artemis2

LinkedIn: artemis2

<< předchozí 1 2
    • 29.4.2009  02:39
    Agiwa na (2008)

Joon-soo má 18 rokov, poneviera sa stále von s kamarátmi a robí problémy, keď mu do toho z ničoho nič privedie život do cesty dieťa. V odkaze, ktorý nájdu pri malom je napísané, že je to jeho syn a má sa o neho postarať. Joon-soo sa ho prv snaží zbaviť čo ale nie je vôbec jednoduché a tak sa nakoniec začne o malého starať a vytvorí si k nemu hlboký vzťah... Celkom milá komédia s vtipnými scénkami, ktoré z môjho pohľadu prevažujú nad tými menej vydarenými a dej osviežilo aj to, že malému prepožičali dospelácky hlas, takže to čo si on myslí my aj počujeme, čo je tu strašne milé. Ja som sa bavila, aj keď som videla určite aj lepšie komédie, ale táto ma tiež potešila. P.S. Byeol Kim nemá chybu.

• 28.10.2007  01:04
    Ally McBealová (TV seriál) (1997)

Pri Ally si proste nemôžem pomôcť. Jej pochabosť, žartíky, predstavivosť či zaujímavé doplňujúce zložky príbehov, ako napr. malé tancujúce postavičky, to všetko robí tento seriál výnimočným. Možno by som akurát privítala ponímanie sexuality a sexuálnych narážok vôbec (aj keď tie sú už automatickou súčasťou Ally McBeal) v menšej miere.

• 25.6.2013  01:26

Nemôžem si pomôcť, neskutočná nuda, dosť čudná divadelná forma spracovania a taktiež ústredná herecká dvojica, ako aj ďalšie postavy, vo mne nevyvolali absolútne žiadne emócie. Sklamanie.

• 29.10.2007  00:04
    Anna a král (1999)

Veľmi pekný a jemný film nielen o nenaplnenej láske učiteľky Anny a siamského kráľa, ktorý ma určitým spôsobom dojal. Mám rada Jodie Foster a touto rolou ma potešila a Chow Yun-fat je veľmi charizmatický a na úlohu kráľa Mongkuta priam stvorený.

• 14.5.2008  00:40

Prekrásny film...viac nemám čo dodať. Určite odporúčam k zhliadnutiu!

• 25.4.2009  03:22

Po celý čas trvania filmu som mala chuť skočiť do deja a tancovať s Pung-shik (om) do nemoty. Milujem tanec a tanečné filmy samozrejme tiež a tento ma príjemne povzniesol na duchu. Už tu bola spomínaná skvelá choreografia a nezabudnuteľný pocit prvého kontaktu s klasickým tancom a ja to môžem len potvrdiť. Úplne sa mi pri sledovaní Dance with the wind vynorili tie krásne spomienky na prvý waltz či jive a mám chuť si opäť zatancovať.

• 30.4.2009  02:46

Nemôžem nedať v tomto prípade maximum, naozaj vydarená komédia, kde som sa nepristihla pri tom, že by som sa neusmievala alebo nebodaj nudila. Scénka, ktorú spomína Blizzard bola naozaj dobrá :) Celý film je solídna práca plná vtipných a nápaditých scén a dialógov. Už dávno som sa tak nenasmiala pri filme ako práve pri Going by the book.

• 31.3.2009  23:40
    Bomeui walcheu (TV seriál) (2006)

Jae-ha a Eun-young sa prvýkrát stretli, keď Jae-ha ešte ako dieťa prišiel spolu s otcom na ostrov kde jeho otec vyrastal a Eun-young žila na ostrove so svojou matkou. Jeho otec od Jae-ha čoskoro ušiel, pričom ukradol peniaze, ktoré boli odložené na operáciu Eun-young a jej mama sa v snahe dostať peniaze späť vyberie do Soulu, kde ju zrazí auto a umiera. Eun-young nutne potrebuje operáciu a zhodou okolností sa v nemocnici vyskytne pár, ktorému umrel syn a Jae-ha im ich syna strašne pripomína. Pod sľubom, že zaplatia Eun-young operáciu Jae-ha s nimi odchádza z krajiny ako ich adoptívny syn. Po operácii sa Eun-young zobudí a zistí, že jej mama umrela, myslí si, že Jae-ha ju len tak bez slova opustil a navyše práve jeho otec bol vinný za smrť jej matky... Po rokoch sa rukou osudu opäť stretnú, avšak obaja so zmenenou identitou nevediac kto ten druhý v skutočnosti je, so skrytým smútkom v duši, ale tiež s niečím v kútiku srdca, čo ich ťahá k sebe, aj keď sa tomu bránia...Veľmi pekné. Seriál „plný“ krásnych skladieb, farebnosti či netrpezlivého očakávania, kedy vyjde pravda najavo, ale tiež úžasnej romantiky, ktorá pohladí dušu. Môj druhý kórejský seriál, ktorý som videla a úplne ma dostal.

