peetriss

Česko
Cinemaniak

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 18.12.2017  21:13

Ve zkratce: O něco slabší než předchozí díl, přesto zábavný a vizuálně precizní vesmírný blockbuster vyšší kvality, který klade důraz na kvantitu vesmírných bitevních scén a bojových scén tváří v tvář. Dějově se osmé Star Wars řídí heslem "v jednoduchosti je krása", ale ruku na srdce, celá sága byla vždy chtěla být především velkolepým diváckým zážitkem a vizuální pastvou pro oko. SW VIII by sice redukce přebujelé stopáže neuškodila, hluchá místa se zde vyskytují (např. zbytečně mnoho prostoru je dáno městu hazardu), ale celkově jsem se jako divák nenudil, stále se něco dělo, byť se občas příliš tlačilo na pilu. Mark Hamill se se svým návratem do "áčkové" produkce popasoval obstojně a mé předchozí obavy tak dokázal vymazat. Slabším článkem je Adam Driver, který se snaží, ale to pravé záporácké chrisma u něj prostě nefunguje. Naopak Daisy Ridley opět skvělá, v roli uvěřitelná a současně k zulíbání.

• 18.12.2017  20:35
    Strašidla (2016)

Pohádka nepohádka, která je ve své podstatě potroškovsku amorální, a která je pouhým pásmem fádních scének, o kterých je pan režisér skálopevně přesvědčen, že se jim bude divák od začátku do konce smát. Já se tedy nesmál! Pokud srovnám s takovými Babovřesky či Kameňáky není to tak vražedné utrpení, ale pouhý "hloupý film" s amatérskou estrádní režií, dementním scénářem a směšným product placementem. Sara Sandeva má v sobě velkou jiskru, kterou doufám nezadusí v podivných rolích podobného ražení. 10%

• 18.12.2017  20:21

Pokračování Zajíčka bez ouška, pojednávající o partnerské krizi, se kterou se oba partneři vypořádavají svérázným způsobem. Bohužel napodruhé je to o úroveň slabší po komediální a zcela sterilní po romantické stránce. Scény z trapného ranku mají větší prostor (záchodová scéna), soundtrack opět líbivý. 50%

• 18.12.2017  20:11

Taková směsice toho dobrého, ale také špatného současné německé komedie. Til Schweiger spolu s velmi sympatickou Norou Tschirner dokázali vytvořit výbornou dvojici, která si k sobě našla cestu otřepaným stylem "co se škádlívá..." Svou odlehčeností, pohodovou atmosférou a účinnou romantikou (byť klišovitou a jednoduchou) si mé sympatie Zajíček bez oušek získat dokázal. Slabé čtyři proto dám... 70%

• 18.12.2017  19:55

Měl jsem naději, že by se (už dlouhá léta hledající) Luc Besson dokázal chytnout ve sci-fi podobného ražení, jakým byl před dvaceti lety Patý element, kterým si mě tehdy získal. Nepovedlo se! Valerian sice není špatným filmem po technické stránce, na kterou Besson obrátil pozornost natolik, že zcela opomenul (nebo ignoroval) dějový aspekt, který je naprosto zoufalý, což v kombinaci s více než dvouhodinovou stopáží působí fatálně. Tento film je tak pouhou fontánou fantazie sci-fi fandy, který recykluje prvky již viděné (např. výše zmíněný Pátý element či Star Wars) a již po první čtvrthodince začíná nudit. Bohužel tak světlo světa spatřilo další podprůměrné sci-fi, které se dalo přežít jen díky pohledu na ohnivě sexy Caru Delevingne (třetí hvězda pro ni) a roličce užívající si Rihanny. Chemie mezi Carou a Danem DeHaanem nefungovala. 50%

• 17.12.2017  19:22

Zase nebudu vůči českým komediím takový škarohlíd - Bezva ženská na krku v základu nevybočuje z podivné a otravné české šablony plné podivných figur, opět se jedná o jednoduchý příběh s nenáročným humorem, ale tento film je hloupoučký sympatickým způsobem, navíc s příjemně odlehčenou atmosférou a povedeným hereckým obsazením.

