Nancy

Nancy

Markéta Nádvorníková

Česko

• 27.2.2005  21:25
    Možná přijde i kouzelník (TV pořad) (1982)

Hodně zábavné a pro mě docela zajímavý pohled do komunistické zábavy (v době premiérových vysílání jsem nebyla na světě). Navíc Korn s vlasy byl pro mě nezapomenutelný zážitek. Jinak oceňuji, že zde ještě nejsou Lábus s Kaiserem tak nuceně veselí (= trapní).

• 27.2.2005  19:14

Podle mě hodně dobře natočená černá komedie. Herci jsou ve svých rolích taky opravdu dobří a celý příběh je podle mého názoru dost celistvý na to, že je to natočené podle 3 knih. Opravdu jsem se bavila, ale má to i svá hluchá místa, a to zejména v přechodech do dalších knih.

• 27.2.2005  12:10

Jakási pohádka o ošklivém káčátku pro dospělejší. Zas takový zázrak, jak se říkalo při premiéře v USA, to neni, ale pobaví to, alespoň na tu chvíli.

• 27.2.2005  12:01
    Modrý blesk (1999)

Na to že to byl film, který nám pouštěli v autobuse po cestě z dovolené, to bylo docela dobré (i když to v autobuse samozřejmě nevnímáte na plno). Hodně akcí nabitý film, který mě dokázal odtrhnout od okýnka a sledování ubíhající silnice.

• 27.2.2005  11:56
    Mravenec Z (1998)

Krásný příběh s roztomilými mravenečky, který by se klidně mohl převést na hraný film s lidmi a bylo by to jednoznačně přístupné od 12 let.

• 27.2.2005  11:54

Chvílema hodně zábavná komedie, chvílema značně nudná a i téma je docela okoukané. Jinak je to docela průměr s průměrným Adamem Sandlerem.

• 27.2.2005  11:49

Mach a Šebestová, tradiční postavičky kreslených večerníčků, které provázely dětství snad každého z nás. Takhle to ale dopadne, když se je snaží (za účelem komerce) převést na filmové plátno, ještě ke všemu v hrané podobě. Tragédie, nuda, nenápaditost, kýč. Ani ty děti to snad nemůže bavit. Nic proti hereckým výkonům ústředních hrdinů, na to že to je jejich první film, je to docela přijatelné, ale scénář je opravdu blbost. Jako by byl děj jednoho 7-mi minutového dílu natažen na hodinu a půl. Děkuji, nikdy více! Už žádné hrané celovečerní večerníčky, ať už v nich hrál kdokoli a dohromady je dával třeba sám autor.

• 27.2.2005  11:47

Roztomlá Audrey Tautou v dalším dost povedeném filmu, kde vám hlavní postavy hodně zamotají hlavu.

• 26.2.2005  22:33
    Čarodějnice školou povinné (TV seriál) (1998)

První dva díly ještě mohou děti bavit, ale když už se několik sérií opakuje to samé: největší mrcha školy něco provede a svede to na největšího nešiku, která z toho má průšvih a hrozí jí vyloučení. Nakonec se jí zastane řiditelka, která jí jako jedinná věří... omg. A to tu ještě pomíjím fakt, že je hlavní hrdinka neskutečně nesympatická a mnohem charismatičtější je ta mrcha. Natočit něco takovýho jednotvárně ani nudně neni zázrak, ale namixovat do toho ještě trapnost je opravdu výkon. Myslím, že jsem na to koukala jen proto, že tou dobou nic jiného v televizi nešlo.

• 26.2.2005  22:29

Opravdu hodně roztomilé. Nikdy jsem netušila, že by mohlo bejt prasátko tak krásný a roztomilý.

• 25.2.2005  22:06
    Mrazík (1964)

Fakt úžasná pohádka, prostě klasika. Možná to brali tenkrát rusové vážně, jen já (a asi i víc dalších) to v poslední době považuju za komedii. Prostě mi to už tak přijde, chvástavý Ivánek, vždycky správná Nastěnka, perfektně hustá babuška Jaguška ve své rozkošné chaloupce a totálně sklerotický Mrazík. Ale i tak je mám všechny ráda a budu se na ně stejně každý silvestr dívat :-).

