Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Horor

plakát

Svätý Max (2022) (seriál)

Příjemný nenáročný seriál se slušným scénářem (bodejť by taky ne, když je to podle zahraniční předlohy), bohužel s otevřeným koncem (asi nás čeká druhá řada). Docela mě překvapil Vincent Navrátil, který je sice jako autor naprosto marný (cyklus První dobrá), ale herecky seriál v pohodě utáhne. Ještě víc mě zaujala sympatická a neokázale půvabná Martina Zábranská a celkově v hereckém obsazení není slabé místo (dokonce i Adam Mišík tu téměř působí dojmem, že umí hrát). Jeden z mála českých či slovenských seriálů posledních let, který mě bavil (a neštval).

K zemi hleď! (2021)

Velice nevyrovnané, přehnaně dlouhé, žánrově neujasněné, nudné a jen zřídkakdy skutečně vtipné. Několik trefných postřehů tam bylo, ale v podstatě nám tvůrci neřekli nic objevného, nic, co bychom už dávno nevěděli, Asi to měl napsat a režírovat (a stříhat) někdo úplně jiný.

plakát

První dobrá (2022) (pořad) odpad!

To jako vážně ? Nejen, že to vůbec není vtipné, ale hlavní čtveřice mladíků nemá ani špetku komického talentu. To už snad i ten Pečený sněhulák byl lepší (nevěřil jsem, že to někdy napíšu). Možná jen host Vojta Kotek za něco stál, ale to je málo. Viděl jsem první díl, ale nevěřím, že ty další budou lepší (a nehodlám to zjišťovat). Na skečové show tu zkrátka dnes nemáme autory. P.S. Podobný odpad je pokus Primy Mezi COOLky.

plakát

Špunti na cestě (2022) (seriál)

Živě si představuju rozhovor obou scenáristů. Bystroň: "Člověče, tak jsem dostal za úkol napsat pokračování Špuntů na vodě a rovnou 13 dílů ! Já vůbec nevím, co s tím. Víš, že jsem scenárista na hovno." Hudský: "Nevadí, to já taky. No tak holt ty postavy posadíme do starýho autobusu a budou jezdit sem a tam a zase zpátky a tak různě... a občas někoho potkaj... a nacpeme tam všechny jejich příbuzný a... když nebudem vědět, jak dál, tak vytáhnem nějaký motiv z klobouku...může to být úplná blbost, třeba partyzáni...no a na konci se někdo ožení a někdo umře." Bytroň: "Ty vole, super. Ale co vtipy ? Má to být komedie. Dyť víš, že nejsem schopnej vymyslet jediný vtip." Hudský: "Já taky ne. Tak si něco půjčíme ze starejch Dikobrazů." P.S. Díval jsem se na to vlastně jenom kvůli hereckému obsazení a hezkým holkám (hlavně Verunce Divišové). Jinak je to takové velké natahované nic, k jehož kladům patří kromě herců a holek snad jen pohodová letní atmosféra.

Vzmuž se (2015)

Výchozí situace měla velký potenciál, který ale zůstal žalostně nevyužit. Mohla to být dobrá romantická komedie, jenže není. Skoro všechno je tu špatně. Místo vtipných situací jen neustálé nudné žvanění, které už po pár minutách začne být únavné, Simon Pegg je spíš otravný než sympatický, takže to v mých očích zachraňovala jen Lake Bell. Chtělo to lepší scénář, nebo lépe řečeno úplně jiné tvůrce a jiné pojetí. Promarněná příležitost.

plakát

Matka versus android (2021)

Milá Chloë Grace, cos to zase natočila za pítchovinu ? Po Shadow in the Cloud je to další sci-fi blábol plný wtf scén, blbostí, nelogičností a levných triků. Navíc se většinu filmu jen nudně žvaní a akce je málo. A když už se nějaká vyskytne, je tak nepodařená, že by bylo lepší, kdyby nebyla. Tenhle film vypadá, jako by ho natočil Albert Pyun v 90. letech. Prosím, Chloë, zkus si někdy přečíst scénář dřív, než podepíšeš smlouvu. Díky.  Zdraví tě tvůj fanoušek. P.S. Hvězda navíc za přednášku o Karlu Čapkovi, kterou ale hned zase strhávám za otravné povinné rasově vyvážené herecké obsazení hlavních rolí.

Duch (2022) (seriál)

Ten nápad s duchem (byť vypůjčený z RaH) měl potenciál, ale čeští scenáristé nemají dost talentu na to, aby ho bezezbytku využili. Vlastně možnosti tohoto námětu nevytěžili ani z poloviny. Režiséři zase pro změnu nezvládli akční scény. Zachraňuje to Predrag, občasná povedená hláška a fakt, že i přes uvedené nedostatky se na to celkem příjemně kouká.

Podezření (2022) (seriál)

Nic moc. V tom scénáři je všechno, co vás na první dobrou napadne, když se řekne: "obviněná zdravotní sestra", ale nic navíc. Samá klišé, žádné překvapení, nic, co bychom nečekali, všechno jede podle známých not. Scenárista to prostě jen bez invence poslepoval dohromady, režisér to bez invence natočil. Dramaturgicky v pořádku, ale vše ostatní je čistá rutina. Z herců vyniká jen Miroslav Hanuš. Trojanovu postavu jsem doteď nepochopil (a myslím, že ani on sám).

plakát

Šéfka - Odhalení (2022) (epizoda)

Úděsné herecké výkony prakticky všech zúčastněných, s čestnou výjimkou Kateřiny Winterové. Nova tentokrát vsadila na neokoukané tváře, což se jí vymstilo. Nevím, jestli chci trpět u dalších dílů...

plakát

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Knižní předlohu jsem nečetl, ale film považuju za zdařilou nápodobu "psích" filmů z americké produkce, i když tomu chybí pořádný příběh a je to jen taková "road movie" s příliš polopatickým komentářem titulního hrdiny. Nečekaně dobrá práce se zvířaty a příjemný výkon Bolka Polívky patří ke kladům filmu. Sice z toho čouhá "charitativní" záměr jak sláma z bot, ale v tomto případě mi to nevadí. Psí útulky si pozornost zaslouží.

Ovládací panel
4 body