Jack Rozparovač: První sériový vrah (2006) (TV film)

Zaujímavý dokument ktorý sa snaží priniesť do prípadu nové myšlienky ale prakticky až na pár vecí len opakuje veľmi dobre známe veci. Geologický profil údajného miesta bydliska Jacka Rippera je číra špekulácia. Profil ktorý vytvorila Laura Richard sa mi takisto zdá až moc zjednodušený. Jeden z tých moderne pojatých dokumentov ktorý ale na to aby mohol byť braný vážne seriózne postráda dve najdôležitejšie veci. Širšie spektrum profesionálnych odborných názorov a oveľa väčší objektívny nadhľad. No a samozrejme že stopáž niečoho takéhoto nemôže byť 40 minút ale minimálne dvojnásobok resp. aj to je málo. Z tých konšpiračných ( ale rozhodne nie nemožných ) teórií sa mne osobne najviac páčia dve a to Jill The Ripper a Thomas Neil Cream Theory. Kto vie o čo ide určite ich pozná.

Experiment (2010)

Napriek pre mňa výbornému obsadeniu sa z toho vyklubal film kvalitou prakticky rovnajúci sa nemeckému originálu, čo by inokedy bola pri remaku skvelá vizitka, tentoraz bohužiaľ iba suché konštatovanie že sa takisto jedná o dosť slabú vec. Škoda pretože z takého psycha sa dal natočiť matroš ktorý mal potenciál odrovnať aj silnejšie povahy. Takto iba slabší priemer.

The Masseuse (2004)

Fuuuuu. Slabučké porno. Jenna má na svojom konte neporovnateľne lepšie veci.

Dům u hřbitova (1981)

Bez debaty jeden z najlepších Fulciho výtvorov. Nádherná atmosféra okorenená ,,perfektnými,, gore efektami, a čo je na taliansku tvorbu zo ,,zlatého,, veku horrorov veľká rarita ( a na tohto ,,majstra,, obzvlášť ), má to dokonca aj nejaký ten v rámci možností prijateľný dej. Dlho, dlho som u Lucia nevedel nájsť film ktorý by ma zaujal podobne ako inak veľmi podceňovaný Páter Thomas.

Jezero smrti (2008)

Eden Lake sa mi váľal na disku priveľmi dlho a zrejme to je jedna z hlavných príčin konečného verdiktu ktorý síce nie je zlý ale očakávania úplne nenaplnil. Klasická rozbiehacia prvá polhodina je naozaj POLHODINA a miestami som mal prsty veľmi netrpezlivo pripravené na fast forwarde čo nie je dobrou vizitkou žiadneho filmu. Naštastie sa to potom trochu rozhúpalo, pridala sa atmosféra, nejaká brutalitka, pre ,,obyčajné,, publikum pár sychologicky ,,vyčerpávajúcich,, scén a celé to je ako bonus zabalené do poriadnej špiny a blata. Čo mne prišlo veľmi smiešne, že prsty som mal oveľa viac stisnuté pokiaľ išlo o Fassbendera, Reilly mi bola tak nejak ukradnutá takže aj ten koniec ma nechal pomerne chladným aj keď tu uznávam že väčšina normálnych ľudí sa pri ňom zrejme zosype. Pritom práve v závere by som ja osobne ešte pritvrdil a nenechal to celé iba na divákovi. Kto chce ryť, vždy si niečo nájde. Bohužiaľ v tomto prípade spadám do tejto kategórie aj ja a tak trochu sa hanbím lebo to robím viac menej z trucu. V rámci žánru to musí byť pre dosť ľudí naozaj pochúťka a ja ju tentoraz posielam iba do trojhviezdovej skupiny aj keď si objektívne zaslúži viac. Nie, skrátka a dobre. JA som chcel viac. Objektívne 80. U mňa slabších 70. P.S. Bez zbytočných spoilerov, myslím že na istý španielsky ekvivalent, ktorý síce stavil prakticky všetko iba na atmosféru, sa to ale nechytá.

Zvuky temna (1977)

Fulciho netradičná giallo detektívka. Ale stále tomu žánru neviem prísť na chuť a nečakal som že sa ho dočkám aj od niekoho ako Lucio. Každopádne moje očakávania to nenaplnilo, možno aj preto že som čakal niečo úplne iné. Označenie horror je absolútne zavádzajúce. Technicky a herecky to je ale na Taliansko 80 tych rokov viac ako výborné.

Silent Night, Deadly Night (1984)

Funny and good. Na rok svojej výroby naozaj veľmi podarene zvládnutý slasher. Veľkým plusom je to, že film sa snaží ísť aj malinko do hĺbky hlavnej postavy a nie je teda úplne plochá ako letisko. Vraždy sú tú taká tá trochu nadpriemerná klasika. Nie je ich veľa, nie sú moc krvavé ale na druhej strane celkom zábavné. Stopáž dokonalá takže sa ani nedá pri tom nudiť. Júú mast bííí paništ, paaniišť je geniálne.

Nue zhi lian (1993)

Poriadne obrnený pred sklamaním už vopred to ani tak moc nebolelo. Technickú stránku, dej a hercov riešiť nebudem ale tá údajná miera násilia bola znova iba niekde pod priemerom. ,,Violent scenes,, síce pomerne dobre zvládnuté, v celkovom kontexte neboli ani samoúčelné ale kedže som si zapol film z tej povestnej kategórie HK CAT III čakal som predsa len niečo trochu ,,kvalitnejšie,,. Pritlačiť a pritlačiť na pilu by to konečne chcelo pri týchto exploiteroch. Takisto tie trochu čudné pseudohumorné vložky som nejak nepobral. Dokonca ani toho ospevovaného Anthonyho Wonga som si nejak extra nevšimol. Je to za také klasické priemerné tri hviezdy. Samozrejme povinnosť pre tých ktorí si rozšírujú obzory v žánri/subžánri ale mňa to tak nejak obišlo.

Tajemství (2006)

Strašne, prestrašne komerčná záležitosť ktorá sa snaží zjednodušiť ten rozoberaný problém aj pre tých ktorých zrovna nebaví naštudovať si o ňom niečo podrobnejšie a serióznejšie. A ako tak čítam tie ,,odpadové,, komentáre niektorých užívateľov, nepochopili to ani tak. Je to tak trochu aj chyba toho filmu ale zhrnúť to do vety ,, Myslete pozitivne a budete mít úspech,, alebo ,, Stačí len chcieť,, iba dotyčný ukazuje svoju prízemnosť a nechcene dáva najavo že bohužiaľ nemá ani najmenšiu šajnu o tom čo hovorí. No nič. Každopádne koho to zaujalo, doporučujem pánov ako Fred Alan Wolf, David Icke, Stuart Hameroff, Amit Goswami, Thomas Campbell či filmovému svetu oveľa známejší David Lynch a veľa ďalších ktorí hovoria o veciach za ktoré boli ešte pred pár rokmi vysmiati celou vedeckou komunitou. Dnes sú to ľudia ktorých myšlienky a názory začínajú byť ( a niektoré už sú ) podložené a overené čiastočnými alebo kompletnými novodobými experimentami. Treba občas vystrčiť hlavičku z piesku a popozerať naokolo. A nakoniec tú štvrtú pridám aj tak.