peetriss

Česko
Cinemaniak

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 5.7.2019  12:55

Velice příjemné překvapení. Nápaditá popcornová zábava, které nechybí zajímavé scény, jejímž vrcholem je efektní Spider-Manův souboj v Mysteriových iluzích. Filmu nechybí velkolepě podané akční scény, dějové zvraty, zdravý humor a ve Spider-Manových filmech povinná romantika. Evropana jistě potěší domácké kulisy (konkrétně Čecha potěší Praha, Liberec), fanoušky Marvelu známé postavy. Herecké obsazení je kvalitní - Jake Gyllenhaal si svého záporáka užívá, Zendaya k zulíbání, dvojice Jacob Batalon a Angourie Rice baví. Superhrdinský počin a nenáročná zábava, které jsem si dokázal užít.

• 5.7.2019  12:36

Spolu s Batmanem od konkurence je Spider-Man asi filmově nejvyužívanější komicsovou postavou. Další reboot tentokráte s výborným Tomem Hollandem byl nevyhnutelný pro zapracování do současného filmového Marvel univerza. Spider-Man: Homecoming je počinem "dobrým", žádná intenzivnější slova mě nenapadají. Postava i tento film míří k divákům mladšího věku, a tomu je vše podřízeno (nemyslím to jako negativum). Máme tady tak divokého pubertálního superhrdinu, který se poznává první lásku, které však není podřízeno úplně vše (jako v Raimiho filmech). Na záporné postavě se dalo víc zapracovat, byť Michael Keaton se snaží. Celkově obstojná superhrdinská sólovka ze světa středoškoláků, která však nenabízí nic, co by mě nutilo k opětovnému shlédnutí. Krom Toma Hollanda, potěšila nestárnoucí Marisa Tomei a miloučce sarkastická a všímavá Zendaya.

• 5.7.2019  12:13

Jedna z mých nejoblíbenějších hereček zlanařená do světa Marvel? Nu proč ne, řekl jsem si. Bohužel Brie Larson se ocitla v roli nezajímavé postavy v průměrně natočené sólovce. V první polovině filmu jsem měl pozitivní emoce díky příjemné retrodevadesátkové atmosféře a povedeným vtipům, zajímavým nápadům (rvačka se stařenkou pobavila) a sympatické Brie, avšak v polovině druhé začíná Captain Marvel lapat po dechu a mění se tak v průměrný, ale stravitelný marvelácký spektákl, který nepřináší nic hodného zapamatování.

• 5.7.2019  11:41
    V pasti (2018)

Apokalyptická tísnivá atmosféra, neznámé zlo, paranoia, strach, dobré řemeslo, kvalitní herci, občas nějaký ten zajímavý nápad. Ingredience pro kvalitní hororové sci-fi, které strhne a nepustí až do konce, přestože dějově je svým způsobem úplně jednoduché - v jednoduchosti je asi opravdu krása.

• 5.7.2019  11:30

Svěží vánek, který ve své době dokázal vnést do žánru westernu příjemné oživení a pobavení. Lehká parodie a nenáročná zábava se skvělým obsazením - James Garner sympaťák, Joan Hackett krásná a úchvatně "střelená".

• 5.7.2019  11:22

John Hughes v tomto případě selhal scénáristicky, navíc se nepříliš úspěšně snaží hrát na city a humor zde velice strádá. Alisan Porter v titulní roli je v pohodě, tahounkou filmu je spíše Kelly Lynch než Jim Belushi. V Hughesově filmografii je Kudrnatá holka zástupkyní kategorie slabších nevýrazných položek.

• 5.7.2019  10:14

Hloupoučká, primitivní a zcela zbytečná snaha Michala Davida o navázání na zlaté časy, kdy jeho Discopříběh plnil kinosály socialistického Československa. Dle očekávání se nepovedlo, byť je to vlastně film docela neubližný.

• 5.7.2019  10:05

Příjemné překvapení. Vizuálně kvalitní sci-fi romantická pohádka, která si na nic nehraje a snaží se být nenáročnou popcornovou podívanou s digitálními efekty, které nepůsobí rušivě. Alita umí divácky vtáhnout, má to správné filmové srdce i sympatické obsazení.

• 5.7.2019  09:58
    Borg/McEnroe (2017)

Vcelku výborné drama podpořené skvělým řemeslným zpracováním a kvalitním herectvím, kdy se postupně dostáváme do duší obou hlavních protagonistů legendárního tenisového finále. Samotné sportovní jádro filmu však nebylo využito naplno, památný zápas je ztvárněn jako sled úderů, výměn a mihotajících se čísel na tabuli. Tady severská chladnost zřejmě bránila plnému rozvoji toto správného sportovního nerváku, emocí, dramatu, atmosféry. Takto se jedná o kvalitní osobní drama dvou tenisových osobností, ve kterém mě sportovní vrchol nedokázal vtáhnout, a byl mi svým způsobem ukradený... Nevím zda je to úplně dobře.

