Mladá dáma (2024)

Moje očakávania neboli priveľmi vysoké, no napriek tomu som bol z tohto filmu miestami príjemne prekvapený. Čakal som obrovskú nálož feminizmu, z ktorého by mi po dopozeraní prišlo nevoľno, no našťastie to nebolo nič prehrotené. Vizuál bol prekrásny a dej mal zopár svetlých zvratov, ktoré ma príjemne prekvapili. Tak či onak je film neskutočne predvídateľný a prvá pol hodina pôsobí trochu nudne, hlavne z toho dôvodu, že všetci dopredu vieme čo príde... Herecky to nebolo nič extra a nechápem obsadenie hercov do niektorých postáv, do ktorých sa podľa mňa vôbec nehodili. Najväčším problémom je za mňa samotná Millie Bobby Brown, ktorá síce mala zopár pekných scén, ale inak to bola slabota. Je cítiť, že celá kampaň filmu bola založená len na nej a na jej overrated kariére.

Sestra II (2023)

Po celkom pozitívnych recenziách na ČSFD som čakal, že Mníška 2 bude o niečo lepšia, než prvá časť. Mníška 2 je podľa mňa na veľmi podobnej úrovni ako Mníška 1, čo nie je úplne ideálne. Na to, že som bol na Mníške 2 v 4DX som čakal, že sa budem báť viac. (zľakol som sa dokopy asi 3 krát) Na filme mi najviac prekážalo to, že som občas nechápal čo sa fuckin deje. To bolo spôsobené občas zvláštnym strihom medzi prvou dejovou líniou (kde sestra Irene vyšetruje a hľadá démona Valaka) a druhou líniou. (kde je Maurice posadnutý démonom v dievčenskej škole) Finále sa mi nepáčilo a bolo to spôsobené najmä lacným CGI. Musím ale pochváliť pár zaujimavých scén a originálne vraždy. Ide o priemerný až podpriemerný film, ale pokiaľ ste fanúšikom Conjuring Univerza, určite si film pozrite. 5/10

Monster High: Boo York (2015)

Monster High: Boo York, Boo York. Dvanásty Monster High film ma neuveriteľne milo prekvapil. Neviem prečo, ale na tento film som spomínal ako na priemerný Monster High film, ktorý nebol nič extra. Po opätovnom pozretí ale musím usúdiť, že je tento film za mňa pravdepodobne najlepší zo všetkých MH filmov a dokonca prekonáva aj môj doteraz fav MH film - Monster High: 13 prianí. Nenudil som sa ani na chvíľu a bol to naozaj super zážitok. Tento film je ako jediný zo všetkých MH filmov muzikál a je naozaj vydarený! Super pesničky, ktoré sú chytľavé a rytmické. Musím pochváliť aj slovenský dabing na tento film, lebo piesne sú veľmi dobre preložené. (btw všetky sk dabingy na MH filmy sú dosť dobré) Jediná vec, ktorá mi vadila bol občas nekvalitný autotune a technická stránka hudby, ktorá pôsobila lacno. (myslím v slovenskom dabingu, český som nikdy nepočul) Full pesničky v slovenčine aj v angličtine si môžete vypočuť aj na spotify od oficiálneho interpreta Monster High, čo je popiči. Nové postavy boli super a vtipy sú napísané veľmi dobre a nepôsobia trápne ako pri niektorých MH filmoch. Som veľmi milo prekvapený a preto dávam 10/10

Monster High: Škola duchů (2015) (TV film)

Monster High: Škola duchov. Ako malý bol pre mňa tento film jeden z najlepších MH filmov. Jedenástky film Monster High mi avšak po opätovnom pozretí neprišiel až taký skvelý ako som si pamätal. Draculauru čosi straší a so svojimi kamarátkami sa rozhodnú zistiť čo sa deje. Objavujú novú dimenziu zvanú ako Svet duchov, a tu navštívia Školu duchov. Tam vládne zlá riaditeľka, ktorá neprávom trestá všetkých svojich študentov. Film rozoberá tému klamstva, ohovárania a klebiet. Na filme je cítiť, že sa tvorcovia nechali inšpirovať Dickensom a jeho Vianočnou koledou, čo je fajn. Na Monster High filmoch naozaj milujem, že je vždy na konci nejaké ponaučenie, ktoré je pekne a zaujímavo spracované. Nové postavy sú celkom nudné a nezaujímavé a v ďalších Monster High filmoch sa s nimi už nikdy nestretneme, čo im pridáva na zbytočnosti. Nostalgia zafungovala aj tento krát a moje detské ja nedokáže tomuto filmu dať menej než 4 hviezdičky. 6/10