• 1.11.2007  00:29

Pre mňa jednoznačne jeden z najkrajších príbehov lásky aké som kedy videla s nezabudnuteľnými výkonmi hlavných predstaviteľov.Nemám čo dodať.

• 10.3.2009  03:14

Ja som mimo. Nie len z Jayovho skvelého hereckého výkonu, úžasného klavírneho vystúpenia, ale najmä z jeho režisérskeho umenia. Tak to už hej, klobúk dole. Príbeh by som možno ukončila inak, ale ako celok nemá chybu, človeka to drží v kresle a netrpezlivo čaká čo príde ďalej. Počas celého filmu som mala zimomriavky a na jeho konci som si skoro šla po perinu čo mi bola už fakt zima. Skvelé, u mňa za 5*, len tak ďalej Jay.

• 11.3.2009  13:50
    Carlitino tajemství (2004)

Joj, toto bolo doslova utrpenie dopozerať, ale pre objektivitu, že zlých nebolo len prvých 50 minút som to chcela doraziť. Niekto asi len náhodou zakopol o kameru...

• 8.11.2010  03:06
    Cesta (2007)

Nečítala som komentáre pred pozeraním tohto filmu, takže som asi polku filmu čakala čo z toho vylezie a čo z toho nakoniec vyliezlo bola teda dosť drsná záležitosť! Obyčajne nemám s týmto problém, ale v tomto prípade pozerať ten záver sama, v nočných hodinách a po tme asi nebol najlepší nápad. Film má síce svoje klady, ako napr. gradujúce napätie, ale je zároveň akýsi nevyrovnaný a celkovo ostáva v radoch priemernosti. P.S. Posledná scéna filmu celému jeho záveru dáva celkom zaujímavý rozmer...

• 2.7.2008  19:03

Jeden z tých filmov, ktoré Vás svojim vývojom naozaj prekvapia, avšak pocity, ktoré z neho už od začiatku máte sa ešte vygradujú.

• 29.10.2007  02:27
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Greys anatomy je pre mňa stálicou, ktorú síce zrovna nevyhľadávam, ale keď už na ňu narazím, tak si ju vždy pozriem. Príjemný seriál z lekárskeho prostredia, ktorý síce vo výraznejšej miere zachytáva skôr osobné vzťahy lekárov, stážistov či sestričiek, než prípady medicínske, ale nejak extra mi to nevadí.

• 2.5.2009  01:59

Tae-san už odmalička túži tancovať, jeho otec s tým ale nesúhlasí a tak sa učí tancovať sám podľa kníh, bez akejkoľvek pomoci učiteľa. Keď dospie chce ísť študovať, ale na prianie otca musí opäť svoj sen odložiť a zamestnať sa vo fabrike, kde strávi ťažkou prácou 10 rokov. V tom sa mu naskytne životná šanca a už si ju nenechá ujsť a aj napriek nesúhlasu otca odchádza do Singapuru, kde ho príjmu do tanečnej školy. Tam spoznáva Emi, bývalú tanečnú šampiónku, ktorá v ňom vidí talent a ktorá sa mu stane spriaznenou dušou... Príjemný film, ktorý sprevádza úžasná hudba, avšak trvalé spomienky vo mne asi nenechá. Dej ma do seba akosi nevtiahol a čo mi vyslovene vadilo bola kamera počas tanečných čísiel. Veľmi absentovali zábery na prácu chodidiel a kamera sa pri každej choreografii sústreďovala len na vrchnú časť tela, čo mi pri tanečnom filme naozaj prekážalo. Pre mňa tak na 2,5*.

• 18.2.2008  01:11
    Desatero (2007)

Niečo tak slabé a bezduché som už dávno nevidela,verte mi,radím dobre,keď hovorím od tohto čo najďalej...

