Atia

Adina Šefraná

Česko

<< předchozí 1 2
    • 7.6.2020  14:29
    Strach má velké oči (TV film) (1980)

Smělý pohled, v ruce kyj, světem kráčí Divobij!!

• 11.1.2015  11:24

Tento film je potřeba vidět podruhé, nejlépe s odstupem deseti let a z posmesnych komentářů je hned uznání.

• 16.11.2014  11:22

Příšerné. Celine je na pěst.

• 27.10.2014  12:12
    Bezva finta (1985)

Navzdory vysokému hodnocení ostatních dávám dvě: hloupé, nudné, omšelé, na usnutí.

• 18.6.2014  17:26
    Clona (TV seriál) (2014)

Hloupé, Kerekes zbytečná v obsazení, není jí vůbec rozumět.

• 2.3.2014  22:11
    Konfident (2012)

Velice naivní film, který si zaslouží pozornost jen pro Budařův výkon a poslední hlášku o předcích z východního Německa.

• 1.3.2014  12:35

Velmi špatné postsynchrony, oplácaný Lubaszenko nepřesvědčivý, xtá variace Körnerových témat, prostě nudné.

• 26.10.2013  23:52

To fakt neexistuje nic nudnějšího než tahleta skandinávská sračka?

• 23.10.2013  21:25

Zajímalo by mne, do jaké míry se na vyznění filmu podepsaly události ohledně Bánské Bystrice. Film to není špatný, má i vtipné okamžiky, hvězdné obsazení, přece jen trpí určitou schematičností. Přesto je to rozhodně koukatelnější než Karhanova parta, je znát, že čas pokročil. A zcela zásadní je okamžik, kdy Jaroslav Vojta v roli Tondy zahlásí: "Tos zabil."

• 4.10.2013  17:55
    Zrcadlení (1977)

Film vylhaný od začátku až do konce, navíc časová rovina odehrávající se 47/48 je tak schematická, že snad schematičtější být více nemůže.

• 18.9.2013  21:43

V podstatě reklama na Esso a Jiří Lír konečně v hlavní roli.

• 19.11.2011  19:18

Film jsem viděla poprvé až nyní (2011), tu dobu jsem nezažila. Jistě, je to místy dost přitažené za vlasy - za každou cenu gag, pokus o crazy komedii atd., ale stejně to je snímek pozoruhodně svižný a pro mě osobně překvapivý v tom, jak znázorňoval tehdejší pracovní morálku v některých regionech a morálku doby obecně. Taky mě překvapila scéna s Bédou coby prostitutem. Prostě na tu dobu poměrně nezvyklé. Tři hvězdičky si to zaslouží.

• 10.10.2011  12:04

Film je takové pěkné učesané retro, u kterého člověk neřve smíchy, ale taky mu je jedno, co se v něm bude odehrávat. V časovém rámci cca čtyř let na příbězích čtyř mladíků jsou zachyceny pokud možno všechny atributy tehdejší doby plus jako bonus načrtnutí, jak bylo pro některé mladé hochy životně důležité získat modrou knížku a jak se to dělalo. V podstatě žádné drama, žádný konflikt, jedinou skutečně zajímavou postavou je otec Petra. Tak snad už to bude poslední dílko z dob "normalizace". Že už žádný padesátiletý režisér/producent nebude mít potřebu natočit si svoje semdesátky/osmdesátky. Trojanové a Hřebejkové, vašich retro komedií už bylo dost!

• 24.7.2011  20:46

Pro mě osobně mnohem zajímavější než například Valáškovy filmy ze stejné dekády.

• 27.6.2011  23:11
    Výstraha (1953)

Je to blbina, ale humorná. Člověku je líto těch herců - Boháč, Hanus, Šmeral - ten je opravdu tragický. Úsměvná je "kreace" Josefa Hlinomaze na půdě parlamentu coby rozhořčeného poslance. A Dohnalova výslovnost slova "reakce" - to nemá chybu.

• 27.6.2011  21:31

Nenadchne, ani neurazí, další z Kubáskových "sociálních" filmů.. Taková socialistická selanka z počátků dělnického hnutí. Režie zcela nenápaditá, blíží se k pokusu o sorelácké pojetí, sovětská inspirace nepopiratelná. Stačí vidět jen jednou.

