BUBO26

okres Ostrava
Homo Sapiens Sapiens

<< předchozí 1 2 3 4
    • 23.1.2021  19:13

Dve hodiny trvajúci indie videoklip, kde sa 26 roční herci tvária, že im je zase 16 a snažia sa nájsť si svoje miesto vo svete. Medzi jednotlivými piesňami je pomerne mdlý príbeh, ktorý sa poriadne nezaoberá žiadnou svojou "podzápletkou". Stále čakáme, že sa NIEČO stane a ono nič. Film prejde a vy si poviete, že to bol síce pekný film, že na Emily a Hannah sa veľmi dobre pozerá, ale tak nejak tam nič nebolo.

• 17.1.2021  12:26

Jediné, čo na tomto filme za niečo stojí, je satira celého biznisu okolo umenia. Inak je to prefláknutý horor, kde nejaké napätie takmer absolútne nefunguje a vraždy sú komické a nijak originálne. Navyše ma doslova každá jedna postava v tomto filme rozčuľovala a tak som len dúfal, že čoskoro všetci pomrú.

• 14.1.2021  14:52

Štvrtá séria Sabriny bohužiaľ obrovské sklamanie. Niektoré postavy mali zrazu iné povahy a správanie, ako v minulých sériách. Eldritch Terrors boli všetky prezentované ako entity schopné zahubiť vesmír a pri tom všetky boli zneškodnené nejakým úplne jednoduchým úkonom (najviac ma dostal Lazarus v 6. časti). Proste taký Deus ex Machina ako vyšitý. Celý diel sa všetci trasú, aké hrozné veci sa dejú a ako to asi vyriešime a potom to vyriešili za 5 minút. Taktiež v časoch medzi jednotlivými Terormi akoby ich vôbec netrápilo, že čoskoro môže prísť ďalší útok. Je mi ľúto, že seriál, ktorý bol prvé dve série naozaj dobrý, skončil takto neslávne. Momentálne som vlastne rád, že to ukončili.

• 16.12.2020  10:44
    Artemis Fowl (2020)

Som ovplyvnený knihami, ktoré v detstve patrili medzi moje obľúbené. Tak som mal trochu obavy. Už pri trailery som bol rozhorčený čiernym Butlerom a zoženštením Hľuzu. Bohužiaľ, nebola to jediná zmena. V podstate, z kníh si zobrali len základnú kostru a tú obalili úplne obyčajnou detskou akčnou masou. Ak by ste odobrali meno Artemis Fowl, mohol to byť akýkoľvek fantasy film pre mladých. A to je smutné, keďže mytológia škriatkov ma na knihe bavila najviac. Navyše je tu totálne prevrátený príbeh, obrovské diery v príbehu, vývoj postáv a vzťahov medzi nimi sa menil skokovo. Celkovo celý film pôsobí značne zmätene, akoby v postprodukcii vymazali polovicu stopáže. Snažili sa urobiť krátky film, čo chápem, ale proste obetovali príliš veľa. Jediné, čo stojí za zmienku, je CGI, ktoré je naozaj podarené.

• 12.1.2019  19:51

Tento diel som si naozaj užil, keďže milujem multiple-choice hry a z celého filmu som mal intenzívny DonnieDarkovský pocit, ktorý tiež milujem. Taktiež to brnklo na moju filozofickú nôtu spochybňovaním slobodnej vôle. Strávil som nad týmto filmom asi dva a pol hodiny, preskúmaval jednotlivé vetvy, neustále začínal od znova. A občas zažíval frustráciu. SPOILER: Keď mi nedali možnosť medzi zničením počítača a niečím konštruktívnym. Najviac ale, keď ma po niekoľkých mojich odpovediach "don't talk about mom" nakoniec aj tak donútili vybrať vetvu "talk about mom". Tiež mi vadili niektoré scény, napríklad keď naňho zaútočila psychiatrička, to bolo dosť wtf. Celkovo ale smekám nad filmárskou a programátorskou stránkou veci. Four stars out of five.

• 25.12.2018  16:21
    Pompeje (2014)

Fyzika je strašidelná, herecké výkony de facto nie sú, strih je chaotický, hudba vykradnutá z Gladiátora a CGI je výsmech. Tento film je omyl od prvej minúty do poslednej. Trpel som.

• 19.12.2018  20:03

Ak chcete netradičný, ale zábavný vianočný film, tak je to dobrá voľba. Russell je sympaťák, na decká si síce musíte zvyknúť, ale potom sa to poddá.

• 19.11.2018  10:12

Nespočet totálne nelogických dier, nekonzistentný príbeh a totálne ohýbanie predlohy. Nemastní herci hrajúci nezauimavé postavy. Oslňujúci vizuál, za ktorým ale nič nie je. Zbytočnosť.

