Alagaesie

okres Praha
Trochu blbá otázka, ne? Jasný Velkodrůbežář

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 7.5.2020  20:45
    Silný hlas Markéty Fialové (TV pořad) (2020)

Není to tak zlé. Zajímaví hosté (Drábová, Jelínek).

• 2.4.2020  13:14

Lidstvo holt nemá Hellboyovy rohy, aby jimi odemykalo. „Bum!“ Čím jiným začít. Tak prý všichni máme kořeny ve východní Africe. Tak proč tolika lidem vadí jiná barva pleti? Všude zeleň, stromy, jídlo. Nejsme Gepard, Lev natož Hyena. Půl vteřiny na zasáhnutí cíle? No ty vole! Jó, když nedojde k dostatečnýmu tepelnýmu zpracování, těš se člověče. Maso v ohni – základ všeho. Každej začátek je těžkej. Několik stovek nadšenců – a dneska je tolik lidí! Afrika – Blízký východ – Asie – Austrálie – Evropa. Tak takhle to tedy šlo. „Doba ledová je doba ledová.“ Lidstvo se začlo zocelovat. Vlk tu byl/vyl dáááááávno před jakousi Karkulkou. Začali s odíváním. „Taky malovali po zdech.“ A člověk získal kámoše v podobě psa. Pes má ostřejší smysly. 10 000 let př. n. l. 1 000 000 lidu – to byl fičák. Blízkej východ přinesl zemědělství, ale i války. Žena-zemědělka zasela semeno a to jede dodnes. Sláva pšenici! A najednou mají zemědělce jihoangličani. Nastupují čtyřnozí zemědělci. Přišly však také nemoci a zároveň i jiní hladovci. Zajímavé na první části dokumentu bylo, že jeden z presenterů byl bývalý Navy SeAL – já myslel, že jejich identita má být skryta i po ukončení aktivní služby... Musela se dělit půda a lidé se museli bránit. Jsou na řadě vojáci. Kratší budiž život zemědělcův než lovcův. Stonehenge je hezká stavba. Pyramida pro Chufúa na březích Nilu. Jenom s měděnými dláty a pilami postavit to, co je jim povedlo, chce um. A Hemiun je prý archtekt. A máme tu písmo. Dvacet let stavby. A vznik konkurence. Pyramida s pozlaceným vrcholem – no téda. Nově vzniklé město pomohlo zemědělcům, obchodníkům, průmyslníkům. A tak vznikl podnikatel. Prvním obchodním artiklem byl cín? Mezinárodní obchod spatřil světlo světa. Ony se zachovaly obchodníkovy dopisy? Tyjo. Velké vzdálenosti musely být problém. Válečníci byli třeba. Rozhořel se boj o zdroje. Těžký byl osud vojáka. Přichází doba Železná.

• 20.2.2020  11:57

Dokudrama mě bavilo. Jsme produkt dějin. K vývoji je potřeba válek, nejvytrvalejším nepřítelem jsou choroby. Viz koronavirus 2020. Bez dějin se ztratíme v budoucnosti. Tohle je teprve dějepis, vážení!

• 23.1.2020  14:56
    Brankář (2018)

Naprosto úchvatné. “On English soil we say: ‘Yessir’” Převýchova začala brzo. Trautmann nadřízenýho dobře utřel. “Yes dad you´ve already said that.” Pěkný zákroky. Já prostě miluju životopisný sportovní filmy. Břitkej britskej humor. “Your thousand year old reich ended a bit early.” Dostávali do těla. Slušnej deal ohledně ovcí. Zábava musela ustoupit. Freya Mavor hrála super. Konečně tráva a hřiště. “Nana, you mixing things up.” – Super stěr. Pokud chtěli zápas, na výběr nebylo. Byl dobrej. Neoblíbenej borec. Předsudky – humus. Babička. “And you fart ever since.” Margaretina kámoška v růžovým byla kráva. Prázdný kecy a výčitky za něco, za co Trautmann nemoh. Pracoval, trénoval a odchytával. A převýchova jela dál. Já mám radši fotbal než nějaký vykrucování se. Zavírání tábora. Uf. Koho Jock Thompson vlastně sledoval? Dobře Bert. Nabídky z velkejch klubů se neodmítaj. “We´re not going we´re not going we´re not going down!” Rvačka! Domácí pitka s pseudotchánem? Ahá. Manchester. Tak měl vyznamenání – a co? Hnusný urážky. Hezkej proslov měla jeho žena. Vždyť dělal, to, co uměl nejlíp. Zasraný články. 1951 a Bert byl znovu milován. Wembley. Dobrý zákroky. Hnusnej pád! Au. I takovej je život.

