King Kong (2005)

Hoci som pôvodného King Konga videl len raz, kedysi dávno, niekoľko scén som si zapamätal. Pri sledovaní tohto King Konga sa mi to všetko vracalo. Prečo? No pretože toto je takmer dokonalá kópia, len scény sú dlhšie a digitálne. Pokiaľ to bolo myslené ako pocta pôvodnému filmu, tak beriem. K filmu: prečo je toto červené? Veď okrem efektov je toto skrz-naskrz priemerný film, možno trošku vyčnievajú herecké výkony (Naomi Watson má pár pamätných scén), zbytočne natiahnutá stopáž, tempo i téma filmu rozbitá na tretiny, miestami mi vadila kamera a povedal by som, že tento film trpí klasickým neduhom moderných filmov: príliš stavajú na efekty. Pre mňa dočista priemerný film, ktorý nemám potrebu znova vidieť. "To nebyly letadla. To kráska zabila zvíře."

Válečné hry (1983)

Pekný protivojnový, a možno trochu protitechnokratický film, na dnešnú dobu dobu trochu zastaralý, ale stále s jasným posolstvom. Scenár jednoduchý, ale funkčný. Produkcia vyzerala zo začiatku trochu lacno, ale napokon sa všetko na dobré obrátilo. Herci boli obstojný (Ally Sheedy je rozkošná), zobrazené technológie trochu naivné, ale dajme tomu. Určite hodné zhliadnutia.

Triumf vůle (1935)

Obsah hodnotiť nebudem: s nacizmom nesúhlasím a Hitlerove kecy mi nikdy neimponovali. Kamera je tu vynikajúca (len niekedy je roztrasená), scény sú zachytávané v ten správny okamih (čo u mňa znásobuje vedomie, že všetko je to zinscenované len pre dojem na diváka) a strih je presný. Zábery sú mimoriadne silné, ukazujú nemecký národ a NSDAP v najvyššej sile. Napriek tomu z veľkej časti cítim pátos a zábery na nekonečné zástupy pochodujúcich panáčikov začnú skoro nudiť. Z pohľadu ideológie jasný odpad, z pohľadu filmografie u mňa za lepšie tri. Keď si to spojím s filmom Náš vůdce (Die Welle), tak sa naozaj desím, čomu sú ľudia schopný podľahnúť.

Tichá inkvizice (2014)

Film podáva všetky informácie skrz rozprávača, pacientky a najmä lekárku, chýba vyjadrenie verejnosti a najmä protistrany. Je to ale silný dokument, ktorý ukazuje každodenné praktiky v Nikarague, aké to má dôsledky a najmä, s čím sa musia vysporadúvať lekári. Že miesto toho, aby bojovali o zdravie pacientov, bojujú s vládnou mocou.

San Andreas (2015)

K tomuto len jedno slovo, ktoré vystihuje/postihuje celý film: KLIŠÉ.

Kmeny - Hackeři (2015) (epizoda)

Namiesto dokumentu o hackeroch sme dostali promo o spoločnosti Brmlab a jeho zamestnancoch, z ktorých skutočný hacker nie snáď nik z nich - videli sme elektrotechnikov, fyzikov, biológov, nevyštudovaných odborníkov na všetko... O hackingu ani zmienka. Prečo nevyspovedali nejakých white hat hackerov? Alebo ak už chceli nejakú firmu, prečo nie Red Hat Brno?

Strength in Numbers (2012)

V porovnaní s inými bike filmami mi to prišlo nudné, vadila mi statickosť záberov a zlý strih. Sú tu síce dobrý jazdci a dobré trate, ale žiadne pamätné scény, nič dychberúce. Pre mňa mierny podpriemer.

Hrob světlušek (1988)

"Vlčie deti Ame a Yuki" mi prišli dojímavejšie, ale uznávam, mimoriadne silný a dojímavý príbeh. Nikdy ma neprestane udivovať, čo všetko sú Japonci schopní vytvoriť s animákmi.

Paprika (2006)

Japonci sú možno magori, ale nikto netočí tak pozoruhodné anime ako oni. Explózia fantázie a snov, bohatá psychológia postáv, strhujúci dej, zopár dobrých hlášok, výborná atmosféra počas celého filmu a niektoré scény (najmä intro) by som tak veľmi túžil vidieť natočené s reálnymi hercami... zároveň však viem, že toto je film, ktorému plne sedí animácia a dokonale ju využíva. Film miestami povznášajúci, inokedy hravý a potom mierne desivý. Na jeden a pol hodiny vskutku hutný obsah.

Panelák (2008) (seriál) odpad!

Kedysi som tomuto seriálu dal 1 hviezdu, lebo to bolo ako-tak pozerateľné. Ale dnes som sa dozvedel, že spúšťajú 15. (slovom: pätnástu) sériu tohto "skvostu". Takže zhrnutie: herci, ktorý sa o herectvo ani len nesnažia. Scenár každodenne vycucaný z prsta. Bez akýchkoľvek logických nádväzností. Dej?! Heh, ani len pokus oň. Mizerný humor, nulové napätie (a vraj Komédia/Dráma). Vzťah tu mal snáď každý s každým.... Andyho Krausa by už mal niekto pribiť na dvere katedrály. Alebo mu aspoň kladivom dolámať všetky prsty. Hádam by ho to konečne zastavilo od produkovania takýchto SRAČIEK.

Ovládací panel
5 bodů