artemis2

študentka

LinkedIn: artemis2

<< předchozí 1 2
    • 14.9.2013  01:05

Krásny príbeh o láske, oddanosti, osamelosti, priateľstve a šťastí, keď ho už najmenej čakáte...Tým, čo vyjadruje, sa mi vryl hlboko do srdca a to sa mi pri filme už dávno nestalo.

• 27.12.2012  15:08
    Fantom opery (divadelní záznam) (2011)

Pred rokmi som videla filmové spracovanie Fantóma opery a bola to láska na prvý pohľad. Odvtedy som veľmi túžila po tom, aby mi raz bolo umožnené vidieť aj divadelné spracovanie. Tento môj sen sa mi splnil pred necelými troma týždňami, kedy som mala tú česť vidieť tento muzikál live v Soule a mala som zimomriavky celý večer. V hlavných úlohách sa predstavili Brad Little v úlohe Fantóma, Claire Lyon v úlohe Christine a Anthony Downing v úlohe Raoula. Bol to jednoznačne môj najlepši kultúrny zážitok a nikdy na toto predstavenie nezabudnem. Tento divadelný záznam v hlavných úlohách s Raminom a Sierrou je úžasnou pripomienkou toho, čo som videla v ten večer v Soule, i keď mi zároveň ponúka aj možnosť komparácie medzi nimi. V naštudovaní boli malé rozdiely pokiaľ ide o kulisy, ako napr. úvodná scéna s lustrom, ktorý v tomto zázname už visí, avšak v predstavení v Soule bol na začiatku na zemi zakrytý (podobne ako tomu je vo filme) a za hudobného doprovodu ho postupne dvíhali, čo zintenzívnilo zážitok (bolo to naozaj úžasné a nezdržala som sa sĺz dojatia). Ramin Karimloo, ktorý hrá Fantóma v tomto zázname je úžasný a naozaj som si ho užívala (i keď Brad Little na mňa zapôsobil viac), avšak Sierra Boggess ma aj napriek svojmu úžasnému speváckemu výkonu herecky až tak neoslovila. Aj napriek tomu však bolo sledovanie tohto divadelného záznamu zážitkom a rozhodne sa k nemu budem často vracať a v duchu spomínať na ten úžasný večer v Soule.

• 4.6.2012  23:28
    Dogani (2011)

SPOILER: Dokonale zobrazená "demokracia" (nielen) na kórejský spôsob - keď máš prachy, môžeš si robiť čo len chceš a Tvoje kontakty Ti zariadia, aby Ti to prešlo...a vôbec ich pri tom netrápi svedomie. Naozaj veľmi silný príbeh o zneužívaní tích najnevinnejších, detí a odporne skorumpovanom systéme, ktorí chráni vinníkov. Pri scénach, kde za vinníkov lobovovali ich cirkevní súputníci a padali hlášky ako pomáhali kostolu a že sú to Boží služobníci a pod. som už mala žalúdok niekde v susednom byte. Fakt hnus. (cirkev má obzvlášť v Južnej Kórei veľkú silu v ovplyňovaní ľudí a udržiavaní a budovaní nových kontaktov cez rôzne cirkevné aktivity). Klobúk dole pred režisérom, že sa odvážil túto otvorenú kritiku kórejskej spoločnosti zobraziť na filmovom plátne vo svojej "plnej kráse", pričom film vyvolal masívny hnev kórejskej verejnosti voči neprávosti ich právneho systému, ktorý viedol k zahájeniu opätovného prešetrovania celého prípadu.

• 17.11.2011  09:57

Bodaj by sa také filmy točili aj teraz...Naozaj krásny a hodnotný film, ku ktorému sa budem určite často vracať.

• 11.11.2010  04:23
    Yeohaengja (2009)

Nemám tomuto filmu čo vytknúť, pre mňa bol od začiatku až do konca bezchybný. Veľmi citlivo natočený príbeh, ktorý vzhľadom na osobnú skúsenosť režisérky dôverne podáva štúdiu emocionálne náročného procesu prijatia faktu, že človek, ktorý je dieťaťu, v tomto prípade Jinhee, celým svetom ju zrazu a hlavne bez vysvetlenia opustil. Postupne tak sledujeme rôzne fázy zmierovania sa so situáciou, ktorými malá Jinhee prechádza...Mimochodom v čase natáčania len 9 ročná Kim Saeron je v podaní Jinhee naozaj neskutočná, fakt klobúk dole pred takým výkonom! Úprimne sa teším na The Man from nowhere, kde hrá jednu z hlavných úloh.