• 17.12.2017  19:09

Přiznávám, že z tohoto filmu jsem na rozpacích - příběh v sobě něco má, avšak hlavní i vedlejší postavy jsou mnohdy stavěny do natolik uměle hloupých až trapných momentů, že jsem jako divák zcela ztrácel sympatie a empatie ke komukoli v dění. Steve Carell se role zhostil ve svém osvědčeném minimalistickém stylu, sympatická Juliette Binoche s ním tvoří výborný herecký tandem. Ve zkratce: neurazilo, nenadchlo, občas zaujalo, každopádně podruhé již nemám potřebu tento film zhlédnout.

• 17.12.2017  18:53

Když se po rozpačité Johnstonově jedničce dvojky ujali Russoové, zdálo se, že by se Cpt. America mohl stát vlajkovou lodí marvelovského universa. Bohužel trojka si "dvojkovou" úroveň udržet nedokázala. Především se přebujelá stopáž nedokázala zcela naplnit svižnou zábavou - je zde mnoho hluchých míst. Za druhé těch postav je zde opravdu už mnoho, což má za následek chaos, který je násoben naprostým selháváním v akčních sekvencích, které působí velice průměrně. Záporák postrádá to správné charisma. Přes to všechno, mě tento film neiritoval, neubíjel a dokázal alespoň průměrně zabavit.

• 17.12.2017  18:27

Už s prvními Strážci galaxie jsem se nedokázal naladit na stejnou notu, avšak dokázali pobavit alespoň sporadicky. Druhý díl už pouze ubíjel nudou. Marvelovka v té nejhorší formě, další díl(y) již ponechám bez povšimnutí. Těch 30% tomuto komediálně křečovitému digibordelu dávám jen z úcty k hercům, kteří když už nemají co hrát, si uvolněně užívají.

• 17.12.2017  18:01
    The Choice (2016)

U romantických filmů je potíž, že hranice mezi emoční silou a kýčem je velice tenká, každý jednotlivec tuto hranici navíc vnímá odlišně. The Choice své dobré okamžiky jistě má, romanticky na mě zapůsobil jen velmi rutinně, s absencí prvků, které by u mně navodily opravdu intenzivní prožitek. Co je však nejzásadnější - v okamžiku, kdy měl děj dosáhnout vrcholu, zcela selhává, nefunguje a působí prvoplánovitě. Netvrdím, že herecké obsazení přímo selhává, ale působí spíš průměrně. The Choice je opravdu, jak mnozí píší, profesionálněji natočená a nasnímaná červená knihovna "pilcherovského" střihu. Slabé tři. 50%

• 12.10.2017  20:29

Svižný western s bouřlivým finále na jedno podívání, který nijak neuráží. Stojí na sympatickém obsazení a padá na souvislosti s klasickým originálem, k němuž se hlásí.

• 11.10.2017  20:45
    Wonder Woman (2017)

Konečně koukatelná "popcornovka" od DC, především díky tomu, že Snyder se držel daleko od režisérské stolice, byť je cítit, že coby producent se snažil do mnoha aspektů natáčení režisérce Patty Jenkins zasahovat. Vcelku příjemná oddychová záležitost, jejimž pilířem je sympatické obsazení s Gal Gadot v čele, které titulní role přesně sedla. O čtvrtou hvězdu Wonder Woman přišla z důvodu rozpačitého finále, které se nevyhnulo typickému prázdnému digibordelu, filmům DC vlastním. Přesto, jsem suma sumárum jako divák lačný po večerním restartu u nenáročného bijáku, spíše spokojen. S nadsázkou prostě taková vysokorozpočtová Xena s líbeznější tvářičkou.

• 18.6.2017  20:01

Oddychové sci-fi se zajímavým námětem kombinované s příjemnou romantikou, kde nechybí emoce ani nadhled. Za sebe mohu říci, že se dvěma hodinami strávenými při tomto filmu jsem spokojen. Herecké obsazení je dobré, potěšil Gary Oldman, nestárnoucí Carla Gugino, a především ultrasympatická kráska Britt Robertson, jejíž roztomilé komediální afekty si mě dokázaly již podruhé získat. Asa Butterfield se obsazen také přesně. Lehký nadprůměr - sedlo mi to do nálady.