• 27.12.2019  08:15

Zakončení trilogie? Dobré (i když mám výhradu). K zakončení ságy, která trvala 42 let, by se hodil jiný konec. K příběhu: Jsem rád, že mnohokrát „omílaná“ dark Rey byla jen vizí. Líbilo se mi postavení Bena (každá serie potřebuje záporáky ač od Epizody VIII bylo postavení tohoto arcizloducha sporné), důstojné bylo rozloučení s generálkou. Byl jsem rád, že se objevil Han (a taky Luke) trochu rušivý byl C3PO. Nebýt Rose nevadilo by mi to. Souboje s meči opět špica (voda bezkonkurenční). Jako vždy mě bavily „nové“ species. Zajímavá byla Finnova stormtrooper kámoška. Absolutní vrchol v dobrém bylo vylodění v kosmu. Bylo milé vidět Landa. Já jsem vděčný konzument. Mně se to líbilo. Klidně bych si dal tuhle trilogii znovu. Nicméně značka Disney se ke značce Lucasfilm Ltd. LLC vůbec ale vůbec nehodí. 26/12 - CineStar Anděl

• 1.9.2019  22:25

Nesourodá dvojice nedobrovolných kumpánů, který to překvapivě dobře šlapalo. Akce jako z dob Dieselovsko-Walkerovskejch, humoru nepočítaně, nàbojů tucty a i ta rodina zde měla svý místo. Nekterý scény byly moc (oko). Ale Idris Elba byl skvělej badass. Samoa a scény s Hobbsovou rodinou byly super. Vysoce infekční Vanessa Kirby taky neměla chybu. 1/9/2019 - Cinema City Letňany

• 9.5.2019  16:57

„Slepice – směr les. Kšá!“ „Z vás a vola, soudruhu kapitáne? To přece ani nejde!“ A už to jelo. Dost mi vadila ta všudypřítomná hudba. Fuj – sinice. „Táhněte volové!“ Strašák dobrej. Popis neseděl. Pár chytrejch tahů od vojáků. Šimáček pobavil. Tak to bylo o chlup. Zákaz je zákaz ale Kouba je liška. Jatka dobrý. Úprk po střeše nadějnej – škoda. Hudba při scénách se zdrhajícími branci byla často rušivá, ovšem pro větší dynamiku, budiž. Voják na síti výbornej. Kraus pobavil. „Sou to cvoci, lháři a bordeláři.“ „Soudruhu kapitáne, svobodník Kouba!“ „Jestli seš čistej, to voni ti daj snbáci něco na sebe.“ „No a když ne tak taky…“ Šlapetka nejvíc! „Tak vy jste byl včera v kině. A dávali něco s Travoltou..." Zpovídání kapitánem v kanclu skvělý. Kouba si o sobě moc nemyslel. Vážně skočili? Pstruzi – ty tak nepištěj. Pěkně kluci v terénu. „Šlapetka – se s nim rozděl vo konzervu.“ „Tak von mi kousne do prstů a já se s nim mám dělit vo konzervu, jó?“ Chudák kotník. Kouba, že mě to překvapovalo. „Ženský vás ničí a vy se musíte psychicky sebrat!" Na koupáku masakr. Vlasta! Tůma, tys to dotáh. Klasika.

• 24.4.2019  19:19
    Ušák (TV pořad) (2018)

Na to, že Bosákovi nikdo nepomáhá, celkem bez problému. Co dneska nemá mouchy, že? Ty rozhovory mě baví. Že Bosák někomu z nějákejch pošahanejch důvodů vadí, za to já nemůžu.

