obešel bez těch multikulturních narážek, poznámek atd. Docela bych se divil kdyby komiksová postava, natož smyšlený národ Wakandy někdy slyšel o Narnii. Navíc i ta zdejší snaha o občasný humor byla tzv. jako pěst na oko, vůbec to tam nepasovalo. Na druhou stranu je to jiné, takové poklidnější. Hlavní hrdina mi přišel lidštější než spousta jiných superhrdinů. K tomu to celé je v podstatě černošský film, což je rozhodně přidaná hodnota s ohledem na formu, příběh a všechno okolo, to bylo bezva. Komiksy a nic o tomto hrdinovi a Wakandě jsem nikdy nečetl, tak mi unikala zřejmě dost věcí a souvislostí, které samy o sobě, byly takové vytrhované. Plus některé ty časové skoky v ději a scénách, taky úplně neseděly, ale za to možná mohou vystřihané scény. Taky mě udivilo, kolik rodičů vzalo do kina na tento film děti i vyloženě pod šest let, na to že to není film s úplně akčním děním od začátku do konce a je to hodně dialogové, tak nevím jak si děti v takovém věku poradí s titulkovaným filmem. Natož, že by to bylo určené pro takové malé diváky, ačkoliv veškerá akce je vlastně tak nepřehledná, tak zakrášlená, že i nabodnutí a skoro jakákoliv rána, je mimo záběr a i souboje jsou tak nepřehledné, že vlastně z tehle omáčky není nic k vidění. Přesto přese všechno se na to dobře koukalo a líbilo se mi to. Než další film s světu otevřenou Wakandou a jejím hrdinou, bych raději viděl příběhy z uzavřené Wakandy a její minulosti...

• 24.2.2018  21:03
    Coco (2017)

Když si vzpomenu jak skvělý byl animák taky mexicky laděný "Kniha života", tak mi nezbývalo než se na tohle těšit. Jenže v kině se nakonec dostavilo zklamání. Příběhově nic vhodného pro animák, který navštěvují hojně děti. Zpracování bylo takové fantaskní, z čehož nejzapamatovatelnější jsou pro mě kostry s vlasama, obočím atd. všechno ostatní už to nijak nepřebylo. Ani ty písničky nebyly nijak úchvatné, spíše se to celé tak nějak nudilo. Zvířecí duchovní průvodci by mohli být fajn, kdyby ten příběh byl tak nějak o nich. Což nebyl. Přítomnost psa, který byl fakt divný, jedna holčička v kině řekla nahlas: "Tati ten pejsek je nahatý". Nevím zda taky nějak souvisel s mexickou mytologií, zda psi mají přístup do zásvětí a zpět. Taky to tam nepasovalo. Ani ten humor mi neseděl. Jako animačně na výbornou, tady už snad ani nejde od Disney/Pixaru čekat něco jiného, takže to už spíše ani nemá smysl hodnotit, když jde o tyto tvůrce. Neberu tomu přidanou honodtu, která je pravděpodobně tím hlavním celého tohoto díla a to důraz na rodinné hodnoty. jenže ani tohle to už z té bídy a té formy zpracování daného příběhu nevytrhne. Přestože v tomto směru to emočně doopravdy fungovalo i mě to rozslzelo.

• 19.2.2018  08:26
    13 Reasons Why - Série 1 (série) (2017)

Musím uznat, že mě tohle zaujalo, přestože jsem byl v průběhu sledování pořád na vážkách mezi 3-4 hvězdami, ale jsem v rámci možností spokojen. Byla to fajn podívaná i když mé dojmy jsou docela rozdílné od některých komentářů, do kterých jsem nahlédnul. A asi oproti většině, podle hodnecení jednotlivých epizod, se mi moc nepozdávaly a nelíbily finální tři díly. Jako to pojetí, zpracování, téma i herecky, vše to byla zajímavé, leccos i dost fajn. Jako třeba prolínání minulosti se současností, kde se prostě v jednotlivých scénách mísily záběry postav a událostí z obou časových linií. Ale příběhově mi to přišlo trochu mdlé, utahané. Některé epizody vyznívaly jakoby nebylo co o daném zrovna probíraném jedinci vyprávět. Jedna z nejhorších věcí je asi to, že hlavní hrdina si pásky pouští opravdu krajně dávkovaně, protože fakt asi každý by si to pustil všechno a rozhodně minimálně do své vlastní pásky a nebo by to vyhodil. Ovšem tohle je uzpusobene tak, aby z toho byl seriál. Navíc a jako druhý zápor mi ten hlavní hrdina dost hodně lezl na nervy svým jednáním. Oproti tomu kritizovaná hlavní hrdinka byla pro mě fajn i když až do určitých událostí, byly její důvody spíše malicherné s ohledem na dění, věk a místo. Ovšem byla přecitlivělá, takže ji to neberu. Taky na mě tahle série působila tak trochu jako obhajoba sebevraždy, přestože dialogově se to snaží tvářit zcela opačně, tak svým vyzněním to působí, jako že je to přeci jen v pořádku. Přesto přese všechno a i asi díky tomu,na seriály skoro vůbec nekoukam, tak to pro mě bylo tokové nezvyklé seriálové oživení na jejích scéně. Vymykající se.

