mety6

Martin Barilla

Polsko

• 13.9.2019  11:15
    Řbitov zviřátek (2019)

SPOILERY: Takúto nudnú blbosť som ešte tento rok nevidel. Sorry, takýto odfláknutý horor, ktorý ako predlohu mohol použiť knihu a film spred 30 rokov som ešte asi nikdy nevidel. Postavy sú tak nepríjemné, že sa na nich nedá pozerať a dúfate, že čím skôr odídu zo scény. Najlepším hercom celého filmu bol kocúr. Počas celého filmu takmer žiadna krv a celkovo ten film nemá žiadnu atmosféru. Počas celého filmu som sa zľakol 3x - vždy, keď prechádzal okolo domu kamión a jeho hlasitosť dali tvorcovia na 584 decibelov, čo by vystrašilo aj pracovníkov letiska pri odlete boeingu 777. Kto videl film z 1989 a neobľúbil si ho, toto radšej nech radšej ani neskúša. Bohužiaľ to nie je vina Kinga, keďže kniha je vcelku dobrá.

• 11.9.2019  08:43

Ja nerozumiem, prečo tu veľa ľudí hodnotí tento film tak nízko. Film možno nezrobil taký „boom“, ako jednotka, ale stále to malo, čo ukázať. Väčšina z komentujúcich kritizuje chémiu medzi dospelými hercami, čo potvrdzujem, ale do tohto filmu sa to geniálne hodilo. Skupinka ľudí, ktorí si na seba nevedeli dobre spomenúť a dávajú sa dokopy po 27 rokoch – tu práveže išlo o to, aby tam nebola chémia, aby sa to pomalšie rozbiehalo a aby im na sebe moc nezáležalo od samého začiatku. Film je podľa mňa výborný predovšetkým pre ľudí, ktorí nečítali knihu a nemajú poňatia, odkiaľ sa Pennywise zobral. Skarsgard to tiahne hore ako sa len dá a len vďaka nemu je tento film nezabudnuteľný (či už sa ti páči, alebo nie). Bohužiaľ jedna z najslabších rolí McAvoya, aké som videl a absolútne mi do tohto filmu nepasoval. Jessica Chastain pôsobí tak nepríjemne, že som od začiatku dúfal, že neprežije do konca...Ostatné herecké obsadenie je podľa mňa top. Dospelí herci sa nielenže podobajú na ich mladšie verzie, ale je viditeľné, že si dosť preštudovali to, ako to mladí herci hrali v prvej časti. James Ransone je geniálny a Jay Ryan, rovnako ako Jeremy Ray Taylor v prvej časti vyťahuje eso z rukávu takmer v každej svojej scéne.

• 5.8.2019  11:30
    Swamp Thing (TV seriál) (2019)

Swamp Thing je divná postava. V komiksoch som nikdy nebol jeho fanúšikom a veľmi som sa nehrnul do tohto seriálu, ale už po prvej časti ma to chytilo natoľko, že som to chcel dopozerať čo najskôr. Každý diel má nejaký mini-príbeh, ale zároveň pokračuje v tom, čo sa dialo v predošlých dieloch. To celkom pomáha tomu, aby seriál nemal "iba" 10 častí, ale pôsobí o niečo dlhšie. Výber postáv nie je nejaký super-duper zázrak, ale dá sa to prehĺtnuť. Hlavne vďaka faktu, že 99% seriálu sa odohráva v noci. ČO SAKRA ROBIA TÍ ĽUDIA CEZ DEŇ??? Keď sa tam objavil Blue Devil, dúfal som, že sa to trošku roztočí aj s inými postavami, ale neočakávajte zázraky. Bohužiaľ to vyzerá tak, že druhá séria nebude ale Derek Mears potvrdil v rozhovoroch, že postava sa môže objaviť v iných seriáloch, čo by bolo super, pretože tam je potenciál na prepojenie s inými superhrdinami. :)

