peetriss

Česko
Cinemaniak

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 18.6.2017  20:01

Oddychové sci-fi se zajímavým námětem kombinované s příjemnou romantikou, kde nechybí emoce ani nadhled. Za sebe mohu říci, že se dvěma hodinami strávenými při tomto filmu jsem spokojen. Herecké obsazení je dobré, potěšil Gary Oldman, nestárnoucí Carla Gugino, a především ultrasympatická kráska Britt Robertson, jejíž roztomilé komediální afekty si mě dokázaly již podruhé získat. Asa Butterfield se obsazen také přesně. Lehký nadprůměr - sedlo mi to do nálady.

• 18.6.2017  19:17

Je pravdou, že Collateral Beauty se pokouší vymáčknout z diváka emoce občas poněkud na sílu, přesto si mě dokázal získat pro své nesporné kouzlo, myšlenky, zajímavá slova a právě ony emoce na pomezí lásky, času a smrti pod uhlazenou taktovkou režiséra Davida Frankela. Velkým plusem je velmi silný casting, ze kterého vypíchnu zejména skvělou dvojici dam Naomie Harris a hereckou jistotu Helen Mirren. Film to určitě není zdaleka dokonalý, ale oněch dvou hodin jsem v žádném případě nelitoval. 70%

• 18.6.2017  19:01

Bohužel mám z Rogue One rozpačité pocity. Ať se na tento film podívám z kteréhokoli úhlu, shledávám parametry nastavované kaše s průměrnou a nezajímavou chutí. Kvituji pokus o střípek do SW ságy v trochu jiném stylu, ale tady jsem zažil pouze dvě hodiny nudy s nezajímavými postavami a dějem (který mi od poloviny byl vlastně úplně ukradený), takže jsem ve výsledku upadl do letargie, ze které mě už nedokázalo probudit ani svižnější finále. Felicity Jones si mě bohužel také nedokázala získat. Je mi líto, ale zatím asi to nejslabší film z univerza SW. 50%

• 18.6.2017  18:47
    Vojtík a duchové (TV film) (1997)

Toto pokračování už bylo zcela zbytečné, a na kvalitě to je bohužel znát. Nudnější a prázdnější než díl první.

• 18.6.2017  18:42

Docela sympatická televizní pohádková oddychovka, které nechybí špetka zdravého humoru a roztomilá tvář Kláry Pollertové-Trojanové.

• 18.6.2017  18:37

Dětský film, který stojí na roztomilé Lucii Tomkové, avšak také film, kterému chybí patřičný náboj, který by jej pozvedl na něco více, než málo zábavný průměr až podprůměr.

• 18.6.2017  18:32

Bohužel více hloupá, nežli vtipná komedie parazitující na Bláznivé dovolené, ...a Robin Williams to zachránit nedokázal.

• 18.6.2017  18:26

FF8 se ukázal jako poměrně sympatická a svižná akční oddychovka, která je sice opět vystavěna na stupidní scénáristické konstrukci, ale stačilo tento nedostatek vynahradit vtipem, nadhledem, údernými hláškami a zdravým testosteronovým měřením. Pomohly určitě kvalitní herecké posily s tváří harlize Theron, která si své záporné role chladné kyber-mrchy užívá neskutečně, a také Helen Mirren, která i na malé ploše dokáže potěšit svým šarmantním nadhledem. Snad poprvé v této sérii cítím vyšší míru spokojenosti, svěděla mě ruka sáhnout po čtvrté hvězdě, avšak výše zmíněná stupudita scénáře, nad kterou se dalo povznést, ze sebe občas vyplivla ultradebilní prvky, které se čtyřhvězdičkou úrovní prostě vylučují (např. dálkově řízená hacknutá vozidla - to už bylo hodně přes čáru)! Hlavními tahouny jsou tentokrát Johnson a Statham..

• 18.6.2017  18:04

Komedie s pohádkovým prvkem dětské osobnosti "uvězněné" v dospělém těle. Prvkem nikterak originálním, avšak vždy divácky vděčným. Tento film je nenáročnou oddychovou pohodovkou, která si nehraje na něco víc, tudíž správně naleděného diváka dokáže pobavit a potěšit. Jennifer Garner si role užívá, Mark Ruffallo jí je výborným hereckým partnerem. Díru do světa tato komedie sice neudělá, avšak já s ní nemám problém - takový ten příjemný průměr.

