Návrat do budoucnosti (1985)

Nejlepší a nejzábavnější film o cestování časem. Zemeckis je zatraceně schopný a povedlo se mu na tomto filmu na co sáhl - od scénáře, přes obsazení až k vlastní režii je vše jak má být. Film hýří skvělými nápady a po shlédnutí máte větší strach z narušení časového kontinua než z parku v noci.

Odplata (1999)

Gibson mě má rád, protože jsou jeho filmy v poslední době opravdu kvalitní a Odplata patří mezi ně. Velice dobře natočený, kvalitně napsaný a zahraný krimi film, který má nápady které shopně vyvracejí doměnku, že už nikdo nic nového v tomto žánru nevymyslí.

Statečné srdce (1995)

Statečné srdce je nefalšovaný velkofilm, který nesrazil sám sebe velkým rozpočtem. Mel Gibson nic nezkazil, představil opravdovou legendu v krásném prostředí skotské vysočiny v kontrastu s neustávajícím napětím mezi Skoty a jejich okupanty. William Wallace hrdině postupuje v tažení proti Angličanům za svobodu své země a není člověk, který by mu úspěch nepřál. Není to plochý hrdina, který by jen šířil nadšení, je propracovanou osobností se slabými chvilkami, naprosto září. Romantika zde není na škodu, má své nezastupitelné místo jako první impuls, který Wallace uvrhnul v boj, který je ústředním tématem filmu a obě hlavní ženy filmu jsou opravdu krásné!

Podfu(c)k (2000)

Bradu Pittovi toho cikána moc nevěřím, ale jinak je Podfuck hodně našlápnutá záležitost plná detailů, které dokonale dotvářejí atmosféru londýnského podsvětí.

Byl jednou jeden král... (1954)

Nejpříjemnější pohádka české historie... alespoň pro mně. Dnes již legendární variace Jana Wericha na téma dobro x zlo plná těch nejlepších herců.

Báječná léta pod psa (1997)

Komedie podle mého gusta. Spousta vtipů, které vám ani podesáté nepřipadají slabší, zanadáváte si na komunardy, na Šperka, hajzla bolševickýho i na jeho manželku, která je mrcha trošku jiným způsobem, na šíleného Kvida a na vylepování plakátů se stracenými andulkami při invazi vojsk RVHP. Těch okamžiků je spousta a jsou poznávacími znaky výborného filmu.

Minority Report (2002)

Působivá podívaná, které chybí chyby. Snad ta pátá hvězdička není úplná, to za ten zjednodušený (ale správný) konec. Cruise se u mne konečně odpoutal od TopGun a potvrdil své kvality. Neotřelý námět, provedení, herecké výkony a veliká míra vizionářství tento snímek umisťuje na špičku sci-fi snímků historie.

Hledá se Nemo (2003)

Rozhodně nejzábavnější a nepropracovanější počítačový roadmovie v historii. V Době ledové i ve Shrekovi míváte pocit, že si to tvůrci v různých scénách ulehčili použitím jednoduššího prostředí apod. Nemo hýří detaily a i při třetím shlédnutí nacházíte kouzelné hlouposti, které vás očarovávají.

Moulin Rouge (2001)

Úžasné, barevné, zábavné, neviděné. Těžko popsat tento brilantní snímek Baze Luhrmanna. Je o skvělém střihu, skvělých hercích a při jeho sledování máte pocit, že jste to trochu přehnali s absinthem a celý svět kolem vás se v šílených barvách točí a točí...

Život Briana (1979)

Provokačka církve katolické je nejvybroušenější pythonovský film. Ty hlášky nemají chybičky!