• Fantasy

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Mistrovské dílo, které jsem viděl již několikrát. Je vidět, že film stál hodně peněz, ale to samo o sobě na úspěch nestačí. Děsivá atmosféra války je tak realistická a při shlédnutí rozhovorů s válečnými veterány jsem citil obdiv k těmto mužům, kteří se smrti báli, ale dokázali jí čelit a byli to skuteční hrdinové! V rámci závěrečných credits u hry "Medal of Honor: Pacific Assault" byla sugestivně zobrazena věta, která mi utkvěla v paměti: "Každý měsíc umírá xxx (nevzpomínám si na počet) válečných veteránů. Běžte a poděkujte jim, protože to byli skuteční hrdinové". A to se samozřejmě netýká jen války v Tichomoří... Při shlédnutí dílu "Proč bojujeme" jsem se neubránil slzám...

Tenkrát v Americe (1984)

Brilantně odvyprávěný příběh čtyř chlapců, z kterých paní bída vychovala úspěšné obchodníky. Příběh velkého přátelství a velké zrady. Přes svou délku mě ani po opakovaném shlédnutí nenudí a něco dalšího si v něm najdu, něco dalšího pochopím. Morriconeho soundtrack je jeden z jeho nejlepších a srovnatelný s jeho slavnějším Tenkrát na západě. Leone tímto filmem dosáhl vrcholu své tvorby. P.S. Scéna znásilnění je jedna z nejodpornějších, co jsem ve filmu viděl.

Forrest Gump (1994)

Vzpomínám si na jeden rozhovor s Ivanou Chýlkovou, kde se o tomto filmu vyjadřovala s velkým despektem. Proti gustu žádný dišputát, ale souhlasit s ní nemusíme, že?.:-) Životní role Toma Hankse (a to přitom natočil filmů!). V duelu dvou nejlepších podle ČSFD řadím před Shawshank.

Kmotr (1972)

Z celé triologie mám tento díl úplně nejradši. Paradoxně jsem musel po prvním shlédnutí přijít na chuť tomu, koho většina nejvíce opěvuje - Marlonu Brandovi. Po prvním shlédnutí mi vůbec nesedl a přesto celkový dojem vůbec nezkazil. Každá postava je zahrána mimořádně přesvědčivě, snad jen Lucu Brasiho, podle knížky zabíjáka, z kterého jde na první pohled strach, jsem si představoval trošku.... děsivěji. Hledám, hledám, ale další negativa ten film prostě nemá.:-) P.S. Pokud Vás stejně jako mě chytla průvodní melodie, na youtube.com je spousta různých více či méně povedených variací.