• 30.3.2019  16:14

Od začátku slušný post-apo. Věk strojů se posunul. Z ‘American deities’ jsem se málem posral smíchy. Leila George je celkem kůže... Přetechnizovaný ocelový město mě fakt bavilo. Dobrá „banditčina“ schovka. Weawing je dobrej všude – i svini umí zahrát. Banditka stopovala celkem přesně – narozdíl od jejího společníka, který měl "navigational instincts"(...) Co sedělo v cele a hledalo Shawovu dcéru? Takže Ancients měli superpotraviny... Bylo veselo... Zvláštní zachránci v zvláštnějším „červovi“. Kdo byl Thaddeus? Zajímavej kufr s cenným obsahem. Lovec... Chudák Hester. Trh fungoval zajímavě. Fang to rozčísla. ‘Shut up and run!’ Fang byla zvláštní postava – její záchranné mise mi připomínaly akce Judy z Cameronova Avatara. Náhle se odkrylo málo z backgroundu Hester. Zajímavá postava ten Shrike. Co skrýval kostel? Airheaven – amazing place. Antimobilistická liga – zajímavej spolek. K čemu byly dobrý fúzní buňky? Valentine chtěl boj. A nejen to. Shrike byl celkem cool guy. I svobodný člověk potřebuje domov. Život je možná „posvátnej“, ale když je ohroženej, je ho třeba bránit. Dobrý loďstvo. Flashka? To je prdel... Spoustu týhle akce už jsem viděl jinde (Avatar, SW). Ale nikde nebylo tak krásný Tokubetsu Kōgekitai jako tady. Aha, tak proto Spojené státy – Zdravotní Spojené státy. Hezký zastavení kódem. Chudák Fang. Nekontrolovatelný Londýn. Hezká střela. Pěkná rodinná válka, jen co je pravda. Nádherný zarovnání. Solidní film.

• 18.3.2019  21:18
    Free Solo (2018)

Borec! Stačilo tak málo aby skončil špatně. U tohoto filmu jsem však dýchal – u navazujícího Die trying o samotném zdolání El Capitaina jsem měl s dechem občas problémy. 18.3. 2019 – NGC

• 13.3.2019  19:55
    Toman (2018)

Chlap, co měl hodně jmen. Macháček byl od vstupu na scénu absolutně bezkonkurenční špica. Nenápadnej potřebnej člověk. Dobrej kšeftař. NKVD měla holt prsty všude. Tomanovi v Macháčkově podání nešlo nefandit – ať už jste dnes demokrat nebo komunista... U věšení Stalinova obrazu jsem se musel smát. Raicina jsem nepoznal – Taclík prostě neměl chybu. Setkání s Bergerem mi přišlo pro Z. Z. Tomana dost klíčové. Liška mě baví snad kdekoliv ho vidim. „Potřebuješ dobýt svoje vlastní lože, co?“ Klasickej děvkař. „A tohle ti soudruzi přidělili?“ „Přidělování domů mám na vnitru na starost já.“ Toman se ničeho neštítil. Válka v podstatě nikdy nekončí. Čeho nebyl Toman schopnej sám, na to dokázal najít lidi. Bavil mě Veselý. Bártík byl skvěle charizmatickej. Straník Toman pomáhal Židům – jak zvláštní. Prase aby se v tom vyznalo, ale ideologie hrála prim. Ten chlap měl složku snad na každýho. Ale pracovnu měl hezkou. Židi měli děkovat především Tomanovi. Super tah s těma hranicema. Malý ty komouše prostě hrát umí. Třešňákový si nešlo nevšimnout. Mě prostě bavil sjezd těch komunistickejch pohlavárů. Co s uprchlíkama – otázka jak prdel na hrnec k dnešní době. Malý měl s rozvědkou pravdu. Toman holt kšeftoval s každým. „Nekupuj jen pro sebe a budou ti všichni zobat z ruky.“ V ložnici super. „Tak přeci zavolej zpátky, ne?“ „Copak vim, kdo mi volal?“ Josifova busta v kouři byla fakt moc. Jó, pro komouše měla Strana vždy přednost. Přesvědčování stran zbraní výborný. Židi nebo Arabové to je fuk, řezat se budou furt. „Já od Američanů žádnou pomoc neberu – dyť já je jenom kasíruju.“ Ministr úkoloval Tomana – vždyť ten se staral jen o to, aby se uprchlíci dostali do Československa, zbytek mu moh bejt jedno. Ale strach by měl každej. „Zdena zase zasel.“ Stát nehezky zrudl. Zatčení, výslechy, prohlídky. Tomanová měla řešení. Hezky zdrhnul. ‚Empíky‘ bych v československu nečekal. Hezkej film o nepěknejch časech.

