Avatar (2009)

Nevím, tento film je na jednu stranu ultimátní pastvou pro oči, ale co se týká příběhu, ten už zase tak super není. Příběh je docela neoriginální, ale i tak zvládne zabavit. Oceňuji spoustu rozmanitých nápadů, co se týká jiné planety. 70%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Pro mě se jedná o jeden z nejlepších filmů historie. Viděl jsem ho již asi stokrát a nikdy neomrzí. Tady není o čem uvažovat. 100%

Terminátor (1984)

Klasika nad klasiky. Za mě jedna z mála výjimek kdy je druhý díl ještě lepší než skoro dokonalý první. Tento film je pro mě jako základ sci-fi filmů. Škoda, že po velmi vydařené dvojce šla celá série do kopru. 90%

Hněv Titánů (2012)

V podstatě to samé jako díl první, jenom se snaží všechno dělat velkolepěji a docela mu to škodí. Některé nápady super, ale bohužel tomu trochu ubírá všehopřítomné CGI. O něco slabší než první díl. 55%

Souboj Titánů (2010)

S originálem srovnávat nebudu. Tohle je ve své podstatě úplně jiný film. Za mě zábavný letní film u kterýho se člověk nenudí. Potěší skvělé efekty dobří herci a dobrá výprava. Film podle mě splňuje svůj účel a to je být nenáročný a zábavný. 70%

Tiché místo (2018)

Docela dobrej horor. Rozhodně jeden z těch lepších. Na pět hvězd mi sice pořád něco scházelo, ale i tak oceňuji docela originální námět, občas rozhodně dobrý nápady a snahu tvůrců, aby snímek nebyl pouze předvídatelná břečka, která by se zařadila po bok dalších sračkovních hororů. 75%

Pán času - Série 10 (2017) (série)

Parádní série. Jasně, najde se tu pár slabších dílů, ale zase na druhou stranu tu jsou díly jako Knock nebo Extremis, který mi přišli vážně skvělý. Bill se ukázala jako dobrá společnice, i když na tu její homosexualitu by nemuseli narážet skoro v každé drůhé scéně. Za mě tak 80%

Pán času - Série 11 (2018) (série)

Vau. Tvůrci dokázali něco neuvěřitelnýho. Během celé série jsem měl asi tak pouze dvakrát pocit, že opravdu sleduji Doctora Who. Tleskám

To (2017)

Knížka od Kinga je jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Proto jsem doufal, že se toto zpracování opravdu povede. A světe div se, ono se opravdu povedlo. Děsivý? Ani moc ne. Skvělej film se super atmosférou? Stopro. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku 2017 a opravdu jsem zvědavej na pokračování. Mimochodem, všichni dětští herci hráli skvěle. Už je to vážně dlouhá doba, co jsem viděl, že by se herci takhle skvěle sešli. 95%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nevím proč, ale spoustu let mě na tomto seriálu něco odrazovalo. Nevím, jestli to bylo jeho obrovskou popularitou nebo něčím jiným, ale každopádně jsem se tomuto dílu snažil vyhýbat. Někdy v době, kdy běžela asi pátá série už lidi kolem mě o tomto seriálu mluvili tak moc, že jsem se rozhodl zjistit, jestli teda seriál dosahuje takových kvalit, o jakých mi pořád všichni dokola vykládali. A ze začátku jsem byl přesvědčen, že ano. První čtyři série jsem projel ani ne za týden a byl jsem naprosto uchvácen. Boje mezi jednotlivými rody Západozemí. Asi tak stovka hlavních postav, u kterých nikdy nevíte, kdo z nich umře jako další. Kvalitní a chytrý scénář založený na knihách. Uvěřitelná podoba světa a chování postav. Strašně mě překvapilo, že celá fantasy linka ze začátku působí spíše jako vedlejší prvek, který pouze sem ta jenom pozvolna vystrkuje růžky. No, jenže u páté série se něco zlomilo. Najednou mě to moc nebavilo a musel jsem se nutit do toho dívat. Ne, že by byl kvalitativní skok dolů tak velký, to ne. Jenom jsem prostě už neměl ten pocit té výjimečnosti jako u prvních čtyř řad. Ale i tak mě to pořád svým způsobem bavilo a hlavně jsem chtěl vědět, jak to tvůrci zakončí, když poslední dva díly knih byly stále v nedohlednu. Šestá série byla u mě tak na podobné úrovni jako pátá. Některý linie zajímavý a zábavný, ale když se snažím vzpomenout na nějaké větší události z šesté série (mimo Bitvu bastardů) tak se mi nic moc nevybavuje. U sedmé série šla kvalita ale rapidně dolů. Teleportace postav, na což si všichni tak vehementně stěžovali, mi zase tak nevadila, ale ten neuvěřitelně hloupej scénář tomu hodně podrážel nohy. No a osmá série to všechno tak nějak zakončila, Kvalitativně velmi slabučká. Charaktery už ani ne moc zajímavé a jenom jsem si odškrtával postavy, co chcípli, protože už mi na nikom ani stejnak moc nezáleželo. Z kvalitního seriálu se skvělými a promyšlenými zvraty se stala jenom přehnaně drahá blbina. Naštěstí už je konec. Ale ne, počkat! Oznámili, že se pracuje asi na tuně prequelů. No jestli budou na stejné úrovni jako ten skvost, kterýmu říkají osmá série, tak se máme vážně na co těšit. A co teda bylo na celým seriálu super? Hudba, efekty, kostými a děj 1-4 řady. Škoda. Takhle pouze kandidát na nejhorší konec v historii kinematografie. 65%