• 18.6.2009  22:36
    Oktapbang koyangi (TV seriál) (2003)

Večne optimistickej Nam Jung-eun sa do cesty náhodou pripletie Lee Kyung-min, študent práva, ktorý neustále robí problémy. Rodičia Jung-eun sa rozhodnú odsťahovať zo Soulu, ona však verí, že v Soule môže niečo dokázať a tak tam napriek ich námietkam ostane a prežíva ako vie - roznáša noviny a neskôr príjme pozíciu brigádničky v reklamnej agentúre. Kyung-min je zaľúbený do Hye-ryun, tá ho však ignoruje a tak po zistení, že sa Hye-ryun kamaráti s Jung-eun zvolí inú stratégiu a snaží sa skamarátiť s Jung-eun veriac, že mu to pomôže získať Hye-ryun. Požičia Jung-eun peniaze, aby si mohla prenajať strešný byt a aby zapôsobil na Hye-ryun. Čoskoro sa však dostane do problémov a tak je to práve Jung-eun za kým príde, že nemá kde bývať a tak začína ich spolužitie...Bolo mi veľkým potešením sledovať Oktappang Koyangi. O zábavu tu nie je núdza, taktiež o romantiku a nesmiem zabudnúť na úžasnú ústrednú dvojicu. Veľmi veľká škoda Jeong Da-bin.

• 30.4.2009  02:46

Nemôžem nedať v tomto prípade maximum, naozaj vydarená komédia, kde som sa nepristihla pri tom, že by som sa neusmievala alebo nebodaj nudila. Scénka, ktorú spomína Blizzard bola naozaj dobrá :) Celý film je solídna práca plná vtipných a nápaditých scén a dialógov. Už dávno som sa tak nenasmiala pri filme ako práve pri Going by the book.

• 27.4.2009  02:39
    Průvodce (2008)

Mohla by som písať o tom ako čelista Daigo odišiel spolu so svojou ženou z Tokia do rodného mesta a našiel si prácu, ktorú nikto nechcel, a to ako "sprevádzač" zosnulých na ich poslednej ceste, alebo by som tiež mohla opísať skvelú hudbu či herecké výkony. To čo však na mňa zanechalo najväčší dojem po zhliadnutí Departures je neskutočný pokoj, ktorý napriek tak ťažkej problematike z tohto filmu sála. Áno, pokoj tu síce nie je až tak prekvapivý... avšak pocit pokoja a ľahkosti na duši po 130 minútach sledovania ako ľudia odchádzajú a ich blízky za nimi smútia prekvapivý je.

• 25.4.2009  03:22

Po celý čas trvania filmu som mala chuť skočiť do deja a tancovať s Pung-shik (om) do nemoty. Milujem tanec a tanečné filmy samozrejme tiež a tento ma príjemne povzniesol na duchu. Už tu bola spomínaná skvelá choreografia a nezabudnuteľný pocit prvého kontaktu s klasickým tancom a ja to môžem len potvrdiť. Úplne sa mi pri sledovaní Dance with the wind vynorili tie krásne spomienky na prvý waltz či jive a mám chuť si opäť zatancovať.

• 15.4.2009  02:27

Nielen kratučký záber z Happiness ma v Hello, Schoolgirl potešil. Veľmi príjemný filmový počin. Ladne plynúci dej, ktorý nenudí, ale naopak určitým zvláštnym spôsobom povznáša, spolu s ďalšími faktormi, ako sú dobré herecké výkony či samotný príbeh robí tento film pre mňa úžasným zážitkom.