• 4.6.2012  23:28
    Dogani (2011)

SPOILER: Dokonale zobrazená "demokracia" (nielen) na kórejský spôsob - keď máš prachy, môžeš si robiť čo len chceš a Tvoje kontakty Ti zariadia, aby Ti to prešlo...a vôbec ich pri tom netrápi svedomie. Naozaj veľmi silný príbeh o zneužívaní tích najnevinnejších, detí a odporne skorumpovanom systéme, ktorí chráni vinníkov. Pri scénach, kde za vinníkov lobovovali ich cirkevní súputníci a padali hlášky ako pomáhali kostolu a že sú to Boží služobníci a pod. som už mala žalúdok niekde v susednom byte. Fakt hnus. (cirkev má obzvlášť v Južnej Kórei veľkú silu v ovplyňovaní ľudí a udržiavaní a budovaní nových kontaktov cez rôzne cirkevné aktivity). Klobúk dole pred režisérom, že sa odvážil túto otvorenú kritiku kórejskej spoločnosti zobraziť na filmovom plátne vo svojej "plnej kráse", pričom film vyvolal masívny hnev kórejskej verejnosti voči neprávosti ich právneho systému, ktorý viedol k zahájeniu opätovného prešetrovania celého prípadu.

• 23.3.2009  00:13

Veľmi milá komédia s naozaj trefnou pointou.

• 27.12.2012  15:08
    Fantom opery (divadelní záznam) (2011)

Pred rokmi som videla filmové spracovanie Fantóma opery a bola to láska na prvý pohľad. Odvtedy som veľmi túžila po tom, aby mi raz bolo umožnené vidieť aj divadelné spracovanie. Tento môj sen sa mi splnil pred necelými troma týždňami, kedy som mala tú česť vidieť tento muzikál live v Soule a mala som zimomriavky celý večer. V hlavných úlohách sa predstavili Brad Little v úlohe Fantóma, Claire Lyon v úlohe Christine a Anthony Downing v úlohe Raoula. Bol to jednoznačne môj najlepši kultúrny zážitok a nikdy na toto predstavenie nezabudnem. Tento divadelný záznam v hlavných úlohách s Raminom a Sierrou je úžasnou pripomienkou toho, čo som videla v ten večer v Soule, i keď mi zároveň ponúka aj možnosť komparácie medzi nimi. V naštudovaní boli malé rozdiely pokiaľ ide o kulisy, ako napr. úvodná scéna s lustrom, ktorý v tomto zázname už visí, avšak v predstavení v Soule bol na začiatku na zemi zakrytý (podobne ako tomu je vo filme) a za hudobného doprovodu ho postupne dvíhali, čo zintenzívnilo zážitok (bolo to naozaj úžasné a nezdržala som sa sĺz dojatia). Ramin Karimloo, ktorý hrá Fantóma v tomto zázname je úžasný a naozaj som si ho užívala (i keď Brad Little na mňa zapôsobil viac), avšak Sierra Boggess ma aj napriek svojmu úžasnému speváckemu výkonu herecky až tak neoslovila. Aj napriek tomu však bolo sledovanie tohto divadelného záznamu zážitkom a rozhodne sa k nemu budem často vracať a v duchu spomínať na ten úžasný večer v Soule.

• 28.10.2007  01:03
    Frasier (TV seriál) (1993)

Sarkazmus v prijateľnej a vtipnej miere. Jeden zo seriálov, ktoré určite rozosmejú a zlepšia náladu a preto patrí medzi tie, ktoré si vždy rada pozriem.

• 28.9.2013  00:55
    Front of the Class (TV film) (2008)

Hlavným hrdinom príbehu založeného na skutočných udalostiach je Brad Cohen, mladý učiteľ, ktorý trpí Touretovým syndrómom. Ten sa prejavuje rôznymi tikmi a zvukmi, čo vyvoláva nepochopenie okolia a sťažuje každodenný život....Príjemný film o tom, že aj keď nám okolnosti a osud neprajú, netreba sa vzdávať, ale prekonávať prekážky a predsudky a ísť za svojim snom.

• 31.10.2008  02:07
    Git (2004)

Krásny a kvalitný film ako presne pasujúca bodka na záver či už za ťažkým dňom, ktorý tento film určite spríjemní, alebo dňom pokojným, ktorého pozitívny dojem ešte umocní. Napriek pomaly plynúcemu deju sa nepristihnete pri tom, že by ste sa nudili. Tiché prostredie ostrova Udo, sympatická ústredná dvojica, žiadne zbytočné scény či dialógy a v pozadí krásne znejúce tóny tanga, pre mňa relax ako sa patrí.