• 26.2.2019  09:06
    MOST! (TV seriál) (2019)

Vlna politický, nebo jakýkoliv jiný nekorektnosti se nikdy nezastaví. Lehce to připomínalo Trpaslíka. Seriál mě bavil. Určitě se k němu vrátím. Nekorektní, laskavý humor – to je Dycky MOST!

• 26.2.2019  08:59
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

Spravedlnost existuje. Aspoň, že tak. A máš to zmrde vepřová! Chudák Čočkyn. To byl supr cápek. „Já nechci bejt pyča." A prachy nikde. Smír. Aspoň pohřeb bude. Luďane, co s tim? Luďan zase na začátku? Sakra... Luďan byl... Svůj. Láska závěrem. Čočkyn byl samotář. „Půjdeš do cizího bytu s klíčema." Eda umě zpovídal. Pohřeb musel následovat. Luďan Tondovi teda poradil... Kapela – Romové jsou holt zpěváci. Eda dobře. Luďan přišel. Sakra... Smutný. Čočkyn byl snílek. Smutný zakončení. Ale to je život. Dycky Čočkyn! Dycky Most!

• 26.2.2019  08:59
    MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)

Roman je čurák. Schylovalo se k problému? Nepřišlo mi, že by Dáša byla pro okolí problém. „Je to otázka vkusu.“ Ne, tyvole, fakt divnej outfit. Rómové jsou dobrý... Plesk! „Promiň vole, musel jsem.“ Bělošku Chánov fakt rád přivítá... Tonda dostal rozum? Bez Franty by se Severka asi složila. Chudák farář. V autoservisu se člověk zraní hned – bylo vidět, že Eda má dobrý reflexy. „Ještě mi řekni, jestli je u tebe.“ „Ta kurva?" „Ne, brácha." Oukej... „Co vás tam v těch tísních učej?" Prázdná hospoda s problémem... Matka mě prachsprostě rozbila. Roman byl sráč. Veskrze nevtipnej, slabej díl. Dycky Severka!

• 26.2.2019  08:59
    MOST! - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2019)

A pak nemaj mít běloši předsudky o rómech... Jsem zíral – Čočkyn řešil účty? Pěkně na autodromu. Edo, Edo... Chudák Franta. Pobavila kytka jedoucí kukavozem. Hlavně nenápadně. Tondovi se kroužek solidně rozjel. Luďan je v kurzu. Snědý skauti – no, těpic... Hledání internetu výborný. Nevim, jestli se Franta svěřoval tomu správnýmu... Hotel super. Chudák Eda. V komunikaci s Romem pomůže černej humor... Ilona si s Luďanem, co se předsudků týče, mohla podat ruce. Chudák Tonda. Luďane, proč...? Když máš splín, kámoš pomůže. Eda z toho kecání s navátým farářem zblbnul. Eda s Frantou přežili. Smír je dobrá věc.

• 26.2.2019  08:59
    MOST! - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2019)

„Na palmičku to má Pavel...“ Hospoda řešila babybox – potěš! Eda byl fakt na přesdržku. „Plánujem bejt aktivní,“ je teda hodně obecnej pojem. Barel pobavil. O jaký ‚dělo‘ šlo? Luďan je asi hodně jednoduchej(...) Hustě vyvedený dveře! Hezky si starej Říha koledoval. Zámky! „Si radši pučim tyvole...“ Bílej otec. Správná víra – co je vlastně správný? Tancovačka super. „Lopy je v troubě.“ Bílej el cigáno. Tak v tom případě znám snědýho gadža. Čočkyn opět jel... Luďanovo srovnání koláče s Dášinou plastikou bylo skvělý. Eda už asi nebude chtít Frantu v Severce. Luďan má svědomí? Snědá vole tíseň je fenomén. Že by Eda dovysíral?

