• Krátkometrážní

Absolvent (1967)

Veľmi podarený snímok, ktorý svojím jednoduchým dejom zaujme aj súčasného diváka. Dustin sa právom zaradil po natočení tohto filmu do Hollywoodskej špičky. Hodnotenie: 90%

Ajťáci (2006) (seriál)

Nemôžem si pomôcť, no tento suchý britský humor mi príde skôr primitívny než vtipný. Priznávam, že Moss ma miestami vedel rozosmiať i keď k tomu dochádzalo pomerne zriedka. Veľmi rád by som mal zo sledovania tohto seriálu taký pôžitok ako väčšina mojich známych :(. Hodnotenie: 70%

Alenka v říši divů (2010)

Animátori a grafici vykonali na tomto snímku skvelú prácu, no príbeh nie je ani len trochu originálny a dá sa opísať jedným slovom = nuda. Moje hodnotenie: 65%

Alenka v říši divů (1951)

Disneyovka plná absurdít, ktoré však na rozdiel od iných filmov, nestráca touto formou na kvalite. Škoda len, že dejová línia je dosť potrhaná a film pôsobí skôr ako zhluk krátkometrážnych animákov. Každopádne ide o podarené dielo, ktoré sa právom radí medzi filmové klasiky. Moje hodnotenie: 80%

Amadeus (1984)

Veľmi originálne stvárnenie života Mozarta s perfektným hereckým obsadením. Forman opäť raz dokázal, že patrí vo svojom obore medzi svetovú špičku. Hodnotenie: 80%

Amélie z Montmartru (2001)

Môj celoživotný absolútny filmový TOP (delí sa o prvé miesto s Harvie Krumpetom), ktorý má len jednu chybu a síce, že je príliš krátky :(. Moje hodnotenie: 100%

American Teen (2008)

Prekvapivo autentické a úprimné. Moje hodnotenie: 80%

Americký zločin (2007)

Rozhodne najbrutálnejší a najsmutnejší film aký som vo svojom živote videl. Teraz predo mnou bežia titulky a ja mám ešte stále stiahnutý žalúdok a je mi z toho všetkého smutno. Takéto filmy nemám rád i keď sú dôležitou výpoveďou o ľudskej krutosti a psychopatii. V hlave mi rezonuje už len jedna otázka: "prečo?" Moje hodnotenie 85% ... 5* neudelím len preto, že o týchto životných výpovediach radšej ani nechcem vedieť, aby som nebol nútený rozmýšľať nad nespravodlivosťou takýchto ľudských osudov

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Zaujímavé scenáristické puzzle, v ktorom sa nevšednými cestami stretávajú osudy rôznorodých postáv. Popri vynikajúcom scenári exceluje aj herecké obsadenie filmu. Ak by nebolo tých zopár hluchých miest (film by sa dal skrátiť aspoň o pol hodiny), tak by som ani na chvíľu neváhal s hodnotením 5*. Hodnotenie: 85%

Andaluský pes (1929)

Odvážny experimentálny film, ktorý je zaujímavý svojím absurdným surrealistickým scenárom. Vo svojej dobe zaujímavý počin. Moje hodnotenie: 80%