artemis2

študentka

LinkedIn: artemis2

<< předchozí 1 2
    • 28.9.2013  00:55
    Front of the Class (TV film) (2008)

Hlavným hrdinom príbehu založeného na skutočných udalostiach je Brad Cohen, mladý učiteľ, ktorý trpí Touretovým syndrómom. Ten sa prejavuje rôznymi tikmi a zvukmi, čo vyvoláva nepochopenie okolia a sťažuje každodenný život....Príjemný film o tom, že aj keď nám okolnosti a osud neprajú, netreba sa vzdávať, ale prekonávať prekážky a predsudky a ísť za svojim snom.

• 14.9.2013  01:05

Krásny príbeh o láske, oddanosti, osamelosti, priateľstve a šťastí, keď ho už najmenej čakáte...Tým, čo vyjadruje, sa mi vryl hlboko do srdca a to sa mi pri filme už dávno nestalo.

• 25.6.2013  01:26

Nemôžem si pomôcť, neskutočná nuda, dosť čudná divadelná forma spracovania a taktiež ústredná herecká dvojica, ako aj ďalšie postavy, vo mne nevyvolali absolútne žiadne emócie. Sklamanie.

• 27.12.2012  15:19
    Láska nikdy neumírá (divadelní záznam) (2012)

Fantóm opery nepotrebuje pokračovanie a rozhodne nie takéto. Hudba bola naozaj úžasná, tej nemôžem vytknúť ani slovo a naozaj som si ju užívala. Aj predstavitelia Fantóma a Christine spievali krásne, i keď o ich herectve radšej pomlčím, ale dej a celkové spracovanie je problém. Príliš tlačí na pílu, všetko mi to príde robené strašne nasilu a nemá to tú správnu atmosféru a emócie. Ako bolo už spomenuté, keby to bol samostatný muzikál, bolo by to trochu iné kafe, ale na pokračovanie Fantóma opery to nemá.

• 27.12.2012  15:08
    Fantom opery (divadelní záznam) (2011)

Pred rokmi som videla filmové spracovanie Fantóma opery a bola to láska na prvý pohľad. Odvtedy som veľmi túžila po tom, aby mi raz bolo umožnené vidieť aj divadelné spracovanie. Tento môj sen sa mi splnil pred necelými troma týždňami, kedy som mala tú česť vidieť tento muzikál live v Soule a mala som zimomriavky celý večer. V hlavných úlohách sa predstavili Brad Little v úlohe Fantóma, Claire Lyon v úlohe Christine a Anthony Downing v úlohe Raoula. Bol to jednoznačne môj najlepši kultúrny zážitok a nikdy na toto predstavenie nezabudnem. Tento divadelný záznam v hlavných úlohách s Raminom a Sierrou je úžasnou pripomienkou toho, čo som videla v ten večer v Soule, i keď mi zároveň ponúka aj možnosť komparácie medzi nimi. V naštudovaní boli malé rozdiely pokiaľ ide o kulisy, ako napr. úvodná scéna s lustrom, ktorý v tomto zázname už visí, avšak v predstavení v Soule bol na začiatku na zemi zakrytý (podobne ako tomu je vo filme) a za hudobného doprovodu ho postupne dvíhali, čo zintenzívnilo zážitok (bolo to naozaj úžasné a nezdržala som sa sĺz dojatia). Ramin Karimloo, ktorý hrá Fantóma v tomto zázname je úžasný a naozaj som si ho užívala (i keď Brad Little na mňa zapôsobil viac), avšak Sierra Boggess ma aj napriek svojmu úžasnému speváckemu výkonu herecky až tak neoslovila. Aj napriek tomu však bolo sledovanie tohto divadelného záznamu zážitkom a rozhodne sa k nemu budem často vracať a v duchu spomínať na ten úžasný večer v Soule.