• 26.6.2011  13:58

Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších takto tematicky zaměřených filmů v době svého vzniku, vysoce převyšuje vyložené plakátové blbiny z raných let 50. Solidní drama, velmi dobré civilní herecké výkony, propracované dialogy, žádné hloupé ideologické fráze; akorát hudba je příliš dramatickou, ale to byl dobový trend. V každém případě stojí za zhlédnutí.

• 11.6.2011  19:53
    Mechanik (2004)

Třetí hvězdička pouze pro Balea.

• 11.6.2011  18:23

Taková britská selanka ze zajateckého tábora...Mnohem raději mám Stalag 17.

• 13.5.2011  07:51

Jsem se takhle nepobavila u českého filmu nepamatuji, snad jen u Obecné školy.Pravda, s kolegy jsme byli jediní, kteří se v tom sále smáli, lidé zřejmě pořád čekají laskavý humor či retro hřebejkoviny. Funky film. A závěr s Havlem "na revoluci" - to je bez komentáře.

• 27.3.2011  16:09

Nevtipné, nezábavné, nudné. Úsměv vyvolá jen prapodivná píseň Karla Gotta o Rujaně, nechce se věřit, že takové obsazení a takový režisér a taková smutná bilance. A Gollová v roli Högrovy tchyně - no, ve skutečnosti byla mladší, než on a i ve filmu vypadala rozhodně lépe, než "zeťák". Never more. Zkrátka - komediální herectví Jiřiny Bohdalové se skví v jiných titulech ze 60. let, v tomto rozhodně ne.

• 6.3.2011  12:26
    Oáza (1972)

Velmi zajímavý film, skvělá herecká příležitost pro všechny zúčastněné, mě osobně se nejvíce líbily scény hereckého duelu Hrušínský-Vinklář. Výtka, že Němci nemluví německy, mi v kontextu celého filmu připadá nepodstatná, naopak oceňuji hudební složku. Určitě film, k němuž se jako divák budu ráda vracet i nadále.

• 2.3.2011  10:47

Že by podaná zpráva o gerontofilii...?Ne, tento film mě ničím neoslovil, naopak rozladil.

• 2.3.2011  10:30
    Moje Praha (2002)

Dokument to nebyl vůbec špatný, selekce osobností i událostí u pana režiséra proběhla, pro mě osobně nejzajímavější byly záběry z teras kavárny Mánes. Naopak proti srsti mi byly Vávrovy rádoby vtipné komentáře ke košilatým historkám o Hugo Haasovi, že si pan režisér Vávra nedá pokoj, už je na to dost starý...

• 9.2.2011  21:47
    Loupežník (1931)

Kdo neviděl, neuvěří, kdo viděl rovněž. Film se vzpírá jakémukoli možnému hodnocení, a i když se jedná o komedii, vyvolává snímek smích spíše kouzlem nechtěného. Přesto nelze filmu upřít jisté kvality díky kameře V. Vícha i hudební složce O. Jeremiáše, ovšem i tak se jedná o záležitost právem opomíjenou a zapomenutou.

• 7.3.2010  02:55
    Nine (2009)

Všem těm, kteří s tímto filmem mají tzv. problém: plácáte, blábolíte a žvaníte.. Takovou poctu by si přál každý režisér, nejen maestro Fellini...

• 19.2.2010  15:59

Na filmu mumím ocenit exteriérové záběry kameramana Vícha a Burianovu hudbu, jinak se jedná o úlet, i když film v dnešní podobě je pouhým fragmentem. Krňanský zkrátka kvalitním režisérem nebyl.

• 15.2.2010  17:05
    Tím pádem (1979)

Velmi příjemný apolitický film z dob normalizace, téměř k neuvěření. A ač jsem měla oči na šťopkách, Rudolfa Jelínka jsem si ve filmu nevšimla.

• 31.1.2010  13:24

Neuvěřitelně neskutečná blbost, plná hysterie a afektu, která ze všeho nejvíc připomíná stominutový záznam hereckých etud posluchačů DAMU. Nelze se divit, že film byl zcela zapomenut, protože ten snad zestárl již v době svého vzniku. Mlíkovský se zřejmě "přiučil" při pojetí mládeže u svého učitele Helgeho. A ta adorace Hrubína...Prostě hrůza.

• 24.1.2010  15:23
    Řím (TV seriál) (2005)

Antický Řím tak, jak jsme ho ještě neviděli!!! Tento seriál je učiněná radost. :-)

<< předchozí 1 2