• 26.2.2019  08:58
    MOST! - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2019)

Debil... „Já nemůžu do Chánova – tam bílej nepřežije 10 minut!“ Snědá tíseň! V Mostu by chtěl žít každej – kromě mě teda. Teda vylepaná lebka (kvůli čemukoliv) cajk není. Edova tramvaj... Pan úhel! „Chánov není Jeruzalém.“ Eda! Na zájemce o studium vypadal Tonda dost pochybně. Žaneta po Luďovi jela...! Tonda s Frantou výborný. „Vidí, že umíš makat a zároveň tvoje tělo.“ Šěf! GaGa á la romská hymna? Romové jak věděli, o co těm dvěma jde... Dobře Luďan v autě! Co to měla ta Ilona, doprdele za starosti?! Eda to měl o fous.

• 26.2.2019  08:58
    MOST! - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

Klandr efektní! „Co já s tim?“ Bohužel, sráči ze státu ve státě by proplatili leda hovno a ještě by se cukali. Chudák Romana. Edův a Čočkynův dialog u pípy pobavil. Exponát nablízko – co by ne? Výbavička v autě hezká... Takže nejlepší místo k seznámení je autoservis? Chudák Kalenda. „Já jsem se takhle dobře cejtil naposled, když jsem se rozved.“ Výpalný je humus. Solidní skládka. Jinde bych Čočkyna nečekal – snad krom knajpy. „Najdeme ti voňavku.“ Luďa bude vymahač? Mě poser... Roman je svině. Houpačky fakt bavěj. Farář s placatkou neměl chybu. S kukaautem dobře. Proč se Tonda holil?

• 26.2.2019  08:58
    MOST! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

„Prostě mi slib, že Tonda nepřijde do styku s Pavlem.“ No, nebylo to tak hrozný… V kuchyni se teda děly věci... A proč ne, že jo? Radio! Doma předsudky, v knajpě taky... Volej dobrej. Ožralej farář? Dáša ve fabrice celkem v pohodě. A já myslel, že silnější pes mrdá všude. Předsudky jsou zlo a evidentně je má jenom Luďan. Peníze mluvěj i v Mostě. Ilona dobře. Že by Luďan vyměk? Myčka slušnej plán. Farář jel. „Ty mě nesmíš poslouchat, když piju vodku.“ A Eda povídal. Co bude se psem?

• 26.2.2019  08:58
    MOST! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

„Mám padla." Charita? Dluhy kam se Luďan podívá. „Spolujezdec." Kolečko je blázen. Za všechno může systém. Luďan to mà dobře na háku. Solidní skulptury. Hospodský kecy. „Vtip." Na systém se nejde vymlouvat pořád. Čočkyn je fakt borec. Hereckej talent bezesporu má. Vrátnej v ČT... Hm... „Nechoď tam." Á, medializace - to je nápad. Výhra by bodla všem. Proč byla hospoda jak na trní? Ty vole, horší, než real. „Bez zvuku." Má problém se schodama? Brát pořad o emocích jako příležitost ke zviditelnění sociálních problémů je dobrej fór. Tyvole... „Hovno žena." Najednou se ségra hodila. Baterka! Rychle a v Mostu. Výhra a dál? Ubytovna. Chudáci sourozenci. Za mě zajímavej scénář.

• 3.1.2019  11:11

Žížala zajímavej záskok, ale nic moc. „To sou valaši!“ 007 nebyl Andrej! Hra na státní znak. Lev dobrej. Voodoo ani Havel nééé. „Národní nezapaluj!“ Ale je fakt, že tady vařili z vody. Sejmout Miloše? Heh… Ne, na starýho Tondu to nemá.

• 29.12.2018  11:20

Tak asi chudáci Borovácí, no. Bez topiče jsou v pyči! „Ty ještě nevíš, kdo já jsme? Já to poženem až do Bruselu.“ Badminton nad rakvema... Chudáci. U zhaslý pece jsem skoro zamáčk slzu. S krajským to seklo. Ještě vybalujem. Kyšperský hrál před poldama dobře. „Máúcta! Jak se to vypíná?“ Prach prachu, popel a spal Boru. Ráth jak vyšitej! „To je víno!“ A do toho letecký neštěstí...Ať žije Bor.