• 1.4.2009  15:43

Skvelé vyplnenie času! Príbeh o čínskej taxikárke a japonskom vizážistovi, ktorým cestu skrížila malá nehoda a vďaka nej strávili spolu niekoľko nezabudnuteľných hodín „putujúc“ ulicami Shanghaiu. Navonok si boli úplne cudzí, kvôli jazykovej bariére si vôbec nerozumeli, ale v tej danej chvíli sa vzájomne veľmi potrebovali... Prekrásna hudba, skvelá atmosféra a skvelé herecké výkony, až ľutujem, že som to tak dlho skladovala a pozrela až teraz.

• 10.3.2009  03:14

Ja som mimo. Nie len z Jayovho skvelého hereckého výkonu, úžasného klavírneho vystúpenia, ale najmä z jeho režisérskeho umenia. Tak to už hej, klobúk dole. Príbeh by som možno ukončila inak, ale ako celok nemá chybu, človeka to drží v kresle a netrpezlivo čaká čo príde ďalej. Počas celého filmu som mala zimomriavky a na jeho konci som si skoro šla po perinu čo mi bola už fakt zima. Skvelé, u mňa za 5*, len tak ďalej Jay.

• 9.3.2009  02:42
    Nunui yeowang (TV seriál) (2006)

Máločo s mojou mysľou, srdcom a slznými kanálikmi narobilo to, čo tento skvost. Veľmi silné emócie. Myslím, teda som si istá, že na tento seriál nikdy nezabudnem. Na záver možno ešte vyzdvihnem to čo tu už odznelo a to prenádherný príbeh, ktorý Vás nepustí, skvelé herecké výkony, Bin Hyeon fakt exceluje a úžasnú hudbu.

• 4.3.2009  23:42
    Goong (TV seriál) (2006)

Ach joj, keď som tento seriál pozerala, cítila som sa ako keby som sa vrátila do mojich pubertálnych liet. :) Občasné pojašené dialógy a scény mi tu vôbec nevadili a nemohla som inak ako sa proste schuti baviť. Väčšia časť deja sa prikláňa skôr ku komédii a v prípade, že kórejský štýl humoru Vám je blízky, o smiech určite nebudete mať núdzu. Romantika, určitá vážnosť spojená so životom v paláci a etiketou a tiež humor sú vo vyváženom stave a tak som sa aj napriek dlhej minutáži nepristihla pri tom, že by som sa nudila a čakala kedy to konečne skončí. Sledovanie tohto seriálu bolo pre mňa potešením a určite sa k nemu budem často vracať.

• 19.2.2009  16:09
    Keopi peurinseu 1hojeom (TV seriál) (2007)

Pre mňa jeden z najmilších seriálov, aké som videla a pri akejkoľvek spomienke naň sa mi vyčarí úsmev na tvári. Absolútne mi v tomto prípade nevadí nižšia miera uveriteľnosti pri pomyslení na zámenu pohlaví, mňa osobne to proste úplne dostalo so všetkým čo k tomu patrí. Herci odviedli poriadny kus dobrej práce a tak dokonale sa vžili do svojich úloh, že to musíte spraviť aj vy. Jedna rada, nepozerajte to, keď máte veľa práce, lebo Vás to zarazí do kresla tak ako mňa na dlhé hodiny a bude ťažké odolať a vrátiť sa do reality. :) Krásne, čo viac dodať...

• 7.1.2009  02:05

Veľmi silný film, ktorý ma dojal. Zaujímavo natočený ďalší životný príbeh, čo ho však robí neobvyklým je to, že je divákovi rozprávaný pohľadom koňa. Ako milovníčke koní sa mi ťažko pozerá na niektoré scény, odzrkadľujú však skutočnosť, ako sa samozrejme aj v súčasnosti niektorí majitelia správajú k týmto úžasným stvoreniam. Na záver nemôžem zabudnúť vyzdvihnúť skvelú hudbu a jeden môj osobný postreh, kde som práve v tomto filme ako prvom z tích všetkých,ktoré som na túto tématiku videla, že jazdec zosadá z koňa tak, ako sa po správnosti zosadať má.

• 31.10.2008  02:07
    Git (2004)

Krásny a kvalitný film ako presne pasujúca bodka na záver či už za ťažkým dňom, ktorý tento film určite spríjemní, alebo dňom pokojným, ktorého pozitívny dojem ešte umocní. Napriek pomaly plynúcemu deju sa nepristihnete pri tom, že by ste sa nudili. Tiché prostredie ostrova Udo, sympatická ústredná dvojica, žiadne zbytočné scény či dialógy a v pozadí krásne znejúce tóny tanga, pre mňa relax ako sa patrí.

