Šatna (2023) (pořad) odpad!

Trápny boomerský "humor" a latentná homosexualita. Toto by som nesledoval, ani keby som bol fanúšik športu.

Jan Žižka (2022)

Béčkový film s Áčkovým rozpočtom przniaci českú históriu. Urobte si láskavosť, počkajte, až to bude v telke, kino na túto fanfiction nepotrebujete.

Matrix Resurrections (2021)

Tak už vieme, ktorá Wachovska je tá talentovanejšia. Pripomína to fan-fiction, ktoré síce dostalo bombastický rozpočet, ale akosi tvorcovia nepochopili predlohu. Je tu prítomné všetko, "čo moderný film musí obsahovať" - hlavnú ženskú hrdinku s farebnými vlasmi, lámanie štvrtých stien, parodovanie sama seba... Veď aj na tích hercoch bolo vidno, že si z toho robia srandu. Budem proste predstierať, že sa to nikdy nestalo.

God Help the Girl (2014)

Dve hodiny trvajúci indie videoklip, kde sa 26 roční herci tvária, že im je zase 16 a snažia sa nájsť si svoje miesto vo svete. Medzi jednotlivými piesňami je pomerne mdlý príbeh, ktorý sa poriadne nezaoberá žiadnou svojou "podzápletkou". Stále čakáme, že sa NIEČO stane a ono nič. Film prejde a vy si poviete, že to bol síce pekný film, že na Emily a Hannah sa veľmi dobre pozerá, ale tak nejak tam nič nebolo.

Velvet Buzzsaw (2019)

Jediné, čo na tomto filme za niečo stojí, je satira celého biznisu okolo umenia. Inak je to prefláknutý horor, kde nejaké napätie takmer absolútne nefunguje a vraždy sú komické a nijak originálne. Navyše ma doslova každá jedna postava v tomto filme rozčuľovala a tak som len dúfal, že čoskoro všetci pomrú.

Sabrinina děsivá dobrodružství - Série 4 (2020) (série)

Štvrtá séria Sabriny bohužiaľ obrovské sklamanie. Niektoré postavy mali zrazu iné povahy a správanie, ako v minulých sériách. Eldritch Terrors boli všetky prezentované ako entity schopné zahubiť vesmír a pri tom všetky boli zneškodnené nejakým úplne jednoduchým úkonom (najviac ma dostal Lazarus v 6. časti). Proste taký Deus ex Machina ako vyšitý. Celý diel sa všetci trasú, aké hrozné veci sa dejú a ako to asi vyriešime a potom to vyriešili za 5 minút. Taktiež v časoch medzi jednotlivými Terormi akoby ich vôbec netrápilo, že čoskoro môže prísť ďalší útok. Je mi ľúto, že seriál, ktorý bol prvé dve série naozaj dobrý, skončil takto neslávne. Momentálne som vlastne rád, že to ukončili.

Artemis Fowl (2020)

Som ovplyvnený knihami, ktoré v detstve patrili medzi moje obľúbené. Tak som mal trochu obavy. Už pri trailery som bol rozhorčený čiernym Butlerom a zoženštením Hľuzu. Bohužiaľ, nebola to jediná zmena. V podstate, z kníh si zobrali len základnú kostru a tú obalili úplne obyčajnou detskou akčnou masou. Ak by ste odobrali meno Artemis Fowl, mohol to byť akýkoľvek fantasy film pre mladých. A to je smutné, keďže mytológia škriatkov ma na knihe bavila najviac. Navyše je tu totálne prevrátený príbeh, obrovské diery v príbehu, vývoj postáv a vzťahov medzi nimi sa menil skokovo. Celkovo celý film pôsobí značne zmätene, akoby v postprodukcii vymazali polovicu stopáže. Snažili sa urobiť krátky film, čo chápem, ale proste obetovali príliš veľa. Jediné, čo stojí za zmienku, je CGI, ktoré je naozaj podarené.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Tento diel som si naozaj užil, keďže milujem multiple-choice hry a z celého filmu som mal intenzívny DonnieDarkovský pocit, ktorý tiež milujem. Taktiež to brnklo na moju filozofickú nôtu spochybňovaním slobodnej vôle. Strávil som nad týmto filmom asi dva a pol hodiny, preskúmaval jednotlivé vetvy, neustále začínal od znova. A občas zažíval frustráciu. SPOILER: Keď mi nedali možnosť medzi zničením počítača a niečím konštruktívnym. Najviac ale, keď ma po niekoľkých mojich odpovediach "don't talk about mom" nakoniec aj tak donútili vybrať vetvu "talk about mom". Tiež mi vadili niektoré scény, napríklad keď naňho zaútočila psychiatrička, to bolo dosť wtf. Celkovo ale smekám nad filmárskou a programátorskou stránkou veci. Four stars out of five.

Pompeje (2014) odpad!

Fyzika je strašidelná, herecké výkony de facto nie sú, strih je chaotický, hudba vykradnutá z Gladiátora a CGI je výsmech. Tento film je omyl od prvej minúty do poslednej. Trpel som.

Vánoční kronika (2018)

Ak chcete netradičný, ale zábavný vianočný film, tak je to dobrá voľba. Russell je sympaťák, na decká si síce musíte zvyknúť, ale potom sa to poddá.