Queen v Budapešti (1987) (koncert)

Napísal by som to do zaujímavotí, ale nejak nemám tam to tlačítko "pridať". No samozrejme je to fenomén táto kapela. V tom čase som mal ja problémy s krížami (3x hernia disci) už cca 10 rokov. Tento koncert sa ale nemal uskutočniť!! Prečo? no lebo Freddie mal ten istý problém ľudovo povedané bol "seknutý v krížoch" a koncert mal byť odvolaný. No ja som bol u ľudového liečiteľa pána Vojtecha Ziliziho v Tešedíkove (okres Galanta asi 150 km od Budapesti), (on naprával všetkých známych športovcov, uvediem napr. Lendla, Mečířa ai. športovcov aj "západného sveta". Po jeho zákroku, jsem sa zázračne narovnal a odvtedy chodím celkom slušne a zdravo. No na stenách v jeho "ordinácii" (pivnica - sklep v rodinnom dome s jednou drevenou lavicou so stolom a zrkadlom na stene) mal fotky s podpismi tých, čo naprával a koho tam nevidím Queen a Freddieho s podpisom. Tak som sa dozvedel, že tu bol Freddie predo mnou a p. Zilizi Vojtech (má brata Zoltána a ten tiež napráva "kosti" sú to Maďari) ho (ako aj mňa) zázračne? napravil pred koncertom tak, že mohol koncert absolvovať. Inak si všimnite v tomto dokumente, že sa Freddie nepohybuje tak ako inokedy a vidieť, že má trochu problémy s pohybom, inokedy ak ho porovnáte s inými koncertami (pred rokom 1986) kde "skáče" o mnoho viac živšie.  Ale držal sa statočne a koncert odspieval. Tak toľko moja skúsennosť s Queen. Možno si toho všimla recenzistka Isd?

Kozoroh 1 (1977)

Tak konečne pravda o pristátí na Mesiaci éé, pardón na Marse. To nás ešte čaká. Veď čo to ide len o 20 miliardový rozpočet  v r. 1977 nič to oproti výdajom USA na zbrojenie v rokoch 2022 (780 miliárd USD). Takže peňazí je dosť len je problém v tom prevedení. Ruská sonda Luna 25 ako aj čínska sonda v roku 2023 nedokázali pristáť na Mesiaci a to boli riadené superpočítačmi, obidve sa rozbili o povrch. Americkí kovboji to dokázali šesťkrát po sebe s joystickom ? a výhľadom cez okienko modulu. Všimneme si komentára v obsahu že "raketoplán kozoroh" no ani toto nevedia, že to nebol raketoplán. Inak v jednom filmovom dokumente national geographic je titulok cesta na Mesiac a je tam vyobrazený raketoplán pri štarte takisto. Sovietsky kozmonaut Igor Petrovič Volk (wikip) v rozhovore pre new7 live povedal: "kozmonauti a astronauti musia dodržiavať takzvaný kódex cti čiže mlčanlivosť o tom čo sa vo vesmíre deje, my sme nikdy vo vesmíre neboli (okrem orbity Zeme ale to nie je vesmír To je asi vzdialenosť z Prahy do Bratislavy pozn. Pezz) A kto Vám tvrdí že áno, nehovorí pravdu". Toto som videl priamo na videu tento rozhovor a dá sa aj vyhľadať. Inak filmu samozrejme dávam 5 hviezdičiek perfektne spracované scenáristicky, dejovo, vizuálne až uveriteľne pôsobivé v r. 1977. Takže obyvatelia planéty Zem a diváci asi máme červenú pre tepelný štít.

Chladnokrevně (2008) (seriál)

Dokumentaristika jednej z prirodzených vlastností a činností človeka ako sú vraždy ap. násilie, ale pretkaná bravúrnym scenárom skutočných príbehov, ktoré dokonca majú aj pointu či zápletku a prekvapivé rozuzlenia. Réža si dobre vyberá tieto predobrazy a dotvára ich takmer do dokonalosti, a necháva vás v napätí až do záveru, napriek tomu že ste si vedomí toho, že ide o dokument. Dokonalá syntéza prvkov dokumentaristiky, ktorá je reálnou pravdou a pôsobí na diváka presvedčivo a reálne s prvkami krimidrámy a osudov skutočných aktérov príbehu. Ak budú všetky série spracované ako S4E1- (Cartrová), tak to klobúk dole...

První život (2010) (seriál)

Tieto dokumenty by si mali pozrieť všetci kreacionisti, ktorí veria v stvorenie Sveta za 6 dní podľa biblie (ktorú považujú za objektívny zdroj učenia) a šíria svoje učenie do škôl všetkých stupňov formou "vedeckých" prednášok, čo sa mi zdá neuveriteľné tak ako aj vývoj druhov po miliardy rokov, jednoducho fascinujúce....