• 4.3.2009  23:42
    Goong (TV seriál) (2006)

Ach joj, keď som tento seriál pozerala, cítila som sa ako keby som sa vrátila do mojich pubertálnych liet. :) Občasné pojašené dialógy a scény mi tu vôbec nevadili a nemohla som inak ako sa proste schuti baviť. Väčšia časť deja sa prikláňa skôr ku komédii a v prípade, že kórejský štýl humoru Vám je blízky, o smiech určite nebudete mať núdzu. Romantika, určitá vážnosť spojená so životom v paláci a etiketou a tiež humor sú vo vyváženom stave a tak som sa aj napriek dlhej minutáži nepristihla pri tom, že by som sa nudila a čakala kedy to konečne skončí. Sledovanie tohto seriálu bolo pre mňa potešením a určite sa k nemu budem často vracať.

• 17.1.2009  01:51
    Heoming (2008)

Príbeh o tom ako neúprimnosť, únava a nevšímanie si reality zasiahne do vzťahu. On, Jun-seo sa chce rozísť, ona, Mi-yeon si myslí, že je všetko v poriadku a do toho zasiahne ruka osudu a stane sa nehoda. A on si zrazu uvedomí, že chvíľky a činy, ktoré sa mu predtým zdali otravné, sú mu zrazu nepredstaviteľne vzácne a chytá sa ich ako stebla trávy. Platí tu známe "To čo máme si uvedomíme, keď to stratíme."Svoje chybičky tento film určite má,ale výsledok je celkom pekná štúdia.

• 1.11.2007  00:38

Dobré obsadenie,skvelé herecké výkony,nádherná hudba,krásny príbeh,toto všetko spôsobilo to,že som sa na takmer 2 hodinky cítila ako v inom svete a nechala sa unášať dejom.Naozaj krásny film,ktorý sa určite oplatí vidieť.

• 28.10.2007  13:10

Filmová životná láska :) Keby som mala detailne hodnotiť Hriešny tanec, tak sú tu nekonečné ódy...Vyjadrím sa preto stručne, skvelý tanec, hudba, obsadenie, príbeh...

• 1.4.2009  15:43

Skvelé vyplnenie času! Príbeh o čínskej taxikárke a japonskom vizážistovi, ktorým cestu skrížila malá nehoda a vďaka nej strávili spolu niekoľko nezabudnuteľných hodín „putujúc“ ulicami Shanghaiu. Navonok si boli úplne cudzí, kvôli jazykovej bariére si vôbec nerozumeli, ale v tej danej chvíli sa vzájomne veľmi potrebovali... Prekrásna hudba, skvelá atmosféra a skvelé herecké výkony, až ľutujem, že som to tak dlho skladovala a pozrela až teraz.

• 19.2.2009  16:09
    Keopi peurinseu 1hojeom (TV seriál) (2007)

Pre mňa jeden z najmilších seriálov, aké som videla a pri akejkoľvek spomienke naň sa mi vyčarí úsmev na tvári. Absolútne mi v tomto prípade nevadí nižšia miera uveriteľnosti pri pomyslení na zámenu pohlaví, mňa osobne to proste úplne dostalo so všetkým čo k tomu patrí. Herci odviedli poriadny kus dobrej práce a tak dokonale sa vžili do svojich úloh, že to musíte spraviť aj vy. Jedna rada, nepozerajte to, keď máte veľa práce, lebo Vás to zarazí do kresla tak ako mňa na dlhé hodiny a bude ťažké odolať a vrátiť sa do reality. :) Krásne, čo viac dodať...

• 14.9.2013  01:05

Krásny príbeh o láske, oddanosti, osamelosti, priateľstve a šťastí, keď ho už najmenej čakáte...Tým, čo vyjadruje, sa mi vryl hlboko do srdca a to sa mi pri filme už dávno nestalo.

• 7.1.2009  02:05

Veľmi silný film, ktorý ma dojal. Zaujímavo natočený ďalší životný príbeh, čo ho však robí neobvyklým je to, že je divákovi rozprávaný pohľadom koňa. Ako milovníčke koní sa mi ťažko pozerá na niektoré scény, odzrkadľujú však skutočnosť, ako sa samozrejme aj v súčasnosti niektorí majitelia správajú k týmto úžasným stvoreniam. Na záver nemôžem zabudnúť vyzdvihnúť skvelú hudbu a jeden môj osobný postreh, kde som práve v tomto filme ako prvom z tích všetkých,ktoré som na túto tématiku videla, že jazdec zosadá z koňa tak, ako sa po správnosti zosadať má.

<< předchozí 1 2