artemis2

študentka

LinkedIn: artemis2

1 2 následující >>
    • 28.9.2013  00:55
    Front of the Class (TV film) (2008)

Hlavným hrdinom príbehu založeného na skutočných udalostiach je Brad Cohen, mladý učiteľ, ktorý trpí Touretovým syndrómom. Ten sa prejavuje rôznymi tikmi a zvukmi, čo vyvoláva nepochopenie okolia a sťažuje každodenný život....Príjemný film o tom, že aj keď nám okolnosti a osud neprajú, netreba sa vzdávať, ale prekonávať prekážky a predsudky a ísť za svojim snom.

• 3.11.2011  13:40
    Maturiťák (2011)

Možno sú 4* za takúto záležitosť veľa, ale mne sa to proste páčilo. Vôbec mi pri tom nevadí, že je to film skôr pre teenagerov a ani to, že to má jednoduchý príbeh plný klišé. Dobre sa na to pozerá, nie sú tam zákernosti ani trápne fekálne vtípky a človeku sa to síce naveky do pamäti nevryje, ale príjemný pocit to zanechá.

• 20.2.2010  23:00
    Láska nebeská (TV seriál) (2008)

Včera som si pustila film, ktorý som z teraz pre mňa nepochopiteľných dôvodov bez povšimnutia skladovala asi rok, pričom som v podstate netušila o čom bude. Potrápil ma, naozaj veľmi a potrápil hlavne moje oči a emočnú stránku môjho ja. Neviem preto prečo som pokračovala v týraní samej seba a pustila si dnes jeho seriálové spracovanie... Som tomu ale koniec koncov rada, pretože mi najmä záverečná časť seriálu doplnila niektoré chýbajúce momenty, ktoré film neobsahoval. Skutočný príbeh lásky a trápenia Miky a Hira je neuveriteľne silný a dojímavý a v mojom hodnotení sa bohužiaľ nevyhnem porovnávaniu jeho spracovaní. V prípade seriálového spracovania ide o pomalšie plynúcu romancu ako tomu bolo vo filme (nakoniec pri vzatí do úvahy stopáž filmu v porovnaní so seriálom je to pochopiteľné) a v niektorých momentoch sa dej od toho filmového trochu odlišuje, čo však ale tomu seriálovému, až na jeden podľa môjho názoru dôležitý faktor, ktorý tu nebudem rozvádzať, nijak zásadným spôsobom neuberá na kvalite. Rada by som ale vedela ako to bolo naozaj, či tak ako to poňali vo filme alebo tak ako to bolo zobrazené v seriáli...Napriek všetkým kvalitám, ktoré seriál má a napriek tomu, že niektoré seriálové momenty sa mi oproti filmovým páčili viac, však vo mne filmové spracovanie, ako aj hlavná filmová herecká dvojica zanechali o niečo silnejšiu stopu, čo sa trochu odráža na mojom hodnotení. Jedno je ale isté, či už ide o film, alebo seriál, tento krásny príbeh sa mi hlboko vryl do pamäti a len tak ľahko naň asi nezabudnem. A i keď riskujem ďalšie slzavé údolie, pevne verím, že sa raz dostanem aj k jeho knižnej podobe. Silných 4,5*.

• 10.10.2009  15:13
    Tegami (2006)

Dvaja bratia, jeden pyká za svoj zločin vo väzení a ten druhý pyká za zločin svojho brata na slobode.Naoki sa napriek tomu, že on nič nespáchal stretáva s predsudkami, je automaticky kategorizovaný ako rodina vraha, čo má vplyv na jeho zamestnanie, časté sťahovanie a neskôr i na rodinu...Zaujímavý príbeh nielen o tom, aké ďalekosiahle následky často majú naše činy a koľko ľudí spolu s nami zasiahnu.

• 1.5.2009  03:08
    Shutter (2004)

Klobúk dole pred úžasným záverom a celkovo celý film bol veľmi zaujímavo ponímaný a nedalo sa od neho odísť ani na chvíľočku, avšak ani nie preto, že by som sa bála, ale preto, lebo som bola nedočkavá čo každá jeho nastávajúca minúta prinesie. Neviem ale či mám tak silný žalúdok, alebo ma po štátnicových tézach, ktoré teraz vidím každý deň nič neprekvapí a nevystraší, ale moc strachu mi Shutter nenavodil. Polovicu filmu som sa smiala a druhú som sa trošku aj bála, ale myslím, že nočné mory mať nebudem. Aj napriek tomu však film hodnotím veľmi pozitívne a bol príjemným osviežením po náročnom dni.

