zeďa

zeďa


6 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 30.12.2017  21:43
  New Tricks (TV seriál) (2003)
  ****

  BBC detektivky umí a "New Tricks" není výjimkou. Prakticky každá epizoda má hlavu a patu, jednotlivé postavy se chovají realisticky, nepoužívají se žádné technické zkratky ve stylu CSI a celé to doplňují velmi dobré herecké výkony hlavních představitelů (zvlášť Alun Armstrong je perfektní). Posledních pár sérií poznamenala postupná výměna osazení.

  • 17.9.2014  00:13
  Tupíři (2010)
  ***

  Popravdě, jeden z mála filmů téhle dvojice tvůrců, který se (v rámci možností) povedl. Na takové to nenáročné vymazávání nadměrnou psychickou námahou strápeného mozku, proč ne...

  • 23.11.2013  12:07
  Luther (TV seriál) (2010)
  *****

  Jeden z nejlepších krimi seriálů, který za posledních několik let vyšel z produkce BBC.

  • 2.6.2013  19:00

  Popravdě, takhle jsem se nebavil už docela dlouho. Smršť naprosto nesouvisejících kravin, které jsou tak hrozné, až prakticky nemají chybu.

  • 9.2.2013  14:39

  Absolutní herecký terorismus...

  • 1.2.2013  22:44

  Takto to dopadá, když si samotná sekta natočí dokument o tom, že je její učení správné. -Ano, toto dílo bylo financováno čistě z peněz amerických křesťanů. Není potom divu, že jde o "dokument" vyloženě tendenční, který záměrně zneužívá (vytržením z kontextu) výpovědi některých "vědců" a s oblibou používá zavádějící či prokazatelně lživé informace. Ke slovu se dostanou pouze členové Intelligent Design movement a jakákoliv externí kritika se do filmu jednoduše neměla jak dostat. Sám velký M. Behe dokonce prezentuje argument, s kterým ho u amerických soudů s posměchem vypískali... Celkově vydařené zpracování proto spíš přidává tomuto "dílu" na zákeřnosti. Osvětu ale opravdu nečekejte, jednostranná a lživá propaganda je přímým účelem tohoto snímku... Odpad !!!

  • 3.1.2013  20:53

  Ne, ne. Takhle opravdu ne. Dokument by měl předkládat k danému tématu objektivní informace a jejich uspořádání nechat na divákovi. To se v tomto případě neděje, naopak tento film podsouvá už hotovou myšlenku, aniž by řekl vše, co je potřebné. Nerostné suroviny vytěžené v africe se používají prakticky ve veškeré elektronice, zdaleka nejvíc jich ale překvapivě končí v moderních bateriích a solárních článcích. Největšími odběrateli proto zdaleka nejsou mobily, ale především výrobci elektromobilů, solárních panelů a notebooků. Co se týče systému dodavatelů, předkládá film až neuvěřitelně naivní obrázek. Skutečný původ nerostů lze totiž vysledovat jen na samotném začátku řetězce. Výrobci pak ale pracují až s hotovými součastkami (nebo si dokonce nechávají externími firmami sestavovat celé části zařízení). V celém tom řetězci je proto mnoho děr a příležitostí, kudy se do něj mohou suroviny "nežádoucího" původu nepozorovaně a bez možnosti odhalení dostat. Právě z těchto důvodů mi přijdou poněkud smutné některé zdejší komentáře lidí (Dragoni, Luke7, F.man,...), které tento dokument, dle mého názoru, uvedl v omyl. Boj proti vykořisťování, popírání lidských práv a masovému zabíjení je důležitý, lež a manipulace nejsou ale ani trochu správné prostředky...

  • 1.1.2013  15:42

  Popravdě nevím, jak tento film ohodnotit. Na jedné straně jde o vtipné a na svou dobu dobře animované dílo s legendárním Werichem, na straně druhé zůstává pachuť komunistické propagandy, kterou je film prošpikován. Přepsání bible je v tomto případě tak zásadní, že musí vadit každému věřícímu (ze tří největších světových náboženství), který film pochopil. Bůh plní normy, nemá rád pravičáky (kteří mají dvě tváře a obě ruce levé), srdce patří samozřejmě nalevo, protože je červené, slunce září jako Ideály a stromy v řadě nejradši cvičí spartakiádu. Otázkou zůstává, kolik šancí na uvedení by tento snímek bez podobných zásahů měl.