• 17.2.2018  23:20
    Drona (2008)

Oproti zřejmě většině s tím nemám nijak vážný problém. Celkem se mi to líbilo i když ve spoustě věcí taky ne. Ovšem úvodní část v Praze se mi hodně líbila svou stylovostí, pojetím a na zahraniční tvůrce v Praze takovou nezvyklou přirozeností. Pohybovalo se to na pomezí pohádky a fantasy. Některé triky byly fajn, jiné hrozné. Herecky to moc neuchvátí, bylo to takové nedohrávané. Nejvíce se snažil Kay Kay Menon. Jenže u něj pak nastal ten problém, že jak ostatní herci a herečky své postavy nedokázaly zahrát, tak on ji naopak zase příliš přehrával. Legenda barvitá, ale vyobrazení chvílemi až podprůměrné až otřesné. Démon/čaroděj spíše parodická loutka, než že by z něj šel strach jako z padoucha. Je to v mnohém nevyvážené, přesto i když mi to chvílemi přišlo utahané, jsem to bez problémů zkouknul a i přes výhrady mě to bavilo, narozdíl od lecjakých lépe hodnocených filmů.

• 29.12.2017  15:21
    Dongjoo (2016)

Ač film se snaží být o básníkovi, který za svého života nevydal žádnou sbírku basní, tak celkovým vyzněním mi to stejně přišlo jako film o jeho radikálněji zaměřeném příteli, který hýbal jak svým tak jeho životním příběhem. Je to ponuré, ale zároveň takové až moc pozvolné, že mě to spíše utápělo svou poklidností. Politické názory, které v tom padnou,jsou podávány takovou zvláštní formou. Soužití a žití korejských studentů v domovině i v Japonsku je značně nepřehledné, vlastně z něj není moc vidět a spíše bez toho, že by to bylo vyřčeno, nebo se mluvilo danou či onou řečí, nebo vyloženě dějově to tam bylo zasazeno, se to nedá ani moc z většiny situací poznat. Ani herecky mi to nepřišlo nijak výrazné. Film pozvedá netradiční černobílá kamera, jinak by dopad veškerého dění byl slabší. Na to jak se Japonci chovali mi tohle podání přijde ve velmi umírněné podobě. A svým způsobem taková snaha o filmovou poezii.

• 27.12.2017  12:14

Téma sice zajímavé, ale forma a zpracování je svým způsobem příliš radikání, což v mém případě vedlo k vzniku divácké antipatie, s většinou obsahových věcí, které pak byly ve filmu k vídění. Herecky ovšem výborné, tady jsem problém neměl ani s dětským, ani s dospěláckým obsazením a jejích ztvárněním postav. Výprava taky pěkná, bylo na co koukat, bylo to svým způsobem poutavé. Jenže obsahově to byla strašná vymývačka mozku. A to v hodně velkém měřítku. Ano lesní děti znaly kdejaké odborné věci, plus všechno možné o přežití v divočině. Ovšem o životě a přežití mezi lidmi věděli minimum, spíše ani tolik ne. Ale to zde taky není moc ukázané, protože se to zaměřuje na tu druhou stánku věci. Přesto i když jsem to obsahově moc nemusel, tak film mě prostě bavil a i přes noční sledování, jsem se od něj nemohl odtrhnout a dokoukal jsem ho hned napoprvé. Film je zajímavý i podivínský, či sektářský v jednom a to je možná to jeho největší kouzlo.

