Prubner

okres Ostrava

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 1.6.2020  21:52

No jo, problém je v tom, že Julia Stiles má na baletku poněkud baculaté tělo a je to vyloženě taneční nemehlo, takže coby baletka není přesvědčivá. Je přesně poznat, v kterých záběrech je ona a v kterých dublérka. To už je lepší S.P.Thomas, který pohybový talent nezapře. P.S. Tento film si vzali jako předlohu tvůrci parodie Děsnej dupák. Protože si tuto parodii pamatuju dost přesně, měl jsem občas při sledování Carterova filmu smíšené pocity.

• 25.5.2020  08:12
    Špindl 2 (2019)

Neschopný režisér řídí sebranku (vesměs) špatných herců, hrajících podle mizerného scénáře. Kdo proboha přišel na myšlenku, že Radek Balaš je režisér ? To, co předvedl, nemá daleko k amatérskému filmu. Vtipů tu pár je, ale režisér nemá cit (resp. schopnosti) pro jejich načasování. A herci ? Hrachovcová v hlavní roli ? Jako fakt ? Když se snaží svou nabotoxovanou tváří vyjádřit nějaké emoce, je to spíš trapné. A doby, kdy bych ji chtěl vidět ve spodním prádle, jsou už 25 let pryč. Zbytek jsou herci, kteří už hrát zřejmě zapomněli (Čenský, Andrlová), nebo nikdy hrát neuměli (Fiala, Čtvrtníčková, Peroutka, Klausová, Pavlásek), případně celebrity (Verešová, Vémola, Decastelo). Ti dobří zase mají tak blbě napsané dialogy a postavy, že mají co dělat, aby to nějak zachránili (Navrátil, Blažek, Vagnerová, Sedláčková, Rímský), nebo se ve filmu jen mihnou (Zawadská, Synková).

• 23.5.2020  07:44

Ten základní nápad je za milión, ale dalo se s ním pracovat mnohem lépe. Takhle je to takové nedomrlé. A teď neřeším, že na komedii to bylo málo vtipné. Tam byla důležitá ta nostalgie. Jak to říct...Asi to měli dělat jiní tvůrci. Hlavní hrdina je sympaťák, ale zasloužil si lepší příběh, lepší scény, lepší vedlejší postavy. Mnoho pozornosti je zbytečně věnováno tomu režisérovi a jeho problémům, manželka hlavního hrdiny taky nic moc... Zkrátka vzít to do ruky někdo jiný, mohlo to být skvělé. I tak jsou tu ale místa, která naznačují, jak dobré to mohlo být, kdyby se v tomto duchu nesl celý film (hlavně scény v kavárně).

• 7.5.2020  22:54

Neinvenčně natočený film bez pořádného děje, plný nekonečných nudných dialogů a plný klišé, která tuzemští tvůrci používají pro zobrazení socialismu (fronta před potravinami, estébáci, disidenti, všeobecná ošuntělost). Je to všechno nepřirozené, toporné, strojené, bez života. Herecké výkony vesměs hrozné (hlavně Havelka a Hrušínský) a vrcholem všeho je příšerný český dabing, který je téměř k nepřežití.

• 29.4.2020  22:04
    Sviňa (2020)

Není to film, ale celovečerní předvolební klip slovenské protificovské opozice, který hlavně v závěru trapně hraje na city diváků. Jinými slovy politický pamflet. Sice je profesionálně natočený a zahraný, ale scénář je příliš tendenční a černobílý a zachází se známými událostmi tím nejjednodušším způsobem.

• 21.4.2020  21:16
    Na konci září (amatérský film) (2015)

Chlapci si ukousli příliš velké sousto. Trochu to připomíná Narušitele (který je ovšem výrazně horší), tedy "Jak si dnešní mladí představují, že to tenkrát chodilo" nebo ještě jinak: "Jak si Hurvínek představuje válku." Je to poněkud naivní, dialogy jsou tezovité, scénář je zkratkovitý, rozpadá se do několika epizod, moc to nedrží pohromadě, chybí jistá režisérská ruka... Ale abych pořád nehanil: snaha byla a na amatérský film je to ještě celkem slušné.

• 10.3.2020  21:22

Zvláštní pokus zkombinovat budovatelský film a kristiánovský image Oldřicha Nového. Tyto dva přístupy se po většinu filmu mlátí navzájem a výsledek je tudíž nevyrovnaný, občas bizarní. Nicméně právě díky Novému patří Slovo dělá ženu k těm lepším a snesitelnějším budovatelským filmům 50. let.

