Angalo

František Vaculík

Česko

<< předchozí 1 2
    • 7.7.2017  11:12

Jestli má jít o dlouhou, lehce hororovou reklamu na knihu "Mysterum tremendum", pak hodnotím jednoznačně pozitivně, pokud však byl film zamýšlen jako MOCKUMENT, který má někoho přesvědčit, že je pozadí knížky reálně, pak bohužel. O přesvědčivosti nemůže být řeč od chvíle, kdy první respondent otevře pusu. Při četbě knížky jsem této legendě napůl věřil, i skutečnosti, že byla napsaná před 40 lety a to i navzdory relativně modernímu jazyku a slovníku postav, což jsem přičítal jazykové korektuře. Nyní však nepochybuji i tom, že jde o celkem sympatický marketing což však neubírá nic na působivosti knížky samotné.

• 3.8.2015  17:30

Tohle překonalo veškeré mé očekávání.

• 3.8.2015  09:39

Elektročastuška - Bez simultánního dabingu v podání Samathy Bifidus a Jiřího Flígla a nápaditého překladu by to asi po 15 minutách, kdy by se okoukaly všechny módní bizarnosti, začala být nuda. Takto, neskutečná zábava a nezapomenutelný zážitek z LFŠ 2015.

• 7.6.2015  00:32
    Neotvírej! (amatérský film) (2015)

Shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=3QynuIUWL3o

• 3.3.2014  18:08
    Et Cetera (amatérský film) (2012)

K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=ot_-EuclK8o&list=PLPPU06vluUYbE9m7G1dy5kyv_g8jEEFih

• 3.3.2014  17:58
    Ruka (2011)

Film k vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=MD9sHWfwY04&feature=youtu.be

• 3.3.2014  17:42
    Hodinový manžel (studentský film) (2013)

Součást seriálu Pionýři hororu http://www.csfd.cz/film/357724-pionyri-hororu/, k vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=T-ca2uYgd-0

• 16.12.2013  18:32
    Modrý drak (2012)

Nebýt to příběh z mého kraje, asi bych dal jednu hvězdu dolů, protože po stránce scénáře tady rozhodně je co vytknout. Jsem ale rád, že vznikl film v tak krásném kraji a chápu autora, proč jej tolik inspiroval.

• 14.8.2013  12:48

Zjednodušování děje v rámci filmové zkratky bych odpustil. Ten konec ale ne. Snad na to brzo zapomenu a zůstane mi v hlavě jen knížka...

• 6.8.2013  17:15
    Děti ráje (1945)

Bez vynikajícího lektorátu na LFŠ bych si film tolik neužil...

• 25.5.2013  01:34

Nebýt poslední půl hodiny, budu si toho filmu vážit, ale takhle...možná jsem to nepochopil, možná se na to ještě někdy podívám (spíš ne) a přehodnotím.

• 29.4.2013  11:47
    Imaginaerum (2012)

Nesnášim kukuč Anette Olzon, který hází do kamery ve filmu i v klipech. Naštěstí už ho od října nehází ani do publika. Tak to je z připomínek asi všechno...

• 29.3.2013  23:19
    Bez doteku (2013)

I přes nesporné rezervy ve scénáři a ve vedení herců si tohoto filmu vážím pro netradiční téma a originální "artové" zpracování, které v českých filmech zoufale chybí.

• 17.2.2013  13:56

Něco jako dnešní náborové video McDonald´s. Akorát na chmel...

• 12.2.2013  19:52
    Aussig (2010)

Pro studenty UJEPu (alias svobodná univerzita) jistě srdcová záležitost, pro ostatní samozřejmě sračka. Potěší lokace, po kterých chodíme denně do školy i představa, že by se tohle na naší univerzitě skutečně dělo (studentský klub, jako je fabrika bych si skutečně nechal líbit). Laciný, dokumentární až amatérský styl dává filmu punc nezávislosti.

• 30.1.2013  11:38
    Out with Dad (TV seriál) (2010)

Gilmorova děvčata naruby. Po sedmé a osmé epizodě druhé série zvyšuji hodnocení na 4*. S uvedením skutečných příběhů skutečných lidí je záměr využít potenciál zajímavého tématu obohacen o snahu skutečně lidi s tématem seznámit a udělat osvětu. Bohužel příběh, který vypráví seriál působí vedle příběhu, které vypráví život příliš obyčejně a výstupy herců neprocítěně.