• 26.12.2017  13:18
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

O dost lepší než jsem čekal a i přes výtky, které zde uvedu se mi to líbilo. Nejlepší postavy byly pro mě ty tzv. hlavní vedlejší a to kuchařka jak postava, tak jak byla zahraná a čertisko Matěj. Ovšem jejich tzv. lídři představitel Ondry i představitelka komtesy, jsou na tom u ne přesně naopak a nelíbili se mi. Komtesa se ještě tak nějak dala, ale Ondra byl strašný od začátku do konce jak zahraný, tak postavově. K tomu zcela zbytečná vsuvka s baronem a vše kolem něj. Když si člověk tuhle postavu a vše kolem ní odmyslí, tak zjistí, že pro děj nemá žádnou nosnost a vše by se událo i bez něj. Stejně tak cameo hamižných sedláků z ůvodu. To je docela zásadní problém, že v tom jsou věci, které tam působí zbytečně, protože nejsou dostatečně provázány s hlavní ani vedlejší dějovou linkou. Další věc je zkratkovitost. Dějová i charakterová u postav. Mockrat jsem měl pocit, že tam něco chybí, obzvláště v jednání ženských postav se to projevuje ve velkém, kdy jejich posuny v jednání, jejich vědomosti atd. vše je tak trochu mimo, bez patřičných spojitostí a důvodů k tomu. Lábusův lakota už taky nebyl ono, hlas má stále dobrý, ale na tyhle role se herecky už nehodí. Kdo se mi dále líbil, byl Langmayer a jeho perfektní temný čert pokušitel. Ostatně peklo celkově bylo výpravově to nejlepší na tomto filmu i s hlavní i s vedlejšími svými postavami, to jako jedno z mála svým pojetím prostě mělo svou sílu. I tabatěrka s lhostejným Liškovým hlasem byla fajn. Taky se to dosti bije samo se sebou, protože na jednu stranu se to snaží držet klišé o princezně a statečném klučinovi, na stranu druhou si to vytklo už názvem a zápletkou jako cíl oslavu přátelství a tak se v tom bije romantika s bromantikou a to i ta vzájemná dívčí je v tom docela výrazná. V tomto ohledu je to chvíli sem, chvíli tam a je to takový tzv. kočkopes. Na tuhle pohádku se podívám klidně kdykoliv znovu, protože je fajn a patří k tomu lepšímu, co se v pohádkovém repertoáru u nás v posledních dekádách natočilo, ale přesto má v mých očích kupu nedostatků.

• 25.12.2017  12:40

Z Thajska už jsem viděl ledacos, tak mě tohle ani moc nepřekvapilo tím, jak špatné to bylo. Celé to na mě působilo, jako když si parta kamarádů zajede někam na dovolenou a tam si natočí film jen tak pro zábavu. Protože tohle moc přísných měřítek nesnese, natož úplně volných měřítek. Neherecké výkony boří i jakoukoliv snahu o komediálnost, hororová atmosféra je tomu vzdálená, že to je prostě jen snaha. Po celou dbu je to v zásadě nuda a bezbřehá nuda a film, víc než cokoliv jiného, působí jako nepovedená duchařská romantika. Největším plusem je nakonec umírněná klasická stopáž a že hlavní herečka byla pohledná a bylo aspoň na koho koukat, když už nic jiného ve filmu za nic nestálo.

• 25.12.2017  12:33

Docela zklamání, protože jsem od toho očekával zcela něco jiného. Píběhově to zapadá kamkoliv ve světě, zde je to jen trochu ozvláštněné tradicemi. Víra v tom sice je, ale ve formě, kterou našinci stejně moc neberou, jako že je možná. Vše je hodně takové umírňované, korektní. Přišlo mi to moc hrané, nepřirozené a do toho mi dost na nervy lezl vznětlivý bouřlivák. Ale ne jeho jednáním, to bylo pochopitelné vzhledem k jeho postavě, ale k jeho řečem, kdy sám vykládal pořád nesmysly a protichůdné věci. Jinak film si ěm nezískal tím, že je to celé vlastně zase jenom o lžích, akorát v příběhu, který má tragický dopad na dvě rodiny z různého společenského postavení a z různými vlastními problémy, vtažených do vzájemné konfrontace. Hrozivé mi na tom přišla spousta věcí, nejhorší ale asi právo na to, vzít život za život. Nebýt to celé, ale zase jen o zapeklitosti lží, tak bych byl na lepším hodnocení.

• 24.12.2017  14:33

Mně se tohle výtvarné pojetí ta stylizace, ta dobovost, to jak to celé vypadá prostě líbí a příběh je prostinký, ale funkční a prostě se mi to hodně líbilo. Není třeba vždy za každou cenu nějaké šílené eskapády, megatvůrčí nápady. Tady to je prostě taková milá a pohodová pohádka, která má pro mě své kouzlo a to jsem ji nyní nejspíše viděl poprvé. Nemá to ani vyloženě žádný vrchol, či zvrat, je to celé takové poklidné a prostě příjemně pohádkové.

• 24.12.2017  09:48

Viděno znovu po dlouhé době a opět se mi to líbilo svým stylem, jakým je to celé pojaté. Hlavně ta hravost se scénami, s postavami a téměř vším se prolínající fantasknost. A je to i film který spadá do žánru voreček, protože Adéla přeci jen pojídá lidi v celku. Lipského režie i filmy mi obecne sedí a dodnes se mi líbí a spousta z nich jsou mé oblíbené, stejně jako tento film. Jen když člověk žije bez TV, tak tyhle staré kousky moc často neuvidí. Dočolomanský je pro mě pořád neokoukaná tvář, toho jsem celkově moc neviděl. Konvalinková v době vzniku filmu ještě fajn ženština a Kopecký jako vždy charismatický a skvělý padouch. Hrušínský je zde takovou pomyslnou třešničkou. U filmu jsem se opět dobře pobavil a mám dojem, že to bavilo i ty herce a herečky.

