Nancy

Markéta Nádvorníková

Česko

• 24.2.2005  17:21
    Cats (TV film) (1998)

Dost mi na tom vadilo, že je to v podstatě o ničem. Hudba je sice krásná a melodie se mi opravdu líbily, ale radši bych si koupila soundtrack, než abych se na to dívala. Balet je zde rozhodně taky pěkný, ale já prostě ve filmu potřebuju děj a ten mi tu zkrátka nenaservírovali.

• 24.2.2005  17:16

Jako malé se mi to docela líbilo. Nenáročný muzikál s jednoduchým dějem a primitivním humorem. Určitě nelze filmu vyčítat hudbu, zejména ústřední písnička je pěkná, skoro až podlézavá. Celkově něco podobného jako Marry Poppins.

• 24.2.2005  17:07

Další velice povedený film Les Charlots. Oblíbená komedie mého dětství, je stále mou oblíbenou. A jak to teprve muselo vypadat, když byl tohle nový film. Tihle "sportovci" zkrátka dokážou pobavit snad každého bručouna :-).

• 24.2.2005  17:01
    Bažanti (1971)

Velice povedená francouzská komedie s klasickými vojenskými vtípky. Dnes už je to téměř klasika. Chlapci z Les Charlots se díky této komedii (a taky díky Bláznům ze stadiónu) stali hvězdami mého dětství.

• 24.2.2005  16:56

Prostě další skvělý Asterix. Není to sice ten z nejlepších, ale opět velice vydařený. Navíc Obelix jako legionář je opravdu dokonalý :-).

• 23.2.2005  21:59

Jestli je tak jednoduché opravit hodiny, mohla bych bejt z fleku hodinářem. Byli bysme s krtečkem silná konkurence :-). Jeden ze slabších dílů, ale přesto pořád velmi povedený.

• 23.2.2005  21:56

Od malička jsem chtěla, aby to šlo jako u krtečka. Potřebuju gramodesku? Tak si jí prostě uvařim. Sesbírám notičky, uhnětu z nich těsto, vyválim, nakrájim a smotám. Jak prosté, jenže ať koukám jak koukám, nikde se po loukách nepovalujou noty, které by zde mohli zanechat některá hudbychtivá zvířátka. Deska teda nebude, tak se aspoň ještě jednou podívám na krtečka, abych měla radost, že aspoň on opět nějaké notičky našel a vyšlo mu to.

• 23.2.2005  21:51

Jeden z mých méně oblíbených krtečkových večerníčků. Přišel mi prostě takový nedodělaný. Krteček byl nepochybně roztomilý, ale stejně je to dějově trochu nepovedené.

• 23.2.2005  21:47
    Krtek a orel (1992)

Hodně povedený krtek, ale přece jen jsou některé scény nudnější a na to, že je to jen krátkometrážní filmeček, by to mělo pěkně odsejpat.

• 23.2.2005  21:39

Prostě skvělé pokračování, vynikající jedničky. Včetně celého známého duchařského týmu a nových roztomilých duchů.

• 23.2.2005  21:36

Skvělá komedie s dokonalou ústřední písní, která se stala hitem. Film je teď již celkem kultovní záležitost, která vždycky skvěle pobaví. Navíc velice povedení nenechaví duchové, kteří museli být v té době prostě vrchol animace.

• 23.2.2005  21:32

Klasický Funes. Skvělá přehlídka ksichtů a hlášek, které ale asi v paměti skoro nikomu neutkví. Dějově to sice není nic moc (což teda neni u Funesových filmů vyjímka), ale Louisův humor všechno nahrazuje a stává se z toho nadprůměrná komedie, která má ale taky svá méně podařená místa.