• 3.3.2020  21:00

Amatérsky napsaný, natočený i zahraný film. Tvůrci zjevně měli zkušenosti z němého filmu, ale ve zvukovém si vůbec nevěděli rady. Stručné dialogy, ochotnické herecké výkony (včetně Pištěka !), exteriérové scény jsou buď němé nebo mizerně dodatečně ozvučené. Jen pro otrlé diváky nebo masochisty !

• 28.2.2020  21:27

Na téma výměny těl je asi těžké vymyslet něco nového - a tvůrci této komedie se o to ani nepokusili (nebo toho nebyli schopni). Bohužel je nenapadlo ani nic moc vtipného. Na toto téma znám hodně komedií a skoro všechny jsou vtipnější než tahle. Ale oba hlavní herci hráli dobře a jen oni si zaslouží pochvalu.

• 15.2.2020  21:59

Z celé série uznávám pouze jedničku až trojku, zbytek je trapné vaření z vody, a to se týká i šestky. Za zmínku stojí jen návrat Arnolda a Lindy, noví herci jsou do jednoho castingové omyly, akce je příliš nadsazená až komiksová, místy je dokonce nechtěně směšná až trapná. Triky jsou místy nečekaně špatné a o nelogičnostech v příběhu ani nemluvím. Prosím, nechte už Terminátora spát a vykašlete se na to.

• 7.2.2020  21:49

Jako komedie či parodie to není nic moc, naštěstí pro nás Čechy to má jednu humornou vrstvu navíc: jak Britové vykreslili Československo v 60. letech. Tvůrci se zjevně neobtěžovali najmout nějakého českého emigranta jako poradce a vystačili si se slovníkem, takže "české" nápisy jsou většinou plné chyb (a vesměs bez čárek a háčků): továrna má název ZAPOTOCKY SKLARNY, ve městě probíhají VINAŘ SLAVNOSTI, POŠTA má háček nad O, hotel se jmenuje SLOVENSKÁ....Zábavné jsou "české" lidové kroje, otec slečny Simonové se jmenuje také SIMONOVÁ atd. Prostě Čech se bude bavit o dost víc, než diváci ostatních národů.

• 8.1.2020  22:13

To výtvarné meliésovsko-zemanovské pojetí je asi spíš z nouze ctnost (vzhledem k omezenému rozpočtu), každopádně to celkem funguje a po formální stránce je ten film zdařilý. Jen mi tam chybí víc humorných animovaných nápadů, které se leckde vyloženě nabízely. Hezká forma naštěstí zakrývá slabiny scénáře, který se pokouší poněkud neinvenčně a zkratkovitě odvyprávět Štefánikův životní příběh. Objevem je Tomáš Mischura, který září v hlavní roli, naopak výkon Petra Vaňka je o dost slabší.

• 26.11.2019  21:14
    Dobrí ľudia ešte žijú (TV film) (1979)

Je to hrozně natahované za pomoci řady nepodstatných postav a scén. Hlavně zdlouhavé pasáže ve vlaku s Labudou a Krížikovou jsou úplně zbytečné a pro příběh nedůležité, byť oba herci hrají dobře. Příběh je navíc dost předvídatelný. Herecky příjemně překvapil Kukura, ostatní hrají svůj standard. Zajímavostí je účast českých herců, i když ti - kromě Kořínkové - jsou tu vlastně taky zbyteční.

• 22.9.2019  22:09
    Na střeše (2019)

Nepřesvědčivé. Hlavní postava je chabě napsaná, nevěřil jsem jí, ten člověk se choval podle pokynů scenáristy a ne podle svého charakteru. Pokud to měl být nerudný dědek ve stylu Nicholsona v "Lepší už to nebude", tak takový mrzout by se s mladým Vietnamcem neskamarádil, a když už, tak rozhodně ne tak rychle. Hlavní hrdna si Vietnamce oblíbí velmi bleskově, hned v první společné scéně, prakticky během minuty...no jo, jenže pak už zákonitě není o čem hrát, takže Mádl musí zbytek filmu vyplnit nějakou vatou: zdlouhavou a rovněž nepřesvědčivou linií s krásnou sousedkou, figurkou otravného domovníka a těsně před závěrem přihodí ještě s dějem téměř nesouvisející návrat ztraceného syna....Ani Alois Švehlík nedokázal takto napsanou postavu věrohodně zahrát, ostatní herci nestojí za řeč. Mádl je (zatím) lepší režisér než scenárista.

