peetriss

Česko
Cinemaniak

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 26.12.2018  19:09

The Edge of Seventeen se na první zkouknutí stal filmem, který se zařadil mezi mé srdcovky. Film o dospívající dívce, která těžce zapadá mezi své vrstevníky, která se nemůže vyrovnat se ztrátou otce a zažívá první milostná vzplanutí, film, který s neskutečnou lehkostí osciluje mezi dramatem a komedií, mezi emocemi, které vhánějí slzy do očí, aby o chvíli později člověk vyprsknul smíchy nad situacemi, kterými si naše hrdinka prochází - prostě o životě. Nadine je dívkou, kterou byste v jednu chvíli zulíbali, v jinou politovali a jindy zase profackovali - taková obyčejná puberťačka. Režisérka Kelly Fremon má své dílko pevně v rukou, v čemž ji pomohla výtečná Hailee Steinfeld, která v roli vrtošivé Nadine naprosto exceluje, výrazně vyčnívá její učitel Woody Harrelson - rozhovory mezi Hailee a Woodym jsou neskutečným zážitkem! The Edge of Seventeen je film, který si mě získal, pobavil, rozesmutněl a potěšil i po opakovaných shlédnutích.

• 26.12.2018  16:34

Hororová jednohubka, která si dokáže vybudovat tu správnou atmosféru, ale doplácí na přístupnost PG-13 a zaměření na náctileté publikum, nemůže tak patřičně zatlačit na pilu, lekat a děsit. Je to škoda, protože obsazení je v pohodě, možná s výjimkou Umy Thurman, které jakoby chybělo nadšení a působí unaveným dojmem. 50%

• 26.12.2018  16:12

Taková ta pověstná béčková "guilty pleasure", která rozšiřuje početný zástup revenge filmů poslední doby, kde bere spravedlnost do vlastních rukou matka, která přišla o všechno, a státní instituce jsou vůči ní lhostejné. Nestárnoucí Jennifer Garner se s tím opravdu nemazlí, její naštvanost a znechucení podsvětím i zkorumpovanými institucemi je uvěřitelná, děj má spád, akční scény jsou v pohodě (jakoby hrdinka podstoupila trénink u samotného Johna Wicka) a příjemným kořením jsou jisté náznaky zdravého nadhledu. Na 4* jít nemohu, byť jsem o tom chvílemi přemýšlel, protože děj je zkratkovitý a až příliš jednoduchý, závěrečný střet s hlavním padouchem také ne zcela nepřesvědčil. Dobré 3* však dávám bez výčitek.

• 26.12.2018  15:47

Vánoční dramedie z prostředí portorikánské rodiny je dobře obsazená, řemeslně není na tom zle, happy end je u vánočního filmu povinností, emoce (příjemné i nepříjemné) taktéž. Ale bohužel mě ne a ne chytit za srdce a vtáhnout... Možná na tom ostatní budou jinak.

• 26.12.2018  15:39
    Král Ralph (1991)

Poněkud potřeštěný námět, ale nakonec proč ne? Potenciál na rozjetí kvalitní zábavy určitě měl, nemohu zbavit pocitu, že ale nebyl využit naplno. Ve výsledku standardní komedie dle ověřené šablony, kterak se člověk z chudých poměrů ve vyšší společnosti ocitne - tentokrát americký křupan a hned v anglické královské loži. Světlé chvilky jsou střídány slabšími, romantická linka ničemu neškodí, ba naopak. Obrovským štěstím bylo kvalitní herecké obsazení v čele s užívajícím si Johnem Goodmanem.

• 26.12.2018  15:06
    Plán útěku 2 (2018)

Nezaujala mě už jednička, přesto asi uznávám, že skalním příznivcům akčních béček něco nabídnout dokázala. Napodruhé už to ale je kolosální průšvih, který se bere natolik vážně, až tvůrci nepotřehli, že uvízli v bahně céčkových braků. Film bez nápadu, bez zápalu, bez nadšení a bez švihu. Málem jsem se unudil k smrti, všechno dění mně bylo úplně jedno! Jeden z nejhorších filmů Slye Stalloneho (ne-li nejhorší).

• 26.12.2018  14:22
    Alfa (2018)

Neubližná rodinná podívaná, která určitě díru ve světě filmových výletů do prehistorie neudělá. Porovnám-li ovšem např. s Emmerichovým 10 000 př. n. l., tak s mnohem nižším rozpočtem Alfa zaujala mnohem víc a kvalitněji. Dobrodružná pohádka, která se dá užít, ale k opětovnému shlédnutí neláká.