• 17.7.2012  01:25

Film má zaujímavý námet a takú zvláštnu podmanivú atmosféru a nemôžem povedať, že by ma nudil, avšak pre mňa ostane v rovine priemernosti. Herecké výkony sú na slušnej úrovni, avšak najmä v druhej polovici filmu mi vyslovene vadí kombinácia Keishy v roli matky a Lizzie Brocheré, ktorá je od Keishy o 5 rokov staršia a vidieť to, v úlohe jej dcéry!

• 4.6.2012  23:28
    Dogani (2011)

SPOILER: Dokonale zobrazená "demokracia" (nielen) na kórejský spôsob - keď máš prachy, môžeš si robiť čo len chceš a Tvoje kontakty Ti zariadia, aby Ti to prešlo...a vôbec ich pri tom netrápi svedomie. Naozaj veľmi silný príbeh o zneužívaní tích najnevinnejších, detí a odporne skorumpovanom systéme, ktorí chráni vinníkov. Pri scénach, kde za vinníkov lobovovali ich cirkevní súputníci a padali hlášky ako pomáhali kostolu a že sú to Boží služobníci a pod. som už mala žalúdok niekde v susednom byte. Fakt hnus. (cirkev má obzvlášť v Južnej Kórei veľkú silu v ovplyňovaní ľudí a udržiavaní a budovaní nových kontaktov cez rôzne cirkevné aktivity). Klobúk dole pred režisérom, že sa odvážil túto otvorenú kritiku kórejskej spoločnosti zobraziť na filmovom plátne vo svojej "plnej kráse", pričom film vyvolal masívny hnev kórejskej verejnosti voči neprávosti ich právneho systému, ktorý viedol k zahájeniu opätovného prešetrovania celého prípadu.

• 17.11.2011  09:57

Bodaj by sa také filmy točili aj teraz...Naozaj krásny a hodnotný film, ku ktorému sa budem určite často vracať.

• 3.11.2011  13:40
    Maturiťák (2011)

Možno sú 4* za takúto záležitosť veľa, ale mne sa to proste páčilo. Vôbec mi pri tom nevadí, že je to film skôr pre teenagerov a ani to, že to má jednoduchý príbeh plný klišé. Dobre sa na to pozerá, nie sú tam zákernosti ani trápne fekálne vtípky a človeku sa to síce naveky do pamäti nevryje, ale príjemný pocit to zanechá.

• 11.11.2010  04:23
    Yeohaengja (2009)

Nemám tomuto filmu čo vytknúť, pre mňa bol od začiatku až do konca bezchybný. Veľmi citlivo natočený príbeh, ktorý vzhľadom na osobnú skúsenosť režisérky dôverne podáva štúdiu emocionálne náročného procesu prijatia faktu, že človek, ktorý je dieťaťu, v tomto prípade Jinhee, celým svetom ju zrazu a hlavne bez vysvetlenia opustil. Postupne tak sledujeme rôzne fázy zmierovania sa so situáciou, ktorými malá Jinhee prechádza...Mimochodom v čase natáčania len 9 ročná Kim Saeron je v podaní Jinhee naozaj neskutočná, fakt klobúk dole pred takým výkonom! Úprimne sa teším na The Man from nowhere, kde hrá jednu z hlavných úloh.

• 8.11.2010  03:06
    Cesta (2007)

Nečítala som komentáre pred pozeraním tohto filmu, takže som asi polku filmu čakala čo z toho vylezie a čo z toho nakoniec vyliezlo bola teda dosť drsná záležitosť! Obyčajne nemám s týmto problém, ale v tomto prípade pozerať ten záver sama, v nočných hodinách a po tme asi nebol najlepší nápad. Film má síce svoje klady, ako napr. gradujúce napätie, ale je zároveň akýsi nevyrovnaný a celkovo ostáva v radoch priemernosti. P.S. Posledná scéna filmu celému jeho záveru dáva celkom zaujímavý rozmer...

