Nancy

Nancy

Markéta Nádvorníková

Česko

• 2.5.2005  17:40

Podle mého skromného názoru je to jedna velká nuda s vynikajícím obsazením. Clooney je hrozně charismatický, to uznávám (je na něho také pěkný pohled), Catherine je pěkná a taky se na ní dá dívat, ale celkově film vyzní nudně, fádně a obyčejně. Co se týče humoru, tak ten jsem zde také nějak nenacházela... jen pár takových těch vtípků, co vás uvnitř donutí se zasmát, ale okolí to vůbec nepozná. Škoda, čekala jsem opravdu víc.

• 30.4.2005  11:19

Nezávazná ptákovinka pro mladší teenagery, které to ovšem nebaví, protože je v tom málo fekálií a ty ostatní už tuplem ne, protože je to opravdu blbost. Začátek byl ještě celkem vtipný a zábavný, ale konec celý dojem příjemné komedie zkazil - byl strašně rozvleklý a rádoby dojemný. Herecké výkony mizerné a amatérské a dialogy značně hraničící s trapností. Ale aspoň, že se maj děti (dívky 8-11 let) na co koukat a snad se jim to i líbí. Jenom na závěr zpráva pro plagjoklase: podle toho popisu, co říkáš jsi viděl těch nejhorších deset minut celého filmu (to jen tak mimochodem), ale podle pouhých 10 minut nemůžeš IMHO nic soudit.

• 29.4.2005  19:20
    Joey (TV seriál) (2004)

Očekávala jsem od toho víc. Čekala jsem Joeyho humor rozlinutý do celého seriálu, jeho exhibici... Nakonec je to v porovnání s Přáteli poměrně ubohé. Kde bylo v Přátelích šest osob, tady je jen jedna, která má asi stejný počet humorných hlášek na jeden díl, jako dřív. Joeyho humor jsem měla ráda, ale jak je vidět, sám to nezastane a postavy, které by mu mohly pomoci, jsou sice slušně zahrané, ale nevýrazné. Těžko říct, jestli by Joeymu stačil do zásoby jeden "přítel" nebo by v důstojném pokračování museli být opět všichni. Každopádně asi nejvíc postrádám Phoebe, která sice byla v Přátelích ta méně výrazná, ale její styl humoru mě hodně bavil.

• 15.4.2005  15:08
    2046 (2004)

V tomhle filmu je rozhodně potřeba nezaobývat se tolik dějem nebo naopak se jím zaobírat až moc a plně se soustředit na každé slovo. Když jsem na to šla do kina, netušila jsem, že mě čeká taková kvalitní romantika. Celý film byl neuvěřitelně zamilovaný a přitom tak skutečný. Navíc je vše dochuceno vynikající hudbou, od milostných smyčců po operu, která brilantně doplňuje celý snímek. Nejsou zde ale jen skvělé scény a fantastická hudba, ale i dokonalá kamera. To je právě vidět na dokonalém záběru, kdy kamera snímá nohy hoteliérovy dcery, která přešlapuje po pokoji. Něco tak nádherného by snad jiná země nedokázala natočit!

• 9.4.2005  19:32

Když jsem vyrazila do kina na tenhle film, vůbec sem netušila, co mě čeká. Nevěděla jsem, jestli mě bude čekat válečná nuda nebo ubrečený kýčovitý dokumentoid. Nakonec se mi film hodně líbil. Všechny scény byli tak opravdové a přesto jsem nemusela koukat na dvouhodinové záběry křičících a plačících tváří. Hitler působil jako živý. Přesně jsem v něm viděla toho velkého diktátora, který mi odjakživa dělá těžší život, protože mě s ním pořád otravují ve škole. Poznala jsem, že ten člověk není ten bezlítostný mužík, který před ničím neustoupí, ale že je to v podstatě nemocný člověk. Bruno Ganz ztvárnil velkého Fürera prostě dokonale. Drsný film z drsné doby, ale skutečný...