• 29.4.2009  02:39
    Agiwa na (2008)

Joon-soo má 18 rokov, poneviera sa stále von s kamarátmi a robí problémy, keď mu do toho z ničoho nič privedie život do cesty dieťa. V odkaze, ktorý nájdu pri malom je napísané, že je to jeho syn a má sa o neho postarať. Joon-soo sa ho prv snaží zbaviť čo ale nie je vôbec jednoduché a tak sa nakoniec začne o malého starať a vytvorí si k nemu hlboký vzťah... Celkom milá komédia s vtipnými scénkami, ktoré z môjho pohľadu prevažujú nad tými menej vydarenými a dej osviežilo aj to, že malému prepožičali dospelácky hlas, takže to čo si on myslí my aj počujeme, čo je tu strašne milé. Ja som sa bavila, aj keď som videla určite aj lepšie komédie, ale táto ma tiež potešila. P.S. Byeol Kim nemá chybu.

• 17.4.2009  03:08

Zaujímavý príbeh a bolo príjemné ho sledovať, poslednej * však pomohla veľmi kvalitná hudobná zložka filmu a jej pôsobivé zakomponovanie do deja!

• 31.3.2009  23:40
    Bomeui walcheu (TV seriál) (2006)

Jae-ha a Eun-young sa prvýkrát stretli, keď Jae-ha ešte ako dieťa prišiel spolu s otcom na ostrov kde jeho otec vyrastal a Eun-young žila na ostrove so svojou matkou. Jeho otec od Jae-ha čoskoro ušiel, pričom ukradol peniaze, ktoré boli odložené na operáciu Eun-young a jej mama sa v snahe dostať peniaze späť vyberie do Soulu, kde ju zrazí auto a umiera. Eun-young nutne potrebuje operáciu a zhodou okolností sa v nemocnici vyskytne pár, ktorému umrel syn a Jae-ha im ich syna strašne pripomína. Pod sľubom, že zaplatia Eun-young operáciu Jae-ha s nimi odchádza z krajiny ako ich adoptívny syn. Po operácii sa Eun-young zobudí a zistí, že jej mama umrela, myslí si, že Jae-ha ju len tak bez slova opustil a navyše práve jeho otec bol vinný za smrť jej matky... Po rokoch sa rukou osudu opäť stretnú, avšak obaja so zmenenou identitou nevediac kto ten druhý v skutočnosti je, so skrytým smútkom v duši, ale tiež s niečím v kútiku srdca, čo ich ťahá k sebe, aj keď sa tomu bránia...Veľmi pekné. Seriál „plný“ krásnych skladieb, farebnosti či netrpezlivého očakávania, kedy vyjde pravda najavo, ale tiež úžasnej romantiky, ktorá pohladí dušu. Môj druhý kórejský seriál, ktorý som videla a úplne ma dostal.

• 25.3.2009  02:47
    Seopeuraijeu (2002)

Mi-ryeong očakáva svojho priateľa Jeong-woo, pripravila mu narodeninovú oslavu a chce ho predstaviť rodičom. Otec však nesúhlasí a tak Mi-ryeong poprosí Ha-yeong, aby jej milého zdržala, kým sa jej podarí získať jeho súhlas, pričom on nemá mať ani tušenie čo sa deje a kto Ha-yeong je. A tak Ha-yeong odchádza na letisko, avšak tam dochádza vďaka malým náhodám k zámene a ona odviezla v domnienke, že ide o Jeong-woo niekoho úplne iného...Celkom milá a vtipná komédia, potešila.

• 23.3.2009  00:13

Veľmi milá komédia s naozaj trefnou pointou.

• 15.3.2009  14:50
    Poolhawooseu (TV seriál) (2004)

Ji-eun pošlú jej "kamaráti" na výlet, ktorý akože vyhrala a kým je preč, vydávajú sa za vlastníkov jej domu a predajú ho. Počas cesty na domnelú dovolenku v lietadle Ji-eun stretáva známeho a obľúbeného herca, čo jej zmení život. Yeong-jae jej neskôr s neochotou požičia peniaze na hotel a návrat domov, keď Ji-eun zistí, že nič nebolo hradené tak, ako jej bolo povedané. Po návrate domov Ji-eun zistí, že jej dom je predaný a kúpil ho práve Yeong-jae. Ji-eun nemá kam ísť, tak jej Yeong-jae nakoniec dovolí ostať v dome, ale v pozícii jeho slúžky. Yeong-jae je už roky zaľúbený do dávnej kamarátky Hye-won, tá však ľúbi Min-hyuka (ten ale má rád Ji-eun) Pri "výmene názorov", keď ho Hye-won vyzve aby povedal pravdu, Yeong-jae povie, že ľúbi Ji-eun. Pod tlakom okolností tak Ji-eun a Yeong-jae uzavrú manželstvo, nie však skutočné,ale zmluvné na 6 mesiacov. A začína sa ich spolužitie...Seriál je milý, aj keď trochu nevyrovnaný, niečo mi tam proste chýbalo. V každom prípade je to vtipné, aj keď miestami ma ako ženu Yeong-jae a jeho správanie dosť vytáčali. Veľmi ma ale potešili herci v hlavných úlohách, do svojich úloh sa vžili a celkom dobre sa na ich výkony pozeralo. Celý seriál to bolo tak na 3,5* ale po zhliadnutí záverečnej časti 4*.