• 29.10.2018  16:41
    Errementari (2017)

Horor to nie je ani náhodou, skôr rozprávka pre staršie deti. Zasadené do stredovekých reálií, s veľmi peknými maskami a dobrými hercami. Trochu pomalý začiatok, akoby sa film hľadal, ale posledná časť je veľmi dobrá. Na jedno pozretie v sobotu popoludní je to ideálne.

• 18.10.2018  21:08
    Hovory s TGM (2018)

Pred pol hodinou sa skončil film, vrátil som sa domov z kina a keď rekapitulujem, o čom film bol... tak tápem. Už od chvíle, keď som prvý krát zazrel plagát, bolo mi jasné, čo bude problémom tohto filmu. Ono, postaviť film na rozhovore dvoch postáv, nech sú zahrané akokoľvek dobre, je veľmi málo. Ak si z tohto filmu odmyslíte Maraykovu filozofiu, tak nezostane nič, čo by z filmu človek mal. A aj tej filozofie je tam ukrutne málo, rozhovor sa točí okolo histórie, žien, rekapitulovanie života.... Čapek hrá druhé, veľmi tiché husle, a hlavný tón udáva Masaryk. A tento mi príde málo podobný tomu, ktorého poznám z kníh. Hovory s TGM sú vynikajúce, o tom žiadna - ale ako kniha, nie film.

• 1.9.2018  23:08
    Slender Man (2018)

Kino nadhodnocuje filmy, horory zvlášť. Takže áno, boli scény, pri ktorých som na scénu nepozeral. Ale to len preto, že nemám rád ľakačky (a vlastne som vždy vedel, kedy prídu). Inak to bol vcelku nudný film, pri ktorom som sledoval hodinky a kontroloval Facebook. Atmosféra v lese bola dobrá, ale to je dané lesom a nie filmármi. Inak je tento film zlátaninou klasických hororových klišé - video prinášajúce monštrum, temný les, hmla, pomätenie, obeta.... nelogický dej, nevyjasnené otázky, prihlúply predstavitelia.

• 16.12.2017  08:01

Musím priznať, že trilógia I-III sa mi páčila omnoho viac, než súčasná (načatá) trilógia. Tak veľmi sa snažia zavďačiť starým fanúšikom, že stratili tvár. To množstvo vtipných momentov mi dojem skôr kazilo, než aby uvoľňovalo atmosféru, ktorá bola, mimochodom, vcelku nudná. Bolo tam zopár pekných scén, ale aj tie boli v podstate vykradnuté (útok na soľnom poli / útok na jazere z EpVII). Plusom je Skywalker, či už jeho rozprávanie o Sile, ale najmä posledná scéna. Celkový dojem rozpačitý a na Deviatku do kina nepôjdem. SPOILER ALERTS!!! Leia dokáže prežiť niekoľko minút vo vesmíre, bez akeľkoľvek ochrany? Ďalej film stavia na tom, že lode unikajú pred nepriateľskou flotilou, ale dochádza im palivo. No a? Počuli tvorcovia o hybnosti? Loď vo vesmíre nezastaví len preto, že motory nebežia, stačí im impulz. Ak dokáže skok do hyperpohonu zmasakrovať celú flotilu naraz,prečo to ešte nikto nepoužil? Rey a Ben - celé zle. Tak dokonalí v umení boja s mečom, ale takmer ich zabijú stráže. Stráže majú nátepníky (ochrana predlaktia), ktoré odolajú zásahu svetelného meča. Prečo z toho istého materiálu nemajú celé brnenie? O čo šlo na ostrove v chráme temnej sily? A kto, doprdele, je Snoke?!

• 12.3.2017  17:14

Mám taký dojem, že celý realizačný tým tohto filmu sa skladal z dvanásťročných chlapcov. Pfew, pfew, bum, bum, prásk! Zombíci hrajú druhú husle, úplne všetci sú priblblý, akcia je plochá ako hrudník osemročnej, prvoplánové spomaľovačky, predvídateľné scény, žiadny posun v deji a hlavne absolútne žiadna logika (výbuch auta priamo do tváre? Not a problem. Boj na päste s roztriešteným hrudným košom? Hold my beer...). Príjemným prekvapením bol návrat starého tímu, najmä Michelle, a krátka stopáž, ktorú som si aj tak skracoval preskakovaním sekúnd.