• 1.8.2019  11:01

Veľmi slabý priemer, ba až podpriemer. Tom Holland to všetko zachraňuje a čím ďalej, tým viac mi pasuje ako Spider-Man. Lenže čo zmôže jeden herec, keď zvyšok je ako kotva, ktorá ťahá celý film nadol? Celá ta skupinka 25-30 ročných "pubertiakov" je tak otravná, že nerozumiem, ako mohli dostať tak veľký screentime. Samozrejme tam boli vtipné scénky, kde sa dalo zasmiať, ale mal som pocit, že väčšina tam bola dotlačená nasilu. Tá čierna MJ ma tak vytáča, že sa to nedá opísať. Nedá sa na ňu pozerať a hlavne PREBOHA, MJ má byť ryšavá beloška tak ako v komiksoch!!! (iba žeby bola z iného multiverza?) SPOILERY: Mysterio odrbe Petra a celé kino, že WHAAAAAT??? Tu vidno, koľko ľudí, z aktuálnych tzv. "fanúšikov komiksov" kedykoľvek čítalo komiksy. Ďakujem, ale už mám Marveláckych filmov na tento rok dosť.

• 1.8.2019  10:50
    My (2019)

Všetci tu chvália Jordana Peela, ale videl som všetky 4 jeho filmy a ani jeden u mňa nevyvolal "wau" efekt. Každý jeden film len viac a viac ukazuje to, že týpek je proste čierny rasista, ktorý si nerobí ťažkú hlavu z toho, že je tiež tmavšej pleti. A to ma najviac štve, pretože to vyznieva až v štýle "ja môžem mať rasistické vtipy na černochov, lebo som jeden z nich a vy všetci bieli mi môžete závidieť". SPOILERY: Tento film by sa chcel tváriť až natoľko sofistikovane a premyslene, že je ešte viac viditeľné, ako veľa toho nevychádza. Nezmyselné scény, či rozhodnutia hlavných postáv, kedy sa sám seba pýtaš WTF? Dávam 2* za nápad, lebo ten je celkom zaujímavý ale spracovanie je už horšie. Všetky vraždy sa dejú mimo kamery a krv je rozhodená na nezmyselné miesta, kde sa absolútne nemohla dostať. Nezmyselná dĺžka filmu, pri ktorej som zaspával a mal chuť to vypnúť, pretože tam nebola jedna scéna, ktorá by ma presvedčila o tom, že tento film ešte niečo zachráni. Koniec veľmi predvídateľný, ale veľmi zle vysvetlený a vo verzii, akej bol odprezentovaný, nedáva absolútne zmysel. TOP BLUD bol 50 metrový eskalátor idúci nadol a dievčatko, ktoré sa ledva hýbe po ňom vybehlo hore....no a samozrejme fakt, že to "zdravé" dievčatko už po tom eskalátore nevybehlo počas ďalších 20 rokov.

• 24.6.2019  10:49

Dobrých hororových seriálov je málo. Navyše urobiť hororový seriál, kde počas 10 častí stihnete spoznať všetky postavy, to je fakt dosť náročné. Tu sa to ale podarilo a pozeralo sa to veľmi príjemne. Každá časť priniesla niečo nové a zvraty boli fakt nečakané, nebolo to také to trápne hororové klišé, ktoré sa dnes vyskytuje v každom druhom horore. Na 5* to nemá, ale bolo to milé prekvapenie zo strany Netflixu. :)

• 24.6.2019  10:15

Nikdy som nebol fanúšikom pokémonov a tento film tomu tiež moc nepomohol. Od fanúšika sa očakáva, že sa v pokémonoch vyzná a teda pre ľudí, ktorí poznajú akurát Pikachua, bude trošku náročné sa v tom orientovať. Ryana Reynoldsa mám rád, ale k bleskovému pokémonovi sa mi jeho hlas absolútne nehodil. Pikachu vyzeral roztomilo a efekty tiež boli zvládnuté celkom dobre. To však nezachránilo predvídateľný dej, kde bolo od 30 minúty jasné, ako to celé skončí.