• 23.12.2017  19:28
    Johančino tajemství (TV film) (2015)

Škoda dabingu, který tomu moc nepřidal spíše ublížil. Jinak ten příběh je stylový, ale zpracování v mnoha směrech drhne. Chvílemi to má dobré, světlé okamžiky, ale po většinu doby, to bylo takové rozpačité. Herci mi přišli takoví nesví, protože už dialogově to v mnoha chvílích je silně slušně řečeno podivné. Lepší by snad bylo, kdyby ty postavy ani nemluvily. Závěrečná písnička ukázala, že minimálně v tomto směru to mohlo být pěkné, tak je škoda, že ve filmu písničkování není, tímhle stylem by to nejspíše dost pozvedli. Hlavní hrdinka sice neokoukaná, ale ani se mi v roli tzv. pohádkové hrdinky, zde v kombinované víeroli nelíbila. Sudička, kouzelnice a ta jejich hláška, to bylo takové nepovedené, takové nedotažené. Kostýmově dobré, ale jinak mi výprava přišla taková úsporná a ne příliš zajímavá. Koukatelné to je, jsou v tom momenty co se mi líbily, ale jako celek mě to docela zklamalo.

• 8.12.2017  13:38

Pro mě dost unavná podívaná, která se mi strašně táhla. Je v tom taková poetika, která mě vůbec neoslovila a to zpomalované dění, nedění a proklady citáty... Nijak mě to enuchvátilo, ale taky jsem to přežil až do konce. Souboje úpně k ničemu, s ohledem na to, že z nich vlastně ani jendou není vůbec nic vidět, krom jednoho useknutého prstu. To, že v tom vlastně není nic pořádně vidět, je možná to nejvíce vystihující. Viděna ta o sedm minut kratší verze, ale nedělám si iluze, že ta delší by byla v něčem lepší. ni to herecké obsazení, ani masky postav, prostě tohle se mi nelíbilo.

• 7.12.2017  16:37

Vzhledem k tématu a mixu věcí které se v tom vyskytly jsem čekal mnohem více. Nelze říci, že by mě to úplně zklamalo, nebo se mi to nelíbilo, ale je to už tak na hraně. Potenciál marsovské části je úplně zabitý a v podstatě ani nenavozuje atmosferu nějaké kolonizační zakladny na jiné planetě. Romantická linka mezi hlavní mladou dvojicí je na tom dost podobně, silně nevyužitá a dá se říct, že to Britt Robertson ještě v mnohém zachraňuje. Asa Butterfield mi v tom vůbec nesedl, ale to bude i tou postavou, která neměla moc čím zaujmout, neměl moc, co hrát. Děj je přílišnou slátaninou více věcí, přičemž každá z nich by byla dostatečně nosná na svůj film, kdyby se do toho scénáriste položili. Takhle je vše jen na oko, ale ničemu se to něvěnuje pořádně. Politické čachry v rámci NASA jsou taky jen spoustou náznaků, ale nic ve filmu pořádně není vyobrazené. No a pak to, že maldá dvojice si cestuje po americe stylem, že ukradne auto tady, pak zas tamhle a policie se o ně vůbec nezajímá. To bylo taky dost divné, že si mohli dělat co chtěli a beztrestně. Ale přesto přese všechno se mi na to dívalo dobře a jsem s hodnocením na střední trojce.

• 6.12.2017  05:58
    Mo Lun (2016)

Přeloženo. Budu dost spolilerovat, tak pokud si chcete film užít dál tohle nečtěte. Jelikož zde je docela důležité nic o filmu nevědět, pak si to mnohem více užijete. Rozhodně to není variace na SAW, ale hodně velká variace na film The Game z roku 1997 od režiséra Davida Finchera. Vzali si celý nápad a využili ho v jiném prostředí a snažili se tomu dodat hororový vizuál. Takže film sází hlavně na to, že dokáže mystifikovat diváka, čímž je už samotné zařazení filmu pod horor, ačkoliv je to všechno jen hra. Osobně jsem to prokoukl na začátku v okamžiku, kdy se tam objevil kouzelník. Pak už jsem si říkal, že ten tam nebyl jenom tak náhodou a že to celé bude takové... Ale dojmy mi to ani tak neskazilo, místo toho mě to spíše ještě více překvapilo a líbilo se mi to. Jako horor to neberu, spíše jako mysteriozní film se snahou tvářit se děsivě, ale hlavně je to prostě hravé svým zpracováním a pohrávání s psychikou. Protože ty postavy to bylo něco, v zásadě jsem byl rád že ten chlápek co mě štval nejvíce, skončil jako první. Ovšem přítel hlavní hrdinky, to byl hrozný člověk. Jako neberu mu, že nemusel být odvážný, v těch situacích by většina lidí utekla, ale on to byl i celkem magor. Loď upravená tak, že v podstatě jen návštěvní část byla vypadající zařízeně, opraveně, ale zbytek lodi byl dost zchátralý, podporující tak hororvost daného prostředí. Pro mě prostě příjemné čínské překvápko a fajn film. Filmy s kouzly a mystifikací mám rád a tady to bylo pěkně zpracované. Můj 71. přeložený asijský film. Viz můj profil/deníček.