• 21.12.2012  00:52

Nerozumím věčnému srovnávání s Repo: Genetická opera. Ano, jde o podobný film stylem, především pak vizuálem. Tématicky a žánrově však jde odlišnou cestou, proto se na něj dívejme jako na mladšího sourozence z téže rodiny. Svěží, oku i uchu lahodící podívaná, připomínající, vzhledem k nižší stopáži a slabšímu příběhu,spíše jakýsi zvrácený "filmový kabaret". Vnímám jako režisérovo malé odskočení-si od komerčních záležitostí do vod, které jsou mu nejbližší a ve kterých nejvíce vyniká, bohužel osloví jen užší spektrum diváků...

• 3.9.2012  00:05

Některý vtipy jsou blbý. Některý vtipy jsou moc blbý. Když je ale vtip tak blbej, že přesáhne hranici blbosti stává se dobrým. A proto se mi tenhle film tak líbí.

• 31.8.2012  00:05
    Gorila (2011)

Natočili film úplně o hovně, mysleli že je to známka punku.

• 26.11.2011  10:51
    Heyduko kontra Gojira (amatérský film) (2009)

Jak TOHLE mohl někdo natočit? Jak se TOMUHLE mohl Někdo zaprodat, aby v tom hrál? Odmítám hodnotit, jen nevěřícně kroutit hlavou...

• 21.10.2011  21:53
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Precizně natočený ultralevný seriál (počítám že nejvyšší položkou rozpočtu je Rodenův honorář). Výborné dialogy a herecké výkony. Jenom jsem doufal, že to bude více o psychologii postav než o situacích, o kterých si povídají. Takto seriál působí příliš povrchně.

• 22.8.2011  00:47

Hvězdička za každé zasmátí.

• 22.8.2011  00:42
    To (TV film) (1990)

Kniha o tisíci stránkách se prostě nedá prosvištět v tříhodinovém filmu. Přesto se o to někdo pokusil a vědom si toho, že se z knihy dá těžko něco škrtnout, snažil se do filmu nacpat úplně všechno. Ve výsledku divák příběhem prosviští, aniž by na něj jednotlivé pasáže působily tak, jak mají v knize a aniž by nad filmem přemýšlel. Čtenářům knížky se proto dílo znechutí, neboť mu bude neustále chybět hlubší prožití a pro ty, kdo knížku nečetli, půjde jen o další béčkový horor podle Kinga. Velmi nedůstojný konec jedné z nejlepších Kingovek.

• 5.8.2011  18:13
    Zaváhání (amatérský film) (2011)

Hluboká myšlenka v jednoduchém příběhu, zajímavě vizuálně i režijně zpracovaném. V pár minutách vykreslené tři typy lidí: Jeden by měl být připravenější, druhá by se měla víc dívat kolem sebe, třetí by by se měl naučit jezdit na kole.

• 1.8.2011  21:09
    Le Havre (2011)

Krásný, laskavý, příjemný film. Ultrahappyendem sice vybočuje z Kaurismakiho typické tvorby, zato však dotváří jeho poetiku.

• 28.4.2011  23:19
    Živák (TV pořad) (2009)

Skvělý nápad, škoda jen, že ne vždy vítězily kapely které umí nejlépe hrát, ale ty, které byly divákům nejsympatičtější, což pořadu hodně uškodilo i na sledovanosti.

• 22.4.2011  17:12
    Rubber (2010)

Proč točit takový film? No fucking reason. Někdy se to prostě povede. To potom můžeme i do závěrečných titulků pustit úvodní scénu z druhé kamery, která se na začátku nepoužila.

• 22.4.2011  17:07
    Obřad (2011)

Krásně "temný" vizuál, vynikající Hopkins a pro zainteresovaného diváka i informačně výživné dialogy (tedy pro toho, komu téma exorcismu nic neříká, nudné). Jinak vcelku průměrný horor který brzy zapadne. Škoda zajímavého příběhu, promarněného špatným scénářem.

• 18.4.2011  20:52

Za protagonistku.

• 9.4.2011  01:56
    Podmázni si maturitu! (amatérský film) (2011)

Za Jacksona, hudbu, skating a žonglovací scénu....a za obrovský nadšení pro věc.

<< předchozí 1 2