• 25.2.2005  21:52

Určitě na druhém díle víc zapracovali scénáristé. Nemám už pocit, že se koukám, jak někdo jiný hraje počítačovou hru. Bohužel i přes zlepšení děje je to chvílema pořád stejná nuda. Akční scény jsou opět super a Angelina je zvládá na jedničku, ale její ladné křivky jako holka (bohužel) neocením. A kromě křivek a akce není na Angelině téměř nic ke koukání. Oproti první Lara Croft: Tomb Raider kvalita rozhodně stoupla, ale pořád to není ono. Možná se někdy kolem devátého dílu dočkáme perfektního filmu.

• 25.2.2005  21:48

Nikdy jsem nebyla zrovna zastánce natáčení filmů podle počítačových her a tenhle snímek na tom nic nezmění. Není nad to, když si s Larou můžete sami zabít pár chlapíků, nějaké to zlé zviřátko nebo roztomilého mutantíka, když to ale všechno za vás udělejí tvůrci a vy se jen koukáte na ženskou, která skáče po zdi a střílí po všem, co se hne. Děj je tudíž značně chudý a kromě akčních scén (které jsou pořád na jedno brdo) jsem se celý film nudila. Angelina zahrála Laru dobře, to zas jo, ale s mizerným scénářem nic nenadělá sebelepší herec. Dobře se na to kouká, ale jako kratší akční klip by to klidně stačilo a nedošlo by ani na zdlouhavé a nudné scény.

• 25.2.2005  21:43
    Labyrint (1986)

Docela hodně povedená fantasy. I když se v podstatě jen běhá bludištěm, není to ani moc nudné, ale jen občas hodně zastaralé. Herecký výkon Davida Bowieho je opravdu skvělý (jako dítě jsem si ho díky tomuhle filmu zamilovala) a snad ještě lepší je soundtrack, který obsahuje úžasné Bowieho písničky a je jedním z mých nejoblíbenějších.

• 25.2.2005  21:27

Průměrná romantická komedie. Slabší tři hvězdičky. Skvělý Nicholas Cage je asi jedniným nadprůměrným téhle komedie.

• 25.2.2005  21:23

Prostě dokonalá parodie westernovek. Dokonce i američani uznávaj, jak dobře jsme je dokázali parodovat. Rozhodně jeden z nejlepších českých filmů (s dokonalým kovbojem).

• 25.2.2005  21:13
    Loď duchů (2002)

Mě se to docela líbilo. Herce samozřejmě nemyslím, ti zrovna byli slabší stránkou filmu, ale jinak vizuálně to bylo hezké, dějově tak mírně podprůměr a celkově je to docela průměr. Nic jsem od toho nečekala, takže mi tohle celkem stačilo.

• 25.2.2005  21:02

Jedničku jsem neviděla a to je možná chyba. Připadala jsem si, jako bych byla taky hozena do tohohle labyritu, protože jsem vůbec netušila, co se tam děje (a ne že k tomu by mi jednička nějak pomohla) a chápala jsem jen některé moudré výjevy všech těch "chytrých" lidí. Přesto jsem se alespoň moc nenudila a koukala jsem teda jen na ty "různé" zajímavé krychličky, kterých jsem si teda užila požehnaně.

• 25.2.2005  20:36

Opravdu povedená romantická komedie, která se od těch jiných "běžných" romancí výrazně liší. Už jen tím, že se představitelé snaží držet city pod bodem nula a tím, že je zasazená do minulosti. McGregor i Zellweger zde měli opravdu hezké role, které se jim samozřejmě povedly. Stejně tak vedlejší role byly opravdu vydařené. Jen to občas postrádalo akčnost a zábavu a když na mě Barbara vychrlila, celou pravdu, byla jsem docela zmatená, ale naštěstí ne tolik, že bych to nepochopila.