• 27.3.2005  20:07

Byl by to býval pěkný film, kdyby to někdo tak nepodělal. Myslím, že to nebylo myšleno, jako hororová komedie, ale přesto to tak pak v konečném výsledku vypadá. Snímek obsahuje typická hororová klišé, ohromným barákem v opuštěném kraji počínaje a houpající se lucernou ve větru konče. Robert De Niro předvedl podle mě celkem ucházející výkon, ale mnohem víc mě zaujala malá ale talentovaná Dakota Fanning, která sice měla taky pro horory běžnou a ohranou roli podivně se chovající dívky, ale je tak neskutečně sladká, že jí snad nikdo neodolá. Jako hororová komedie, kde by byly všechny ty klišé naschvál by to ušlo, ale jako vážná věc už ne.

• 24.3.2005  22:50

Tanec miluji, takže jsem byla s námětem celkem spokojená, Richard Gere je docela pěkný chlap, takže bylo na co (na koho) koukat a je to i celkem inteligentní komedie. Herecké výkony (bohužel) průměrné a ani Jennifer Lopez mi nepřišla tak docela tragická jako většinou. Jen kdyby to nebyla taková úděsná nuda. Kromě docela povedených tanečních scén a pár vcelku vtipných hlášek nebo scének (jejichž původcem je většinou nesympatická obézní tanečnice) zde opravdu nebylo nic zábavného a tak se z toho stává opět další tuctový americký remake, kterým se opět dokáže, že Hollywood není dokonalý a nemůže natočit jakýkoli film báječně (i když tady to bylo spíš tou mentalitou Američanů/Japonců).

• 23.3.2005  20:45
    Van Helsing (2004)

Nic jsem od toho nečekala a ničeho jsem se nedočkala. Dějově chabé, ale když Hughovi Jackmanovi ten klobouk tak seknul... ;) Ale co už no... hlavně, že jsem se nenudila.

• 18.3.2005  18:15

Naprosto průměrná komedie, která je ale pořád o trochu lepší, než jiný Stillerův počin - Riskni to s Polly. Tahle komedie má aspoň nějaký ten děj, člověk se u toho tolik nenudí a občas se i zasměje, ale očekávala jsem od toho poměrně víc. Navíc mě ta babka fakt hodně s*ala i když mně osobně vlastně nic neudělala. Chvílema mi to přišlo trochu jako Sám doma pro starší publikum - rozházený a rozbouraný barák a výsledek žádný. Navíc si mohli tvůrci odpustit "vtípky" založené na zvracení a podobných nechutnostech. Drew byla vcelku dobrá a Ben (jako vždy) průměrný, celý film ale byl takový až moc obyčejný.

• 15.3.2005  17:15

Nebýt to 3D, tak je to rozhodně jen 1*. Dějově je to totální kravina, představitelka hlavní role je opravdu příšerná a určitě, kdyby se do toho tvůrci nesnažili nutně vměstnat děj a udělali to jako obyčejný dokument o dinosaurech, bylo by to mnohem lepší a 100% méně trapné.

• 13.3.2005  11:27

Nějak mě to zas tak nebralo. Kamera byla pěkná, herci vynikající, ale celou dobu jsem doufala, že si u toho pořádně popláču a ono nějak moc nebylo nad čím. Asi jsem za ten den ztratila cit, protože jsem viděla ve stejný den Million Dollar Baby a uplně mě to odrovnalo. Třeba až se na to podívám jindy, tak se mi to zalíbí a s radostí uroním slzu, teď ale bohužel ne.

• 11.3.2005  22:10
    Garfield a přátelé (TV seriál) (1988)

Garfieldovi příhody jsou samozřejmě výborné, ale nikdy se to nevyrovná kreslenému comicsu. Rozdělení na několik částí v jednom pořadu je v pohodě, ale trochu jsou jednotlivé pasáže nevyrovnané. Garfield je v pohodě, ale kamarádi z farmy imho za ostatním značně zaostávají. Naopak se mi asi nejvíc líbí "Garfieldova rychlovka", která nejvíc připomíná tradiční comicsy o třech obrázcích. Škoda jen, že je to dělané pro mladší publikum, kterým zase není určena předloha.

• 11.3.2005  22:06
    Výplata (2003)

Podle mě docela podařený film. Nečekala jsem od toho nic napínavého ani žádnou komedii. Nečekala jsem, že to bude dobré ani že to bude špatné. Nečekala jsem prostě nic a vyplatilo se to. Herecké výkony sice průměrné, děj taky, ale aspoň sem se nenudila (i když jsem zase napětím nelízala obrazovku). Ben docela pěkný, takže další důvod pro shlédnutí a chlapy možná zaujme Uma. Nadprůměrný Sci-Fi, když od toho nic neočekáváte, jinak asi naprostý průměr.

