rainman93

okres Olomouc

Skype: rain.man93

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 16.10.2014  00:58

Výborná melancholická záležitost, která svoji hodnotu bude neustále získávat. Díky za tip Honzovi Michálkovi.

• 6.10.2014  21:07

Souboj Darwina s Bohem asi nikdy nebyl tak příjemný.

• 29.9.2014  12:58

Simon Pegg a Nick Frost mě dokážou zaručen vždy zvednout náladu. Líbí se mi jejich neurvalý, neuhlazený styl humoru. Uráží a zesměšňují vše, tak nějak si představuji starou dobrou Anglii. Jejich filmy se zároveň musí vnímat jako parodie na současné Hollywoodské trendy. U Konce světa mě dokázal dostatečně pobavit, ačkoli za svoji aktivní tvorbu se jim podařil již lepší opus.

• 29.9.2014  12:09

Víte jak, on Vlasta Burian je výborný téměř ve všem. A Sherlock Holmes to ve svém literárním světě má taky tak. V základu máme klasickou komedii se záměnou a osvědčenými gagy. Ideální film na nostalgické večery!

• 29.9.2014  11:56

Příšerně křečovité. To je slovo, které mi při sledování tohoto dílka tanulo nejčastěji na mysl. Herecké výkony, výstavba děje, dialogy, to všechno a mnohem víc mě příšerně ubíjelo.

• 29.9.2014  11:51
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Všichni o tomto seriálu hovoří v superlativech a nezbývá mi než je následovat. Obdivuji, když si někdo dá takovou práci s detaily jak tvůrci tohoto seriálu. Úvodní titulky považuji za jedny z nejlepších co jsem zatím viděl.

• 29.9.2014  09:51

Jen velmi málo filmových tvůrců se snaží popularizovat vědu, respektive filozofii. Michel Gondry do řady svých děl vkládá filozofické odkazy a tento snímek je nejčistší esence filozofie ve filmu jakou jsem viděl.

• 28.9.2014  19:25
    Robocop (2014)

Klasika je klasika. Robocop je jeden z těch filmů, kterým digitální efekty ublížily. Atmosféra původního filmu byla cítit po smogu a oceli, v novém zpracování cítím spíš deodoranty a gel na vlasy. Dnešní Robocop je prostě nějak vyměklý, patrně nahradili ocel levnou slitinou hliníku. Přesto se jedná o zdařilejší verzi ne předchozí pokračování Robocopa jedničky.

• 28.9.2014  19:20

Jeden z nejlepších dokumentů, které jsem za poslední dobu viděl. Vtipné, akční, zábavné a kosmopolitní. A Trabant!!! A Maluch!!! A Jawa!!! Super!!!

• 28.9.2014  19:18
    Turbo (2013)

Vcelku nic nového pod sluncem. Film kopíruje a nijak nenarušuje zavedený pořádek. Vezměte hloupého Honzu, pošlete ho do světa a udělejte z něj krále. Film trpí předvídatelností a hluchými dialogovými místy. Jako automobilový fanda oceňuji efektní honičky a odkazy na Rychle a zběsile.

• 28.9.2014  19:05
    Letadla (2013)

Stejní tvůrci, stejný recept a stejně dobrý film. To poslední bohužel nenastalo. Letadla jsou směsicí dosucha vyždímaného zápasu odpadlíka s neporazitelným mistrem a světe div se, vyhraje odpadlík. Samozřejmě nesmí chybět trocha toho korektního humoru, kulturního klišé a dějového zvratu s morálním ponaučením. Nuda nuda, šeď šeď.

• 28.9.2014  18:01

Filmový dokument o člověku, který se z rakouského požírače bratwurstů vypracoval až na mistra světa v kulturistice, jednoho z nejlépe placených hollywoodských hvězd a guvernéra Kalifornie. Pak se to nějak zvrtlo a všechno to podělal. Nicméně zpět k filmu. Velké uznání mu patří za popularizaci kulturistiky nebo spíše péči o vlastní tělo, tak jak ho známe dnes. Arnold si ve filmu nehraje na žádného svatouška, otevřeně hovoří o psychické manipulaci soupeřů a podřízení všeho svému cíli.