• 9.2.2017  17:23

Prvú polhodinu sa nestane vôbec, stred filmu napchatý akciou ale rozťahaný a koniec prepchatý nechutným CGI. Postavy sú síce sympatické, ale majú tak málo priestoru, že si k nim nevybudujete žiadny vzťah. Načo tam bol ten lezec? Len aby ho zabili? Načo tam bol Bumerang, Katana? Jediné sympatické postavy boli Harley (pretože bola rozkošná) a Deadshot (pretože jediný mal hĺbku). O príbehu sa hovoriť veľmi nedá, keďže je celý postavený na jedinom incidente a má toľko prázdnych miest, až hrôza. Ak by film predĺžili ešte o hodinu, tak by to možno dávalo trochu väčší zmysel, ale na znesiteľnosti by to nepridalo.

• 11.8.2016  14:18

Ďalšie príbehy z universa Underworld, avšak neprinášajúce nič nové, ani zásadné. Animácia je prevedená úplne obyčajne, nič výnimočné, strih aj celkové dianie je svižné. Trochu mi vadila zbraňová technika - automatické zbrane v 19. storočí, ultrafialové zbrane v prvej svetovej? Asi nie.

• 27.7.2016  11:34

Taký príjemný filmík na nedeľné popoludnie, ktorý nenudí ani pri opakovanom pozretí. Kombinuje zábavu a históriu (hoc nie úplne presne) v skvelom pomere, takže je nenáročný na sledovanie. Veľmi príjemný herci (chudák Ledger), jednoduchý, ale funkčný príbeh, skvelé hlášky, nejaký ten cit a dôvod k zamysleniu... Aj cez pár vecí, ktoré mi vadili (pridávanie moderných reálií do stredovekého sveta), dávam vysoké hodnotenie.

• 27.7.2016  11:31
    District 9 (2009)

Film s mierne amatérskou vizážou, dokumentaristický, napriek však v mnohých scénach solídny high-budget sci-fi. Nejaké logické diery to malo, ale dá sa to cez to preniesť. Takmer až naturistické vzhliadnutie na ľudskú rasu. Originálne, dobre natočené, premyslené, tak správne efektné, inteligentné.

• 27.7.2016  11:18
    King Kong (2005)

Hoci som pôvodného King Konga videl len raz, kedysi dávno, niekoľko scén som si zapamätal. Pri sledovaní tohto King Konga sa mi to všetko vracalo. Prečo? No pretože toto je takmer dokonalá kópia, len scény sú dlhšie a digitálne. Pokiaľ to bolo myslené ako pocta pôvodnému filmu, tak beriem. K filmu: prečo je toto červené? Veď okrem efektov je toto skrz-naskrz priemerný film, možno trošku vyčnievajú herecké výkony (Naomi Watson má pár pamätných scén), zbytočne natiahnutá stopáž, tempo i téma filmu rozbitá na tretiny, miestami mi vadila kamera a povedal by som, že tento film trpí klasickým neduhom moderných filmov: príliš stavajú na efekty. Pre mňa dočista priemerný film, ktorý nemám potrebu znova vidieť. "To nebyly letadla. To kráska zabila zvíře."

• 27.7.2016  11:12

Pekný protivojnový, a možno trochu protitechnokratický film, na dnešnú dobu dobu trochu zastaralý, ale stále s jasným posolstvom. Scenár jednoduchý, ale funkčný. Produkcia vyzerala zo začiatku trochu lacno, ale napokon sa všetko na dobré obrátilo. Herci boli obstojný (Ally Sheedy je rozkošná), zobrazené technológie trochu naivné, ale dajme tomu. Určite hodné zhliadnutia.

• 31.1.2016  23:16
    Triumf vůle (1935)

Obsah hodnotiť nebudem: s nacizmom nesúhlasím a Hitlerove kecy mi nikdy neimponovali. Kamera je tu vynikajúca (len niekedy je roztrasená), scény sú zachytávané v ten správny okamih (čo u mňa znásobuje vedomie, že všetko je to zinscenované len pre dojem na diváka) a strih je presný. Zábery sú mimoriadne silné, ukazujú nemecký národ a NSDAP v najvyššej sile. Napriek tomu z veľkej časti cítim pátos a zábery na nekonečné zástupy pochodujúcich panáčikov začnú skoro nudiť. Z pohľadu ideológie jasný odpad, z pohľadu filmografie u mňa za lepšie tri. Keď si to spojím s filmom Náš vůdce (Die Welle), tak sa naozaj desím, čomu sú ľudia schopný podľahnúť.

• 17.12.2015  21:28

Film podáva všetky informácie skrz rozprávača, pacientky a najmä lekárku, chýba vyjadrenie verejnosti a najmä protistrany. Je to ale silný dokument, ktorý ukazuje každodenné praktiky v Nikarague, aké to má dôsledky a najmä, s čím sa musia vysporadúvať lekári. Že miesto toho, aby bojovali o zdravie pacientov, bojujú s vládnou mocou.