• 23.2.2005  21:27

No tak sem viděla velkýho, oheň chrlícího draka, kterej letěl pár metrů ode mě. Připadala jsem si, jak když sleduji nepovedený dokument. Takovou neskutečnou nudu jsem už dlouho neviděla. Není tak dlouho, co jsem to viděla a matně si vzpomínám jen na to, jak drak někoho honil po chmelnici. Film se tváří strašně vážně a důležitě a přitom se z reproduktorů ozývají jen nemyslitelné bludy o dracích a jejich chování k lidem. Doufám, že moc často nenarazím na takové nudné blbosti, jako je tento snímek.

• 23.2.2005  21:23

Takový klasický akční film typu Conana. Já teda takovýhle filmy moc nemusim, takže se to ode mě asi lepšího hodnocení nedočká, ale i přesto se na to dalo koukat (když pominu to, že jsem si po měsíci nepamatovala, o čem to bylo).

• 23.2.2005  21:18

Krásně propracovaný povídkový film, který ale nedosahuje plných čtyř hvězdiček. Jednoznačně nejlepší zdroj hlášek je povídka o manželech Holubová + Hrušínský ml., ale mě osobně se líbila povídka poslední o duchovi amerického vojáka. Téměř všechny příběhy jsou podařené. Lepší hodnocení ale nebude, protože stejně jako u každého povídkového filmu, jsou některé epizodky lepší, některé horší...

• 23.2.2005  19:17

Předem bych jistě ráda poukázala na to, že jsem Desperada neviděla. Tenhle film byl opravdu povedený a Antonio Banderas se opět předvedl. Rozhodně teda nechápu, proč byla jako jedna z hlavních na plakátech psána Salma, když se tam sotva mihne, ale budiž i její role se mi líbila. Johny Depp se mezi ně také velice hodil i když jsem u něj měla problémy rozpoznat, jestli je hodný nebo zlý, ale rozhodně se mi líbila jeho úchylka a smysl pro udržování rovnováhy (tak mě napadá, doufám, že někdy přijde k nám, do školní kuchyně :-)). Ze začátku jsem se bála, jak dopadne Enrique Iglesias v roli vedlejšího mariachiho, ale i ten se nakonec se svojí rolí vypořádal dost dobře. Jinak se ale Rodriguez zhostil celého filmu skvěle a dopadlo to mnohem líp, než El Mariachi, který se ale dá tolerovat (na to jakej to mělo rozpočet, je to bomba!). Tím dospívám k závěru, že Rodriguez je borec a Banderas je vskutku univerzální herec.

• 23.2.2005  18:57

Docela povedený filmeček, kde mi ale trochu vadila Kačenčina podnikavost a vůbec mi přišlo, že se Kačenka moc nepovedla. Jinak je to film opravdu hezký a jako malá jsem ho měla ráda, jen ta Kačenka...

• 23.2.2005  18:54
    Kolja (1996)

Krásný a dojemný film o prozumnění. Prostě úžasný film, navíc s roztomilým Andreiem. Já nemám slov...

• 23.2.2005  17:53

Obyčejná americká bláznivina. Už jen cvhíli po shlédnutí jsem většinu scén zapomněla a celý film mě hrozně nebavil. Opravdu vyjímečně jsem se nad něčím zasmála, ale jinak nic. Docela zklamání po tom, co sem o tomto snímku slyšela.

• 22.2.2005  22:19

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů Terence a Buda. Stále valčící japonec nebo máma, které se všichni bojí, to všechno mi připomíná dětství. Na filmu se mi ale stejně vždycky nejvíc líbila ta jachta, na které se plaví.

• 22.2.2005  22:14
    Alf versus U.S. Army (TV film) (1996)

Určitě velké zklamání po skvělém seriálu, který mi připomíná mé krásné dětství. Alf přišel o mnoho ze svého mohutného charisma a není už ani tak vtipný. Celá rodinná atmosféra je pryč a Alf místo aby provokoval sousedy a vykrádal lednici, radši zdrhá z výzkumné stanice. Postrádám mnoho kultovních postav, jednak celou rodinu Tannerových a pak i sousedku Okmonkovou. Tenhle komerční systém Hollywoodu nemám ráda - z každého populárního seriálu nebo grotesky udělat hned celovečerák. Výsledek je předem jasný, ale stejně si svět nedá pokoj. Velká škoda...