• 26.12.2018  09:06
    Bumblebee (2018)

Jednoznačně nejpovedenější dílo transformeří série, protože se z megalomanské otupělé akční (ne)zábavy v Bumblebee překlopilo v příjemnou zábavu rodinného střihu s výborným nadhledem, což je tím pravým svěžím vánkem. O akční destruktivní souboje samozřejmě však také není nouze, avšak tentokráte je dán velký prostor taktéž vykreslení vztahu mezi čertsvě plnoletou Charlie a Bumblebeem či Charliiným emocím. Velmi pozitivním prvkem je osmdesátková atmosféra, podpořená povedeným soundtrackem. V dnešní genderově turbulentní době byl hlavní lidský hrdina nahrazen hrdinkou, jejíž podobu, kterou jí vtiskla roztomilá a mnou oblíbená Hailee Steinfeld, kvituji - vyumělkované manekýny už se okoukaly, Hailee navíc umí hrát. Nijak nevadil ani John Cena, ze kterého jsem měl upřímně obavy. Bumblebee ukázal, že hlavním problémem přechozích Transformers byl režisér Michael Bay samotný. V rámci rodinné sci-fi zábavy (vliv výkonného producenta Stevena Spileberga je znát) nenám s tímto filmem, ani těmi následujícími, pokud budou pokračovat v tomto směru, problém. 70%

• 26.12.2018  08:40
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Je mi líto - Kouzelník Žito se řadí mezi nepovedené "štědrovečerní" pohádky (ba dokonce ji považuji po Slíbené princezně z roku 2016 za druhou nejhorší). V první řadě je odfláknutý scénář, který do sebe zahrnul pouze mylně "povinné" a otřepané prvky - princezna, její vytoužený nápadník, nevytoužený konkurent, naivní král, čerti, hodná babička aj. Do těch Zelenka přimíchal recykláty z mnoha jiných pohádek a snažil se tento miš maš pospojovat primitivním nazajímavým příběm, který budí dojem, jakoby jej psal narychlo "na poslední chvíli". Za druhé: Zelenka není natolik zručným režisérem, aby tyto nedostatky dokázal alespoň částečně zakrýt zručným řemeslem. V neposlední řadě kulhá herecké obsazení, které jakoby to nebavilo, a jen si přišlo odříci své dialogy. Výjimkou se je snad pouze Anna Kadeřávková (velice krásná princezna), která si své role alespoň užívá a Tatiana Vilhelmová, která si svého čertíka taktéž užívá. Abych to shrnul - prostě nuda...

• 26.12.2018  08:17
    Nezbedná pohádka (TV film) (1976)

Zábavná pohádka ČST zasazená do kreslených kulis, což vůbec není na škodu, protože pevně stojí na příjemném nadhledu s parodickým nádechem. Kvalitně obsazená pohodovka, která nezklamala ani po dlouhých letech.

• 3.9.2018  19:08

Muzikály mám poměrně rád, avšak Největšího showmana bohužel nemohu zařadit mezi ty, které bych rád shlédl znovu, byť objektivně své kvality má. Zejména je to špatná práce s postavami, které zde jsou pouze objektem podřazeným sledu toho nejmainstreamovějšímu popu, který v průběhu stopáže působí poněkud monotónně, aniž by se pracovalo s dynamikou děje a zpěvu, v muzikálech natolik typickému, chybí mi zde šťáva. "Jinakost" Barnumova sboru je upozaděna, všechny postavy zde pouze jsou, jejich smysl však není důležitý - např. postava Rebeccy Fergusson mohla být mnohem větším oživením, kdyby jí bylo využito, manželka v podání Michelle Williams (mám ji rád, ale zde se očividně necítí ve své kůži) je na tom ještě hůře, Hugh Jackman se snaží, ale jeho postava mě nedokázala zaujmout. Důraz je kladen na vztah Zaca Efrona a naprosto nádherné Zendayi - i ten však nakonec vyzní doztracena. Podobně je přistupováno k ději, který nepůsobí konzistentně, a tak je ve výsledku film pouhým dlouhým klipem pro pásmo několika popových skladeb.

• 3.9.2018  18:27

Poměrně sympatické obsazení vhozené do scénáristického hnoje. Pár sporadických dobrých momentů je střídáno deseti hloupými, závěr je naprosto zoufalý (dortová bitva mě sváděla k odebrání další hvězdy). Kýčovitost komerční televizní scény zde srší všemi směry.

• 2.9.2018  11:30

Pohodová dámská zlodějíčkovská týmovka s velmi sympatickým obsazením, která umí zaujmout plánováním i realizací krádeže vzácného šperku přímo z nitra snobského světa. Povedený film s monotónní rychlostí bez přeřazování na vyšší či nižší rychlostní stupně, kterému však chybí nějaká ta opravdová třešnička na dortu (scéna, nápad nebo vtip vyčnívající mezi ostatními). Kvalitní tři hvězdičky.