  • 14.12.2012  00:01
  Žena v kleci (TV film) (1997)
  odpad!

  Odpad odpadů. Nekomentuju tak často, ale tahle neuvěřitelná slátanina s nulovými hereckými výkony mi nedá. Absolutně prkenně a černobíle vykreslené postavy, bezduchý příběh, "WTF" situace na každém rohu a úplně a zcela pesimistický (navíc v mnohém lživý) závěr. To je tenhle skvost, který jsem dokoukal až do konce pouze proto, abych se při psaní těchto řádků necítil tak blbě...

  • 20.8.2012  04:27
  Na straně osm (TV film) (2011)
  *****

  Tak trochu zvláštní film, který, (ač tomu prostředí výzvědné služby vybízí) není téměř vůbec akční. Označení thriller bych proto radši nechal někde u okraje cesty. Bill Nighy v roli ostříleného a také v podstatě osamělého agenta odvedl, alespoň dle mého soudu, naprosto geniální kus práce. Dialogy (nejen) jeho postavy jsou, jak tady pár lidí psalo, opravdu místy až uspávající a zdlouhavé, na druhou stranu překvapivě bohaté a hluboké. Proč jsem tedy zvolil tak vysoké hodnocení? Z mého pohledu jde o koncert jednoho muže, ke kterému se přidává propracovaná kamera a místy zajímavý příběh. Pokud ale hledáte "jen" akci, jste na špatné adrese.

  • 28.6.2012  22:21
  Xena (TV seriál) (1995)
  **

  ---- possible spoilers ---- Xena je z dnešního pohledu opravdu neuvěřitelnë dílo. Celý seriál těží na notoricky známých postavách, které jsou ale naprosto vytrženy z historického kontextu a zakomponovány do klasického klišé nesmrtelné a neporazitelné Princezny bojovnice. Na svých cestách tak Xena zachrání Tróju, pomůže Davidovi přemoci Goliáše, naučí Hippokrata léčebným postupům, zachrání Archu úmluvy, pomůže vytvořit Santu Clause, nepřímo pomůže zabití Caesara a vyřeší Kleopatřinu "vraždu". Při tom všem ještě předvede mnohé neuvěřitelné kousky, třeba přeřezání půlmetrové větve chakramem, polní "operaci" zlomeného žebra pomocí svíčkou opálené dýky, císařský řez při porodu kentaura (dvakrát). Dokonce ji během jejich výprav celkem třikrát ukřižují, z toho to jednou nepřežije (tady těsně vede před Gabrielle, která to za celou tu dobu stihne "jen" dvakrát). Přesto, nebo spíš právě proto jde o velmi zábavné podívání, tedy minimálně první čtyři série. V posledních dvou totiź už tvůrcům došly i poslední zbytky nápadu a tak jen dokola omýlají dávno uzavřená témata, oživují několikrát zabité "záporňáky", recyklují herce v různých rolích a nebo divákovi předhodí sestřihovou epizodu. V poslední sérii se pak celý seriál několikrát zvrhne ve frašku, skoro každá druhá epizoda je muzikálová, vzpomínkově sestřihová nebo zahrnuje paralelní realitu a současnost (epizoda s klonováním, bulvární reportér a rozhovor s Xenou). Přesto je třeba říct, že seriál má i své klady (často docela vydařené souboje, místy zajímavé příběhy) a splňuje to, co si pravděpodobně předsevzal, tedy pobavit. Právě za poslední sérii dávam hvězdu dolů, dle mého soudu jde o průměrný seriál, který se za to ale ani trochu nestydí.

  • 19.5.2012  22:10
  Proboha! (2008)
  ***

  Dokument? Ani náhodou !! Je to docela slušná kritika tří hlavních světových náboženství, ale pokud by opravdu mělo jít o dokument, museli by dostat adekvátní prostor také duchovní, nikoliv pouze samotní věřící.

