Milionář z chatrče (2008)

Precizní režie, silný příběh, vynikající hudební doprovod a výborní neokoukaní herci. Zase jednou Akademie nešlápla vedle.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nerdi, geekové, atraktivní blondýna a indický stydlín s psychickou blokací mezipohlavní komunikace... tohle nemá chybu

Po přečtení spalte (2008)

Coenové nám předkládají absurdní, chvílemi hodně veselou a chvílemi hodně krutou (většinou to jde ruku v ruce) záležitost, kterou jako obvykle staví na vynikajících hercích a kvalitní režii. Jo, občas je to trochu komplikované, ale nic co by se nedalo přežít.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Originální a strhující příběh života jednoho podivuhodného člověka - bez slabých míst, s geniálními (neviditelnými) triky, bezchybnými herci v mistrovské režii jednoho starého mazáka. Brad Pitt, Kate Blanchett a Tilda Swinton (neuvěřitelné jak dokázala na tak malém prostoru rozehrát tak silnou postavu) naprosto září a dodávají celému "případu" na uvěřitelnosti, ač je zcela neuvěřitelný. *** Díky Lakikakimu za upozornění na kravinu v mém komentáři ;)

Útěk do divočiny (2007)

Into the Wild ve vás najde i to co jste netušili, že tam někde uvnitř máte. Ačkoli je Christopherovo rozhodnutí na první pohled nepochopitelné, film vám dokáže, že byla jeho motivace naprosto jasná a že vám vlastně něco takového vůbec neni cizí. Precizně natočený i zahraný film, který je pro mě překvapením roku.

Hlava-22 (1970)

Mám trochu obavy, jak vyzní některé části děje člověku, který nečetl geniální Hellerovu knihu, ale já jsem byl velmi spokojen. Kdo čeká běžný válečný film bude hodně zklamán, zde se dočká jen extrémních figurek ve válečném soukolí v čele s šíleným Yosarianem.

Maska (1994)

Carrey je prostě génius - dává své postavě všechno své charisma a komediální talent. Bez ně by film nebyl nic, s ním je zábavný, barevný, úžasný.

Kung Fu Panda (2008)

Výborně! Nejlepší 3D animák od Dreamworks. Vtipné, promyšlené, dotažené, technicky vynikající! Tématika čínské mytologie dodává filmu šťávu a konečně mám pocit, že nejde jen o malovaný hloupoučký road movie.

Quantum of Solace (2008)

Ještě nikdy nebyl Bond jako "superhrdina" tolik uvěřitelný a přitom fascinující. Aby zůstala "série" filmů o agentovi s povolením zabíjet moderní a nebyla nechtěně směšná, muselo dojít k posunu, který započalo Casino Royale a Quantum of Solace v něm pokračuje. 100 minut napětí a skvělé akce (ano, Greengrass umí akční záběry líp) s extraktem charismatu Danielem Craigem v hlavní roli. Jen větší záporák chyběl, ale to je snad jediná výtka, kterou mám. BTW Cival dal dvě hvězdičky... něměl by chodit na filmy naštvanej, nešťastnej nebo rozhodnutej.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Byl jednou jeden malej kluk a když vyrostl, byl pořád malej. Mít fantazii jako Guillermo, nemusel bych holky na baru balit na hlášky o modelkách a andělech. I když některé postavy působí trochu šroubovaně, že je tam pan G prostě chtěl a basta, tak šance mít podobný zážitek z jiného komiksového filmu je mizivá!