• 4.12.2017  02:27

Přeloženo. Docela mě to zklamalo. Filmy s umírajicí postavou bývají emočně silné, často až tzv. pračky. Nic takového se tady nekoná. Je v tom pár silnějších momentů ohledně jednoho klučíka, ale jinak je to v tomto ohledu slabé a nevytrhne to ani závěr, kde se více tlačí... Nepobrečel jsem si. Kdyby nebyla součástí příběhu svérázná a docela šílená středoškolačka v podání Hany Sugisaki, tak by to pro mě byla monotnní nudná podívaná. Ta holčina to z tohoto vytrhávala, ale film to stejně moc nepozvedlo. K hlavní postavě jsem za celou dobu nenašel cestu, ono o to ani nebyla od tvůrců zřejmě snaha. Věc, která se mi z tohoto filmu nejvíce líbila, byl finální obraz. Přišlo mi, že všechny vedlejší postavy jsou nějakým způsobem šiblé. Tam snad krom mámy klučíka, kterou hrála Rie Mijazawa, nebyl nikdo další normální. I ty nemocniční sestry, to bylo... Dějově hodně prázdné, hodně natahované dlouhými záběry, přetahovanými scénami. V tomto směru mě bavily asi jen bazénové scény, přestože to byla taky docela ujetost to s těma rybkama... Závěr je sice pěkný, ale film jako celek mě dost zklamal a moc nebavil. Přeložil jsem ho hlavně kvůli té mladé herečce, která i zde byla fajn oživením. Anglické titulky byly takové všelijaké, pár věcí jsem pozměnil podle odposlechu, co jsem znal. Můj 70. přeložený asijský film. Viz můj profil/deníček.

• 1.12.2017  16:33

Byl jsem zvědav jak mi zrovna tohle sedne, protože co si pamatuji, tak původní filmy se mi dost líbily. Nakonec mnohem lepší než jsem čekal, v tom duchu jak mi to sedlo. Cameo obsazení herců původních postav taky nebylo ke škodě. Co mi vadilo bylo, že se to snažilo dost podobat až o 30 let starším bratříkům. Hlavně to jejich vybavení mohlo být už uzpůsobené době vzniku. Dichové byli fajn, ale taky mi řpišlo, že se drželi dost pozadu na současné trikové možnosti a digitalizaci. Ženské obsazení není sice moc sympatické, zřejmě aní jedna z nich, ale to mi zde nijak nevadilo, protože se mi i tak líbily, jak do svých rolí pasovaly. Každá měla svůj charakter, slušně jim to týmově klapalo, neštvaly mě, bavily mě.. Humor se mi v tom líbil téměř veškerý, krom všeho s postavou Hemswortha, toho bych z toho úplně vyškrtnul, ať už mám výtky jakékoliv, tak on mi to kazil ze všeho nejvíce. Stylová, klasická zápletka mi vůbec nevadila, stejně jako chybějící souvislosti, dějové chyby atd. Celkově to pro mě byla hodně zábavná podívaná, která se mi v mnoha směrech líbila.

• 30.11.2017  14:49
    Vymahač (2016)

Praktcky one men show, přičemž ten jeden "men", nic nepředvede. A neustálý sled telefonních hovorů tomu moc nepřidává. Hlavní hrdina vzbuzuje antipatie takřka ve všem, snad krom věcí tykajících se psa, jinak na mě lidsky působil hodně zle. Nelze tomu upřít, že tím jak pokračují hovory, tak divák nemá ani chvilku na oddechnutí, je to krátké, má to spád i určitou zajímavost. Ale žádná divácká euforie se u mě nekonala. Závěr je hodně divný, kdy zmizí jak ochranka, tak novináři jen aby...

• 30.11.2017  14:42
    Kill Bill 2 (2004)

Dvojka je překombinovaná a taky se spoustou mnohem více nesmyslnějších scén. A hlavně je zřejmě více příběhovější a mnohem méně zábavnější. Tady už byla snaha i o emočnost, havně v závěru. Paj Mej a še okolo něj, to zde působilo tak nepatřičně, jako vše japonského v prvním díle zapadalo a vypadalo patřičně. Pak nemám moc v oblibě Madsena a tady ten jeho macho se mi nelíbil. Prostě na to, že to mělo být velké vyvrcholení dvojfilmu, tak to nejlepší bylo v jedničce ať už uvodní souboj na nože, nebo finále v Tokiu, kdežto tady není nic, co by se tomu blížilo. Sice oba dva filmy jsou neoddělitelné, zapadají do sebe, tak pojetí mi ve dvojce sedlo podstatně méně.