  • 6.4.2012  15:32
  Vládci kouzel (TV seriál) (1995)
  ****

  Po patnácti letech jsem si vzpoměl na seriál, který jsem jako dítě miloval. Stačilo krátké hledání, abych našel: Spellbinder. Z principu jsem se rozhodl sehnat obě řady v originálním znění a absolvovat maraton mezi paralelními světy. Pohled dospělého se však (možná bohužel) od pohledu dítěte velmi liší.. První série je plná až křečovitého nastavování děje (postavy se minou o 10 sekund, někdo nestihne otevřít dveře, na chvíli se otočí), polský přízvuk je místy velmi nepříjemný (pokud máte originál), zápletky na konci každého dílu jsou často na začátku toho dalšího vyřešeny až příliš jednoduše. Postavy jsou však i tak velmi sympatické a Ashka je přesně ten typ propracovaného padoucha, který dnes mnohým filmům chybí. Dohromady a vzhledem k nostalgii, kterou z tohoto podivného počinu mám, 80%.

  • 6.4.2012  15:09

  Po patnácti letech jsem si vzpoměl na seriál, který jsem jako dítě miloval. Stačilo krátké hledání, abych našel: Spellbinder. Z principu jsem se rozhodl sehnat obě řady v originálním znění a absolvovat maraton mezi paralelními světy. Jako první mě překvapilo spojení Austrálie - Polsko - Čína a skutečnost, že si pamatuju tváře i jména většiny hlavních postav. Pohled dospělého se však (možná bohužel) od pohledu dítěte velmi liší.. Dospělému oku totiž neunikne hromada chyb, přeřeků, nedokonalých kulis a věcí co určitě neměly být v záběru. Ucho pak až moc dráždí angličtina s opravdu silným polským přízvukem. A to i přes její záměrné použítí, jako dialekt lidí z "jiných světů". Děj se odvíjí klasicky, vždy když už je problém téměř vyřešen, dojde k něčemu horšímu. Přes to všechno jde o vzpomínku z děctví, která má v tomto případě zásadní slovo 70%

  • 23.3.2012  06:46

  Marek Dobeš natočil (záměrně) "špatnou" zombie (tady by se hodilo spíš zombiveckou) béčkovou parodii. U podobných filmů je vždy těžké soudit, vždyť přece to diletanství je jedním ze základů, na kterých to celé stojí. Místy až neuvěřitelně špatné herecké výkony do celé skladby kupodivu docela zapadají a naopak vyvolávají zajímavý kontrast s postavami dr.Reiniše (Jaroslav Dušek) a Vernera (Jan Dolanský). Nevím, jestli je to materiál vhodný do kin, spíš jde o zábavu pro menší okruh lidí. Dle reakcí na idmb lze ale soudit, že si film svoje publikum našel i mimo ČR a to je jen dobře.

  • 20.3.2012  05:25
  How Do You Want Me? (TV seriál) (1998)
  ****

  Velmi příjemná, místy hořká, komedie z nádherného prostředí anglického venkova. Jeden z mála seriálů u kterých jsem měl po dokoukání obou sérií pocit, který snad zažil každý, pokud přečetl alespoň jednu hodně dobrou knížku. Prostě mi postavy, suchý humor i prostředí přirostlo k srdci. O to víc mě překvapilo, že velmi zajímavá a vskutku talentovaná Charlotte Coleman, která hraje hlavní roli (Charlotte), už nic nenatočí...

  • 6.2.2012  08:24
  Kick-Ass (2010)
  ****

  Tenhle film má snad všechno, co má mít. Spád, hromadu té pravé (navíc poctivě zpracované) akce a dostatek dobře zasazené zábavy. Jen si neodpustím půl hvězdy dolů, za (na mě) trochu prkenného Cage, kterého s přehledem strčila do kapsy Chloë Moretz (vlastně jako všechny ostatní). 80%

  • 5.2.2012  03:26
  Zelená míle (1999)
  odpad!