Ústav (2005)

Prečo som dal 5*? Film iba „vyzerá“, že nie je na 5*. Ale ak sa stotožníme s dejom, dobou, prostredím, postavami, poznáme trocha psychiku spávania ľudí a ich prejavy slabostí, je na mieste tomuto filmu dať absolutórium. Sledujme hlavnú hrdinku, jej ambivalentné správanie, ktoré vedie k dráme a tragédiám v tomto filme a je vlastne hlavnou témou. Únik protagonistky z nudného manželského života, nadviazanie milostného vzťahu s vrahom manželky a psychopatom, chovancom ústavu, ktorý postupne (šokujúco) vzniká a graduje do neuveriteľnej drámy, film plný zvratov s očakávaným dejom a koncom, ale s excelentným hereckým výkonom protagonistky. Postupne aj vás zožiera jej neschopnosť „mať sa dobre“ po boku manžela a skoncovať s milostným vzťahom, ktorý nemá budúcnosť. Želáte si jej pomôcť, no jej sa pomôcť nedá. Preto ste odkázaní sledovať životnú tragédiu ženy, ktorú spaľuje a ničí vlastná neschopnosť vrátiť sa do tých správnych životných koľají a zákonite sa tragicky skončí.... . Vynikajúco navodená chladná a ponurá atmosféra filmu k tragickému príbehu o slabosti nežnej bytosti zmietanej a manipulovanej v citoch, ktoré víťazia nad rozumom. 5* aj preto, že Pani herečku už neuvidíme hrať, tragicky zahynula a je to veľká strata pre filmovú obec.

O rodičích a dětech (2007)

Čo je to inteligencia? Inteligencia je schopnosť človeka sa prispôsobiť životným podmienkam a prostrediu. Varenie a konzumácia ľudského mäsa. Vieš čo je to pipistro? Nepoúčaj! Hemoroidy, erekcia, špatné manželky-partnerky... ap. témy zo života ako dôverný dialóg (alebo spovede so spomienkami?) otca a syna. Otec: „a nepotrebuješ niečo?“ Syn: Nie , ja všetko mám...“. Herecký koncert p. Jozefa Somra, s ktorým skvele koncertuje D. Novotný. A mohlo to byť iba o nich a vlastne aj bolo. Blysol sa p. Lábus, „Kto ma to volá?“ „Musím ísť“ a .. volala ho Zubatá! Kto ten scenár vymyslel(i) je tiež pán scenárista. A kto to nevidel tak nech si to určite pozrie! A ja som to videl už 3x. A Ďakujem.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Podľa obsahu:"Neuveriteľný príbeh..." No je samozrejme je uveriteľný, a takéto neuveriteľné príbehy z územia USA pokračujú 155 rokov po celom Svete a nie len páchaných na indiánoch. Títo scenáristi a réža Vám predkladá v podstate dokument podľa skutočných dejín a to ostatné včítane hercov je z podstaty deja irelevantné. Bol som asi po 25 rokoch v multikine (12 sál po 200 sedadiel, sobota 11,00 h.), kde ma vytiahla moja polovička a mal som šok, sedíme pred začiatkom filmu cca 8 minút a sme tam len my dvaja, film začal a stále len my dvaja, som sa obával, že to zrušia, no AI pracuje bez nejakej zásady záujmu divákov a tržieb multikina, asi po 8-10 minútach sa dostavili ďalší až 4 diváci. To ma celé ukľudnilo lebo som sa obával žrútov popcornov a zemiakových lupienkov, suštenia balíčkov s cukríkmi, nič z toho!! Našťastie žrúti 2 kg popcornov a coca-coly zero išli s rodičmi na nejaké detské kreslené postavičky asi tiež z USA produkcie. Typickým príkladom a paralelou je pravdivý dokument (je aj v DTB ČSFD) "Havaj, cesta ke kořenům (2022)". Tak to keď si pozriete (archív ČT2), uvidíte že som mal pravdu v tom pokračovaní genocídy, no už na týchto ostrovných indiánoch, vrelo odporúčam!! V roku v lete 2023 na Havaji zúrili požiare, no horeli len domy na pozemkoch domorodcov, megavily boháčov, medzi inými i hercov ako Samuel Jackson, Julia Roberts, Lady Gaga, Willa Smitha, spomeniem aj neherca Jeffa Bezosa a rade ďalších multimilionároch, tie zostali "požiarmi" nedotknuté. Čiže trocha iná a nová americká metóda získavania lukratívnych pozemkov pre klientelu. Anexia Havaja v 1959 USA je v poriadku? takmer polovice územia Mexika v roku 1946 (Nové Mexiko) je tiež v poriadku? Dnes 2022-23 je v kurze anexia Krymu RF, kde žije 70% Rusov a 26% Krymských kozákov a cca 4% ostatných (a je to Krymská autonómna republika), genocída na Donbase sa prekrúca na mýtus. Kedy už uveríme aj skutočnej pravde aj keď od tvorcov USA, alebo potom je Mexico, Hawai tiež mýtus? Kedy už začneme vnímať čo nám chcú niektorí statoční? tvorcovia týchto filmových diel povedať. Keď som videl na tom veľkom plátne hlavných aktérov, nejak ma prešla chuť hodnotiť ich výkony, nejako v tomto filme prehrávali (přehrávali), prekvapil ma ne/záujem o **** film, no sedel-i som tam 3 hodiny v kuse a toto utrpenie mi povedalo, že už do multikina nepôjdem. Tak ak po tomto historicko- dokumentárnom scenári ľudia nepochopia, že to nie je western, ani dobrodružný ani dráma ani triller, no nepochopia, ..... a zabudnú, občania majú všeobecne krátku pamäť a to aj vyhovuje týmto USA globalistom, oni vlastne ani už neskrývajú túto metódu ako "šíriť slobodu a demokraciu po celom Svete", postupne no za 155 rokov už metodicky slušne pokročili, už sú aj v Európe a nie len s filmami.