• 30.11.2017  14:36
    Kill Bill (2003)

Po letech nové zhlednutí a tentokrát se mi jednoznačně líbila více první půle, tedy první fim. Až mě překvapilo, jak mě to bailo, jakým stylem to bylo zábavné i přes tu svou krvelačnost a ujetost. Nepřijde mi, že by to stálo nějak na hereckých výkonech, tady je to postavené na celkově výstředním pojetí a šíleností samotného příbehu okořeněném co největší brutálností, ale zase tak, že je to hravé jakoby s uměleckostí. Spousta scén je na tom vyloženě postavená. Jen si říkám, že cameo Samuela L. Jacksona v obou filmech bylo až zbytečné, není na něj pořádný záběr a svým dialogem taky nezazářil. Tahle část se mi líbila asi i díky tomu americko-japonskému prostředí, které mi sedlo více, než to čínsko-americké ve dvojce.

• 30.11.2017  14:27

Tak tohle pro mě byla těžko snesitelná záležitost, která ve druhé polovině je buďto koukatelnější, nebo jsem si na tu šílenost s jakou je to pojaté přivykl. Každopádně dokáži si to celé představit v divadle, kde by to všechno vyniklo mnohem lépe, protože to bylo hlavně dialogové, než že by záleželo na tom co člověk vidí. To bylo spíše ke škodě, protože se mi to nelíbilo. Vůbec mi to nesedlo a to mám Pegga docela v oblibě. Animovaná část se mi taktéž nelíbila. Tady mám problém najít cokoliv co se mi líbilo, snad jen Amara Karan jako pěkná ženská, ale to je na pozvednutí takovéhoto filmu málo, kvůli tomu davam nejnižší hodnecení.

• 29.11.2017  09:28

Tady jsem docela narazil, protože jsem si film pouštěl s očekáváním dobrodružného filmu a on to je vyloženě životopisný film, což jsou ovykle dost vzájemně odvrácené věci. Navíc ta forma byla natolik nezíživná, že i přes fajn vzhled a výpravu, mě to po celou dobu nudilo, nebavilo. Jako životoposný film to chápu, ale i přes těch pár událostí co v tom filmu jsou, to vypadalo, jako by to bylo celkem o ničem. Vždyť i to jeho nasazení v první světové muselo být dost o život, ale tady je to podané takovou formou, že mi tak vůbec nepřišlo. Nejlepší byla pro mě tak v tomto filmu asi jeho první výprava, kde to ještě mělo nádech dobrodružnosti, pak už to bylo jen hopsání tam a zase zpatky a nebo jinam zpatky a skákání časem. Je spousta životopisných filmů, které jsou nudné, protože dotyčný ač významný, prostě neměl dost barvitý život pro film, ale pak jsou životopisné filmy, které nedokáží filmovym zpracováním prodat to, co dotyčný prožil, což je tento případ. Hlavní postava si rozhdoně nezasloužila rodinný život, ať už se na veřejnosti k nim choval jakkoliv.

• 28.11.2017  17:59
    Sanyang (2016)

Přeloženo. Seznamovací rozjezd, je takový možná moc poklidný, pak následuje sled spíše nechtěných událostí, které vyustí v naháněnou a vyvražďovanou v zalesněných horách. Možná kdyby ten dědula byl reálnější byl bych výše. Chápu, že v těch horách strávil asi posledních patnáct let, ale tuhle výhodu proti pronásledovatelům neměl, nebo spíše nevyužíval. Oni měli být dle všeho profíci, ale tím byl zřejmě jen on. Jejich postup a jednání, byl hrrr sem, hrr tam a ke všemu všichni s horší kondičkou než dědula. Na druhou stranu tím, jak postupně ubývají postavy, to je celkem drsné, nekompromisní a zrovna tohle se může mnoha lidem i líbit. Herecky jsem neměl problém s mužskou částí, vadila mi asi jen Ye-ri Han, ale ne tou postavou, kterou hrála, ale samotná herečka. Taky jako obvykle Korejci když už zde není nikdo vyloženě uječený, tak si musejí ulevovat neustálým a zcela zbytečným nadáváním a sprostou mluvou, v které byli lepší než v samotné střelbě. Což taky nemusím. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale ani mě to neuchvátilo, takže jsem s hodnocením ve středu, na třech hvězdách. Můj 69. přeložený asijský film. Viz můj profil/deníček.