• 5.7.2019  09:35
    John Wick 2 (2017)

Druhý John Wick sice ve mně musel chvíli dozrát, ale určitě jej považuji za nejsilnější část série (jednička však příliš nezaostává). Ideální dávka nápadů, choreograficky a audiovizuálně vypilovaných akčních scén, charismatických postav, zdravého nadhledu a ideálního tempa dělá Wickův svět divácky atraktivním a velmi výživným. Nelze nezmínit opakovaně výborný soundtrack - Ciscandra Nostalghia (ve filmu se mihne) s písní Plastic Heart je odzbrojující. Samotná závěrečná scéna dokázala neuvěřitelně natěšit na pokračování. Plná spokojenost.

• 5.7.2019  09:18
    John Wick 3 (2019)

John Wick si mě dokázal získat od prvních okamžiků. Po skvělé jedničce, (po časovém dozrání) možná ještě o píď lepší dvojce, je trojka dalším zástupcem nejvyšší úrovně akčního a technického filmového řemesla. Opět jsem se dočkal výborného svižného akčního bijáku plného obsahových, vizuálních i choreografických nápadů. Třetího Johna Wicka však řadím mezi nejslabší článek série (přesto je to kvalitní podívaná). Zejména proto, že vyváženost mezi audiovizuální podívanou, skvělým nadhledem a nápaditými akčními scénami s dávkou syrovosti se tentokrát vychýlila k mému zklamání směrem k vyšší brutalitě a bezmyšlenkovitému vybíjení zástupů nepřátel (někdy už až příliš přepálenému), které s pokročilou stopáží začíná až unavovat. To vše jde na úkor dalších dvou výše zmíněných ingrediencí. A co hůř, objevují se hluché pasáže (poušť, "šejk"). Keanu Reeves je však opět famózní, Halle Berry příjemně překvapila svou rvavostí, Ian McShane je opět výrazným elegantním zpestřením. I napotřetí kvalitní akční jízda, přepadávají mě však myšlenky, zda už by nebylo lepší v nejlepším skončit. Uvidíme, čtvrtý díl nás asi nemine.

• 5.7.2019  08:35
    Mambo (2000)

Sice neubližná, ale slaboučká, romantická komedie, které chybí konzistence a alespoň špetka originality, která by jakkoli divákovi ozvláštnila dění okolo romantického jiskření, tance i fotbalu. Takto z Mamba vzešlo pouze prostoduché "obtahování šablony" romantického subžánru o lásce napříč společenskými vrstvami.

• 26.12.2018  19:09

The Edge of Seventeen se na první zkouknutí stal filmem, který se zařadil mezi mé srdcovky. Film o dospívající dívce, která těžce zapadá mezi své vrstevníky, která se nemůže vyrovnat se ztrátou otce a zažívá první milostná vzplanutí, film, který s neskutečnou lehkostí osciluje mezi dramatem a komedií, mezi emocemi, které vhánějí slzy do očí, aby o chvíli později člověk vyprsknul smíchy nad situacemi, kterými si naše hrdinka prochází - prostě o životě. Nadine je dívkou, kterou byste v jednu chvíli zulíbali, v jinou politovali a jindy zase profackovali - taková obyčejná puberťačka. Režisérka Kelly Fremon má své dílko pevně v rukou, v čemž ji pomohla výtečná Hailee Steinfeld, která v roli vrtošivé Nadine naprosto exceluje, výrazně vyčnívá její učitel Woody Harrelson - rozhovory mezi Hailee a Woodym jsou neskutečným zážitkem! The Edge of Seventeen je film, který si mě získal, pobavil, rozesmutněl a potěšil i po opakovaných shlédnutích.

• 26.12.2018  16:34

Hororová jednohubka, která si dokáže vybudovat tu správnou atmosféru, ale doplácí na přístupnost PG-13 a zaměření na náctileté publikum, nemůže tak patřičně zatlačit na pilu, lekat a děsit. Je to škoda, protože obsazení je v pohodě, možná s výjimkou Umy Thurman, které jakoby chybělo nadšení a působí unaveným dojmem. 50%

• 26.12.2018  16:12

Taková ta pověstná béčková "guilty pleasure", která rozšiřuje početný zástup revenge filmů poslední doby, kde bere spravedlnost do vlastních rukou matka, která přišla o všechno, a státní instituce jsou vůči ní lhostejné. Nestárnoucí Jennifer Garner se s tím opravdu nemazlí, její naštvanost a znechucení podsvětím i zkorumpovanými institucemi je uvěřitelná, děj má spád, akční scény jsou v pohodě (jakoby hrdinka podstoupila trénink u samotného Johna Wicka) a příjemným kořením jsou jisté náznaky zdravého nadhledu. Na 4* jít nemohu, byť jsem o tom chvílemi přemýšlel, protože děj je zkratkovitý a až příliš jednoduchý, závěrečný střet s hlavním padouchem také ne zcela nepřesvědčil. Dobré 3* však dávám bez výčitek.