• 22.2.2005  22:09
    Krkonošské pohádky (TV seriál) (1974)

Hezké pohádky, měla jsem i své oblíbené díly, ale trochu mi na tom něco nesedlo. Nevím jestli to byla neustálá pořádnost Ančy (která mi fakt lezla na nervy) nebo slušňáckost Kuby, ale prostě něco mi tam vadilo. Jinak je to již klasický večerníček, který sleduje už kdovíkolikátá generace.

• 22.2.2005  22:06
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Celkem průměrný seriál, u kterého si ale vzpomenu vždycky na své dětství, kdy jsme v podvečer pravidelně sledovali buď tohle dílko nebo mimozemšťana Alfa. Některé díly jsou lepší, jiné horší, ale tak je to asi u každého seriálu, ale u posledních dílů jsem již postrádala mou oblíbenou postavičku - Kouďáka :-).

• 22.2.2005  22:02
    Káťa a Škubánek (TV seriál) (1982)

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků, který jsem odjakživa milovala už v podobě komiksu ve Čtyřlístku. Káťa se svým roztomilým pejskem mě vždycky dokázaly 100% pobavit, ale po čase už trochu ztrácejí své kouzlo.

• 22.2.2005  21:59

Když to tak vezmu, tak by si to z fleku zasloužilo odpad!, ale když si vzpomenu na veškeré fekální scény v "pokračování" Kluci to taky chtěj, tak musím uznat, že sem neviděla zas takoý děs. Děj je sice tupý a neskutečně nudný, ale bez nechutností (a to se cení). Musím ovšem přimhouřit oči nad faktem, že představitel hlavního hrdiny vůbec nevypadá na 15 let.

• 22.2.2005  19:56
    Kytice (2000)

Předem chci upozornit, že Kytici jsem nečetla, snad jen úryvkovitě něco ve škole. O jednotlivých básních nemůžu pochopitelně mluvit, ty jsou (teda podle mě) originál, takže na ně bych si měla stěžovat někde jinde, jinak filmové zpracování bylo docela povedené. Některé básně byly zpracovány hezky, jiné už byly míň povedené. U některých jsem nepochopila, co se v televizi odehrává a to i když jejich předlohu chápu. Jinak je to rozhodně zajímavý film, který ale podle mě není skoro vůbec hororový a nevyzní tak hrůzostrašně jako kniha.

• 22.2.2005  19:40
    Kruh (2002)

Má to svoje chyby, ale to nejpodstatnější - tísnivou atmosféru a uvěřitelný příběh - si najde každý. Horory moc nemusím, ale když už bych měla jmenovat svůj nejoblíbenější z posledních let, tak jím bude právě Kruh.

• 22.2.2005  19:07
    Jurský park (1993)

Tak tohle mě nikdy moc nebralo. Triky nejsou dokonalé, ale na tu dobu určitě. Určitě revoluční snímek, který jsem viděla před pár roky, takže se mnou moc nehnul. Kdyby se mě někdo zeptal o čem to je, tak asi nebudu schopná něco pořádného říct. Určitě ale odvedl Spielberg na tu dobu vynikající práci.

• 22.2.2005  15:55
    Jumanji (1995)

Parádní film pro rodiny s trochu odrostlejšími dětmi (každopádně školou povinnými). Skvělý příběh, trocha tajuplnosti a napětí, zkrátka perfektní film, který narozdíl od jiných "rodinných" filmů pobaví i rodiče. Navíc perfektní Robin Williams a mladičká Kirsten Dunst za tu podívanou taky stojí.

• 22.2.2005  15:44
    Jsem agent (2002)

Nebyl to zas takový průšvih, jak jsem čekala. Eddie byl konečně zase v nějaké lepší komedii, která vás sice asi těžko poznamená na celý život, ale nepochybně dobře pobaví alespoň na ten jeden večer.