Abeceda (1969) (studentský film) odpad!

uslo mi nieco? ked sa vystim do umyvadla tak je to lepsie umenie ako toto tu..Lyncha si vazim a uznavam ale co je moc to je moc. Som ochotny mu tuto hovadinu prepacit a rychlo na nu zabudnut. 4 minuty hovien moj pohlad na Mulholland a Highway nezmenia.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

pridavam sa k vacsine.rozhodne slabsie ako jednotka aj ked to hodnotim mozno trochu prisne musim ostat pri podpriemere.

Adaptace (2002)

Perfektný Cage vo veľmi slušnom filmovom predstavení s originálnou ,,zápletkou,, (ktorá je ale nakoniec využitá iba na polovicu.) a hlavne výborným scenárom. Ale niečo ,,dychberúce,, tomu chýbalo.

Aenigma (1987)

Už dlhšiu dobu som nevidel taký ten správny horrorový brak takže celkom logické bolo zaplávať si znova v talianskych vodách a kedže mám u ,,majstra,, Fulciho ešte značnú rezervu a pri Aenigme svietil rok 1987, čo je dlhý čas potom ako Lucio vyprodukoval aj niečo ,,kvalitné,, , nebolo lepšej voľby. A sklamaný som naozaj nebol. :D Jedna hviezda za slimáčiu scénu a za tie či už chcené alebo skôr nechcené komediálne vložky. A to modré nasvietenie mi tiež nebolo dvakrát po chuti.

Aftermath (1994)

Vrcholne tragicka a na najvyssiu mieru samoucelna sracka. Pitvy som mal v druhom rocniku na medicine takze ma jaksi nedokazu sokovat ci znechutit zabery mrtvoly v ktorej sa hrabe na hlavu padnuty retardovany patolog navyse bez akehokolvek zmyslu alebo vyznamu./jeho nadrzanost nepocitam/ Zbytocnejsi kvazi film som dost dlho nevidel. Je mi jasne ze niekomu sa to bude zdat morbidne, nechutne ci zvratene ale na druhu stranu film je urceny pre uzku skupinu fanusikov podobneho zanru takze sa ocakava ze ti ktori sa o filme dopoculi resp. si dali namahu a zohnali si ho maju uz nejaku tu morbiditu a zvratenost napozeranu. V tom pripade mi z toho jasne vychadza moj predosly zaver. Zbytocna uboha kravina ktora nema naozaj nema co ponuknut. Snad len tym ktori nemaju na taketo veci zaludok a silou mocou si chcu pozriet nieco po com im bude zle. A nejaka originalita? come on people. EDIT : Po dlhej dobe som si pozeral moje komentare a dal Aftermathu este jednu sancu lebo sa mi nechcelo verit ze to moze byt az take zle. Tak trochu uznavam svoj omyl a hlavne v ramci objektivneho hodnotenia prisudzujem 2 hviezdy za tu ,,udajnu, brutalitu :). Niektorym ludom ktorym som to pustil z toho bolo naozaj velice spatne, ja vsak trvam na tom ze tato samoucelna hovadina ma jednoducho znechutit a vystrasit nedokazala hlavne pre tu samoucelnost.

Agora (2009)

