foundation

foundation

študent práva na PEVŠ

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 12.2.2013  09:39

Okrem poslednej polhodiny to bolo všetko čo som očakával a po čom som túžil ale ten koniec bohužiaľ zrazí dole. Najpremárneješie Tarantinovo finále.

• 27.7.2012  23:00

Absolútna a bezkonkurenčná nadvláda Christophera Nolana pokračuje. 5/5 , 10/10. Na moju prvú návštevu IMAXU som si nemohol vybrať lepší film.

• 24.7.2012  11:01

Čakal som niečo oveľa horšie, čo ale neznamená že sa to vôbec oplatí vidieť.

• 6.7.2012  00:14
    Prometheus (2012)

Na druhé pozretie ešte o kúsok lepšie.

• 28.5.2012  12:40

Ani slizský mastný Banderas nepriniesol nič navyše. Silná téma v slabšom prevedení.

• 25.5.2012  10:15

Úbohá homosexuálna sračka s 10 ročným teplošom v hlavnej úlohe. Ale všetko ostatné bolo inak ok.

• 16.5.2012  00:06

Burtonovi definitívne rachlo v bedni a Dark Shadows potvrdzujú to čo bolo jasné už pri Alici. Tim jednoducho prestal točiť to čo ho bavilo a namiesto toho sa začal hlupučko predávať. Jeho brata v zbroji mu absolútne nechápavo robí Johnny Depp, ktorý ho musí mať neskutočne rád aby ho furt ťahal z hovien. Bohužiaľ v tomto prípade nepomohlo ani to. Stará klasika z roku 1966 je zhovadená, atmosféra nahradená dementnou povrchnosťou. Katastrofa.

• 6.5.2012  23:56
    Avengers (2012)

Zručne namiešaný koktejl akčnej zábavy odetý do tradičného prakticky ničím extra výnimočného a priehľadného blockbusterovského kabátu. Dej plynie až prekvapivo hladko a všetky postavy do neho viac menej zapadnú na presne určené miesto za čo nemalým podielom určite môže aj to že pred touto týmovkou sa Hulk, Iron Man, Thor a C. Amerika predstavili najskôr každý osobitne. Netreba z toho robiť veľkú vec, Avengers sú z 90 percent presne takí ako väčšina očakávala. Priamy kop na bránu bez akéhokoľvek falšu.

• 14.4.2012  10:37

Po extrémnej nedôvere v tunajšie a IMDB ácke hodnotenie som šiel do toho naschváľ naladený skôr negatívne ale Reunion je predsa len v konečnom dôsledku fakt že podarená komédia. Miestami síce až moc hluché, miestami dosť prehnané ale tej dávky presne naváženého sympatického a niekedy crazy humoru tam je toľko že si to zaslúži aspoň tých 70 percent čo je u mňa na podobný štýl filmu neuveriteľne veľa. Posledný American Pie ma rozhodne prekvapil ale aby boli obidve nohy pevne na zemi, netreba od toho zasa čakať najlepšiu komédiu desaťročia. Hodnotenie ktoré filmu momentálne svieti (85) je realite síce trochu vzdialené ale aj tak sú to najlepšie prcičky od čias prvého dielu.

• 20.2.2012  21:57
    Wolf's Rain (TV seriál) (2003)

Po skončení čistá extáza. Ako prakticky každý seriál to má pár hluchých miest a neustálym vŕtaním do, v tomto prípade nepodstatných veci, by sa zrejme dalo nájsť pár menších či väčších výčitiek ale príbeh, postavy, mytológia a vôbec všetko ostatné tieto chyby ľahko prebijú. Perfektné anime.

• 1.2.2012  23:26
    Kontraband (2012)

Priemerná kravinka vyslovene na jedno pozretie. Mimo to že Wahlberka absolútne nemusím tu ale aj tak nie je nič kôli čomu by sa to dalo nejak výnimočne pochváliť. Tí ktorí nič nečakajú sklamaní nebudú ale ja tieto filmy proste nemusím aj keď im sem tam dám šancu. Pre mňa strata času ale objektívne to vidím niekde medzi 40-50 percentami. Hodnotenie ale dávam podľa seba.

• 28.1.2012  10:43

Triky na úrovni béčkovej scifi komédie, spomalené zábery absolútne nefungujú, ešte aj tá hudba je totálne mimo. A o iných veciach ten film nie je.

