Rychle a zběsile 9 (2021)

Zklamání. Akční scény v sérii Rychle a zběsile za mě rozhodně nemusí být úplně reálné, ale tady byly opravdu hodně za hranou snesitelnosti. Snaha dostat do filmu skoro všechny významné postavy, které se kdy v sérii objevili, včetně Hana (a zrovna kromě zábavného Hobbse a Shawa), tomu také nepřidala. Příběh je jednoduše špatný. Zatím jednoznačně nejhorší díl. 25 %

Showtime (2002)

Showtime je vcelku slušná oddechová akční komedie. Zázraky od ní čekat nelze, ale její sledování mě vždy bavilo. Děj i charaktery postav jsou jednoduché, nic zvláštního autoři nevymýšleli, ale proč taky, když tohle osvědčené schéma docela dobře funguje. Co se týká humoru, což je u takového filmu hlavní měřítko, tak ten se mi zamlouval. Přestože se hodně čerpá z rozdílných charakterů hlavních postav, až to viditelně působí nuceně, scény podle mě nepostrádají jistou lehkost a jiskru. 65 %

Blázniví bažanti (1971)

Nesnáze bažantů jako vojáků jsem viděl už mockrát, protože tento typ humoru mi sedí. Ačkoliv se humor zdá být jednoduchý, ve skutečnosti je nápaditý a neokoukaný. 85 %

Hancock (2008)

Superhrdinské filmy mě obecně příliš neberou a Hancock bohužel není výjimkou. V rámci žánru bych to viděl dokonce na podprůměr. Chyběl mi nápad, nějaké překvapení. Pohádková přeměna superhrdiny-opilce na velkého dobráka mi nepřijde jako ten nejlepší námět. Film nezachránil ani Will Smith. 50 %

Železná srdce (2014)

Válečné filmy často nesleduji, takže nemohu moc srovnávat. Každopádně jsem byl při sledování spokojen – válečná atmosféra z filmu vyzařuje opravdu silně. Závěrečný boj sice není příliš uvěřitelný, ale když pominu logické hledisko, tak to filmu dodalo grády. Napínavé. Akční. 75 %

Vybíjená (2004)

Tohle je typická americká komedie, kterou lze sledovat opravdu jen při bezmyšlenkovitém odpočinku. Hlavní i vedlejší postavy jsou stručně řečeno troubové pohybující se na hraně trapnosti, což k takovému druhu komedie patří. Osobně tento typ filmů rád, tady se však alespoň občas nějaký vtip povedl, takže jsem při sledování netrpěl. Pro jedno zhlédnutí tedy v rámci možností a žánru ucházející, znovu ale Vybíjenou vidět nemusím. 40 %

Návrat do budoucnosti (1985)

V době vydání musel být tenhle film naprosto neskutečný. Vzhledem k tomu, že jsem ho poprvé viděl se zpožděním asi 37 let, se však u mě nostalgie při jeho sledování nedostavuje. I přesto mě Návrat do budoucnosti docela zaujal. Po slabším začátku se Marty dostane do minulosti a konečně přichází řada na několik zábavných momentů, které většinou vychází právě z cestování v čase. Skvělé výkony předvedli Michael J. Fox a Lea Thompson, chování dr. Browna v podání Christophera Lloyda mi přišlo až zbytečně přehnané. Z dnešního pohledu je to úsměvné Sci-Fi, ale kdy vezmu v úvahu rok natočení... 70 %

Terminál (2004)

Zajímavý námět, ovšem k dokonalosti chybí docela dost. Je to jeden z těch filmů, který je prostě zbytečně dlouhý – děj se táhne a přitom ho tady celkově zrovna moc není. Také se mohlo objevit více humorných momentů, nechápavý výraz s trochu naivním chováním Toma Hankse a jeho neschopnost se pořádně domluvit nestačí. 60 %

World Trade Center (2006)

Nebylo to úplně takové, jaké bych čekal. Vzhledem k rozsahu události bych si představoval velkolepější film, který lépe ukáže tu spoušť a následky a který ve mně vzbudí více emocí, ne typické americké klišé plné (prázdných) velkých slov. Kdyby film nebyl natočen podle skutečnosti, tak bych ho hodnotil ještě hůře. 50%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Příjemné překvapení. Jedná se o poutavý příběh, jehož zpracování je velmi povedené. Akorát postavy na můj vkus často působí až příliš naivně. Za ocenění stojí také retro atmosféra. 85 %