Houda666

študent psychológie a filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 24.5.2011  19:18
    Skins (TV seriál) (2007)

Prvé dve generácie tohoto seriálu sú exkluzívne (i keď miestami pripomínajú skôr teenagerské porno ako seriózny seriál). Tretia generácia však podstatne znižuje úroveň tohto seriálu ... okrem nudného príbehu je i obsadenie hercami veľmi biedne.

• 16.12.2010  00:06

Stroskotanec, snažiaci sa uvariť rezancovú polievku a sociofobická fotografka mesiaca tvoria úžasný pár. Opäť jeden veľký film Kórejskej kinematografie. Moje hodnotenie: 90%

• 8.12.2010  16:57
    Generation Kill (TV seriál) (2008)

Oveľa radšej sledujem vojnové filmy alebo seriály zo staršieho obdobia, ktoré mi dávajú možnosť oklamať sa ilúziou, že také veci sa v našej dobe predsa nedejú. Toto brilantne natočené svedectvo súčasnej doby vo mne vyvoláva pomerne veľký smútok a sklamanie. Jones a White odviedli super prácu pri adaptácii knihy Evana Wrighta. I obsadenie jednotlivých rol je veľmi podarené. Moje hodnotenie: 85%

• 28.10.2010  17:45
    Kancl (TV seriál) (2005)

Príjemný seriál, v ktorom sa nájde kopec trefných a vtipných situácií i keď Michael mi vie miestami poriadne zdvíhnúť adrenalín (je mi jasné že ide o zámer režiséra). Moje hodnotenie: 80%

• 10.10.2010  11:41
    A-Team (2010)

Miestami vtipné, no to je asi tak všetko. Moje hodnotenie: 70%

• 27.9.2010  00:19
    Kick-Ass (2010)

Kapitálna hlúposť. Moje hodnotenie: 50%

• 30.8.2010  00:48

Miestami poriadne presladený snímok ale fakt, že ide o skutočný príbeh dodáva filmu kvalitu. Taktiež ma potešila Sandra v role dobrosrdečnej rakety Leigh Anne, ktorú zahrala znamenite. Moje hodnotenie: 80%

• 20.8.2010  03:20
    Podfukáři (TV seriál) (2004)

Ďalší vynikajúci seriál z dielne BBC, tento raz o Londínskych podvodníkoch. Hlavná dejová línia je síce pomerne jednostranná, no scenár jednotlivých dielov je napriek tomu (miestami) veľmi nepredvídateľný. Herecké obsadenie je rovnako veľmi podarené. Moje hodnotenie: 85%

• 19.8.2010  04:24

Prevedenie síce vynikajúce, no prípech príliš jednoduchý (až primitívny).

• 17.8.2010  04:02

Poriadna dávka emócií ... mám predplatené tak na najbližší mesiac až dva. Veľmi ľudský a dojímavý film s perfektným obsadením. Moje hodnotenie: 95%

• 5.8.2010  23:35

Podarené ukončenie Shrekových dobrodružstiev napriek tak trochu klasickej dejovej línii. Moje hodnotenie: 85%

• 2.8.2010  18:19
    Řím (TV seriál) (2005)

Vynikajúci seriál. Som dokonca rád, že scenáristi neuprednostnili historickú presnosť a neurobili tak z tohto eposu len ďalší dokumentárny seriál. Zároveň však dúfam, že sa študenti v Amerike nebudú učiť o tom ako vojnový veteráni Lucius Vorenus a Titus Pullo určovali dejiny antického Ríma :). Moje hodnotenie: 90%

• 27.7.2010  14:32

Môj celoživotný absolútny filmový TOP (delí sa o prvé miesto s Harvie Krumpetom), ktorý má len jednu chybu a síce, že je príliš krátky :(. Moje hodnotenie: 100%

• 27.7.2010  14:29
    Počátek (2010)

Milujem snové filmy a v Nolenovom spracovaní sú niečim kúzelne dômyselným a originálnym. Netvrdím, že by som nevyhodil zo scenára ani jednu scénu, no celkový zážitok bol jedinečný. Moje hodnotenie: 90%

• 7.7.2010  00:34
    Harry Brown (2009)

