Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Horor

Predčasné leto (1982)

Ten film je zvláštní. Tak třeba v prvních patnácti minutách nám tvůrci představí spoustu nedůležitých vedlejších postav, zatímco na hlavní hrdinku se zaměří až později. Samotný příběh je hodně idealizovaný, v normálním životě by to těžko mohlo dopadnout takovým všeobecným happy endem. Postavy se chovají někdy normálně, ale většinou spíš divně (viz třeba postavu mladé učitelky) a nepřesvědčivě. Nejlépe tak z filmu vychází postava matky, která se chová nejnormálněji.

Kopačky (2008)

Velmi nudné a nevtipné. Problém je už v ději, který nedává příležitost k nějakým komickým situacím. Tvůrci se asi snažili klást důraz spíše na kresbu charakterů postav, než na komické situace a gagy, ale výsledek je bídný. Zasmějete se jen asi třem vtipům (a všechny jsou o sexu). Hlaní hrdina je nevýrazný a nesympatický. Ani z ostatních herců nezaujme vůbec nikdo.

Bílá nemoc (1937)

Čapkova hra je vyzdvihována pro svou pacifistickou myšlenku, ale zapomíná se, že je to dílo velmi, velmi tezovité. Hlavní postavy vlastně ani nejsou lidé, ale hlasatelé idejí: protiválečných (Galén) a proválečných (maršál). Ani Čapek z nich nedokázal udělat plnokrevné lidi. To do jisté míry napravili až herci, Štěpánek i Haas. K filmové verzi byl oproti hře přilepen optimistický závěr, což oslabuje působivost snímku, ale taková holt tehdy byla doba a Haas chtěl do diváků nalít trochu optimismu. Mně se mnohem víc líbí Čapkův bezvýchodný konec. Co se týče filmu, jeho kladem jsou herecké výkony, slabinou je nepovedený střih.

plakát

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Tak především, tohle není Slečna Drsňák. Od prvního dílu se to liší takřka ve všem. Z hlavní hrdinky se stala hloupá nesympatická husička a ta proměna je nevěrohodná a nepřesvědčivá. Děj je velice řídký, aby se na něj dalo navěsit mnoho komických scén, jenže ty nejsou vtipné, ale nudné a trapné. Trapná je i figurka homosexuála a ta černoška je zase pro změnu otravná a nesympatická. Jak mohla Sandra s tímhle scénářem souhlasit, je záhadou.

plakát

O rodičích a dětech (2007)

Nedaří se navodit iluzi, že sledujeme jedno z mnoha setkání otce se synem. Oni totiž během tohoto setkání proberou úplně všechno, mluví i o věcech, o kterých přece museli mluvit už mnohokrát (matka, otčím aj.), když se údajně scházejí každé tři týdny. Zajímalo by mě, o čem mluvili předtím a o čem budou mluvit příště, když všechno vyčerpali už teď.

plakát

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Hlavní hrdina mi byl po celou dobu nesympatický (možná proto, že mi velmi připomínal Jiřího Čunka, a toho já věru nemusím) a navíc nebyl ani nijak vtipný, takže mě spíš iritoval. Scénář pak působí dojmem, že jej psal někdo, kdo chtěl být hrozně vtipný, ale vůbec se mu to nedaří. Možná proto, že ani nemá smysl pro humor. Nefunguje ani závěrečná akční scéna. Takže co zbývá, když tu nejsou ani žádné pěkné holky ? (Anne Hathaway pro mě žádná krasavice není) Vlastně nic.

Tetovaný (1968)

Děj je velmi jednoduchý a předvídatelný, a tak záleželo spíš na tom, co na něj autoři navěsí. A moc toho není. Vypadá to, že autoři se snažili diváka rozesmát za každou cenu, ale nedaří se jim to. A konec je odfláknutý. Co mám z toho, že se tu sešli de Funés a Gabin, když film je tak nudný a nevtipný ?

Ztráta souvislostí (2003)

Na začátku - když se objevila ta mrtvola v kufru - to ještě vypadalo na dobrou černou komedii. Jenže autoři se rozhodli jít cestou jakési romantické komedie, a tak se nakonec ukázalo, že mrtvého vlastně nikdo nezabil a že šlo o nešťastnou náhodu. A tak se z filmu nakonec stalo něco úplně jiného (a horšího), než původně sliboval.

Ona, jedině ona (1996)

Film je založený výhradně na dialozích, je to vlastně konverzačka, a ještě nenápaditě natočená. Ale ty dialogy jsou napsané opravdu dobře. Jinak ovšem tento film nemá co nabídnout.

Piti Piti Pa (1970)

Scenáristé se moc nevytáhli. Chybí tu nosnější příběh, na zápletku s miminy dojde vlastně až v poslední čtvrtině filmu a do té doby sledujeme jen epizody ze života hlavního hrdiny. Také snaha udělat z filmu jakýsi muzikál (nebo co to je) tvůrcům moc nevyšla. Film patří k slabším kouskům L.de Funése.

Ovládací panel
4 body