• 18.6.2017  19:17

Je pravdou, že Collateral Beauty se pokouší vymáčknout z diváka emoce občas poněkud na sílu, přesto si mě dokázal získat pro své nesporné kouzlo, myšlenky, zajímavá slova a právě ony emoce na pomezí lásky, času a smrti pod uhlazenou taktovkou režiséra Davida Frankela. Velkým plusem je velmi silný casting, ze kterého vypíchnu zejména skvělou dvojici dam Naomie Harris a hereckou jistotu Helen Mirren. Film to určitě není zdaleka dokonalý, ale oněch dvou hodin jsem v žádném případě nelitoval. 70%

• 18.6.2017  19:01

Bohužel mám z Rogue One rozpačité pocity. Ať se na tento film podívám z kteréhokoli úhlu, shledávám parametry nastavované kaše s průměrnou a nezajímavou chutí. Kvituji pokus o střípek do SW ságy v trochu jiném stylu, ale tady jsem zažil pouze dvě hodiny nudy s nezajímavými postavami a dějem (který mi od poloviny byl vlastně úplně ukradený), takže jsem ve výsledku upadl do letargie, ze které mě už nedokázalo probudit ani svižnější finále. Felicity Jones si mě bohužel také nedokázala získat. Je mi líto, ale zatím asi to nejslabší film z univerza SW. 50%

• 18.6.2017  18:47
    Vojtík a duchové (TV film) (1997)

Toto pokračování už bylo zcela zbytečné, a na kvalitě to je bohužel znát. Nudnější a prázdnější než díl první.

• 18.6.2017  18:42

Docela sympatická televizní pohádková oddychovka, které nechybí špetka zdravého humoru a roztomilá tvář Kláry Pollertové-Trojanové.

• 18.6.2017  18:37

Dětský film, který stojí na roztomilé Lucii Tomkové, avšak také film, kterému chybí patřičný náboj, který by jej pozvedl na něco více, než málo zábavný průměr až podprůměr.

• 18.6.2017  18:32

Bohužel více hloupá, nežli vtipná komedie parazitující na Bláznivé dovolené, ...a Robin Williams to zachránit nedokázal.

• 18.6.2017  18:26

FF8 se ukázal jako poměrně sympatická a svižná akční oddychovka, která je sice opět vystavěna na stupidní scénáristické konstrukci, ale stačilo tento nedostatek vynahradit vtipem, nadhledem, údernými hláškami a zdravým testosteronovým měřením. Pomohly určitě kvalitní herecké posily s tváří harlize Theron, která si své záporné role chladné kyber-mrchy užívá neskutečně, a také Helen Mirren, která i na malé ploše dokáže potěšit svým šarmantním nadhledem. Snad poprvé v této sérii cítím vyšší míru spokojenosti, svěděla mě ruka sáhnout po čtvrté hvězdě, avšak výše zmíněná stupudita scénáře, nad kterou se dalo povznést, ze sebe občas vyplivla ultradebilní prvky, které se čtyřhvězdičkou úrovní prostě vylučují (např. dálkově řízená hacknutá vozidla - to už bylo hodně přes čáru)! Hlavními tahouny jsou tentokrát Johnson a Statham..

• 18.6.2017  18:04

Komedie s pohádkovým prvkem dětské osobnosti "uvězněné" v dospělém těle. Prvkem nikterak originálním, avšak vždy divácky vděčným. Tento film je nenáročnou oddychovou pohodovkou, která si nehraje na něco víc, tudíž správně naleděného diváka dokáže pobavit a potěšit. Jennifer Garner si role užívá, Mark Ruffallo jí je výborným hereckým partnerem. Díru do světa tato komedie sice neudělá, avšak já s ní nemám problém - takový ten příjemný průměr.

• 13.5.2017  07:56

Zábava stavěná na "ostravštině" ostravštější, než jakou mluví skutečný Ostravák - neznám případ, že by tato konstrukce někdy bavila (viz např. Ruda z Ostravy, kterého považuji za jednoho z nejslabších "bavičů" v českém showbyznysu). Tento film je dalším dílem, které zavání více trapností, nežli úsměvem, je dalším dílem, které se usadí na samotném dně české komediální tvorby. Za druhé nemám rád komedie, které se snaží "vychtěně" rozesmát mihotáním se skupinky dementních postav a ještě dementnějších dialogů. Ostravak Ostravski je tak pouze zakyslou rádobykomedií se sociálně-kritickými náznaky, která má svá pozitiva pouze v obstojném Chmelovi, sympatické (i když okrajové) romantické lince, pohledné Kajnarové a Ježkové, a odzbrojující Sarah Haváčové, která si nechá v autobuse sahat na zadek :)