• 24.2.2005  20:58

Můj oblíbený film z dětství. Prostě dokonale přidrzlá Lucka a roztomilý formeláci Ferda a Ferda. Jé kolikrát já jsem tenhle filmeček jako malá viděla...

• 24.2.2005  20:49

Nemám ráda cokoli přilepeného na žvejkačce, natož něco tak roztomilého, jako je krteček :-(. Odjakživa mi nějak nesedla žvýkačka ve filmu i když se používá běžným způsobem. Krtečku promiň, ale já opravdu jinak nemůžu.

• 24.2.2005  20:44

Zábavné a roztomilé, ale jinak krtkův weekend není zas tak nabytý činnostmi, aby to bylo na pět hvězdiček.

• 24.2.2005  18:02

Opravdu roztomilá pomoc kamarádovi. Jeden z průměrnějších krtků, kteří sice pobaví, ale narozdíl od jiných to není zas takový zázrak.

• 24.2.2005  18:00
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

V podstatě nevýrazný, nudný a hodně obyčejný seriál, ke kterému mám ovšem zvláštní vztah. Teda resp. jen k první sérii s Tobiasem Moretti. Po první výměně páníčků, tedy příchod Gedeona Burkharda šla kvalita hodně dolů, asi tím, jak je ten nový komisař nesympatický. Nejnovější majitelé Rexe jsou už tuplem nemožní a vyslovení názvu Komisař Rex se mnou už nic nedělá. Jestli mám nějaký oblíbený brak, pak je to asi tohle.

• 24.2.2005  17:48

Další z klasických českých komedií, které si jsou schopny najít své příznivce. Nepopírám, že je to dobrá komedie, ale mě prostě tolik nezaujala. Viděla sem jí hodněkrát, ale nikdy jsem nedokázala najít k tomuhle příběhu cestu. Herecké výkony jsou dobré a jen zpracování je poměrně zastaralé, ale to se dá vzhledem ke stáří pominout. Pro mě to ale už asi navždy zůstane lehce nadprůměrná česká komedie.

• 24.2.2005  17:44
    Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

Není to tak dobré, jako filmy o Poirotovi, ale přesto jsou to stále kvalitní detektivky. Je jasné, že tady musí příběh vměstnat do necelé hodiny a ve filmech měli asi hodinu a půl, ale přece jen jako u každého seriálu, nejsou úplně všechny detektivní příběhy tak dobré, aby se tohle dalo tolerovat. Jinak Suchet opět velice povedený.

• 24.2.2005  17:40

Asi můj nejoblíbenější Poirot. Roztomilý (a inteligentní) pejsek, který nakonec téměř všechno vyřeší a Hercule Poirot, který to dořeší (a já zas nepochopím, jak na to přišel). Jsem u toho sice za blbou, ale přesto se mi to líbí :-).

• 24.2.2005  17:38

Opět perfektní David Suchet, který tentokrát řeší starý případ. Byla to vlastně normální poirotovská detektivka, ale přesto něčím odlišná a to tím, že zde obhajovali mrtvou osobu. Celkově velice povedený Poirot, který patří mezi mé oblíbené.

• 24.2.2005  17:30

Můj oblíbený Hercule Poirot, který se mi ale mnohem víc líbil v původním filmovém zpracování. Už jsem si tam zvykla na všechny ty osoby (a stejně vždycky zapomenu, kdo spáchal tu vraždu), ale tady mi to přišlo, jako by se už nevědělo, co točit, tak se natočil remake již udělaného filmu s jiným hercem a méně povedený.

• 24.2.2005  17:24

Pokračování Planety opic sice nemám ráda, ale tohle jsem ještě jakžtakž překousla. Dalo se na to koukat, občas to bylo trošku napínavé a hlavně to neni takový průšvih jako další díly, která jsem samou nudou ani nedokoukala. Celá komerce kolem Planety opic měla skončit hned u prvního dílu, protože ty ostatní jsou nudné a nesmyslné slátaniny, které navíc kazí pověst jedničce. Alespoň, že tu ještě pořád hrál Charlton Heston, který film hodně zachraňuje.