• 13.5.2017  07:56

Zábava stavěná na "ostravštině" ostravštější, než jakou mluví skutečný Ostravák - neznám případ, že by tato konstrukce někdy bavila (viz např. Ruda z Ostravy, kterého považuji za jednoho z nejslabších "bavičů" v českém showbyznysu). Tento film je dalším dílem, které zavání více trapností, nežli úsměvem, je dalším dílem, které se usadí na samotném dně české komediální tvorby. Za druhé nemám rád komedie, které se snaží "vychtěně" rozesmát mihotáním se skupinky dementních postav a ještě dementnějších dialogů. Ostravak Ostravski je tak pouze zakyslou rádobykomedií se sociálně-kritickými náznaky, která má svá pozitiva pouze v obstojném Chmelovi, sympatické (i když okrajové) romantické lince, pohledné Kajnarové a Ježkové, a odzbrojující Sarah Haváčové, která si nechá v autobuse sahat na zadek :)

• 13.5.2017  07:23

Šestý, a nejslabší, Resident Evil pokračuje v kurzu nastaveném v předchozím filmu - nepovedené béčkařině bez nápadu, která je však tentokrát ještě vyprázdněnější. Ono svým způsobem byly béčkařinami všechny díly, avšak každý film dokázal nabídnout divákovi alespoň několik zajímavých okamžiků, P. W. S. Anderson bavil svými audiovizuálními prvky s povedeným soundtrackem, čímž si mě svým způsobem dokázal získat - tady se však tyto pozitivní atributy zcela vytratily (a vlastně už v RE 5). Naopak objevují se scény velmi hloupé, postapo atmosféra je dobrá, ale přesto nezajímavá, Milla Jovovich je stále pohledná, tady však jen podtrhává své chronicky špatné herectví. Potenciál série je již dávno vyčerpán - onou Poslední kapitolou měla být už čtyřka.

• 18.3.2017  17:31
    Příchozí (2016)

Takový kříženec Kontaktu a Interstellaru - myšleno v dobrém. Villeneuve si připisuje na své konto další významný filmařský bod, kdy stvořil působivé komorní sci-fi dotýkající se myšlenek o lidstvu a lidství. Amy Adams si připsala jednu z nejvýraznějších rolí, korunovanou především kvalitním psychologickým herectvím. Jeremy Renner jí je vynikajícím sekundantem. Na čem však Přistání také stojí je důraz kladený na audiovizuální stránku - toto sci-fi je totiž názornou ukázkou, že také zvuk dokáže vytvořit silnou součást filmu.

• 18.3.2017  17:16

Převažují pozitivní dojmy. I film mířený k mladšímu publiku se dá natočit formou, která zaujme a pobaví i ty starší. Nejedná se o žádný sofistikovaný majstrštyk, ale obsahuje v sobě nápad, napětí, svižnost a poměrně dobrou řemeslnou kvalitu korunovanou sympatickým obsazením vhozenou do světa generace bezmyšlenovitě utopené v současném internetovém a appkovém konzumu. Výborná nenáročná a vtahující filmová zábava a příjemné překvapení. Třešničkou na dortu jsou polonahé dívčí tělo Emmy Roberts a závěrečné titulky.

• 18.3.2017  16:32
    Salon krásy (2005)

Příjemné převapení - oproti mému očekávání tato komedie vůbec nebolela!

• 18.3.2017  16:30

Názorná ukázka, jak lze utopit nadějný námět a silné herecké obsazení. Barbet Schroeder si s touto látkou očividně nevěděl rady, a tak je výsledkem nezajímavé nic.