• 2.9.2018  11:04

Bohužel někam se vytratil humor, který je nahrazen ryzí idiocií. Je potřeba říci této sérii "fakjů", a žádná čtyřka už snad nevznikne (už i ta trojka je zbytečně navíc).

• 2.9.2018  10:59

Jurský svět se tímto filmem propadá do čistokrevných béčkových vod. Zatímco první film dokázal příjemně překvapit, následující dílo překvapilo spíše nepříjemně. Přesto se nejedná o neusledovatelný průšvih, i přes hloupý scénář se stále něco děje, tvůrci chrlí jednu hloupu postavu za druhou, jen proto, aby si je jurští predátoři dali k svačině - ale všechno je to takové upocené, bez patřičné šťávy. Abych pouze nehanil: nějaký ten nápad či nenápadný sympatický nadhled se vyskytnou, a potěší. 50%

• 2.9.2018  10:32

Taková typická guilty pleasure - blbinka béčkového ražení, která však, především díky zdravému nadhledu, dokáže překvapivě nenáročně bavit. Dwayne Johnson se snaží a působí sympatickým dojmem.

• 2.9.2018  10:26
    Koktejl (1988)

Film, který vznikl pouze proto, aby "kul železo, dokud je horké" - tedy, aby dokázal kasovně využít popularity Toma Cruise, která se po úspěchu Top Gunu dosahovala jedno ze svých vrcholů. Jinak je Koktejl naprosto slabá romantika, snoubící se s ještě slabším nefungujícím dramatem, kde mi osudy postav byly naprosto lhostejné. Jediným pozitivem byla Elizabeth Shue, která je překrásná - ale to bychom všichni věděli, i kdyby tento film nevznikl!

• 2.9.2018  10:11

Spokojenost s nutkavým pocitem, že se z tohoto námětu dalo výmáčknout mnohem intenzivnější drama. K pětihvězdičkovému hodnocení mně chybí více emotivnosti a dramatické hloubky. Takto je to pouze řemeslně kvalitní severské drama opřené o výborné herecké výkony, kde mi tradiční skandinávská chladnost komplikuje možnost ztotožnit se s jistě nelehkými pocity a osudy hlavní hrdinky. 70%

• 12.8.2018  18:05

Svižná akční zábava s výtečným Tomem Cruisem plná přehnané akce (v tomto filmu to lze očekávat, a nijak to nevadí), zvratů, špionážních vychytávek, nadhledu, vtipu, kvalitních záporáků a půvabných žen (Rebecca Ferguson i Vanessa Kirby nádherné) v míře namíchané ideálněji a výživněji než v bondovské sérii. Jen to chtělo více ctít heslo "méně je někdy více", děj napřímit a stopáž zkrátit. Přesto kvalitní zábava.

• 12.8.2018  17:54

Zajímavé propojení hraného a animovaného filmu v dobrodružné rodinné oddychovce s výtečným Bobem Hoskinsem a ďábelským záporákem Christopherem Lloydem. Spousta parodických a společensky kritických odkazů je nepřehlédnutelných, zábavné scény jsou občas proloženy slabšími, celkově však nenáročná zábava na jedno podívání.

• 12.8.2018  17:46

Svou cílovou skupinu tento film určitě nezklame. Poměrně stravitelná filmová "limonáda" cílící zejména na mladé divačky pohrávající si s oblíbeným prvkem rozdílných sociálních vrstev a s bojem dobra (dobrého srdce) se zlem (snobství, sobectví). Nenásilné, sladké, občas i emočně fungující - sice takovýchto filmů je habaděj, a tento film ničím nevybočuje ze zavedených šablon, nijak mě však neurazil. Okatá Amanda Bynes v jedné ze svých nejsympatičtějších rolí, až škoda, jak to s ní dopadlo, Colin Firth je jí skvělým sekundantem - i on má právo si občas zahrát v odděchovějších projektech.

• 12.8.2018  17:32

Byl by to poměrně povedený muzikálový mix notoricky známých pohádek, kdyby tvůrci dokázali v pravý čas skončit - tedy šťastnou svatbou Popelky a prince. Nepovedené a trošku hloupé "nastavení" v podobě nazlobené obryně je zbytečné, které navíc Čarovný les činí zdlouhavým. Studio Disney tak uškodilo dalšímu projektu svou zatvrzelou snahou finále co nejvíce vyhrotit. Kvalitní a zvučné herecké obsazení (od matadorky Meryl Streep až po debutující a výborně si užívající mladičkou Lillu Crawford) je hlavní devizou, která tento muzikál udržela v divácky stravitelných kvalitách.