• 20.2.2010  23:00
    Láska nebeská (TV seriál) (2008)

Včera som si pustila film, ktorý som z teraz pre mňa nepochopiteľných dôvodov bez povšimnutia skladovala asi rok, pričom som v podstate netušila o čom bude. Potrápil ma, naozaj veľmi a potrápil hlavne moje oči a emočnú stránku môjho ja. Neviem preto prečo som pokračovala v týraní samej seba a pustila si dnes jeho seriálové spracovanie... Som tomu ale koniec koncov rada, pretože mi najmä záverečná časť seriálu doplnila niektoré chýbajúce momenty, ktoré film neobsahoval. Skutočný príbeh lásky a trápenia Miky a Hira je neuveriteľne silný a dojímavý a v mojom hodnotení sa bohužiaľ nevyhnem porovnávaniu jeho spracovaní. V prípade seriálového spracovania ide o pomalšie plynúcu romancu ako tomu bolo vo filme (nakoniec pri vzatí do úvahy stopáž filmu v porovnaní so seriálom je to pochopiteľné) a v niektorých momentoch sa dej od toho filmového trochu odlišuje, čo však ale tomu seriálovému, až na jeden podľa môjho názoru dôležitý faktor, ktorý tu nebudem rozvádzať, nijak zásadným spôsobom neuberá na kvalite. Rada by som ale vedela ako to bolo naozaj, či tak ako to poňali vo filme alebo tak ako to bolo zobrazené v seriáli...Napriek všetkým kvalitám, ktoré seriál má a napriek tomu, že niektoré seriálové momenty sa mi oproti filmovým páčili viac, však vo mne filmové spracovanie, ako aj hlavná filmová herecká dvojica zanechali o niečo silnejšiu stopu, čo sa trochu odráža na mojom hodnotení. Jedno je ale isté, či už ide o film, alebo seriál, tento krásny príbeh sa mi hlboko vryl do pamäti a len tak ľahko naň asi nezabudnem. A i keď riskujem ďalšie slzavé údolie, pevne verím, že sa raz dostanem aj k jeho knižnej podobe. Silných 4,5*.

• 10.10.2009  15:13
    Tegami (2006)

Dvaja bratia, jeden pyká za svoj zločin vo väzení a ten druhý pyká za zločin svojho brata na slobode.Naoki sa napriek tomu, že on nič nespáchal stretáva s predsudkami, je automaticky kategorizovaný ako rodina vraha, čo má vplyv na jeho zamestnanie, časté sťahovanie a neskôr i na rodinu...Zaujímavý príbeh nielen o tom, aké ďalekosiahle následky často majú naše činy a koľko ľudí spolu s nami zasiahnu.

• 18.6.2009  22:36
    Oktapbang koyangi (TV seriál) (2003)

Večne optimistickej Nam Jung-eun sa do cesty náhodou pripletie Lee Kyung-min, študent práva, ktorý neustále robí problémy. Rodičia Jung-eun sa rozhodnú odsťahovať zo Soulu, ona však verí, že v Soule môže niečo dokázať a tak tam napriek ich námietkam ostane a prežíva ako vie - roznáša noviny a neskôr príjme pozíciu brigádničky v reklamnej agentúre. Kyung-min je zaľúbený do Hye-ryun, tá ho však ignoruje a tak po zistení, že sa Hye-ryun kamaráti s Jung-eun zvolí inú stratégiu a snaží sa skamarátiť s Jung-eun veriac, že mu to pomôže získať Hye-ryun. Požičia Jung-eun peniaze, aby si mohla prenajať strešný byt a aby zapôsobil na Hye-ryun. Čoskoro sa však dostane do problémov a tak je to práve Jung-eun za kým príde, že nemá kde bývať a tak začína ich spolužitie...Bolo mi veľkým potešením sledovať Oktappang Koyangi. O zábavu tu nie je núdza, taktiež o romantiku a nesmiem zabudnúť na úžasnú ústrednú dvojicu. Veľmi veľká škoda Jeong Da-bin.