• 18.3.2017  16:25

Je pravdou, že tento dokument (jako produkt PR Katyina týmu) o objektivitě nemůže hovořit, přesto mi nabídl zajímavé záběry a příběhy ze zákulisí, i ministřípky ze zpěvaččina života. To vše poměrně sledovatelnou formou plnou barevných načančaných okázalostí Katy Perry vlastních. Jako propagační video dobré, ostatně na plnohodnotný objektivní životopisný dokument je Katy ještě hodně mladá. S upřímností se přiznám, že tomuto popovému komerčnímu mainstreamu vůbec neholduji, některé písně od Katy Perry si však mou pozornost získat dokázaly, a navíc působí poměrně sympatickým dojmem, proto je jsem se s chutí podíval, a dostal, co jsem očekával. Někde mezi 3* a 4* - 70%

• 18.3.2017  16:09
    Sledování (1993)

Průměrná buddy krimikomedie, která sice své světlé okamžiky má, ale do módu zábavy, natož smíchu mě dostat nedokázala. Je to takové nemastné neslané. Dreyfuss i Estevez odvedli svůj standard - nic navíc, podobně jako Rosie O'Donnell. Na Madeleine Stowe (jejíž účast mě mimochodem přílákala zejména) radost pohledět i v naprosto nevýzmané roli.

• 18.3.2017  15:01

Mně osobně tato rodinná fantasy i napodruhé poměrně sedla, i když samozřejmě netvrdím, že se jedná o superdílo. Dvouhodinovka na odreagování, kterou táhne duo Wasikowska - Baron Cohen. Naopak Johnny Depp sice je opět uzavřen ve svém hereckém vakuu a zcela ve stínu zmíněných protagonistů, byť se snaží a nijak neirituje. "Chrono-dobrodružství", které zaujalo, ale k opětovnému shlédnutí navnadí až po delším časovém odstupu. 70%

• 18.3.2017  14:36

Rutinní, řemeslně však profesionálně zvládnuté, drama, jehož náboj tkví v atraktivitě skutečného příběhu, které si vydobylo hvězdu navíc skvělou hereckou dvojicí Helen Mirren - Ryan Reynolds. Chtělo to možná film nadopovat trochou života a dynamiky, přesto obstojná podívaná. 70%

• 18.3.2017  14:24

Naprosto zbytečné pokračování, které prvoplánovitě sází na diváckou slabost vůči ohroženým zvířatům. Oproti prvnímu filmu určitě pokles úrovně směrem dolů, jako rutinní rodinná podívaná však poslouží, byť kromě koupání se v moři klišé nenabízí nic originálního. Slabší průměr. 50%

• 18.3.2017  14:12
    Superpes (2007)

Úpřímně jsem očekával nesledovatelnou katastrofu, vyšla mi z toho "jen" úlítlá blbost, což je pořád příjemnější než čtvrtmiliardová do sebe zahleděná megablbost. Až na Petera Dinklage, který si svého padoucha úžívá, je herecké obsazení slabé, naštěstí děj má švih a skrývá v sobě alespoň malou dávku zdravého nadhledu. Protože si jsem jistý, že cílové dětské publikum tento projekt studia Disney může bavit o dost více, přídám druhou hvězdu.

• 18.3.2017  13:55
    Ben Hur (2016)

Pouze další z řady zbytečných remakeů, kasovně se příživujících na svých originálech. Ty (velmi slabé) tři hvězdy dávám jen proto, že jsem se po celou v sobě snažil potlačovat, že tento biják má něco společného se značkou Ben Hur - vyšla mi tak z toho bezejmenná historická blbůstka s trochou té křesťanské agitace, při které musíte povinně vypnout mozek, aby nepřišel k úhoně. 50%

• 18.3.2017  13:46
    Appaloosa (2008)

Papírově kvalitní herecké obsazení ve velmi rozpačitém westernu bez života a bez diváckého náboje, s příběhem, se zápletkou, která nedokázala zaujmout. Příliš nepomáhá výrazná hlavní ženská postava, protože její přestavitelka Renée Zellweger se zde potkala s jedním ze svých nejhorších výkonů. Dvě hodiny prázdna, které mi nic nedaly.

• 16.3.2017  20:16

Oddechová veselohra po právu patřící k nejzásadnějším mylníkům české komedie, ve které exceluje ztřeštěná a přirozeně krásná Nataša Gollová. Ostatní herci v čele s Oldřihem Novým nijak nezaostávají.