• 28.9.2014  13:08

Tak tohle byl šílený zážitek. Pochybná omluva všem původním obyvatelům vybitých bílými muži? Příběh lásky až za hrob? Já ten film prostě nepochopil.

• 28.9.2014  12:57
    Den poté (2004)

Propagace globálního oteplování nebyla ještě nikdy tak zábavná, kam se ale hrabe na Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem!

• 28.9.2014  12:54
    2012 (2009)

Emmerich pravděpodobně používá filmové řemeslo jako určitou formu terapie z panické hrůzy po konci světa. Naštěstí pro něj i pro nás to zatím vždy dopadlo dobře, víceméně. Opět nás válcuje povedenými digitálními efekty a stává se modlou všech, kteří věří horoskopům. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že se jim tak trochu vysmívá... Za to má hvězdu k dobru!

• 28.9.2014  12:51
    Patriot (2000)

Z podobných nacionálních aktivit mám vždycky kopřivku. Ještě je to umocněný Australany, kteří bojují za USA proti jejímu veličenstvu pod vedením jednoho Němce. Samozřejmě nesmějí chybět pilíře americké společnosti, jako je rodina, právo vlastnictví malého arzenálu pro případ boje s invazí ze zámoří či z hvězd a všudypřítomná americká vlajka. Oceňuji řemeslně zvládnutou práci bitevních scén.

• 28.9.2014  12:45
    Godzilla (1998)

Tak jako nechci být sprostý, ale toto se vážně moc nepovedlo. Nemám na chuť na nějakou rádoby konstruktivní kritiku. Nejlepší na celém filmu a marketingu okolo byla reklama na nejmenované auto s motem: "Máte strach z velkých, pořiďte si malé!"

• 28.9.2014  12:42

Ten film je kouzelný jen a pouze z těchto úhlů pohled: 1) je tam asi tak milion a jedna chyba, ať v logické výstavbě děje, tak v technickém provedení 2) neúmyslná komedie sahající až ke hvězdám.

• 28.9.2014  12:40

S Hvězdnou bránou je problém. Ti kdo mají rádi film obvykle nemusí moc seriál a naopak. Existuje samozřejmě několik výjimek, které však nic nemění na faktu, že film skládá poctu všem pseudoegyptologům zprzněnými emzáky a kultovní Kubrickově halucinogenní mezihvězdné jízdě. Seriál na druhou stranu jen vykrádá Star Trek a rozšiřuje impérium strýčka Sama.

• 28.9.2014  12:34

Budoucnost armády USA byla psána v roce 1992 a hlavními hrdiny byl Belgičan a Švéd pod vedením Němce. Tak se mi to líbí!!!

• 28.9.2014  12:27
    Měsíc 44 (1990)

Poslední čistokrevné Emmerichovo béčko se všemi jeho pozitivy, než se zkazil v Hollywoodu.

• 28.9.2014  12:25
    Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)

Vždy se bojím, že se nejedná o sitcom, ale dokumentární filmy. Neskutečně trefné, bez obalu, suché, sarkastické a pravdivé!

• 28.9.2014  12:22

Tak nějak jsem nepochopil zaměření filmu. Je to sportovní žánr? Romantický? Komediální? Jakýsi podivuhodný eintopf s nepřehledným dějem, nevyváženým scénářem a matoucími hereckými výkony. Oceňuji snahu popularizovat kulturistiku a překrásného veterána Jeffa Bridgese. A Arnold Schwarzenegger hrající na housle je taky něco nezapomenutelného!

• 28.9.2014  12:15

Měl jsem tu čest za poslední relativně krátké období shlédnout několik filmů zabývající se právní tématikou. Můj nejcennější postřeh? Nejde o to kdo v soudní síni předvede lepší srdcervoucí proslov, nýbrž o vyvolání konfliktu v divákovi u zdánlivě jasného problému. Jinými slovy, drama v soudní síni nastává v okamžiku kdy 1+1 nejsou 2. Norimberský proces snad lépe než všechny učebnice na školách ilustruje poválečné Německo s jeho těžkou kocovinou z nacismu a 2 sv. války. Pro mnoho lidí je snadné odsoudit všechny Němce, podobně jako lze velmi snadno odsoudit všechny Čechoslováky žijící mezi lety 1948 - 1989 v Československu ze spolupráce s komunisty a podílení se na komunistických zločinech.