  Zbytečné slzavé údolí, od začátku předvídatelné, vypočítavé, ploché, dějově i postavami černobílé a hlavně místy opravdu, ale opravdu hloupé. Při pohledu na hodnocení má člověk pocit, že se nenachází na ČSFD, ale na anketě o nej film na TV Noha - 5. nejlepší film? Proč proboha? <10%

  • 5.2.2012  02:58

  Bizarně depresivní nebo depresivně bizarní? Neuvěřitelně šílené, šíleně neuvěřitelné? Odporně geniální či geniálně odporné? Gilliamovsky gilliamovské! Alenka v říši divů, nebo, jak tady už bylo napsáno, Alenka na (špatném) tripu. Terryho schopnost vtáhnout diváka do filmu se v tomto případě projevuje ve své plné brutalitě a syrovosti. Zvlášť (resp. právě proto), že byl Gilliam pušťen z pomyslného řetězu komerčních požadavků producentů filmových společností. Doslova vás donutí vychutnat si ten "trip" spolu s malou Jodelle, ať už se vám to líbí, nebo ne. Skutečnost, že se PAN režisér u mne s tímto filmem trefil přímo do černého, by možná byla na delší psychologický posudek (alespoň dle mé expřítelkyně), má ústa však opravdu zůstala otevřena ještě dlouhé minuty po odeznění závěrečných titulků... PS: Pokud se vám Tideland nedostane během prvních asi 20-ti minut pod kůži, doporučuji zvážit další projekci. Hrozí totiž, že budete nemilosrdně vymácháni v depresi. 95%

  • 28.1.2012  23:10

  Místy vydařená obrazová stránka, velmi dobře zvládnuté efekty a ani příjemné a precizně provedené naladění celého snímku v duchu steampunku nezachrání vskutku tragickou absenci jakéhokoli navazujícího a hlavně srozumitelného děje. Jak by řekla moje maminka: "Další hop-sem-hop-tam blbost." Je sice pravda, že to posledních x let říká o všech filmech (protože vždy během sledování třikrát usne a potom neví co se vlastně děje), ale konkrétně v tomto případě její popis sedí jako ta pověstná "p*del na hrnec". Ani případný spánek vám totiž ze "zážitku" z tohoto díla pravděpodobně nic neubere. Vždy, když už má divák alespoň trochu pocit, že se chytá, zapojí se do děje další z nepřeberného množství (více či méně) nad-přirozených postav a celou výtavbu dějové linky zkomplikuje, nebo úplně znemožní. Takhle opravdu ne, pane Weitz...30%

  • 18.1.2012  14:45

  Saló aneb 120 dnů sodomy: Zajímavé. I prvních pět komentářů (dle mého upřímného názoru) úplně a naprosto mimo... Dokonce se i sám POMO bez okolků přiznává, že to vlastně vůbec nepochopil :) ... Samozřejmě je možné, že jsem to nepochopil já, ale "samoúčelnou homosexuálnou (s)exhibícou bez akejkoľvek výpovednej hodnoty" tento film rozhodně není... Proč?.Protože nutí člověka přemýšlet, pozastavit se nad stavem společnosti a přehodnotit si vlastní ideály. Nezobrazuje násilí, sexuální a jiné zvrhlosti v dobrém světle, ale naopak k nim budí opovržení. Ukazuje, že právě ti, kteří páchají podobné věci, jsou většinou významní lidé s ohromnou mocí (v příbězích je to právě soudce, profesor, policejní generál, aristokrat) a že takoví lidé jsou schopni bez váhání ohýbat "ideály" za které se skrývají (zastřelení hajlujícího dozorce, samotná homosexualita "nacistů"). Právě proto existují v každé době, bez ohledu na režim. Demonstruje jak jednoduše lze manipulovat s lidmi, kteří jsou v krajní situaci, pod pohrůžkou smrti, ochotni udávat (řetězec který vedl až k vraždě služebné) , zabíjet a znásilňovat ("poslušné" oběti se nakonec samy stanou trýzniteli); jak ponižování a týrání mění charakter a pohled na to co je "normální" (zvrácenost dam pravděpodobně pramení v jejich -vlastně neprožitém- dětství). "Nechutná" vyprávění poskytují vysvětlení k jejich činům, důvodům atd.. Homosexualitu tyrani zneužívají jako prostředek ponížení a zneuctnění, naopak projev upřímné lásky (ať už lesbické nebo heterosexuální), je tvrdě potrestán. Pokud v tomto filmu někdo vidí prvoplánové porno, pravděpodobně by se měl sám nad sebou zamyslet - to co v něm totiž je, není normální a ani to jako normální líčeno není...

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace