Pan Magor (1997)

Jak je vidět, tak po úspěchu Bláznivých střel se Leslie Nielsen s výběrem inteligentních a kvalitních scénářů opravdu uskromnil. Většina (ne-li všechny) následujících komedií jsou jen trapné parodie, které by mohly zahnat dlouhou chvíli, občas možná pobavit, ale v podstatě jsou to jen bezduché kraviny. Nedojde k žádnému pořádnému vykreslení postav a při hodině a půl asi jen ke dvoum vtipným scénám, což je na (údajnou) komedii hodně málo. Když to ale srovnám s takovým Kameňákem, nemůžu dát odpad!, protože jsem alespoň neumírala nudou.

Nuda v Brně (2003)

Vyjímka, potvrzující pravidlo. Nečekala jsem, že o sexu se dá natočit krásný film bez vulgarismů a tisíců odporných scén. Tento příběh o několika lidech a jejich sexuálním životě mě natolik upoutal, že jsem zejména hlavní dvojici (Olinka - Standa) usilovně fandila, aby to už konečně vyšlo. Absence barev dodá filmu trochu víc na uměleckém vzhledu, což vůbec nevadí, ba naopak. Bylo by hezké, kdyby si tvůrci vvzali z takového filmu příklad a napříště nás oprostili od prcičkovitých teenagerských sračiček, jakými jsou naše kina zahlcena. Je mi jasné, že se tak nestane, když práve takové braky mají největší návštěvnost (není se čemu divit, když nejvíc kina navštěvují právě mladí lidé), ale opravdu by se mi to líbilo.

Nesmrtelná teta (1993)

Docela podprůměrná pohádka, kterých u nás už bylo (a určitě ještě bude). Prohození mozků sice není tak běžné, ale hloupost a moudrost jsou hodně tradičním motivem. Docela dobrá postava Bohdalky, ale jinak neskutečná nuda a tuctovost. Přesto si ale musím říkat, že v dnešní době je těžké narazit na lepší pohádku.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Ani první Nekonečný příběh mi nepřišel jako nic extra úchvatného, ale tohle je už opravdu nekoukatelné. Nekonečná nuda, která je až odpudivě stejná jako předchozí dva díly. Filmaři měli skončit u prvního filmu, který se stal legendárním a další mu už jen kazí pověst. Nekonečný příběh měl radši dávno skončit.

Nekonečný příběh 2 (1989)

Tak tady už populární fantasy pohádka značně hraničí s extrémní nudou. Scény nejsou tak zajímavé jako předtím, chybí některé postavy z prvního filmu a hlavně tu skoro nic není tak jak bylo dřív. Film je často hodně nudný a zdlouhavý, ale aspoň že létající pes je pořád stejný. Stejně tychle, jak jsem k snímku přišla, se i vypařil z hlavy a celou sérii Neverending Story posunuje do kategorie slušných, ale nudných filmů.

Někdo to rád horké (1959)

Krásná a inteligentní komedie s legendární Marilyn Monroe. Dnes už sice docela zastaralá, ale stále hodně vydařená.

Na stromě (1971)

Prostě ne každý film Louise de Funese se zákonitě musí podařit. Je to takovej průměr. Často je to hodně vtipné, ale ty vtipné okamžiky za chvíli vystřídá nekonečná nuda, kterou pak zase herci rozzáří nějakou hláškou.

Na pytlácké stezce (1979)

Celkově průměrný dětský film, ale Tomáš Holý tomu dává takové roztomilé kouzlo.

xXx (2002)

Pokus o maximálně cool a mladšímu publiku bližšího Bonda. Nemůžu říct, že to byla kravina, koneckonců by to jinak nedostalo 3*, ale když si to tak vezmu.. postrádá to smysl. Akční scény, kterých si tu užijete požehnaně jsou ve většině (ne-li ve všech) případů naprosto nesmyslné a neskutečné. Bohužel se kromě akce a (mě) sympaticky drsného Vina Diesela v xXx bohužel nic extra nenachází. Častokrát jsou scény nebo dialogy spíš trapné než cool. Pro některé to mohlo být zklamání, ale já sem od tohoto filmu raději nic nečekala.

Policejní akademie 3 (1986)

Úroveň je asi stejná jako u druhého dílu - horší než jednička, ale stále vtipné.