• 9.3.2005  18:13
    Quo Vadis (2001)

Hnusné, nechutné, ale pravdivé. Stejně si ale myslím, že by to šlo natočit i nějak zábavněji a ne jako takovouhle až přespříliš pravdivou, zamilovanou a kvůli létajícím nohám a podobnému téměř nekoukatelnou nudu. O hercích se taky nějak pěkně nemůžu zmiňovat, protože hráli stejně nudně, jako film. Myslím, že v nejbližší době se budu polskému filmu podvědomě vyhýbat...

• 9.3.2005  17:46

Podle mého názoru, je to povedenější, než jednička nebo se to alespoň vyhýbá nechutnostem (kterých je stále ještě v prvním filmu mnohem méně, než v odporné obdobě Kluci to chtěj taky). Snímek je tentokrát založený zejména na nešikovnosti kamarádek (zejména Inken v podání mě již docela protivící Diany Amft). Herecké obsazení opět průměrné - jako v každé teenagerské komedii. Obyčejný film, který zabaví, ale hlubší myšlenkové prozkoumání zrovna nedoporučuju.

• 7.3.2005  17:55

Tak takhle inteligentní a vhodný pro všechny věkové kategorie může být jen animovaný film. Každý věk si přijde na své a myslím, že každý na jiné. Dětem udělají určitě radost veselé scény, kterých tu naštěstí nebylo nasázeno tolik, jak se to (podle mě ke škodě) v novějších animácích dělá (ukecané postavičky, co chrlí jednu hlášku za druhou). Já osobně sem ocenila krásný příběh plný lásky i nenávisti. Jeden z lepších animáků poslední doby.

• 7.3.2005  17:38

Průměrná pohádka, která ale postupem času ztrácí na svém kouzlu (jestli kdy nějaké měla) tím, jak jí neustále opakují v televizi. Herci mizerní, ale Radek Valenta se mi stejně odjakživa protivil nejvíc. Jeho dokonalý švarný jinoch je neskutečně trapný. Jakési probuzení z nekonečné nudy a hluchoty jsou (mají být) postavičky čerta a vodníka, kteří jsou sice občas vtipní, ale většinou spíš trapní. Nutno uznat, že na Trošku (kterého opravdu nemusim) je to ještě docela výkon, ale byla bych Zdeněčkovi docela vděčná, kdyby se vybodnul na jakékoli pokračování, protože pohádka prostě pokračování mít nemá! Někteří lidi tohle asi nejsou schopni pochopit... (viz. Z pekla štěstí 2)

• 7.3.2005  17:33
    Princové jsou na draka (TV film) (1980)

Dějově značně chabá pohádka, která ovšem sází (a dobře dělá) na výborné písničky a hudební vystoupení. Navíc výborné herecké obsazení tomu dodává šťávu.

• 7.3.2005  17:31

Ačkoli se jedná o pokračování, je to stále téměř (!) stejně kvalitní zábava, jako u prvního filmu. Opět skvělé herecké obsazení a dokonce povedená režie - přestože už to není moje oblíbené trio Z-A-Z, nevidím snad žádný rozdíl. Určitě filmu oproti jedničce něco chybí, ale na nedostatek humoru si skutečně nemůžete stěžovat. Jak bylo v 80. letech u komedií zvykem, hodně fórků nemůžete postřehnout na poprvé a tak doporučuji nahrát z televize, abyste si to mohli pouštět celý týden - třeba pak naleznete veškeré "ukryté" vtípky. Aspoň vás to při každém shlédnutí něčím překvapím (ještě teď nacházím různé předměty, které odkazují na jiné filmy nebo situace a to už znám film asi 9 let).