• 26.12.2018  15:47

Vánoční dramedie z prostředí portorikánské rodiny je dobře obsazená, řemeslně není na tom zle, happy end je u vánočního filmu povinností, emoce (příjemné i nepříjemné) taktéž. Ale bohužel mě ne a ne chytit za srdce a vtáhnout... Možná na tom ostatní budou jinak.

• 26.12.2018  15:39
    Král Ralph (1991)

Poněkud potřeštěný námět, ale nakonec proč ne? Potenciál na rozjetí kvalitní zábavy určitě měl, nemohu zbavit pocitu, že ale nebyl využit naplno. Ve výsledku standardní komedie dle ověřené šablony, kterak se člověk z chudých poměrů ve vyšší společnosti ocitne - tentokrát americký křupan a hned v anglické královské loži. Světlé chvilky jsou střídány slabšími, romantická linka ničemu neškodí, ba naopak. Obrovským štěstím bylo kvalitní herecké obsazení v čele s užívajícím si Johnem Goodmanem.

• 26.12.2018  15:06
    Plán útěku 2 (2018)

Nezaujala mě už jednička, přesto asi uznávám, že skalním příznivcům akčních béček něco nabídnout dokázala. Napodruhé už to ale je kolosální průšvih, který se bere natolik vážně, až tvůrci nepotřehli, že uvízli v bahně céčkových braků. Film bez nápadu, bez zápalu, bez nadšení a bez švihu. Málem jsem se unudil k smrti, všechno dění mně bylo úplně jedno! Jeden z nejhorších filmů Slye Stalloneho (ne-li nejhorší).

• 26.12.2018  14:22
    Alfa (2018)

Neubližná rodinná podívaná, která určitě díru ve světě filmových výletů do prehistorie neudělá. Porovnám-li ovšem např. s Emmerichovým 10 000 př. n. l., tak s mnohem nižším rozpočtem Alfa zaujala mnohem víc a kvalitněji. Dobrodružná pohádka, která se dá užít, ale k opětovnému shlédnutí neláká.

• 26.12.2018  09:06
    Bumblebee (2018)

Jednoznačně nejpovedenější dílo transformeří série, protože se z megalomanské otupělé akční (ne)zábavy v Bumblebee překlopilo v příjemnou zábavu rodinného střihu s výborným nadhledem, což je tím pravým svěžím vánkem. O akční destruktivní souboje samozřejmě však také není nouze, avšak tentokráte je dán velký prostor taktéž vykreslení vztahu mezi čertsvě plnoletou Charlie a Bumblebeem či Charliiným emocím. Velmi pozitivním prvkem je osmdesátková atmosféra, podpořená povedeným soundtrackem. V dnešní genderově turbulentní době byl hlavní lidský hrdina nahrazen hrdinkou, jejíž podobu, kterou jí vtiskla roztomilá a mnou oblíbená Hailee Steinfeld, kvituji - vyumělkované manekýny už se okoukaly, Hailee navíc umí hrát. Nijak nevadil ani John Cena, ze kterého jsem měl upřímně obavy. Bumblebee ukázal, že hlavním problémem přechozích Transformers byl režisér Michael Bay samotný. V rámci rodinné sci-fi zábavy (vliv výkonného producenta Stevena Spileberga je znát) nenám s tímto filmem, ani těmi následujícími, pokud budou pokračovat v tomto směru, problém. 70%

• 26.12.2018  08:40
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Je mi líto - Kouzelník Žito se řadí mezi nepovedené "štědrovečerní" pohádky (ba dokonce ji považuji po Slíbené princezně z roku 2016 za druhou nejhorší). V první řadě je odfláknutý scénář, který do sebe zahrnul pouze mylně "povinné" a otřepané prvky - princezna, její vytoužený nápadník, nevytoužený konkurent, naivní král, čerti, hodná babička aj. Do těch Zelenka přimíchal recykláty z mnoha jiných pohádek a snažil se tento miš maš pospojovat primitivním nazajímavým příběm, který budí dojem, jakoby jej psal narychlo "na poslední chvíli". Za druhé: Zelenka není natolik zručným režisérem, aby tyto nedostatky dokázal alespoň částečně zakrýt zručným řemeslem. V neposlední řadě kulhá herecké obsazení, které jakoby to nebavilo, a jen si přišlo odříci své dialogy. Výjimkou se je snad pouze Anna Kadeřávková (velice krásná princezna), která si své role alespoň užívá a Tatiana Vilhelmová, která si svého čertíka taktéž užívá. Abych to shrnul - prostě nuda...

