Nancy

Markéta Nádvorníková

Česko

• 2.3.2005  20:39
    Pan Magor (1997)

Jak je vidět, tak po úspěchu Bláznivých střel se Leslie Nielsen s výběrem inteligentních a kvalitních scénářů opravdu uskromnil. Většina (ne-li všechny) následujících komedií jsou jen trapné parodie, které by mohly zahnat dlouhou chvíli, občas možná pobavit, ale v podstatě jsou to jen bezduché kraviny. Nedojde k žádnému pořádnému vykreslení postav a při hodině a půl asi jen ke dvoum vtipným scénám, což je na (údajnou) komedii hodně málo. Když to ale srovnám s takovým Kameňákem, nemůžu dát odpad!, protože jsem alespoň neumírala nudou.

• 2.3.2005  14:27
    Nuda v Brně (2003)

Vyjímka, potvrzující pravidlo. Nečekala jsem, že o sexu se dá natočit krásný film bez vulgarismů a tisíců odporných scén. Tento příběh o několika lidech a jejich sexuálním životě mě natolik upoutal, že jsem zejména hlavní dvojici (Olinka - Standa) usilovně fandila, aby to už konečně vyšlo. Absence barev dodá filmu trochu víc na uměleckém vzhledu, což vůbec nevadí, ba naopak. Bylo by hezké, kdyby si tvůrci vvzali z takového filmu příklad a napříště nás oprostili od prcičkovitých teenagerských sračiček, jakými jsou naše kina zahlcena. Je mi jasné, že se tak nestane, když práve takové braky mají největší návštěvnost (není se čemu divit, když nejvíc kina navštěvují právě mladí lidé), ale opravdu by se mi to líbilo.

• 2.3.2005  14:23

Docela podprůměrná pohádka, kterých u nás už bylo (a určitě ještě bude). Prohození mozků sice není tak běžné, ale hloupost a moudrost jsou hodně tradičním motivem. Docela dobrá postava Bohdalky, ale jinak neskutečná nuda a tuctovost. Přesto si ale musím říkat, že v dnešní době je těžké narazit na lepší pohádku.

• 2.3.2005  14:19

Ani první Nekonečný příběh mi nepřišel jako nic extra úchvatného, ale tohle je už opravdu nekoukatelné. Nekonečná nuda, která je až odpudivě stejná jako předchozí dva díly. Filmaři měli skončit u prvního filmu, který se stal legendárním a další mu už jen kazí pověst. Nekonečný příběh měl radši dávno skončit.

• 2.3.2005  14:16

Tak tady už populární fantasy pohádka značně hraničí s extrémní nudou. Scény nejsou tak zajímavé jako předtím, chybí některé postavy z prvního filmu a hlavně tu skoro nic není tak jak bylo dřív. Film je často hodně nudný a zdlouhavý, ale aspoň že létající pes je pořád stejný. Stejně tychle, jak jsem k snímku přišla, se i vypařil z hlavy a celou sérii Neverending Story posunuje do kategorie slušných, ale nudných filmů.

• 2.3.2005  14:09

Krásná a inteligentní komedie s legendární Marilyn Monroe. Dnes už sice docela zastaralá, ale stále hodně vydařená.

• 2.3.2005  14:03
    Na stromě (1971)

Prostě ne každý film Louise de Funese se zákonitě musí podařit. Je to takovej průměr. Často je to hodně vtipné, ale ty vtipné okamžiky za chvíli vystřídá nekonečná nuda, kterou pak zase herci rozzáří nějakou hláškou.

• 2.3.2005  13:53

Celkově průměrný dětský film, ale Tomáš Holý tomu dává takové roztomilé kouzlo.

• 1.3.2005  22:06
    xXx (2002)

Pokus o maximálně cool a mladšímu publiku bližšího Bonda. Nemůžu říct, že to byla kravina, koneckonců by to jinak nedostalo 3*, ale když si to tak vezmu.. postrádá to smysl. Akční scény, kterých si tu užijete požehnaně jsou ve většině (ne-li ve všech) případů naprosto nesmyslné a neskutečné. Bohužel se kromě akce a (mě) sympaticky drsného Vina Diesela v xXx bohužel nic extra nenachází. Častokrát jsou scény nebo dialogy spíš trapné než cool. Pro některé to mohlo být zklamání, ale já sem od tohoto filmu raději nic nečekala.