• 17.1.2009  01:51
    Heoming (2008)

Príbeh o tom ako neúprimnosť, únava a nevšímanie si reality zasiahne do vzťahu. On, Jun-seo sa chce rozísť, ona, Mi-yeon si myslí, že je všetko v poriadku a do toho zasiahne ruka osudu a stane sa nehoda. A on si zrazu uvedomí, že chvíľky a činy, ktoré sa mu predtým zdali otravné, sú mu zrazu nepredstaviteľne vzácne a chytá sa ich ako stebla trávy. Platí tu známe "To čo máme si uvedomíme, keď to stratíme."Svoje chybičky tento film určite má,ale výsledok je celkom pekná štúdia.

• 23.11.2008  22:42

Napriek všetkej gýčovosti mi tento filmík navodil veľmi príjemnú vianočnú atmosféru a Tichá noc v podaní Sinead O" Connor (spolu s danými scénami z filmu priliehajúcimi k tejto piesni) ma neskutočne dojala. Veľmi pekné, nešlo nedať 4 hviezdičky.

• 14.2.2008  22:13
    McLeodovy dcery (TV seriál) (2001)

Ako tak pozerám,tak budem jedna z mála, ktorá vybáča z radu negatívnych hodnotení.Je pravda, že tento seriál môže niekoho nudiť a zdať sa nezaujímavý,ale pre mňa znamená niečo úplne iné. Aj popri všetkých akčňákoch, romantických a podobných žánroch ponúka niečo úplne iné - veď tradičná farmárska problematika sa už vo filmovom prostredí vyskytuje len zriedkavo. Pre niekoho je akcia napríklad naháňačka na autách plná výbuchov, pre hrdinov tohto seriálu to je každodenný boj o prežitie nie prostredníctvom zbraní, ale tvrdou prácou. Boj o prežitie tu je záchrana majetku, pôdy, tradície, rodiny.To nádherné prostredie a atmosféra, do ktorej je dej zahrnutý, spolu s príbehmi jeho aktérov vo mne vyvoláva veľmi pozitívne pocity. Celkom som sa do života tíchto rančeriek vžila a nenechám si ujsť ani jeden diel.

• 1.11.2007  02:02
    Prázdniny (2006)

Romantických komédií nikdy nemám dosť a táto ma tiež potešila.Bolo to veľmi príjemné sledovanie,ktoré si vždy rada zopakujem.Vtipný námet,dobré obsadenie,nechýba primeraný humor a ani atmosféra,ktorú to má mať.Jednoducho povedané,moje očakávania boli naplnené.

• 1.11.2007  01:55
    Lilja (2002)

Veľmi silný a reálny film.Tak zle ako som sa cítila po tomto filme,som sa necítila asi pri žiadnom a teda splnil efekt,ktorý mal vyvolať.Pre mňa to bolo určite zdesenie,ale na druhej strane i radosť.Zdesenie z toho aký krutý dokáže byť život k ľuďom,ktorí možno nemali to šťastie sa narodiť v tých "správnych podmienkach", či vybrať si tú lepšiu cestu ako uniknúť ...a radosť z toho,že to nie som ja.

• 29.10.2007  02:27
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Greys anatomy je pre mňa stálicou, ktorú síce zrovna nevyhľadávam, ale keď už na ňu narazím, tak si ju vždy pozriem. Príjemný seriál z lekárskeho prostredia, ktorý síce vo výraznejšej miere zachytáva skôr osobné vzťahy lekárov, stážistov či sestričiek, než prípady medicínske, ale nejak extra mi to nevadí.

• 29.10.2007  00:04
    Anna a král (1999)

Veľmi pekný a jemný film nielen o nenaplnenej láske učiteľky Anny a siamského kráľa, ktorý ma určitým spôsobom dojal. Mám rada Jodie Foster a touto rolou ma potešila a Chow Yun-fat je veľmi charizmatický a na úlohu kráľa Mongkuta priam stvorený.

• 28.10.2007  01:04
    Ally McBealová (TV seriál) (1997)

Pri Ally si proste nemôžem pomôcť. Jej pochabosť, žartíky, predstavivosť či zaujímavé doplňujúce zložky príbehov, ako napr. malé tancujúce postavičky, to všetko robí tento seriál výnimočným. Možno by som akurát privítala ponímanie sexuality a sexuálnych narážok vôbec (aj keď tie sú už automatickou súčasťou Ally McBeal) v menšej miere.