• 24.10.2015  12:11
    San Andreas (2015)

K tomuto len jedno slovo, ktoré vystihuje/postihuje celý film: KLIŠÉ.

• 14.6.2015  13:40
    Kmeny - Hackeři (E14) (epizoda) (2015)

Namiesto dokumentu o hackeroch sme dostali promo o spoločnosti Brmlab a jeho zamestnancoch, z ktorých skutočný hacker nie snáď nik z nich - videli sme elektrotechnikov, fyzikov, biológov, nevyštudovaných odborníkov na všetko... O hackingu ani zmienka. Prečo nevyspovedali nejakých white hat hackerov? Alebo ak už chceli nejakú firmu, prečo nie Red Hat Brno?

• 19.4.2015  11:39

V porovnaní s inými bike filmami mi to prišlo nudné, vadila mi statickosť záberov a zlý strih. Sú tu síce dobrý jazdci a dobré trate, ale žiadne pamätné scény, nič dychberúce. Pre mňa mierny podpriemer.

• 21.2.2015  15:18

"Vlčie deti Ame a Yuki" mi prišli dojímavejšie, ale uznávam, mimoriadne silný a dojímavý príbeh. Nikdy ma neprestane udivovať, čo všetko sú Japonci schopní vytvoriť s animákmi.

• 23.1.2015  16:44
    Paprika (2006)

Japonci sú možno magori, ale nikto netočí tak pozoruhodné anime ako oni. Explózia fantázie a snov, bohatá psychológia postáv, strhujúci dej, zopár dobrých hlášok, výborná atmosféra počas celého filmu a niektoré scény (najmä intro) by som tak veľmi túžil vidieť natočené s reálnymi hercami... zároveň však viem, že toto je film, ktorému plne sedí animácia a dokonale ju využíva. Film miestami povznášajúci, inokedy hravý a potom mierne desivý. Na jeden a pol hodiny vskutku hutný obsah.

• 11.1.2015  18:53
    Panelák (TV seriál) (2008)

Kedysi som tomuto seriálu dal 1 hviezdu, lebo to bolo ako-tak pozerateľné. Ale dnes som sa dozvedel, že spúšťajú 15. (slovom: pätnástu) sériu tohto "skvostu". Takže zhrnutie: herci, ktorý sa o herectvo ani len nesnažia. Scenár každodenne vycucaný z prsta. Bez akýchkoľvek logických nádväzností. Dej?! Heh, ani len pokus oň. Mizerný humor, nulové napätie (a vraj Komédia/Dráma). Vzťah tu mal snáď každý s každým.... Andyho Krausa by už mal niekto pribiť na dvere katedrály. Alebo mu aspoň kladivom dolámať všetky prsty. Hádam by ho to konečne zastavilo od produkovania takýchto SRAČIEK.

• 5.12.2014  00:42
    Signatures (2014)

Na filme je vidieť, že nepracuje s takými rozpočtami ako napr. Life Cycles, Where the Trail Ends... ale je to vydarený snímok o partii bláznivých týpkov :) Zábery sú fajn, letecké zábery sú skvelé, fajnové lokality a hlavne skúsený bikery. Potešili zábery z domáceho prostredia (scény z Bratislavy a Prahy sú skvelé) a tiež z poľských Tatier. Na pol hodinu fakt bohatý obsah.

• 4.12.2014  22:41
    Spása (2014)

Oslavujete tu priamočiarosť deja, ale to hlavne mi vadilo. Prečo sa točia filmy, ktoré už boli natočené tisíc krát? Absolútne žiadna invencia, postavy bez duše (a nezachránia ich ani slávni herci), slabá atmosféra, mizerné nazvučenie a hlavne, všadeprítomné a málouveriteľné CGI tomu lámu väz. Mikkelsen je fajn, drsný výraz bez emócií tu pasuje, taktiež Morgan. Naproti tomu Eva Green mi prišla totálne nevyužitá. Chladná, bez výrazu a reči stratila väčšinu svojho kúzla. Ale chválim stopáž; ak by to bolo dlhšie, nedopozeral by som to.

• 10.10.2014  21:13

Film, ktorý sa nesnaží o nejakú umeleckosť, ani nevytvára sociálne či filozofické otázky. Porovnáva síce dve národy, ale robí to príliš okato. Inak proste len zaznamenáva časový úsek v živote dvoch ľudí, bez hĺbky, bez príbehu či cieľa. Nudne a povrchne. Ale na R.O. Skogsrod bol vskutku nádherný pohľad.

<< předchozí 1 2 3 4