Alejandro Amenabar to je hlavne Tesis,The Others a pripadne Open your eyes. Priznam sa ze natacanie Agory ani datum jej dokoncenia som vobec nesledoval a prakticky som tak ani nevedel ze uz sa dostala von. Je to jeden z tych filmov o ktore som podla dostupnych informacii jednoducho nejavil velky zaujem pretoze som vedel ze to nebude moj salok kavy. A preto so urobil to co robim naozaj malokedy. Pekne som si pockal na nazory inych a podla nich sa rozhodol ci ju vobec pozerat budem. No a s pribudajucimi hodnoteniami som nakoniec usudil ze to nebude strata casu. Ano strata casu to naozaj nebola ale vedel by som si predstavit ze ten cas vyuzijem aj ovela prijemnejsie. Film je v prvom rade velmi zavadzajuci a nepresny ale predpokladam ze o tom nema zmysel hovorit. Tak nieco z vytvarnej a vizualnej stranky. Je rozdeleny na 2 zhruba rovnako trvajuce kapitoly. Ta prva mi ubehla pomerne rychlo aj ked v nej bolo dost vela hluchych miest ale tej druhej to trvalo podstatne dlhsie. Kym prva bola zamerana zoznamenie so situaciou v ovela sirsom meradle, druha uz sleduje z 90 percent iba Hypatiu a jej naozaj najblizsich priatelov/nepriatelov. Prakticky cely film su dialogy co by bolo vyborne keby boli trochu duchaplnejsie. Takto to bolo len take nejake blabotanie od nicoho k nicomu. Bolo zaujimave sledovat aj Rachel Weisz ako sa hra na to ze prave objavila Ameriku ale proti tomu ziadne vacsie vyhrady nemam, zahrala to pomerne slusne. Ale to ostane dookola bolo pre mna akosi nepresvedcive. Nevedel som si najst nejaku cesticku k tomu aby som sa ponoril do filmu trochu hlbsie a sledoval ho s nejakym zaujatim. A v niektorych momentoch mi napriklad dost vadila ta zaujimava, do takehoto filmu skoro az experimentalna kamera ktora vseko snimala z vtacej perspektivy. Viem ze tym chcel majster tesar nieco povedat ale akosi ten zamer nepomohol. No skratka film by som vedel odporucit len tym ktory na neho netrpezlivo cakaju, pre nich to asi sklamanie nebude uz len z principu :D, a dalej tym ktori si podobne filmy vedia vychutnat. Pre divaka so sirsim zaberom, ktory sa nespecializuje len na historicke filmy s podobnou temou to bude asi len priemerna sledovacka, niekedy nudiaca viac , niekedy menej. Ale mozem sa aj mylit :D

Ajťáci (2006) (seriál)

no tak toto v ziadnom pripade neni moja krvna skupina..Black Books ma nijako neoslovili ale tam som sa obcas zasmial..v IT Crowd su mi postavy vrcholne nesympaticke a tie niektore vtipy to je vrchol trapnosti..asi mi len nesedi ten britsky humor alebo co. Nie tym to nebude. Aj ked britsky humor rad nemam ked je dobry dokazem mu prist na chut. Cyba bude niekde inde. Proste takmer nula bodov u mna.

Akta X (1993) (seriál)

Dana Scully, Walter Skinner, Cigarette smoking man, Alex Krycek a hlavne FOX MULDER ktory je snad moja najoblubenejsia serialova postava. Absolutna, navzdy nestarnuca legenda a jeden z najlepsich serialov ako boli vytvorene. Tych 9 serii poznam skoro naspamat. Je jasne ze osmicka a deviatka jednoducho musela trochu podklznut pretoze absencia Davida Duchovneho na ktorom cely serial stal nemohla ostat bez nasledkov. Robert Patrick sa sice snazil ale na niekoho takeho ako je Mulder by musel zjest este vela vela kapusty. Posledny diel deviatej serie sa potom hrdo vratil medzi elitu prvych serii. Kultovka obrofska.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Pre zaryteho fanusika X-files to chtiac nechtiac musim ohodnotit pozitivnejsie ako by som chcel. Pokracovanie je to vcelku zbytocne ktore neprinasa vobec nic nove do predchadzajucej filozofie celeho serialu. Pre zasvetencov a fanusikov je tu sice prichystanych par odkazov a na Muldera nedam dopustit nikdy ale vo vysledky som sklamany. S povodnymi Aktami to nema spolocne zhola nic okrem tych niekolkych narazok na serial. Nahradit Duchovneho a Anderson inymi hercami ani by som si nevsimol ze sa jedna o film ktory mal byt ked uz nicim inym aspon akym takym dostojnym pokracovanim. Atmosfera serialu je v tahu a zostala iba velmi priemerna kriminalka ktora sa ani neda nazvat thrillerom.Napriek tomu nevadi. Budem sa tvarit ze toto sa vlastne nikdy nestalo a pribeh Foxa Muldera a Dany Scullyovej skoncil spickovym 19- tym dvojdielom deviatej serie.