• 12.9.2019  07:49

On ten příběh má určitý potenciál, to by ale scénář nesměl psát nezkušený scenárista Hanzlík. A nebo by musel zasáhnout zkušený dramaturg. Takhle je hlavní dějová linka neustále narušována zbytečnými scénami a motivy (kanalizace, kolotoč) a neméně zbytečnými vedlejšími postavami, dialogy jsou nešikovně napsané... Přes to všechno je tu pár scén, které se povedly a naznačují, jaký by mohl být celý film, kdyby ho napsal příčetný scenárista a režíroval ho schopný režisér. Hanzlík, přestože si roli napsal na tělo, kupodivu hraje dost mizerně, vlastně jen odříkává naučené věty, a tak jediní herci, kteří opravdu něco hrají, jsou Antalová a Bareš, ti by si zasloužili lepší film.

• 14.6.2019  21:09
    Narušitel (2019)

Už vím, jak si představuje Hurvínek válku. Stejně, jako si David Balda představuje normalizační ČSSR. Tenhle film je dalším příkladem toho, proč by osmnáctiletí jelimánci (Řehořek, Chlupáček, teď Balda), kterým ještě teče mlíko po bradě, neměli točit filmy do kin. Volí si těžká témata, a vzhledem k tomu, že jsou ještě nezkušení a hloupí, vyjde jim z toho infantilní naivní nechtěná parodie.

• 25.5.2019  21:46

Ta skrumáž absurdních situací by vyzněla lépe, kdyby byla natočena s velkou humornou nadsázkou, tedy jako komedie. Jako drama to paní Dabrowská nemohla myslet vážně (aspoň doufám). Z herců mě nejvíc zaujal Jaroslav Plesl a mladá režisérčina dcera Olga, která je nejen půvabná, ale má i talent. Josef Trojan má možná talent taky, ale zatím mě nepřesvědčil, ještě na sobě bude muset pracovat. Dobrá byla i hudba J.P.Muchowa.

• 24.5.2019  21:43

Velice nudné, rozvláčné a nenápaditě podané zpracování skutečného případu, kde se ani nedozvíme, kdo byl skutečný vrah. Hlavní hvězdy filmu Colin Firth a Reese Witherspoonová nemají co hrát, nemají co dělat a jejich postavy jsou v příběhu vlastně zbytečné.

• 14.5.2019  21:50

Nudný, nezajímavý a banální milostný příběh ze života se autoři snažili vyprávět jakože hravě, nechronologicky a pomocí zcizovacích momentů, ale tu banalitu a nudu tím nezakryli. Ale dobře, kdyby vybrali lepší herce, možná by to nějak fungovalo, ale Zooey se mi nelíbila ani jako herečka, ani jako žena, chemie mezi herci byla navíc nulová, takže jsem nevěřil ani tomu, že by se ti dva mohli do sebe zamilovat. A to je u milostného příběhu průšvih. Nějak nechápu kultovnost tohoto filmu. Tvůrci si hráli na Woodyho Allena, ale neměli na to.

• 7.5.2019  14:34
    Nečakaná návšteva (TV film) (1980)

Celou dobu jsem si říkal, že by inscenace mohla být mnohem zábavnější, kdyby si L+S napsali dialogy sami a nemuseli hrát cizí text, který není nic moc.

• 27.4.2019  17:12
    Svetlá nad prístavom (TV film) (1986)

Třídílný film, jehož slabým místem je scénář, který se zaobírá příliš mnoha motivy najednou a je tudíž poněkud roztříštěný a místy nezáživný. Občas se tu řeší technické záležitosti, kterým může asi plně porozumět jen železničář. Silnou stránkou jsou výkony českých herců, kteří jsou sice (s výjimkou Kanyzy) dabovaní, ale tentokrát poměrně citlivě. Dalším kladem je realistické vykreslení prostředí překladového nádraží.

• 5.4.2019  08:26

Odpad tomu nedám, protože ten si schovávám pro naprosto nekoukatelné sračky a diletantské amatérské filmy. Samozřejmě, technické zpracování Revizorů je tristní (zvuk, kamera), ale na některé (ne)herce se dá dívat (zvlášť Ladislav Ondřej a kupodivu i Tomešová), pár dialogů je slušných, občas se objeví vtip a hlavní postavy mají potenciál, který je ovšem bohužel naprosto nevyužitý, protože Toulová nedokázala vymyslet snad ani jednu komickou situaci z těch, které se nabízely.

• 3.4.2019  14:19

Zbytečný dokument (a zbytečně dlouhý), který neřekl nic, co bych už nevěděl.