• 1.3.2005  21:42

Úroveň je asi stejná jako u druhého dílu - horší než jednička, ale stále vtipné.

• 1.3.2005  21:26

Jednoznačně horší než první film, ale pořád je to sranda.

• 1.3.2005  21:15

Hodně povedená, veselá a svěží komedie s mnoha vtipnými scénami a hláškami. Navíc je každý student akademie jiný, takže je humor různorodý.

• 1.3.2005  21:09

Nad moje očekávání hodně povedený historický film. Heath Ledger je velice hezký, Rufus Sewell je taky skvělý a Shannyn Sossamon je taky dobrá herečka (i když její postava mi trochu vadila, jak si furt vymejšlela nějaký blbý podmínky). Kdo mě ale tady dostal byl Paul Bettany, který dokazuje, že je skvělý herec. Příběh má vtip, je akční a zábavný a navíc dojemný. Ideální kombinace, která se s Heathem bude líbit ženám a s Shannyn mužům.

• 1.3.2005  20:58
    Pomáda 2 (1982)

Film, který těží z úspěchu první Pomády, která byla prostě úžasný muzikál, což se v tomhle případě říct nedá. Nemám nic proti Michelle Pfeiffer, ale myslím, že i ten nevýrazný výkon Olivie Newton-John byl lepší. No a chybí mi tu samozřejmě legendární John Travolta. Tak další pokus o natočení důstojného pokračování skvělého filmu opět zklamal a zřejmý pokus o snadný výdělek Hollywoodu končí v propadlišti filmových dějin.

• 1.3.2005  20:53
    Pomáda (1978)

Dějově chabé, to klidně přiznám, ale ta hudba, ty taneční scény a tohle všecko, to je fakt super. Navíc je to totální klasika.

• 1.3.2005  20:38

Skvělá komedie. Je taková střídavě povedená. Někdy je to hrozná sranda, ale chvílema je to úděsná nuda. Hlavní hrdina má skvělé hlášky a fórky, ale samozřejmě je nemůže plácat celý film, takže chvílema je to nudný western asi jako pozdější Vinetouové.

• 1.3.2005  20:28

Film by to byl dobrý, kdyby se nemuselo pořád jen koukat na poušť, kde heká a vzdychá hlavní hrdina. Vigga mám ráda, ale tenhle film (nebo spíš ta jeho role) se mi fakt nelíbil. Byl zde takový až moc namyšlený a chvílema až trapný. Film hraničí s nudou, kdyby se to dostalo do rukou mě, hned by to bylo asi 30 minut dlouhý.

• 1.3.2005  20:21
    Otec rodiny (2000)

Docela povedená komedie (nebo co to je). Výborný Nicholas zde zažívá opravdu zajímavé dobrodružství a film je velice zábavný, přesto je chvílema nepovedený a zejména chování hlavní postavy je často iracionální. Jako pohodový romantický film to stačí, ale žádný trhák to neni (lepší 3*).

• 1.3.2005  20:06

Je to hezkej film, je to již klasika, ale přesto mi tu něco chybí, takže tomu nemůžu dát pět hvězdiček. Jinak je ale příběh o učiteli, kterého se všichni bojí, ale přitom ho mají rádi, opravdu hodně povedený.

• 28.2.2005  19:29

Značně nepovedené pokračování, které s prvním filmem spojuje jen Sandra Bullock. Dějově nezvládnutý snímek s dost často nudnými a zdlouhavými scénami. První díl jsem viděla někdy před rokem až před dvouma a hodně si z něj pamatuju - tu dokonale vymyšlenou situaci apod., ale tohle jsem viděla před půl rokem a pamatuju si jen závěrečnou scénu, kterou rozhodně nepovažuju za nijak úchvatnou. Obyčejný akční film, z kterého si asi žádné doživotní vzpomínky neodnesete.