• 27.12.2012  15:19
    Láska nikdy neumírá (divadelní záznam) (2012)

Fantóm opery nepotrebuje pokračovanie a rozhodne nie takéto. Hudba bola naozaj úžasná, tej nemôžem vytknúť ani slovo a naozaj som si ju užívala. Aj predstavitelia Fantóma a Christine spievali krásne, i keď o ich herectve radšej pomlčím, ale dej a celkové spracovanie je problém. Príliš tlačí na pílu, všetko mi to príde robené strašne nasilu a nemá to tú správnu atmosféru a emócie. Ako bolo už spomenuté, keby to bol samostatný muzikál, bolo by to trochu iné kafe, ale na pokračovanie Fantóma opery to nemá.

• 17.7.2012  01:25

Film má zaujímavý námet a takú zvláštnu podmanivú atmosféru a nemôžem povedať, že by ma nudil, avšak pre mňa ostane v rovine priemernosti. Herecké výkony sú na slušnej úrovni, avšak najmä v druhej polovici filmu mi vyslovene vadí kombinácia Keishy v roli matky a Lizzie Brocheré, ktorá je od Keishy o 5 rokov staršia a vidieť to, v úlohe jej dcéry!

• 8.11.2010  03:06
    Cesta (2007)

Nečítala som komentáre pred pozeraním tohto filmu, takže som asi polku filmu čakala čo z toho vylezie a čo z toho nakoniec vyliezlo bola teda dosť drsná záležitosť! Obyčajne nemám s týmto problém, ale v tomto prípade pozerať ten záver sama, v nočných hodinách a po tme asi nebol najlepší nápad. Film má síce svoje klady, ako napr. gradujúce napätie, ale je zároveň akýsi nevyrovnaný a celkovo ostáva v radoch priemernosti. P.S. Posledná scéna filmu celému jeho záveru dáva celkom zaujímavý rozmer...

• 2.5.2009  01:59

Tae-san už odmalička túži tancovať, jeho otec s tým ale nesúhlasí a tak sa učí tancovať sám podľa kníh, bez akejkoľvek pomoci učiteľa. Keď dospie chce ísť študovať, ale na prianie otca musí opäť svoj sen odložiť a zamestnať sa vo fabrike, kde strávi ťažkou prácou 10 rokov. V tom sa mu naskytne životná šanca a už si ju nenechá ujsť a aj napriek nesúhlasu otca odchádza do Singapuru, kde ho príjmu do tanečnej školy. Tam spoznáva Emi, bývalú tanečnú šampiónku, ktorá v ňom vidí talent a ktorá sa mu stane spriaznenou dušou... Príjemný film, ktorý sprevádza úžasná hudba, avšak trvalé spomienky vo mne asi nenechá. Dej ma do seba akosi nevtiahol a čo mi vyslovene vadilo bola kamera počas tanečných čísiel. Veľmi absentovali zábery na prácu chodidiel a kamera sa pri každej choreografii sústreďovala len na vrchnú časť tela, čo mi pri tanečnom filme naozaj prekážalo. Pre mňa tak na 2,5*.

• 1.11.2007  00:49

Asi som od tohto filmu očakávala viac ako som mala,možno by ma tak nesklamal.Takéto príbehy sa snáď ani pokaziť nedajú,ale mne ho neuveriteľne pokazil výkon hlavnej hrdinky,ktorý mi prišiel až príliš preafektovaný a neprirodzený.

• 25.6.2013  01:26

Nemôžem si pomôcť, neskutočná nuda, dosť čudná divadelná forma spracovania a taktiež ústredná herecká dvojica, ako aj ďalšie postavy, vo mne nevyvolali absolútne žiadne emócie. Sklamanie.

• 1.11.2007  00:11

Prvá zhruba hodinka filmu bola pre mňa ako maximálnu milovníčku Vianoc totálnym utrpením,dosť veľa trápnych scén a dialógov a o strate atmosféry,ktorú by mal film navodiť ani nehovorím.Trošku to zachránila ta posledná polhodinka,ale aj tak tento filmík patrí k tým poslabším čo som videla.

• 11.3.2009  13:50
    Carlitino tajemství (2004)

Joj, toto bolo doslova utrpenie dopozerať, ale pre objektivitu, že zlých nebolo len prvých 50 minút som to chcela doraziť. Niekto asi len náhodou zakopol o kameru...

• 18.2.2008  01:11
    Desatero (2007)

Niečo tak slabé a bezduché som už dávno nevidela,verte mi,radím dobre,keď hovorím od tohto čo najďalej...

1 2 následující >>