• 16.3.2017  20:08
    La La Land (2016)

Muzikál, romantika, drama, komedie... tyto žánry mně jsou blízké - tak proč mě La La Land nedokázal zcela vtáhnout a nadchnout, jako mnohé ostatní? Sám nevím. Umělecká, řemeslná i technická stránka filmu jsou na vysoké úrovni, to je bez debat, a žádnou cenu, ani nominaci nezpochybňuji - ty jsou po právu. Jako celek mě La La Land spíš minul, nedokázal mě oslovit příběh ani způsob namíchání žánrové směsice, všechna muzikálová čísla působí tuctově, a vůbec zaujímají pouze okrajovou část stopáže, děj samotný mě pro svou zkratkovitost nedokázal chytit. Čisté "konvenční" drama by tomuto příběhu podle mého názoru sedlo více. Vznikl tak na pohled vymazlený, akademicky přesný film ze světa filmařům blízkého, který je sice fajn, ale posadit na zadek, už vůbec ne dostat mě do rytmu, mě nedokázal. Ono to možná bude asi tím, že filmy ze zákulisí hollywoodského showbyznysu mi obecně nikdy neseděly. Emma Stone výtečně exceluje, Chazelle v mých očích i nadále zůstává zajímavým režisérem, jehož budoucí projekty si zaslouží pozornost.

• 16.3.2017  19:25
    Návrh (2009)

Pravdou je, že Návrh nijak nevybočuje ze zavedených šablon svého žánru, působí však překvapivě stravitelně i přes svou nespornou průměrnost a notorickou prorodinnou notu amerického ražení. Je to zásluha dua Bullock - Reynolds, které funguje dobře a svým charismatem dohání mnoho, na čem tato komedie ztrácí scénáristicky. Sandra Bullock je ve svých 45 letech neuvěřitelně atraktivní.

• 16.3.2017  19:07

Několik velmi povedených fórů Mr. Beana zbytečně rozředěných v 80minutové omáčce, do které se v závěru přimíchalo víc cukru, než je zdrávo. Klasická Beanova půlhodinka, zařazená do některé z jeho minisérií, by byla určitě šťastnějším řešením. A tak hlavním smyslem tohoto celovečeráku zůstává producentsky lákavý kasovní potenciál. Několikrát jsem se ale opravdu zasmál, a proto by měně než tři hvězdy byly odě mne nespravedlivé.

• 16.3.2017  18:54

Velkokýč z červené knihovny, který u nás svého času zabodoval v posametové době VHSkové. Randal Kleiser svému dílu nedokázal vtisknout nic osobitého, a už vůbec ne divácky hodnotného. Napříč celým hereckým ansámblem vidíme v přímém přenosu epidemii křečovitosti. Nejhodnotnějším vizuálním zážitkem se tak pro mě stala mladičká Brooke Shields.

• 16.3.2017  18:42
    Macbeth (2015)

Projekt, jehož jedinou ambicí je navázat na vlnu chladných, pochmurných a syrových historických dramat ve stylu (mimochodem nestravitelné) Valhally Rising. A protože tato vlna už pomalu odeznívá, bylo nutno chopit se slavné značky jménem Macbeth, aby to někoho vůbec zajímalo. Řemeslně i herecky se nejedná o špatný film, utápí se však sám v sobě, nepovedlo se mi do něj naplno ponořit, táhl se a nedokázal mě ničím obohatit.

• 27.12.2016  20:08
    Dear Eleanor (2016)

Nenáročný, ale milý film. Odpočinkové road movie dobrodružství dvou dívek, obsahující zdravou dávku emocí i příjemného vtipu. Dear Eleanor sice nehýří zásadním dějem, naopak - pohybujeme se spíš v nenáročných vodách, takže toto dílko neudělá díru do světa, dokonce ani ve vodách road movie žánru, přesto jsem nabýval pocitu sympatií k hlavním hrdinkám i spokojenosti, že ta hodina a půl nebyla promarněná. Herecké obsazení povedené: Liana Liberato jako vždy miloučká, Isabelle Fuhrman skvěle ulítlá, Luke Wilson i Jessica Alba výborně sekundovali. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55