• 26.1.2012  11:00
    Vřískot 4 (2011)

Craven si naštastie uvedomil, že dneska ľudia od poctivého horroru čakajú niečo iné ako pred 15 stimi rokmi, a to ,,niečo iné,, by s jeho súčasnou formou určite nezvládal. Preto sa mohol chytiť a chytil druhej najlepšej možnosti. Sparodoval sám seba. Fóriky sú väčšinou pubertálne ale nájde sa tu aj pár vynikajúcich hlášok a kedže to rozhodnie nie je čistokrvný mrazivý horror ale skôr čierna komédia, môžu ísť všetky logické kiksy stranou. Dá sa to zhrnúť asi tak že namiesto ďalšieho pokračovania série Scream, Wes natočil ďalšie pokračovanie Scary Movie. Čo bol, vzhľadom na situáciu v akej sa režisér nachádzal po My Soul To Take rozhodne dobrý ťah. Takto ho nikto nemôže zvoziť za to, že posral ďalší horror, kôli tomu že to horror nie je. Pohodové 3/5. You forgot first rule of remakes, dont fuck with the original. :D

• 24.1.2012  11:01
    Warrior (2011)

Nafúknutá bublina s otrepaným scenárom a komediálnym, absolútne nezvládnutým koncom. Žiadne zapamätania hodné scény iba kopa drístov do vetra ako v každej druhej priemernej dráme. Keby to zachránila aspoň druhá polovica a tie fighty zdržím sa komentára. Ale nestalo sa ani to. Režisér je totálny komik. Objektívne 3/5, u mňa by to bolo asi ešte o niečo nižšie.

• 23.1.2012  09:38

Technicky bezchybné a perfektne natočené. Behom tých 160 minút ma ani raz nenapadlo skontrolovať hodinky alebo rozmýšlať nad niečím iným ako nad tým čo je na plátne. Predlohu som nečítal ale neviem či mám povedať bohužiaľ alebo naštastie. Toho veľkého množstva mien ktoré sa zo začiatku na diváka sype sa netreba vôbec báť lebo ako sa ukáže je to skôr iba finta aby celý príbeh vyzeral zložitejsí ako naozaj je. Za nedlho všetky nepodstatné mená vyfučia z hlavy a k väčšine ani nie je pripradená žiadna postava. A práve v tom vidím jedinú slabinu filmu. Napriek tomu ako zložito sa príbeh zo začiatku rozbehne, nakoniec sa ukáže, že vlastne nejde o nič iné iba o pomerne obyčajnú a ohranú zápletku ktorá vrcholí obyčajným a priemerným finále. Skrátka pri tom množstve postáv, ktoré boli spomínané hneď v úvode som ozaj čakal príbehovo silnejší zážitok. Na druhej strane treba uznať, že ak sa film drží predlohy tak Fincher s touto stránkou veci nemohol robiť nič. Inak neni čo vytknúť. 4/5

• 18.11.2011  13:40

Katastrofálny mix všemožného klišé, dementnosti a imbecilných dialógov za ktoré by mal visieť v prievane nejeden člen realizačného tímu. Už trailer dával tušiť že sa bude jednať o ďalšie z nekonečného množstva takzvaných rodinných dobdrodružstiev a po enormne tupom Super 8 ma značka Spielberg v produkcii skôr znepokojila ako ukľudnila. A ukázalo že právom. Tolerancia k bezmyšlienkovitým tragédiam pre celú rodinku je u mňa veľmi nízka takže tá zaujatosť komentáru je jasná. Jackman si hold v poslednej dobe vyberá vyslovene zlé filmy. Klišé, predvidateľnosť, tupohlavosť a neskutočne ale naozaj neskutočne komické dialógy a scény. To je Real Steel v skratke. Jediný kto odviedol akú takú prácu a myslím tým vrátane hercov, je Danny Elfman ktorý dokázal niektoré momenty vybičovať do vyššieho levelu.

• 10.11.2011  09:07

Narýchlo pozliepaná matlanina ktorá zaujala nápadom, čiastočne ale IBA čiastočne zobrazením spoločnosti v dobe keď čas ostal jediným platidlom a pár scénami ktoré v kontexte s ostatnými 90 timi percentami filmu pôsobia že ich snáď natočil iný režisér. Ako celok to je veľmi nedomyslené a deravé. Osobne som mal skoro pocit ako keby to mal byť pilot k nejakému seriálu. Timberlake v tomto prípade 100 percentne nahraditeľný, Wilde nestihla nič ukázať a Seyfried zasa nemala čo hrať. Ani Murphy sa mi nezdal vo svojej koži. 2/5. Chvíľami bavilo ale návštevu kina skôr ľutujem. Za zmienku určite stojí hudba ktorá bola najlepšou vecou vo filme.