• 31.3.2019  21:33

Pokus o detektivní komedii, přičemž na komedii je to málo vtipné (skoro vůbec) a na detektivku hrozně předvídatelné (rozuzlení zápletky jsem uhádl už při první scéně, heč). Spousta zbytečných nebo nevyužitých postav a motivů, řada režijně odbytých scén, trapné pokusy o humor, několik starých otřepaných anekdot (somálský Mikuláš). Z herců zaujme jen Čermák a Postránecký ve své (doufejme, že ne) poslední roli.

• 29.3.2019  21:39
    Domestik (2018)

Jednoduchá myšlenka je ilustrována neskutečně únavným nudným jednotvárným dlouhatánským NIC. K vyjádření téhož by úplně stačila čtvrtina stopáže, tj. půl hodiny, a i to by bylo moc zdlouhavé. Jinými slovy: ambiciózní, nabubřelá, ale prázdná a nepodařená snaha o ART.

• 17.3.2019  21:24

Většina scén je zjevně inscenovaná (někdy dokonce nechybí ani zadní projekce), komentář je přehnaně ideologický a propagandistický, ale to je s ohledem na rok výroby pochopitelné. Za pozornost tak z dnešního pohledu stojí pouze dokumentární záběry z běžeckých závodů, jichž se Zátopek účastnil.

• 15.3.2019  22:52

Hezký příklad toho, že ani vysoký rozpočet neudělá dobrý film, když scénář a v tomto případě i herci stojí za pendrek. Ve výsledku se jedná o další zbytečnou politickou agitku v čele s partou unifikovaných Mirků Dušínů, kteří jsou čestní, spravedliví, uvědomělí a zarytě antikomunističtí, prostě takoví, jak si to dnešní doba žádá. Scénář používá ta nejprofláknutější klišé a je hrozně zkratkovitý - spoustu důležitých událostí prostě vypouští. Basketbalu je nakonec ve filmu vlastně málo, a to na úkor milostné romance, která stejně končí tak nějak do ztracena a vlastně není ani moc přesvědčivá, protože hercům chybí chemie. Všichni mladí herci jsou dřevěná nemehla, a tak hereckou čest zachraňují jako obvykle staří bardi: Hartl, Malý a Mihulová.

• 13.3.2019  09:21
    Tunel Omega (TV seriál) (1983)

Ta minisérie je zvláštní, ale nedá se říct, že je povedená. První tři díly jsou věnovány příběhu (bloudění po jeskyni a rozhovor s mimozemšťanem Bořkem Navrátilem, kterého dabuje tuším Pavol Mikulík) a vyznačují se přitroublými dialogy, nelogickým chováním postav a primitivními triky. Čtvrtý díl zahrnuje besedu se skutečnými astronomy (mj. Jiří Grygar) a ta beseda je asi na celé sérii to nejzajímavější. Jinými slovy: na tu besedu se rád podívám kdykoli znovu, ale na ty předchozí díly ne.

• 27.2.2019  21:29
    Sedm zbytečných (amatérský film) (2018)

Volné pokračování autorova předchozího filmu Zlatý časy na Klondike. Myslel jsem si, že Pavel Holý už nemůže natočit nic horšího, než byly Zlatý časy, ale povedlo se. Ten člověk má sice zjevně rád westerny, ale neumí psát scénáře ani režírovat. Děj neexistuje a postavy pronášejí dlouhé dialogy o ničem, v nichž si sdělují informace, které už dávno znají, a to proto, že Holý neumí tyto informace sdělit divákovi jiným způsobem. Prostě amatérský film jako vyšitý. Herecké výkony neherců jsou peklo na zemi. Objeví se tu sice i pár známých herců (Brousek, Podhůrský, Krejčí, režisér Smyczek), ale ti tu mají jen malá camea. A tato camea jsou to jediné, co vás ve filmu aspoň trochu pobaví.

• 3.2.2019  22:15

Přišlo mi to celé jaksi nedodělané, odbyté, jen načrtnuté, je tu řada zbytečností (postava sestry, celá sekvence oslavy jejích narozenin). Z realistické roviny se to v závěru neústrojně překlopí do thrilleru, jako by tvůrci nevěděli, jak to ukončit. Lepší by bylo, kdyby autoři ukázali, jak to v životě opravdu chodí, a nedělali z hlavního hrdiny psychopata. V reálném životě je to totiž obvykle tak, že tou špatnou je matka, která poštvává děti proti otci a brání mu ve styku s nimi, nezřídka ho dokonce obviní ze sexuálního obtěžování dětí, aby se ho zbavila. Popravdě, tahle filmová matka k tomu neměla moc daleko. A upřímně řečeno: matka i její fakan mi byli natolik nesympatičtí, že jsem otci docela fandil, ať si to s nimi vyřídí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19