Oni žijí! (1988)

Nezazlievam komentátorom ich hodnotenie deja, ale do roku 2019 asi netušíme o čo v téme - scenári ide. Preto odporúčam si to pozrieť ešte dnes v 11/2023. Asi najbližšie to ohodnotil ezop. No ja mám iný názor. Tak stačí si pozrieť dnešný aj minnulý (vojny na základe mediálnych lží a vôbec mediálne ovládnie obyvateľstva "mediálnym hlavným prúdom") pokračujúci globálny politický stav, ovládanie obyvateľov planéty Zem a budete nedaleko od pravdivého skutočného aj svojho životného príbehu. P. Carpenter to asi tušil alebo predpovedal (podobne ako Hyams vo filme Kozoroh1). Všimnite si pararelu s brutálnym násilím proti obyvateľom, klimu agendu CO2, agendu 2030, elektromobilizáciu, digitalizáciu osobných údajov so stratou našej identity a súkromia, zničenie národných štátov premiešaním kultúr imigráciou s IQ 70, ovládenie svetovej ekonomiky, proxy vojny, hodnotou  papierových peňazí (epizodka s kioskárom, ktrorý drží v ruke papierové USD, ktoré sú iba obyčajným papierikmi a to platí i dnes aj o €), ktorých si svetové banky dajú natlačiť (vytisknout) koľko len chcú. No a môžem pokračovať.. WHO ako súkromná spoločnosť (!) vyžaduje od našich bábkových (loutkových) vlád aby sa zaväzovali poslušnosti a aplikovali farmakodemokraciu na svoje obyvateľstvo (10-2023 v N.Y.) podpísali zmluvu takmer všetky štáty okrem 11 štátov.) "hoši něco vám řeknu mají to vymakaný"... Žiaľ žiadni mimozemšťania (ani distribútor to nesmel povedať), ľutujem, všetko sa deje v "našich radoch" a dokedy to dovolíme je na nás, inak skončíme ako hlavný hrdina ("veřím v Ameriku, jedu podle pravidel"). Takže 4* dávam scenáru, herecké výkony a spracovanie je v tomto filme vedľajšie, nápad scenáristu so slnečnými okuliarmi bol výborný.

Balón (2018)

Škoda že to nie je podľa skutočnej udalosti, alebo áno? To by bolo zaujímavejšie. No u nás z BA to skúšali podaktorí na rogale a boli aj statoční plavci cez Dunaj, ktorí sa samozrejme utopili a dnes tu majú pamätné tabule. Asi preto ako boli hlúpi. Moja rodina napríklad vycestovala  na vysťahovalecké pasy celkom legálne s celou rodinou sa to dalo 1968-69. Vám dali možnosť si vybrať (ja som ako správny vlastenec zostal v odbojom hnutí). Ale ako nová novodobá filmárska propaganda (proti komu a čomu??) tejto superdenedemokracie, celkom dobrá filmárina. No už netreba nikde utekať dnes (2023) pôjdeme do boja na východ, ale synovia už mi písali, že utečú na západ vo vzducholodi, zasa podľa vzoru mojich príbuzných asi zasa do Peru, ale strýko je už po smrti tak sa budú musieť postarať sami o seba.  Som rád, že totalitu dnes už berú ako filmovú zábavu. Asi sa tak zábavne zakrýva a ospravedlňuje ta nová technologicky pokročilejšia totalita. :-)

Milionová bankovka (1954)

Ak by tu bola možnosť zverejňovať obrázky v komentároch tak by som vám aj tú bankovku milión dolárov zverejnil, inak ju nájdete v zaujímavostiach ak mi to schvália, je aj uložená na ww. ulozto.sk tam si ju dajte vyhľadať je to naozaj skutočná miliónová bankovka USD dolárová mal som ju osobne v rukách a nafotil som si ju na svojom pracovnom stole. Rok vydania je ale 2000. Ale myslím si že takéto mohli kľudne vydať aj v  30 tých rokoch, už 1900 vydávali dolárové certifikáty typu bankoviek, kryté zlatom centrálna banka USA. Vo filme je anglická librová bankovka samozrejme. Pezz