• 12.8.2018  17:19

Obrovská nuda. Po několika dobrých akčních podívaných, kdy jsem nabyl pocitu, že "marvelovky" přecejen dozrávají v kvalitnější oddychovou podívanou se Black Panther vrací zpět do vod nezáživných produktů, které mají za úkol nalákat do kin peněženky diváků, zda však divák odejde spokojen je již nezajímá. Mdlá akce, nezáživný příběh, necharismatické postavy, jejichž osudy mně vlastně byly úplně volné, nepříjemný digibordel, nezajímaví herci bez zápalu (snad krom sympatické Letitie Wright, která jediná baví) a režisér, který po povedeném Creedovi tentokráte selhal. Přepálená stopáž vše zmíněné jen násobí - za mně velice nepovedený spektákl

• 12.8.2018  16:54

Taneční romantika, která ve svém žánru díru do světa neudělá - naopak v konkurenci podobně ražených snímku se utápí v bahně podprůměrnosti. Scénárista svou úlohu nezvládl, z některých dějových posunů zůstává rozum stát, režisér Iscove není natolik nadaný, aby dokázal tento handicap divákovi nahradit řemeslnou prací. Pozitivem je tradičně krásná Amy Smart.

• 25.7.2018  20:34

Pokud se budete držet pravidla "nezabývat se nelogičnostmi" budete odměněni nenáročným "horůrkem" (přesněji sci-fi thrillerem), ve kterém funguje atmosféra, napětí a působí svižně. Pokud mám vypíchnout, velice se povedly scény, ve kterých se potýká uvnitř domu těhotná postava Emily Blunt s útrapami v podobě predátorského monstra číhajícího na sebemenší zvukový projev velící k útoku na kořist. Práce s prvkem ticha mne zaujala, času vloženého do tohoto filmu nelituji, ideální délka stopáže je prospěšná, vizuálně také nemám problém, herecké obsazení je dobré, z Millicent Simmonds by mohla vyrůst zajímavá neslyšící herečka.

• 25.7.2018  19:57

Zajímavá česká vztahovka pracující tu s lehkým vtipem, tu s plnou vážností, avšak především opřená o skvělé dialogy ze života a o životě mezi otcem a synem při procházce Prahou. David Novotný, a především Josef Somr, jsou výborní, ve své roli mně naopak neseděl Ľuboš Kostelný, jehož dějová linka by se dala zredukovat, poněvadž na mě působila nezajímavě, i když se přiznám, že Mariana Kroftová mě naopak doslova uhranula: tuto příležitostnou (bohužel spíš jednorázovou) herečku považuji za nejkrásnější stvoření novodobého českého filmu - krásná, sympatická, charismatická, a hraní ji šlo. Čeští tvůrci občas umí - snad se jednoho dne dožiji okamžiku, kdy to "občas" budu muset přehodnotit!

• 25.7.2018  19:35
    12 hrdinů (2018)

Jedním slovem: zklamání. Zpracovat téma, které se prodává samo od sebe ve formě plytkého bohatýrského dobrodružství s pouze omezeným dramatickým nábojem, a téměř bez napětí, je nepříliš povzbudivou vizitkou režiséra i producenta. Akční průměr na jedno podívání, nic víc. 50%

• 25.7.2018  19:23
    Plán hry (2007)

Rodinná jednohubka s akční hvězdou vrhnutou do komediálního žánru, tak jak to Američané mají rádi. Začátek naznačuje poměrně zábavnou pohodovku, což se spolu s pokročilejší stopáží stále víc a víc nepotvrzuje. Závěr už se utápí pouze v nezajímavém klišé postrádající zábavnost i vtip. Snaživý Dwayne Johnson s roztomilou Madison Pettis se snaží "neum" scénáristů vynahradit divákovi seč jim síly stačí, bohužel to nestačí.

• 23.7.2018  18:21

Chytlavý příběh opřený o výborné herecké výkony i pevnou režisérskou taktovku dotýkající se síly partnerského vztahu v odloučení od civilizace, jeho tvrdým zkouškám a otřesům, touhy po naplnění mateřských pudů, které dlouho nejsou přány. Když shodou náhod (a nehod) k jejich naplnění přijde, přichází ke slovu nepřekonatelný boj s vnitřním svědomím, který nevyhnutelně směřuje k tvrdým následkům. Přestože podle mě nebyl potenciál příběhu vytěžen naplno, jedná se o film plný silných okamžiků, morálních dilemat a emočních epizod, který dokáže vtáhnout a zasáhnout. Dvojice Michael Fassbender a Alicia Vikander, výborně doplněná o Rachel Weisz, povyšují toto drama do nadprůměrných proporcí.

• 23.7.2018  17:44
    Alex a Emma (2003)

Každý den není posvícení - Reinerovy filmy mám docela rád, počin Alex a Emma mě však za srdce chytit nedokázal. Kate Hudson s Lukem Wilsonem jsou snaživí, potěšila přítomnost Sophie Marceau, příběh i chemie ústřední dvojice mě docela úspěšně minuly, scénář je slabý a docela jsem se nudil.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57