• 29.12.2018  11:19

Jakou roli bude hrát pila? „Ve středu přestala žrát...“ Rodina je základ – to musí respektovat i zaměstnanci krematoria. „My tady nejsme žádný online mapy.“ Hmm, respekt k zákonům – to zní přímo nebesky... No, někdy si i Hroch Obojživelný zaslouží obřad. Ano, lepší, než kdyby zavřeli Borskej kremáč, žejo? Balzamovanej hroch? Normální zakázka... Osmičku?! Krve jak z vola. Popis… „Jako, že si serou do huby, jo?“ Rodinnej pohřeb… Táta nevybral zatáčku… Luxusní počátek obřadu. Chudák zastupitel.

• 29.12.2018  11:18

Nejsou spaly, tak se Knoblochová pustila do dortů. To bude mít ředitel radost. Babička zemřela na rodné půdě. „Vítejte. Dejte si věneček.“ „Nemůžu si vzpomenout na takové krásné české slovo.“ Balzamovat se nebude? Kamil rozpálí pec, Knoblochová vychladne – hlavně mít rozdělený úkoly. A sakra... Popel nesmí do letadla? Kamil to VHSkou ZABIL! Stylový!

• 29.12.2018  11:18

Oběd z kremační pece...! Za bečky je přirážka, ne? XXL nebožtík je problém. Teplo pro školku... Koloběh nelze zastavit. A příklad výbornej. „A jestli u toho začnou umírat lidi smíchy, tak to nám může pomoct.“ Estráda. Chudáci děcka, dyť z toho nemaj rozum. „Tohle je obřad.“ Rybí urna(...). Týniště to vyřešilo hezky.

• 29.12.2018  11:17

„Vy pořád něco háčkujete.“ Kde si chtěl Kamil stěžovat? „Kdo dřív příjde, ten dřív pálí.“ Žáček! Chudák boxer. Sakra... To je normální požadavek? A Týniště bylo zas napřed. Zprávy z vysílačky super. A Čtvrtníček už to (zase) nedělal pro sebe. Jo, na obřady je Kyšperský nejlepší. Dobrej boxer. Rukavice nejvíc!

• 29.12.2018  11:16

Jířa neoblomná a zásadová. Tuhoň, no. Já bych ho nechal Boru, Kamil má pravdu. Jiřina v plným nasazení? Práce odvedená – opravdu nebožtík. Vdova u jednání je problém. „Operoval lebky!“ No, to snad ne… Knoblochová to řekla přesně. Kyšperský zabodoval lebkou. Důvod vysokejch účtů mě rozšvihal! „Si snad pustim plyn!“ „Íhahá!“ Tentokrát opět masakr a plná palba.

• 29.12.2018  11:14

„Tady je něják mrtvo.“ Lepší místo na smrt ani bejt nemůže – je to blízko... A sakra, Týnišťák. No, Kamil se Spálenýmu nepodobá, ale co... Chudák Kamil. No, nazdar.

• 29.12.2018  11:13

„Já mám asi syndrom vyhoření.“ Volná noha... Plačky. „Jo aha – takže vy nejste pozůstalí…“ A neměli by mít radost? „To je nějáký kafe nebo co?“ Tyvole, tak to je fireshow jaxviň! „Jé, mně je skoro líto ho spálit.“ „Voni si ty mrtvoly snad vyráběj, nebo co...“ No, blejsklo se.

• 29.12.2018  11:12

To je vůl... Oslava života na ‚příhodným‘ místě. Vedeme! Vedeme! „Přepište dějiny!“ „Nemáš toho dost v práci?“ Z Čtvrtníčka mluví zkušenost... Neoblomnej Županič je skvělej. „Dyť já tady umírám zaživa.“ Kyšperský dobře, ovšem Bosák to korunoval. Tak to je vostrý! Výhružka ála FAČR výborná. Knoblochová neposlechla.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12