• 26.11.2017  17:48

Jako zajímavá výprava i herecké obsazení, ale jinak mě to moc nechytilo. Od příchodu Maxe jsem pak už v pohodě zbytek i dokoukal, ale žádný extra divácký zážitek to nebyl. Navíc mi tam vadil ten jakože vypravěč, který to posouval tak trochu do jiné roviny a měnil to spíše ve fantaskní záležitost situovanou do před a do válečného Německa. V zásadě to, co by mě zajímalo, nebylo ukázané a to ostatní bylo jako výplň filmu. Asi by se mi to líbilo víc, kdyby v tom byl rozvinutější dětský vztah hrdinky a sousedovic kluka, takhle následná vyústění mě nechalo úplně v klidu. Místo toho je to spíše o jejím vztahu k ukrývanému Maxovi a tak finále v tomto ohledu bylo lepší. Ovšem Geoffrey Rush a Emily Watson se mi líbili opravdu hodně a hlavně díky nim, jsem ještě na tom středním hodnocení tří hvězd.

• 26.11.2017  00:23

Přeloženo. Tak 70% filmu se mi líbilo opravdu hodně, ale zbytek mi trochu dojem pokazil. Hlavně různé dramatické pasáže po událostech s babičkou Abhiho a taky písně byly taky většina úplně suprových, ale taky pár, co mi neseděly. Ale jako celek to byla prostě zábavná jízda, která je zajímavá i tím, že hlavní trojice v tomto filmu debutovala a zase vůbec ne špatně. Do těch archetypálních rolí se dobře vložili. Akorát více než Alia Bhatt se mi líbila ve vedejší roli výborná Manasi Rachh. Alia to byla taková postava, co mi není po chuti, navíc trošku bárbinovská. Ačkoliv tuhle postavu plně ztvárňovala Sana Saeed, která byla v ní taky úplně jako doma. Pak samozřejmě veterán Rishi, který byl roztomilý i v tak dá se říct podivínské postavě, která byla ještě ozvláštněna jeho orientací. Cameo Bomana ušlo, ale miniminimini cameočko Kajol, to bylo jedno z těch, co pasují mezi ty nejzbytečnější co se kdy objevily. Kdyby tam byla aspoň déle, ale na ten kousek prostřihu, nevím no. Překlad mi dal dost zabrat, kvůli odposlechu, ale sledování fimu jsem si i opakovaně užil. Nesmí se nad tím moc přemýšlet, protože i samotná soutěž o Studenta roku, je nesmyslná už v základu, kde spolu zápolí kluci a dívky, což by šlo třeba při vědomostech, dejme tomu tanci, šlo to i při hledání pokladu, ale triatlon? To byl hodně velký úlet. Můj 68. přeložený asijský film. Viz můj profil/deníček.

• 24.11.2017  12:54

Luca Bessona a jeho tvorbu mám rád, přestože ne vše mi od něj sedne, ale tohle je zrovna ten případ, kdy se mi trefil do gusta. Trochu mi to připomnělo i Pátý element. Jinak tyhle vesmírné příběhy obecně dost miluji a i když tohle není úplně čistě žánrově zařaditelná Space Opera, nevadilo mi to a líbilo se mi to. Z počátku jsem měl jen trochu problém s hlavním hercem Dane DeHaanem, ale zvykl jsem si, protože film mě úplně pohltil, svou vlastní hvězdnou mytologií. Svým způsobem nejslabší pro mě byla celá ta příběhová linka s nejvyšším velitelem. Přišlo mi to strašně moc roubované na to ostatní, aby to mělo nějakou spojitost a dávalo to smysl. Ale ani toto mi nezkazilo dojmy, které jsem ze sledování měl a jak jsem si to řádně užil a div si to nepustil po závěrečných titulcích ihned nanovo. U těchto filmu je to u mě jasných pět, lecky by bylo i na víc. Ty různé bytosti humanoidní i nehumanoidní a celkově ta interakce postav s různými prostředími a ta výprava, to bylo pro mě dosti úchvatné. K filmu jsem měl z počátku nedůvěru, protože jako ovykle jediné co jsem o filmu věděl, byl jeho název a to jak vypadaly plakáty. Plusem pro mě bylo i to, že to není zběsilá jízda, ale pohodová dobrodružná podívaná s tolika zajímavými věcmi, že bylo pořád na co koukat a co poslouchat. A taky to celé na mě působilo hodně neokoukaně.

• 24.11.2017  12:37

Jeden z těch filmů, který mi absolutně nesedí a který jsem měl po dvaceti minutách obrovské nutkání vypnout a i tak jsem to přetrpěl až do konce, přestože film byl pro mě naprosto nekoukatelnou záležitostí. Takže to pro mě byl takový divácký masochismus to dokoukat. Z toho je tedy jasná i výsledá známka. Nemám nic proti skutečné rodině, jejíž obraz je takto filmově vyobrazen, ale ta forma a ty postavy to nebylo nic pro mě. Nejzajímavější pro mě bylo sledovat proměny výtahu, kterým se jezdilo k Tomkovi. Jistě je to takový tragický příběh v zásadě disfunkční rodiny, která přesto drží pospolu. A nevím, nečetl jsem komentáře, ani nic o filmu a předloze, ale přišlo mi, že ten problém zde byl jen ze strany mužské části.