• 2.5.2009  01:59

Tae-san už odmalička túži tancovať, jeho otec s tým ale nesúhlasí a tak sa učí tancovať sám podľa kníh, bez akejkoľvek pomoci učiteľa. Keď dospie chce ísť študovať, ale na prianie otca musí opäť svoj sen odložiť a zamestnať sa vo fabrike, kde strávi ťažkou prácou 10 rokov. V tom sa mu naskytne životná šanca a už si ju nenechá ujsť a aj napriek nesúhlasu otca odchádza do Singapuru, kde ho príjmu do tanečnej školy. Tam spoznáva Emi, bývalú tanečnú šampiónku, ktorá v ňom vidí talent a ktorá sa mu stane spriaznenou dušou... Príjemný film, ktorý sprevádza úžasná hudba, avšak trvalé spomienky vo mne asi nenechá. Dej ma do seba akosi nevtiahol a čo mi vyslovene vadilo bola kamera počas tanečných čísiel. Veľmi absentovali zábery na prácu chodidiel a kamera sa pri každej choreografii sústreďovala len na vrchnú časť tela, čo mi pri tanečnom filme naozaj prekážalo. Pre mňa tak na 2,5*.

• 1.5.2009  03:08
    Shutter (2004)

Klobúk dole pred úžasným záverom a celkovo celý film bol veľmi zaujímavo ponímaný a nedalo sa od neho odísť ani na chvíľočku, avšak ani nie preto, že by som sa bála, ale preto, lebo som bola nedočkavá čo každá jeho nastávajúca minúta prinesie. Neviem ale či mám tak silný žalúdok, alebo ma po štátnicových tézach, ktoré teraz vidím každý deň nič neprekvapí a nevystraší, ale moc strachu mi Shutter nenavodil. Polovicu filmu som sa smiala a druhú som sa trošku aj bála, ale myslím, že nočné mory mať nebudem. Aj napriek tomu však film hodnotím veľmi pozitívne a bol príjemným osviežením po náročnom dni.

• 30.4.2009  02:46

Nemôžem nedať v tomto prípade maximum, naozaj vydarená komédia, kde som sa nepristihla pri tom, že by som sa neusmievala alebo nebodaj nudila. Scénka, ktorú spomína Blizzard bola naozaj dobrá :) Celý film je solídna práca plná vtipných a nápaditých scén a dialógov. Už dávno som sa tak nenasmiala pri filme ako práve pri Going by the book.

• 29.4.2009  02:39
    Agiwa na (2008)

Joon-soo má 18 rokov, poneviera sa stále von s kamarátmi a robí problémy, keď mu do toho z ničoho nič privedie život do cesty dieťa. V odkaze, ktorý nájdu pri malom je napísané, že je to jeho syn a má sa o neho postarať. Joon-soo sa ho prv snaží zbaviť čo ale nie je vôbec jednoduché a tak sa nakoniec začne o malého starať a vytvorí si k nemu hlboký vzťah... Celkom milá komédia s vtipnými scénkami, ktoré z môjho pohľadu prevažujú nad tými menej vydarenými a dej osviežilo aj to, že malému prepožičali dospelácky hlas, takže to čo si on myslí my aj počujeme, čo je tu strašne milé. Ja som sa bavila, aj keď som videla určite aj lepšie komédie, ale táto ma tiež potešila. P.S. Byeol Kim nemá chybu.

• 27.4.2009  02:39
    Průvodce (2008)

Mohla by som písať o tom ako čelista Daigo odišiel spolu so svojou ženou z Tokia do rodného mesta a našiel si prácu, ktorú nikto nechcel, a to ako "sprevádzač" zosnulých na ich poslednej ceste, alebo by som tiež mohla opísať skvelú hudbu či herecké výkony. To čo však na mňa zanechalo najväčší dojem po zhliadnutí Departures je neskutočný pokoj, ktorý napriek tak ťažkej problematike z tohto filmu sála. Áno, pokoj tu síce nie je až tak prekvapivý... avšak pocit pokoja a ľahkosti na duši po 130 minútach sledovania ako ľudia odchádzajú a ich blízky za nimi smútia prekvapivý je.