• 21.6.2019  19:59
    Halloween (2018)

SPOILERY: Michael Myers sa vracia a ukazuje sa znovu v plnej sile a s veľmi pôsobivým soundtrackom. Čakal som, že to vyvolá vo mne nostalgiu a pripomenie detstvo, keď Halloween bol jeden z prvých hororov, ktoré som kedy videl. Pravda bola však opakom. Celý film pôsobí ako jedno veľmi veľké klišé. "Musíme previezť masového vraha...boom, autobus havaruje", "Autobus havaruje stovky kilometrov od domu, kde býva Laurie (a samozrejme Michale nemôže mať ani páru, kde býva), ale on tam príde pešo akoby nič v priebehu pár hodín". Takto by som mohol pokračovať donekonečna a aj napriek tomu, že je takmer celý film predvídateľný, je vcelku dobrý a môžem ho odporúčiť všetkým fanúšikom hororov. Pre mňa 65%. :)

• 21.6.2019  19:57
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Seriál ako je tento je veľmi ťažko hodnotiť. Každý diel je o niečom inom a každý diel je vizuálne iný. Nájdu sa tu grafické skvosty, ktoré som si pozrel aj druhý krát, ale aj odpady, ktoré pri metráži cca 10 minút boli utrpením a mal som chuť to vypnúť ešte pred koncom. Nápad ale je to veľmi dobrý a pevne verím, že niektorí z tvorcov zrobia dlhšie série, pretože by bola škoda, aby niečo takéto padlo do zabudnutia a ostalo v história vyhľadávania Netflixu.

• 21.6.2019  19:56
    Syn temnoty (2019)

Superhrdinských filmov je aktuálne všade viac než dosť. Občas to už lezie na nervy a ked to extrémne zhrniem, každý jeden film je o tom istom - spoznávame postavu, objavuje sa nepriateľ, chvíľu to vyzerá kľudne, nastáva zvrat, záverečná bitka a titulky. Tu je to všetko znovu, ale tak trochu inak. Už vďaka trailerom bolo jasné, kto je hlavnou postavou a aj kto je tou hlavnou negatívnou postavou. Začiatok bol dosť zdĺhavý, ale z druhej strany, pre origin story dosť potrebný. Krvou sa nešetrilo a to je len a len dobre. Vďaka tomu tento film pôsobí agresívnejšie a inak ako všetky tie pre-hypované Marvelovské a DCovské filmy.

• 21.6.2019  19:56
    Doom Patrol (TV seriál) (2019)

Po sklamaní zo Supergirl (2. séria) a Legends of Tomorrow som sa nedonútil pozerať Titans. Tu som ale bol doslova donútený urobiť výnimku vďaka skvelému marketingu, ktorý vo mne zobudil detskú zvedavosť a nebyť lacného kostýmu Cyborga, ktorý vyzerá, ako by mu mal každú chvíľu odpadnúť, bol by tento seriál takmer ideálny. Doom Patrol som sa vždy v komiksoch vyhýbal, lebo to nepôsobilo dosť "superhrdinsky" ale to je práve to čaro tohto seriálu. Nie je to znovu ohriaty ten istý rezeň, ktorý ponúkajú všetky ostatné superhrdinské seriály. Je to niečo, čo ťa donúti pozerať ďalšiu časť. Rôznorodosť hlavných postáv tiež vytvára široké pole pre divákov a každý si vyberie inú postavu, ktorej fandí až do konca. Ticho dúfam, že to bude mať pokračovanie. :)

• 21.6.2019  19:54

Vizuálne super, scenáristicky slabota. Film založený na postave, ktorá nie je divákmi obľúbená, nebola počas predchádajúcich častí ústrednou postavou a počas celého filmu ukazuje minimum emócií. Myslel som si, že Brie Larson v Captain Marvel ukazala, ako odohrať dve hodiny bez záujmu, ale tu to Sophie Turner prekonala dvojnásobne...Som extrémne sklamaný, ba až vytočený. Bohužiaľ jeden z najslabších filmov tohto roku. Pre mňa 40%.