• 5.7.2008  22:17

Veľmi smutný a zároveň veľmi krásny film, ktorý nechal výraznú stopu v mojej pamäti svojim príbehom, prevedením, záverom a jednoducho všetkým. Ešte stále nie som dostatočne odolná voči filmom plným emócií lásky či smútku a väčšinou u mňa nastane slzavé údolie. Zamyslela by som sa nad sebou, keby som mala takéto prehnané emócie pri vyslovene citovo vydierajúcom filme či filme príbehovo poslabšom, ale pri Crying Out Love, In the Center of the World sú všetky emócie, ktoré vo Vás príbeh vyvolá úplne prirodzené a cez slzy sa pristihnete, že Vás neskutočne tešia.

• 2.7.2008  19:03

Jeden z tých filmov, ktoré Vás svojim vývojom naozaj prekvapia, avšak pocity, ktoré z neho už od začiatku máte sa ešte vygradujú.

• 26.5.2008  02:24

Tento príbeh ma úplne dostal. Krásne, čisté, jemné a pre mňa jednoznačne nezabudnuteľné.

• 14.5.2008  00:40

Prekrásny film...viac nemám čo dodať. Určite odporúčam k zhliadnutiu!

• 24.1.2008  01:23

Ja som normálne stratila reč a to sa mi teda často nestáva,niečo tak krásne,jemné,dokonalo vystihnuté a precítené som už dávno nevidela.Tiež som mala problém dopozerať tento skvost,pretože s toľkými emóciami v duši a srdci, a slzami v očiach to bolo veru náročné.Som naozaj dojatá a úprimne šťastná, že som tento skvelý (v mojom prípade 144 minútový) filmový počin mohla zhliadnuť.Veľká vďaka zaň.

• 1.11.2007  01:40

Tento film bol jedným z mála,pred ktorých zhliadnutím som nevedela do čoho idem.Po pár minútach sledovania som si povedala,že to bude skvelá komédia.Skvelý herec v hlavnej úlohe,vtipné scény,dialógy...V istom momente som si však uvedomila,že to nie je to pravé čo tento film vystihuje.To čo ho vystihuje je umenie,umenie zobraziť tragédiu ľudského osudu tak,že človek sa pristihne ako sa smeje cez slzy dojatia.

• 1.11.2007  00:41

Keby som sa mala pustiť do komentovania tohto skvostu medzi rozprávkami,tak použijem len samé superlatíva.Pre mňa je to určite jedna z mála rozprávok,bez ktorých si pomaly ani neviem predstaviť Vianoce.Jedným slovom NÁDHERA.

• 1.11.2007  00:38

Dobré obsadenie,skvelé herecké výkony,nádherná hudba,krásny príbeh,toto všetko spôsobilo to,že som sa na takmer 2 hodinky cítila ako v inom svete a nechala sa unášať dejom.Naozaj krásny film,ktorý sa určite oplatí vidieť.

• 1.11.2007  00:29

Pre mňa jednoznačne jeden z najkrajších príbehov lásky aké som kedy videla s nezabudnuteľnými výkonmi hlavných predstaviteľov.Nemám čo dodať.

• 29.10.2007  01:37
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Friends môžem sledovať kedykoľvek, nikdy sa mi to neopozerá a vždy mi vylepšia náladu.

• 28.10.2007  13:10

Filmová životná láska :) Keby som mala detailne hodnotiť Hriešny tanec, tak sú tu nekonečné ódy...Vyjadrím sa preto stručne, skvelý tanec, hudba, obsadenie, príbeh...

• 28.10.2007  01:03
    Frasier (TV seriál) (1993)

Sarkazmus v prijateľnej a vtipnej miere. Jeden zo seriálov, ktoré určite rozosmejú a zlepšia náladu a preto patrí medzi tie, ktoré si vždy rada pozriem.

• 28.10.2007  00:37

Veľmi silný zážitok.