• 25.4.2009  03:22

Po celý čas trvania filmu som mala chuť skočiť do deja a tancovať s Pung-shik (om) do nemoty. Milujem tanec a tanečné filmy samozrejme tiež a tento ma príjemne povzniesol na duchu. Už tu bola spomínaná skvelá choreografia a nezabudnuteľný pocit prvého kontaktu s klasickým tancom a ja to môžem len potvrdiť. Úplne sa mi pri sledovaní Dance with the wind vynorili tie krásne spomienky na prvý waltz či jive a mám chuť si opäť zatancovať.

• 17.4.2009  03:08

Zaujímavý príbeh a bolo príjemné ho sledovať, poslednej * však pomohla veľmi kvalitná hudobná zložka filmu a jej pôsobivé zakomponovanie do deja!

• 15.4.2009  02:27

Nielen kratučký záber z Happiness ma v Hello, Schoolgirl potešil. Veľmi príjemný filmový počin. Ladne plynúci dej, ktorý nenudí, ale naopak určitým zvláštnym spôsobom povznáša, spolu s ďalšími faktormi, ako sú dobré herecké výkony či samotný príbeh robí tento film pre mňa úžasným zážitkom.

• 1.4.2009  15:43

Skvelé vyplnenie času! Príbeh o čínskej taxikárke a japonskom vizážistovi, ktorým cestu skrížila malá nehoda a vďaka nej strávili spolu niekoľko nezabudnuteľných hodín „putujúc“ ulicami Shanghaiu. Navonok si boli úplne cudzí, kvôli jazykovej bariére si vôbec nerozumeli, ale v tej danej chvíli sa vzájomne veľmi potrebovali... Prekrásna hudba, skvelá atmosféra a skvelé herecké výkony, až ľutujem, že som to tak dlho skladovala a pozrela až teraz.

• 31.3.2009  23:40
    Bomeui walcheu (TV seriál) (2006)

Jae-ha a Eun-young sa prvýkrát stretli, keď Jae-ha ešte ako dieťa prišiel spolu s otcom na ostrov kde jeho otec vyrastal a Eun-young žila na ostrove so svojou matkou. Jeho otec od Jae-ha čoskoro ušiel, pričom ukradol peniaze, ktoré boli odložené na operáciu Eun-young a jej mama sa v snahe dostať peniaze späť vyberie do Soulu, kde ju zrazí auto a umiera. Eun-young nutne potrebuje operáciu a zhodou okolností sa v nemocnici vyskytne pár, ktorému umrel syn a Jae-ha im ich syna strašne pripomína. Pod sľubom, že zaplatia Eun-young operáciu Jae-ha s nimi odchádza z krajiny ako ich adoptívny syn. Po operácii sa Eun-young zobudí a zistí, že jej mama umrela, myslí si, že Jae-ha ju len tak bez slova opustil a navyše práve jeho otec bol vinný za smrť jej matky... Po rokoch sa rukou osudu opäť stretnú, avšak obaja so zmenenou identitou nevediac kto ten druhý v skutočnosti je, so skrytým smútkom v duši, ale tiež s niečím v kútiku srdca, čo ich ťahá k sebe, aj keď sa tomu bránia...Veľmi pekné. Seriál „plný“ krásnych skladieb, farebnosti či netrpezlivého očakávania, kedy vyjde pravda najavo, ale tiež úžasnej romantiky, ktorá pohladí dušu. Môj druhý kórejský seriál, ktorý som videla a úplne ma dostal.