• 7.3.2005  17:24

S téměř každou klasickou komedií 80. let se vracím do svého dětství. I když tam spíš dominuje druhý díl, první (viděný až později) je stejně kvalitní. Trio Zucker-Abrahams-Zuckers opět odvedlo skvělou práci, na kterou už se jim bohužel v dnešní době nepovedlo navázat (viz. Milionový závod). Film je dělaný pro pobavení, máte se u něj smát a jen když budete hlouběji prozkoumávat děj, možná dojdete k nějakým těm nepřesnostem... ale asi jako u každé praštěné komedie.

• 7.3.2005  17:21
    Profesionálové (TV seriál) (1977)

Jeden z nejlepších detektivních seriálů. Prostě klasika. Už jako malá jsem se ráda dívala na tuhle slavnou dvojku a už tenkrát jsem se zamilovala do Bodieho (nebo do Doyla?). Z dětských let si sice na žádný případ nepamatuju, ale na hlavní hrdiny nezapomenu. Děkuji Nově za letošní zopakování, díky kterému jsem opět prožila ty šťastné dětské roky.

• 7.3.2005  17:14
    Pupendo (2003)

Hezká komedie s vynikajícími hereckými výkony. Mě to už ale moc neřekne, protože doba, ve které se to odehrává mě o hodně let minula. Vtipy jsou naštěstí voleny tak, aby jim rozuměli i takoví, jako já. Ale stejně: zažít to, dám tomu klidně i plný počet.

• 6.3.2005  17:37

Hodně dobrá kriminálka s krasnou zápletkou a úžasným Renem. Celou dobu jsem se bavila a občas byla i atmosféra taková strašidelnější. Konec jsem sice takovýhle očekávala, ale hlavně že to není obyčejná a nudná kriminálka.

• 5.3.2005  19:44

Mě to nepřišlo jako nic extra. První díl jsem (dosud) neviděla, takže nemůžu porovnávat, jestli je to lepší nebo horší, ale opravdu bych to nebrala jako úžasnou komedii. Nenudila jsem se, bavila jsem se, ale přesto tomu něco chybí a já to něco prostě potřebuju. Nemlátila smíchy každou chvíli (resp. vůbec) a ani nedošlo k žádné dojemnější scéně, u které bych aspoň nějak pochopila vztahy obou rodin. Jsou to ale přece jen aspoň trochu lepší tři hvězdičky.

• 3.3.2005  17:17

Prostě klasický dětský film, možná až moc klasický. Tomáš Holý ho dělá aspoň o třídu lepší, ale stejně jsou všechny díly týhle trilogie na jedno brdo.

• 3.3.2005  17:05
    Planeta opic (1968)

Prostě dokonalé. Začátek filmu je sice trochu nudný, hlavně když už víte co vás čeká, ale celá pasáž na planetě opic je prostě úžasná a závěr perfektně otevřený, jen kdyby se ho autoři nesnažili uzavřít dalšími již nepovedenými díly.

• 3.3.2005  17:02

Já nevim, ale mě se to líbilo. Nesmíte to brát jako něco, u čeho se budete válet smíchy, protože tenhle styl humoru nesedne úplně každému. Mě ovšem ano. Herci jsou příjemní, děj je sice trochu slabší stránkou filmu, ale výborné scénky a skvělé vtipy tento příběh výborně osvěží a dodají mu tu správnou pohodovou atmosféru. Stačí jen od toho moc nečekat.

• 3.3.2005  16:52
    Pearl Harbor (2001)

V tomhle jsem hrozně jednoduchá. Mě se prostě každý zavděčí tím, když mi do filmu dá pěknýho chlapa (Affleck), posadí ho do letadla a nechá ho konat hrdinské činy. S kvalitou snímku je to jinak jak na horské dráze. Co je ale důležité, že nenudí.

• 3.3.2005  16:26

Tak tohle mě fakt dostalo. Otevřu konzervu guláše, nejde mi vytapetovat a když se to konečně podaří, tak si na oslavu otevřu konzervu guláše. To je fantastická logika uvažování těch dvou, že to musí bavit dospělé snad víc než děti.

• 2.3.2005  20:53
    Piti Piti Pa (1970)

Hodně povedená taneční komedie. Taneční scény jsou opravdu bezchybné a vůbec výchova dívek z taneční skupiny, ale trochu obyčejnější a nudnější jsou ostatní scény, kdy Funes stíhá jednu z tanečnic a zkoumá její osobní život. Jinak je to ale další povedená "Funesovka".