• 23.8.2011  15:35

Extrémne prepísknuté hodnotenie ktoré sa nedá akceptovať ani v prípade že pristúpim na všetky tie dementnosti ktoré začali hneď úvodnou scénou s autobusom a končili záverečnou klasikou kedy sa všetci tľapkajú po ramene s výrazom typu ,,sme proste hustý,,. No a niekde pomedzi to sa odohráva dej ktorý už po tých predchádzajúcich tragediálnych častiach musí baviť vyslovene len skalných fanúšikov. Do neba vychválená akčná stránka ktorá mala byť Linovou hlavnou zbraňou bola pre mňa skôr vrcholným sklamaním. Táto jediná vec ktorá mala šancu film trochu zahustiť je sama riedučká kašička. No a niečo také akože dialógy medzi postavami sa oplatí spomenúť iba preto lebo z toho boleli uši. 5 dookola sa opakujúcich viet ktoré boli opočúvané už 30 rokov dozadu, niekoľko drsných výrazov na ksichte a...a všetko. Príšerne nadhodnotený film ničím sa nelíšiaci od voloviniek s priemerným 60 percentným hodnotením. Dve hviezdy s odretými ušami aspoň za Rocka a Don Omara na záver.

• 25.7.2011  21:25
    Země kůlů (2010)

Drsná postapokalyptická vízia, atmosféricky veľmi pripomínajúca Cestu s Viggom Mortensenom, akurát v akčnejšom prevedení. Prakticky znova sledujeme pochod niekoľkých postáv z bodu A do bodu B, žiadne veľké dejové orgie sa nekonajú ale réžia si vskutku dala pekne záležať. Pre mňa mal navyše film niekoľko nenútených ale naozaj skvelých momentov. O niečo horšie ako The Road ale na 4 to je aj tentoraz.

• 25.7.2011  13:18
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Perfektná a pomerne nenápadná chuťovka o dobrodružtvách potulného cirkusu v hlavnej úlohe s mnou nie veľmi obľúbeným Nickom Stahlom ktorému to ale nakoniec vyšlo bezo zbytku aj keď som mal zo začiatku chvíľu problémy zvyknúť si na neho. Seriál ide síce pomalým ( na niekoho možno až moc ) tempom a dramatické situácie prichádzajú vlastne raz za čas ale o to lepšie a výraznejšie potom vyznejú. Niektoré scény sú tu priam ukážkovo geniálne. Prvky fantasy sú tu najskôr zakomponované mierne a nenútene, čím sa dodáva celému príbehu oveľa väčšia autenticita ktorá tomu rozbehu vyslovene sadla. Postupne sa ale začne odhaľovať viac a viac, druhá séria potom už pritvrdí a ponúka prakticky nepretržitú jazdu. Premyslený príbeh, nádherná atmosféra, zaujímavé postavy. Tretiu radu by som privítal s otvorenou náručou. Paráda.

• 22.7.2011  14:45
    Post Coitum (2004)

No a ja som pokýval hlavou a občas sa zasmial viac ako by sa na film s takýmto hodnotením patrilo. Pozerateľná kravina.

• 22.7.2011  10:16
    Kazatel (2011)

Priest, ako sa dalo očakávať, je zbierka všemožných klišé, trikov pomaly niekde na úrovni Cesty do Praveku ( preháňam ) a naivných do hlúpa tliachajúcich postáv s čerešničkou v podaní homosexuálneho šerifa hrdinsky prenášajúceho jednu stupiditu za druhou. Možno je to tak trochu škoda lebo chvíľami sa zdalo že Steward sa poučil a dal si na filme aj záležať. Vykreslenie a atmosféra apokalyptického sveta sa podarila hlavne v meste, tam sa mi to dokonca páčilo. Lenže vždy keď prišla aspoň aká taká slušná scéna, celý dojem zlikvidovalo dalších 10, ktoré boli na hranici znesiteľnosti. Bettany zo začiatku robil čo mohol ale mám taký dojem že aj jemu potom stále viac a viac dochádzalo na akú hovadinu sa to zasa nechal nahovoriť a že ju nezachráni ani keby sa roztrhol na dvoch tak už to len dohral do konca. Ak by som sa mal prinútiť k objektívnejšiemu hodnoteniu viac menej súhlasím s tým že dve hviezdy by to dostať mohlo. Bohužiaľ podobné krávoviny som sa v poslednej dobe naučil úprimne neznášať takže za mňa je to jedna silnejšia. Vzhľadom na to čo som od filmu čakal je to u mňa stále pochvala :D.

• 21.7.2011  13:47

Natural Born Killers neboli nikdy v nejakom centre môjho záujmu ale už veľmi dlho plávali tak niekde okrajovo a prečo tomu teda nedať šancu. Od filmu s takýmto titulom pod vedením Stonea som ale čakal vážne všetko možné iba nie toto. Dvojhodinový otrasne natočený videoklip ktorý postráda akýkoľvek zmysel pretože 90 percent tých, ktorým to zjavne bolo celé určené ( ak omieľam jednu vec dookola 120 minút tak už sa vážne ponúka iba jedno slovo ) to aj tak nepochopia. Tým ostatným to stačilo povedať v dvojminútovom prológu. Pozor detičky. Násilie? To sa predsa nepatrí.