LEGO Disney Princezny: Dobrodružství na zámku (2023) (TV film)

Milé, roztomilé ale trochu nudné. Samozrejme, že pre malé deti to je super. Aj som sa pár krát zasmial a nechýbali ani niektoré nostalgické spomienky zo starých Disney filmov. 3/5

Pavučina (2023)

Skvele budovaná atmosféra a nie dlhá stopáž robia z tohto filmu naozaj takmer výborný horor. Posledných 20 minút síce nedopadlo úplne najlepšie a vďaka tomu celý film upadá, no za to zvyšok je skvelý. Každopádne sa mi to veľmi páčilo (až na ten záver) dávam 4/5

Pátek třináctého 9 (1993)

Tento film je tak strašne zlý až je dobrý. Objektívne musím uznať, že ide o najhorší film zo série, ale mňa osobne zo všetkých Piatkov trinásteho bavil najviac. Hovadina za hovadinou a nič nedáva zmysel... Úprimne som sa na tomto filme pobavil...

Malá mořská víla (2023)

Film spĺňa naozaj takmer všetko, čo som od neho očakával a je to naozaj kvalitný live-action remake, na ktorý sa veľmi dobre pozerá. Je plný pestrých farieb a je to naozaj bomba pre oči. Do deju sú pridané niektoré nové postavy a dejové línie. Najviac sa mi páčila Uršula, ktorú stvárnila Melissa McCarthy. Bola vynikajúca! Jej forma Vanessy, ktorú hrala nádherná Jessica Alexander bola neskutočne ikonická. Piesne sú výborné a hlas Halle Bailey je jednoducho magický. Jediná vec, ktorá mi prekážala bola nová pieseň “The Scuttlebutt.” Pieseň je zbytočná a naozaj až trápna, celkom by som si prial keby bola vystrihnutá. Veľmi ma avšak mrzí, že xenofóbia a rasizmus prevláda nad skutočnými kvalitami filmu. Úprimne nechápem, ako môže dať tomuto filmu niekto odpad len kvôli tomu, že Ariel nie je beloška. Myslím si, že je oveľa dôležitejšie ako Ariel spieva, než ako vyzerá. Za mňa je nová Ariel nádherná a jej nový dizajn spolu s plutvou je očarujúci. Objektívne by som tomuto filmu dal 4 hviezdičky, ale po neobjektívnych hodnoteniach iných užívateľov som sa rozhodol, že pridám o jednu hviezdičku navyše ;)

Peter Pan a Wendy (2023)

Veľký priemer až podpriemer. Nový Peter Pan má mnoho chýb a za mňa najväčšou z nich je samotný Peter. Herec má nulovú charizmu a podáva naozaj zlé herecké výkony. CGI má taktiež problémy. Niektoré scény boli fajn no občas bolo vidieť naozaj zle urobené CGI efekty. Nové zmeny v príbehu mi až tak neprekážali, no už ku konci mi naozaj liezlo na nervy, ako všetky nové dejové línie cpe režisér divákom priamo do ksichtu. Ale aj tak vždy oceňujem všetky remaky, ktoré nám dajú zmeny od originálu. Nekrajina ma vôbec neočarila a prostredie bolo strašne suché. Čakal som naozaj ostrov plný života a kúziel a dostal som prázdny a nudný ostrovček s trávou a šutrami. K tomu všetkému chcem avšak podotknúť, že podľa mňa film dopadol lepšie než remake Pinocchia. Disney, dbaj radšej na kvalitu a nie kvantitu svojich nových filmov. Ďakujem :)