• 13.5.2017  07:23

Šestý, a nejslabší, Resident Evil pokračuje v kurzu nastaveném v předchozím filmu - nepovedené béčkařině bez nápadu, která je však tentokrát ještě vyprázdněnější. Ono svým způsobem byly béčkařinami všechny díly, avšak každý film dokázal nabídnout divákovi alespoň několik zajímavých okamžiků, P. W. S. Anderson bavil svými audiovizuálními prvky s povedeným soundtrackem, čímž si mě svým způsobem dokázal získat - tady se však tyto pozitivní atributy zcela vytratily (a vlastně už v RE 5). Naopak objevují se scény velmi hloupé, postapo atmosféra je dobrá, ale přesto nezajímavá, Milla Jovovich je stále pohledná, tady však jen podtrhává své chronicky špatné herectví. Potenciál série je již dávno vyčerpán - onou Poslední kapitolou měla být už čtyřka.

• 18.3.2017  17:31
    Příchozí (2016)

Takový kříženec Kontaktu a Interstellaru - myšleno v dobrém. Villeneuve si připisuje na své konto další významný filmařský bod, kdy stvořil působivé komorní sci-fi dotýkající se myšlenek o lidstvu a lidství. Amy Adams si připsala jednu z nejvýraznějších rolí, korunovanou především kvalitním psychologickým herectvím. Jeremy Renner jí je vynikajícím sekundantem. Na čem však Přistání také stojí je důraz kladený na audiovizuální stránku - toto sci-fi je totiž názornou ukázkou, že také zvuk dokáže vytvořit silnou součást filmu.

• 18.3.2017  17:16

Převažují pozitivní dojmy. I film mířený k mladšímu publiku se dá natočit formou, která zaujme a pobaví i ty starší. Nejedná se o žádný sofistikovaný majstrštyk, ale obsahuje v sobě nápad, napětí, svižnost a poměrně dobrou řemeslnou kvalitu korunovanou sympatickým obsazením vhozenou do světa generace bezmyšlenovitě utopené v současném internetovém a appkovém konzumu. Výborná nenáročná a vtahující filmová zábava a příjemné překvapení. Třešničkou na dortu jsou polonahé dívčí tělo Emmy Roberts a závěrečné titulky.

• 18.3.2017  16:32
    Salon krásy (2005)

Příjemné převapení - oproti mému očekávání tato komedie vůbec nebolela!

• 18.3.2017  16:30

Názorná ukázka, jak lze utopit nadějný námět a silné herecké obsazení. Barbet Schroeder si s touto látkou očividně nevěděl rady, a tak je výsledkem nezajímavé nic.

• 18.3.2017  16:25

Je pravdou, že tento dokument (jako produkt PR Katyina týmu) o objektivitě nemůže hovořit, přesto mi nabídl zajímavé záběry a příběhy ze zákulisí, i ministřípky ze zpěvaččina života. To vše poměrně sledovatelnou formou plnou barevných načančaných okázalostí Katy Perry vlastních. Jako propagační video dobré, ostatně na plnohodnotný objektivní životopisný dokument je Katy ještě hodně mladá. S upřímností se přiznám, že tomuto popovému komerčnímu mainstreamu vůbec neholduji, některé písně od Katy Perry si však mou pozornost získat dokázaly, a navíc působí poměrně sympatickým dojmem, proto je jsem se s chutí podíval, a dostal, co jsem očekával. Někde mezi 3* a 4* - 70%

• 18.3.2017  16:09
    Sledování (1993)

Průměrná buddy krimikomedie, která sice své světlé okamžiky má, ale do módu zábavy, natož smíchu mě dostat nedokázala. Je to takové nemastné neslané. Dreyfuss i Estevez odvedli svůj standard - nic navíc, podobně jako Rosie O'Donnell. Na Madeleine Stowe (jejíž účast mě mimochodem přílákala zejména) radost pohledět i v naprosto nevýzmané roli.

• 18.3.2017  15:01

Mně osobně tato rodinná fantasy i napodruhé poměrně sedla, i když samozřejmě netvrdím, že se jedná o superdílo. Dvouhodinovka na odreagování, kterou táhne duo Wasikowska - Baron Cohen. Naopak Johnny Depp sice je opět uzavřen ve svém hereckém vakuu a zcela ve stínu zmíněných protagonistů, byť se snaží a nijak neirituje. "Chrono-dobrodružství", které zaujalo, ale k opětovnému shlédnutí navnadí až po delším časovém odstupu. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56