• 25.3.2009  02:47
    Seopeuraijeu (2002)

Mi-ryeong očakáva svojho priateľa Jeong-woo, pripravila mu narodeninovú oslavu a chce ho predstaviť rodičom. Otec však nesúhlasí a tak Mi-ryeong poprosí Ha-yeong, aby jej milého zdržala, kým sa jej podarí získať jeho súhlas, pričom on nemá mať ani tušenie čo sa deje a kto Ha-yeong je. A tak Ha-yeong odchádza na letisko, avšak tam dochádza vďaka malým náhodám k zámene a ona odviezla v domnienke, že ide o Jeong-woo niekoho úplne iného...Celkom milá a vtipná komédia, potešila.

• 23.3.2009  00:13

Veľmi milá komédia s naozaj trefnou pointou.

• 15.3.2009  14:50
    Poolhawooseu (TV seriál) (2004)

Ji-eun pošlú jej "kamaráti" na výlet, ktorý akože vyhrala a kým je preč, vydávajú sa za vlastníkov jej domu a predajú ho. Počas cesty na domnelú dovolenku v lietadle Ji-eun stretáva známeho a obľúbeného herca, čo jej zmení život. Yeong-jae jej neskôr s neochotou požičia peniaze na hotel a návrat domov, keď Ji-eun zistí, že nič nebolo hradené tak, ako jej bolo povedané. Po návrate domov Ji-eun zistí, že jej dom je predaný a kúpil ho práve Yeong-jae. Ji-eun nemá kam ísť, tak jej Yeong-jae nakoniec dovolí ostať v dome, ale v pozícii jeho slúžky. Yeong-jae je už roky zaľúbený do dávnej kamarátky Hye-won, tá však ľúbi Min-hyuka (ten ale má rád Ji-eun) Pri "výmene názorov", keď ho Hye-won vyzve aby povedal pravdu, Yeong-jae povie, že ľúbi Ji-eun. Pod tlakom okolností tak Ji-eun a Yeong-jae uzavrú manželstvo, nie však skutočné,ale zmluvné na 6 mesiacov. A začína sa ich spolužitie...Seriál je milý, aj keď trochu nevyrovnaný, niečo mi tam proste chýbalo. V každom prípade je to vtipné, aj keď miestami ma ako ženu Yeong-jae a jeho správanie dosť vytáčali. Veľmi ma ale potešili herci v hlavných úlohách, do svojich úloh sa vžili a celkom dobre sa na ich výkony pozeralo. Celý seriál to bolo tak na 3,5* ale po zhliadnutí záverečnej časti 4*.

• 11.3.2009  13:50
    Carlitino tajemství (2004)

Joj, toto bolo doslova utrpenie dopozerať, ale pre objektivitu, že zlých nebolo len prvých 50 minút som to chcela doraziť. Niekto asi len náhodou zakopol o kameru...

• 10.3.2009  03:14

Ja som mimo. Nie len z Jayovho skvelého hereckého výkonu, úžasného klavírneho vystúpenia, ale najmä z jeho režisérskeho umenia. Tak to už hej, klobúk dole. Príbeh by som možno ukončila inak, ale ako celok nemá chybu, človeka to drží v kresle a netrpezlivo čaká čo príde ďalej. Počas celého filmu som mala zimomriavky a na jeho konci som si skoro šla po perinu čo mi bola už fakt zima. Skvelé, u mňa za 5*, len tak ďalej Jay.

• 9.3.2009  02:42
    Nunui yeowang (TV seriál) (2006)

Máločo s mojou mysľou, srdcom a slznými kanálikmi narobilo to, čo tento skvost. Veľmi silné emócie. Myslím, teda som si istá, že na tento seriál nikdy nezabudnem. Na záver možno ešte vyzdvihnem to čo tu už odznelo a to prenádherný príbeh, ktorý Vás nepustí, skvelé herecké výkony, Bin Hyeon fakt exceluje a úžasnú hudbu.

<< předchozí 1 2