• Krátkometrážní

Skins (2007) (seriál)

Prvé dve generácie tohoto seriálu sú exkluzívne (i keď miestami pripomínajú skôr teenagerské porno ako seriózny seriál). Tretia generácia však podstatne znižuje úroveň tohto seriálu ... okrem nudného príbehu je i obsadenie hercami veľmi biedne.

Kimssi pyoryugi (2009)

Stroskotanec, snažiaci sa uvariť rezancovú polievku a sociofobická fotografka mesiaca tvoria úžasný pár. Opäť jeden veľký film Kórejskej kinematografie. Moje hodnotenie: 90%

Generation Kill (2008) (seriál)

Oveľa radšej sledujem vojnové filmy alebo seriály zo staršieho obdobia, ktoré mi dávajú možnosť oklamať sa ilúziou, že také veci sa v našej dobe predsa nedejú. Toto brilantne natočené svedectvo súčasnej doby vo mne vyvoláva pomerne veľký smútok a sklamanie. Jones a White odviedli super prácu pri adaptácii knihy Evana Wrighta. I obsadenie jednotlivých rol je veľmi podarené. Moje hodnotenie: 85%

Kancl (2005) (seriál)

Príjemný seriál, v ktorom sa nájde kopec trefných a vtipných situácií i keď Michael mi vie miestami poriadne zdvíhnúť adrenalín (je mi jasné že ide o zámer režiséra). Moje hodnotenie: 80%

Kick-Ass (2010)

Kapitálna hlúposť. Moje hodnotenie: 50%

Zrození šampióna (2009)

Miestami poriadne presladený snímok ale fakt, že ide o skutočný príbeh dodáva filmu kvalitu. Taktiež ma potešila Sandra v role dobrosrdečnej rakety Leigh Anne, ktorú zahrala znamenite. Moje hodnotenie: 80%

Podfukáři (2004) (seriál)

Ďalší vynikajúci seriál z dielne BBC, tento raz o Londínskych podvodníkoch. Hlavná dejová línia je síce pomerne jednostranná, no scenár jednotlivých dielov je napriek tomu (miestami) veľmi nepredvídateľný. Herecké obsadenie je rovnako veľmi podarené. Moje hodnotenie: 85%

Králíkova pomsta (2008)

Prevedenie síce vynikajúce, no prípech príliš jednoduchý (až primitívny).

Je to i můj život (2009)

Poriadna dávka emócií ... mám predplatené tak na najbližší mesiac až dva. Veľmi ľudský a dojímavý film s perfektným obsadením. Moje hodnotenie: 95%