Gran Torino po britsky. Moje hodnotenie: 80%

• 28.6.2010  13:21

3D modelári a animátori odviedli vynikajúcu prácu na tomto snímku ... niekotrí draci sú rozkošní. Scenár však výrazne zaostáva ... je veľmi chudobný a človek vie presne ako celý film skončí už po pár minútach sledovania. Je však zrejme určený pre mladšieho diváka, ktorý ho určite ocení. Moje hodnotenie: 70%

• 27.6.2010  00:57
    Ostré jako břitva (TV seriál) (2008)

Často som uvažoval pri niektorých pochybne nemafiánskych scénach či boli natočené podľa fantázie režiséra a scenáristu alebo podľa skutočných policajných spisov. Zaujímavá zmena od americkej popkultúry coolových mafiánskych rodín. Moje hodnotenie: 80%

• 15.6.2010  00:50
    Pan Nikdo (2009)

Mozaikový príbeh, ktorý Jaco van Dormael premenil na prekrásny film. Za rok 2009 môj TOP. Hodnotenie: 95%

• 9.6.2010  19:55

Začínam mať podozrenie, že Pixaru akosi dochádzajú nápady.

• 7.6.2010  16:10

Geniálne originálne :)

• 4.6.2010  14:19
    Logorama (2009)

Nápad hodný oscara, ale scenár? Moje hodnotenie: 85%

• 27.5.2010  03:56
    V odborné péči (TV seriál) (2008)

Tento seriál akoby bol robený pre mňa na objednávku. Dlho som čakal na podobný formát a som moc rád, že som sa dočkal :). Prvá séria je herecký masterpiece (až na Ginu ... tá ma príšerne iritovala), no druhá séria už hodne stratila na kvalite. Moje hodnotenie: 85%

• 21.4.2010  22:58

Síce som tento film sledoval v autobuse, no nedá sa povedať, že by ma vyslovene otrávil alebo zabil moju hodinu a pol pozerania z okna na okoloidúce autá. Príbeh by každopádne potreboval dopracovať a tiež zvuk bol akýsi nesúrodý, no animácie boli slušné. Rád by som si pozrel výtvory Civala, Tetsua alebo iných odborníkov, ktorý tento snímok považujú za odpad. Z takých expertov na kritiku je mi špatne.

• 5.4.2010  11:07
    Pas de deux (1968)

McLaren použil ako ústredný kompozičný princíp tohto snímku veľmi jednoduchý efekt, čo spočiatku pôsobí originálne. Divák sa však tohto efektu veľmi rýchlo preje a celkový dojem z tohto krátkometrážneho filmu je tak pomerne nevýrazný. Moje hodnotenie: 65%

• 5.4.2010  09:55

Tento snímok mal zrejme ambíciu zaujať skôr ženskú populáciu diváčok, no i ja som si v ňom našiel svoje. Navyše filmy s Dakotou nemôžu byť nikdy zlé. Celkový dojem pokazil akurát happy-end, ktorý bol na môj vkus príliš naivný. Moje hodnotenie: 70%

• 4.4.2010  20:33

Sviatková televízna klasika. Moje hodnotenie: 70%

• 2.4.2010  12:28

Animátori a grafici vykonali na tomto snímku skvelú prácu, no príbeh nie je ani len trochu originálny a dá sa opísať jedným slovom = nuda. Moje hodnotenie: 65%

• 13.3.2010  02:41
    Angel-A (2005)

Jeden z filmov, ktorý nie je pre každého. Ja som ho odkladal asi rok a čakalo ma veľmi milé prekvapenie. Besson má môj rešpekt. Moje hodnotenie: 90%

• 1.2.2010  01:07

Už len kvôli efektom 4*. Moje hodnotenie: 80%

• 31.1.2010  12:47
    Bronson (2008)

Dokonale spracovaný exkurz do života psychopatického väzňa Charlieho Bronsona, ktorého by azda nikto z nás nechcel stretnúť v tmavej uličke. Síce sa nejedná o príkladný život, no oplatí sa vidieť, aký chaos sa nachádza v hlave šialenca. Moje hodnotenie: 90%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6