• 26.12.2018  08:17
    Nezbedná pohádka (TV film) (1976)

Zábavná pohádka ČST zasazená do kreslených kulis, což vůbec není na škodu, protože pevně stojí na příjemném nadhledu s parodickým nádechem. Kvalitně obsazená pohodovka, která nezklamala ani po dlouhých letech.

• 3.9.2018  19:08

Muzikály mám poměrně rád, avšak Největšího showmana bohužel nemohu zařadit mezi ty, které bych rád shlédl znovu, byť objektivně své kvality má. Zejména je to špatná práce s postavami, které zde jsou pouze objektem podřazeným sledu toho nejmainstreamovějšímu popu, který v průběhu stopáže působí poněkud monotónně, aniž by se pracovalo s dynamikou děje a zpěvu, v muzikálech natolik typickému, chybí mi zde šťáva. "Jinakost" Barnumova sboru je upozaděna, všechny postavy zde pouze jsou, jejich smysl však není důležitý - např. postava Rebeccy Fergusson mohla být mnohem větším oživením, kdyby jí bylo využito, manželka v podání Michelle Williams (mám ji rád, ale zde se očividně necítí ve své kůži) je na tom ještě hůře, Hugh Jackman se snaží, ale jeho postava mě nedokázala zaujmout. Důraz je kladen na vztah Zaca Efrona a naprosto nádherné Zendayi - i ten však nakonec vyzní doztracena. Podobně je přistupováno k ději, který nepůsobí konzistentně, a tak je ve výsledku film pouhým dlouhým klipem pro pásmo několika popových skladeb.

• 3.9.2018  18:27

Poměrně sympatické obsazení vhozené do scénáristického hnoje. Pár sporadických dobrých momentů je střídáno deseti hloupými, závěr je naprosto zoufalý (dortová bitva mě sváděla k odebrání další hvězdy). Kýčovitost komerční televizní scény zde srší všemi směry.

• 2.9.2018  11:30

Pohodová dámská zlodějíčkovská týmovka s velmi sympatickým obsazením, která umí zaujmout plánováním i realizací krádeže vzácného šperku přímo z nitra snobského světa. Povedený film s monotónní rychlostí bez přeřazování na vyšší či nižší rychlostní stupně, kterému však chybí nějaká ta opravdová třešnička na dortu (scéna, nápad nebo vtip vyčnívající mezi ostatními). Kvalitní tři hvězdičky.

• 2.9.2018  11:04

Bohužel někam se vytratil humor, který je nahrazen ryzí idiocií. Je potřeba říci této sérii "fakjů", a žádná čtyřka už snad nevznikne (už i ta trojka je zbytečně navíc).

• 2.9.2018  10:59

Jurský svět se tímto filmem propadá do čistokrevných béčkových vod. Zatímco první film dokázal příjemně překvapit, následující dílo překvapilo spíše nepříjemně. Přesto se nejedná o neusledovatelný průšvih, i přes hloupý scénář se stále něco děje, tvůrci chrlí jednu hloupu postavu za druhou, jen proto, aby si je jurští predátoři dali k svačině - ale všechno je to takové upocené, bez patřičné šťávy. Abych pouze nehanil: nějaký ten nápad či nenápadný sympatický nadhled se vyskytnou, a potěší. 50%

• 2.9.2018  10:32

Taková typická guilty pleasure - blbinka béčkového ražení, která však, především díky zdravému nadhledu, dokáže překvapivě nenáročně bavit. Dwayne Johnson se snaží a působí sympatickým dojmem.

• 2.9.2018  10:26
    Koktejl (1988)

Film, který vznikl pouze proto, aby "kul železo, dokud je horké" - tedy, aby dokázal kasovně využít popularity Toma Cruise, která se po úspěchu Top Gunu dosahovala jedno ze svých vrcholů. Jinak je Koktejl naprosto slabá romantika, snoubící se s ještě slabším nefungujícím dramatem, kde mi osudy postav byly naprosto lhostejné. Jediným pozitivem byla Elizabeth Shue, která je překrásná - ale to bychom všichni věděli, i kdyby tento film nevznikl!

• 2.9.2018  10:11

Spokojenost s nutkavým pocitem, že se z tohoto námětu dalo výmáčknout mnohem intenzivnější drama. K pětihvězdičkovému hodnocení mně chybí více emotivnosti a dramatické hloubky. Takto je to pouze řemeslně kvalitní severské drama opřené o výborné herecké výkony, kde mi tradiční skandinávská chladnost komplikuje možnost ztotožnit se s jistě nelehkými pocity a osudy hlavní hrdinky. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57