• 28.2.2005  19:01

Hodně dobrý akční film se skvělým Reevesem a ucházející Bullock. Rozhodně je to zábavné a nápadité a i když tady už mockrát bylo téma o zachrańování unesených rukojmí, tak tenhle film tomu dává zase jinou podobu.

• 28.2.2005  18:57

Nejsem zrovna zastánce remaků (pokud to neni opravdu povedený remake). Obsazením stejných herců se snímek chová spíš jako pokračování. Bohužel k ničemu novému nedojde a film je tak úplně stejný jako předchozí Návštěvníci. Hrdinové se chovají úplně stejně, dělají ty samé trapasy a kromě Christiny Applegate je vše při starém. Když nad tím tak přemýšlím, možná je lepší, že se tvůrci nesnažili vpasovat nějaký nový fórek, kterým by mohli už tak nevýrazný dojem z filmu naprosto pokazit. Tak tedy jedna hvězdička alespoň za to, že Jean Reno a Christian Clavier jsou pořád stejní.

• 28.2.2005  18:51

Asi každý se u toho zasměje a Jean Reno je tu vskutku krásný, ale jinak je to takové obyčejné.

• 28.2.2005  18:45

Prostě klasika, ale jednoznačně to není žádný extrémní klenot české kinematografie. Hláška se staly, jak je tomu u mnoha českých filmů, kultovními a děj zde jde možná kvůli nim trochu stranou, ale má to spád a to je důležité.

• 28.2.2005  18:25

Buď jsem divná nebo to byla opravdu taková nuda. Příběh byl inteligentní, občas vtipný, ale přišel mi takový obyčejný, nezajímavý a pro mě opravdu hodně nezábavný. Bena Stillera moc nemusim a po tomhle filmu se na tom nic moc nezmění. Zato Jennifer Aniston mám docela ráda (hlavně z Přátel) a myslím, že umí hrát líp. Třeba, až se na to podívám znovu (dostanu odvahu), ohodnotím to líp. Alespoň, že to nebyla bezduchá, nechutná obludnost jako např. "prcičky" => dalo se na to koukat.

• 27.2.2005  21:53

Podle mě je to hodně povedený film a to jak po stránce dějové, tak vizuální. Navíc herecký koncert Russella Crowea a Paula Bettanyho by měl být dalším důvodem, proč to hodnotit lépe.

• 27.2.2005  21:45
    Max a Kevin (1998)

Nadprůměrný film, který je povedený, jen občas postrádá spád a nápaditost. První půlka je docela průměrná až podprůměrná, jen druhá polovina a hlavně konec, který je na americký film docela nezvyklý, celý dojem silně vylepšuje.

• 27.2.2005  21:37

Docela povedená česká komedie, která ovšem často postrádá spád. Tomáš Hanák je opravdu dobrý, ale s dějem holt nic neudělá. Jinak jsou to trochu lepší 3*.

• 27.2.2005  21:32
    Mexičan (2001)

Tak tohle byla taková neskutečná nuda, že jsem radši hned do druhého dne zapomněla, o čem to bylo. Matně se mi vybavují vzpomínky na nějaké souboje a honbu za zbraní, ale je to snad jen pár světlejších chvilek, kterých v Mexičanovi není zas tolik. Trochu to připomíná El Mariachiho, ale bez děje a špetky nápadu. V celém snímku jsem našla asi jen dva nadprůměrné klady - Julia Roberts a Brad Pitt, kteří mají u mě bohužel za tenhle snímek menší mínus (i když za to sami asi nemohli a zahráli, jak to šlo). Nic víc, než jen další akční nuda.

• 27.2.2005  21:29

Očekávala jsem další "obyčejnou" komedii, kterými nás ročně hojně zasypávají američani, ale kupodivu to tak není. Jedná se o velice svěží a zábavnou inteligentní komedii, kde se mi obvzlášť zamlouvala mladá Lindsay Lohan, která je (podle mého nestranného dívčího názoru) hezká a ještě talentovaná.