• 24.11.2017  12:22
    Ace the Case (2016)

I když to beru jako rodinný a pro mladší diváky zaměřený film, tak mi to přijde strašně nevýrazné a v mnoha směrech podivné. Bude to nejspíše i tím, že hlavní dětská herečka prostě nemá v sobě dostatečný zápal. Na druhou stranu není ani otravným dítětem, sem tam i zabaví, ale po většinu doby je to sledování jejiho hraní a patálií její postavy spíše tragikomedií. Její bratr to je ovšem ještě horší případ a to už by snad nějaký ten lepší projev mít mohl, ale přišel hrozně toporný. Určitým oživením byl vyšetřovatel s králíkem, jenže nic se o něm nedozvíme a to tak, že vůbec nic. Prostě tam jen sem tam je. Bohatý táta unesené slečny působí víc jako psychopat, než jako starostlivý otec. A tak se dá jít od postavy k postavě, od herce k herci. Celé to mělo držet nad vodou asi ztvárnění příběhu s únosem a následným zapojením do vyšetřovaní mladé zvídavé holčičky, ale ani to úpně nevyšlo. Přesto se na to jako na celek dá dívat. Jen je to prostě takové slabé...

• 23.11.2017  15:24
    Dobrodruzi (2017)

Volně pojatý remake filmu Zong heng si hai (1991). Nic jsem si o tom nezjišťoval a tak když se ve Francii naproti Renovi objevil jako jeho nadřízený Vladimír Javorský, byl jsem doslova v šoku. Pořád jsem si říkal, to musela být jen nějaká podoba, že to nemohl být on. No a pak když se to přesune k nám a českých herců se v tom objeví celá řada, byť většina jen jako kompars, který prochází, stojí, tak jsem si řekl, tak jo, byl to on. V tomhle ohledu mě film hodně překvapil. I tou svou fiktivností, jak pojali vlastnictví Bouzova s vinicí nějakému čínskému sběrateli umění. To jsem teda zíral a nejen na tohle. Hodně mě to překvapilo v mnoha ohledech. A to, že to nepůsobí příliš hitově mi pak už vůbec nevadilo. Prostě jsem si užíval to propojení čínských a HK herců s těmi českými a překroucenými českými reáliemi. Samozřejmě že třešničkou toho všeho je Jean Reno, který tam svým způsobem vypadá dost nepatřičně. Kdyby byl aspoň členem interpolu a nejen nějaký obyčejný polda z Francie, který se motá meznárodně... Líbila se mi Qi Shu v takové pohodové roli zlodějky se vším všudy. A samozřejmě slizoun Eric Tsang nemohl chybět. Přesto tentokrát ten padouch v jeho podání byl nic moc. Jinak kamera, střih, akce, výprava to vše mi sedělo až překvapivě moc na to, že to bylo spojené s naší zemí. Líbilo se mi opravu nezvyklé využití matrjošek a tím jak na nich byli vyobrazeni daní herci/postavy. To bych měl rád i doma, hlavně tu finální. Takže tento film mi přinesl spoustu nečekaných dojmů a taky jsem se u něj dobře bavil, přestože je to spíše oddechovka a ne pecka, tak se to u mě dostalo hodně vysoko.

• 23.11.2017  14:43
    Skryté zlo (2017)

Mě to bavilo po celou dobu a taky se mi to v rámci možností líbilo. Vada byla hlavně v tom, že po celou dobu jsem měl dojem, že jsem to už viděl, ačkoliv jsem to neviděl. Takže prakticky vše je svým způsobem nějak zrecyklované odjinud. Ale i tak to bylo stále stejně zábavné a koukatelné, ta forma nebyla k zahození, přestože scénář neoplývá osobitostí, či nápaditostí. Z herců mi nesděl jen ten hlavní Douglas Smith, jinak to i v tomto směru bylo pro mě v normálu a snesitelné. Bubák nebyl za celou dobu pořádně odhalený, krom toho že se kvůli němu vždy lidi vraždí mezi sebou o něm vlastně nic nevíme. Jeho hafan byl sice uměle vytvořený, ale než hrozivý děsem, byl hrozivý tím jak špatně ho vytvořili trikaři. Přesto on byl součástí scény, která se m z celého filmu líbila nejvíce a to v okamžiku, kdy málá holčička otevřela tajemná dvířka a na protější straně místnosti se otevřely druhé dvířka z nich vykoukl tenhle hafan. Filmu nelze upřít určitou sugestivnost, protože i mně se to neustále opakování ochrané fráze i jména bubáka dostalo na dlouho do hlavy po zhlédnutí filmu.

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91