• 20.7.2011  21:32
    Uneseni (2006)

Brutálne podpriemerná hovadina, naivná, hlupučká a nezaujímavá. Svoje momenty film má ale je ich málo a okrem nich to je nuda k zblázneniu. Atmosféra nefunguje, príšera je komediálna a zbytok je proste iba tliachanie postáv do blba a chodenie dookola po troch, štyroch miestnostiach kde sa celé predstavenie odohráva. Rovnaký, resp. o niečo menší prúser ako Sanchezovov neskorší Seventh Moon.

• 12.7.2011  22:42
    Alicia (1994)

Balagueróvi sa konečne ( resp. úplne na začiatku ) niečo celkom podarilo.

• 12.7.2011  21:51
    Sudor frío (2010)

Viditeľne nízkorozpočtová záležitosť ponúkajúca málo krve, mizerné herectvo ( pritom tí dvaja hlavní záporáci sa v takomto filme mohli vyšantiť čo im hrdlo ráčilo ) a v niekoľkých prípadoch dosť silné logické skraty, ale svoje nedostatky sa snaží likvidovať atmosférou, ktorú sa darí držať v prijateľných obrátkach počas celého filmu a snáď sa vzhľadom na rozpočet dá povedať že aj technická stránka je plusom, aj keď niektoré hrátky s kamerou sú viac než samoúčelné a ničneriešiace. Tá divoká hudba mi ale k podobným scénam vyslovene nesedela ( a to som človek ktorý obyčajne v horrore niečo také môže.) Zaujímavý malý horrorík, ktorý na tom prekvapujúco napriek všetkým tým neduhom nie je ale tak zle. Pre nenáročnejšie publikum ku ktorému sa tentokrát pridám aj ja sú to pohodové 3. Kto čaká niečo seriózne, hodnotenie pôjde určite dole.

• 12.7.2011  09:53

Príliš krátke aby to stihlo čokoľvek povedať.

• 10.7.2011  21:59
    Seventh Moon (2008)

Zombie horrory patria skôr k tomu čo aktívne nevyhľadávam ale toto bolo aj tak od podlahy čajové. Žiadna atmosféra, nudný dej, príbeh bez nápadu a Amy Smart ,akokoľvek môže byť pekná, tomu tým svojim herectvom ktoré pozostáva z monotónne recitovaných viet nepomohla ani trochu. Veľká nuda a hlboký podpriemer od začiatku do konca.

• 7.7.2011  23:07

Mainstreamoví horroroví žrúti dneška, POZOR. Sveto Mesto Vašim očiam neponúkne nič atraktívne. Naopak všetci milovníci ,,čarovných,, poetických skoro až ,,horrorovo-rozprávkových,, ( neviem ako inak by sa to dalo formulovať ) filmov nastavte uši a oči pretože toto bude lahôdka. Nezávislý ale vymazlený snímok z Jugoslavie ponúka perfektnú atmosféru násobenú jazykom v ktorom je film točený, vizuál na veľmi vysokej úrovni, a jednoduchú ale výbornú, presne pasujúcu hudbu. Príbehovo to síce nie je žiadna revolúcia ( bodaj by ) ale dej je zaujímavý a v tomto prípade pre mňa osobne aj tak nehral veľkú rolu lebo tu je skutočne viacero iných vecí ktoré sa dajú vychutnať.So snahou zachovania chladnej hlavy je to krásnych 85 percent. Uvidíme keď to trochu uleži či to ešte dozrie.

• 6.7.2011  21:15

Ach bože, bože, prebože. Takto teda vyzerá legendárne Guinea Pig? Film ktorý nejaká psychicky labilnejšia dušička dokázala niekedy pokladať za skutočný snuff? Preboha veď to je komediálna tragédia. No keď pre nič iné, oplatí sa to vidieť asi pre jedinú vec. Pre ,,herecký výkon,, tej ženskej čo ju to akože mučili. Tak to som len neveriaco čumel aká chorá hlava si mohla myslieť že to je ,,real,,. Čakajúc brutalitu najtvrdšieho kalibru som po tých 40 minútach nechcel veriť že to bolo všetko. Šokujúce? Zvrátené? Úchylné? Ale prosím Vás. To sú slová ktoré si zaslúžia iné filmy a nie táto slaboduchá volovinka. P.S. SPOILER. Kapitola Unconscious je zrejme najzábavnejšia casť pořadu. Holku vkuse dookola točia na stoličke a potom jej po ksichte vylejú flašku nejakého chlastu. No čistá brutalita len čo je pravda :D. Scéna s okom na záver už nič nerieši.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28