• 28.9.2014  11:48

Ono je nesmírně těžké natočit vtipnou, smutnou a zároveň objektivní výpověď o handicapovaných. Dřív nebo později začnete sklouzávat k pozitivní diskriminaci tématizované skupiny lidí, což automaticky vede k stereotypu a nudě. Uvnitř tančím je směsicí prvoplánového útoku na festivalové ceny a výrobce kapesníčků. To něco pozitivního co stojí za pozornost jsou obdivuhodné herecké výkony ústředního tria, takže po hvězdičce.

• 28.9.2014  11:32
    Zmizení (2013)

Pokud bychom si napsali jednoduchou dějovou osu filmu, nemohli bychom ho rozlišit od záplavy amerických krimi seriálů a srdcervoucích dramat od stárnoucích režisérů. Přesto se v tomto dílku skrývá více než je na první pohled patrno. Tvůrci si velmi dobře pohráli s atmosférou, která je díky zimnímu počasí a absenci teplých barev ( s výjimkou dětského oblečení), odtažitá a skličující. Velký kus práce pochopitelně odvedli herci a to jak v hlavních, tak především vedlejších rolích. Umě se vyhýbají přehrávání a nesklouznou k trapnému omílání nudných replik o lásce apod., to že scénáristi dali přednost temnějšímu já v nás samotných je jen šlechtí! Tento snímek patří bezesporu k tomu nejlepšímu co na danou tématiku vzniklo.

• 28.9.2014  09:21

Film se nese na vlně pubertálního diváctva, které objevilo kouzlo myšlenek z Orwellova 1984, ačkoli nutno podotknout, že myšlenky sami trpí velmi často lobotomii. Jako mnoho dalších je i tento snímek kupodivu velmi úzce zacílen: požerači popkornu s omezenými filmovými znalostmi a filozofii totalitních režimů. Dnes je zkrátka "kůl" žít v "postapo" světě. Pro ty, kteří se rádi šťourají, představuje film slepenec několika jiných snímků, které vykrádá s drzostí sobě vlastní. Postavy trpí kostrbatou šablonovitostí, děj se po celou dobu vyvíjí předvídatelně a tupě, aby ho v závěru mohli tvůrci natolik překombinovat, že se v něm nezorientují ani znalci latinskoamerických telenovel. Je film nekoukatelný? Pokud je vám mezi 14 a 18 tak z něj budete nadšeni! Pokud jsem mimo tuto věkovou hranici může mě film bavit? Pokud jsi filmový narkoman a denně shlédneš 4-5 filmy, tak tě může bavit hledat vykradené motivy z jiných filmů. Pokud jsi normálně pracující člověk, tak můžeš ocenit myšlenku bludiště a souboj hrdiny s jeho nástrahy při hledaní cesty ven (motiv to sahající až do antiky a ještě dál). Další bod, který lze vzíti na milost už mě vážně nenapadá, omlouvám se.

• 28.7.2014  11:42
    NON-STOP (2014)

V mnohém mi tento popkulturní epos připomíná stařičkou Smrtonostnou past se všemi jejími pozitivy (vzrůstající napětí v uzavřeném prostoru, zlomený osamocený policajt, charismatický představitel). Ale! Logická myšlenka celé akce s výkupným a nakonec explozí letadla dost pokulhává. Nejvíce snad samotný motiv teroristů. Liam Neeson sice stříká charisma na všechny strany a jeho ala skandinávský zasněný a depresivní výraz dokáže hodně, ovšem na celý film je to málo. Vyhoďte dramaturga, přepracujte scénář,režisér ať z Liama vyždímá víc herectví teroristům dejte mozek a koule a bude to výborný film, takto pouze dobrý. Jo a ať pošlou tantiémy Bruceovi, pač tohle je prakticky jeho ochranná známka.

• 24.7.2014  15:51
    Rivalové (2013)

Strašně bych to chtěl přirovnat k Apollu 13 nebo Forrestu Gumpovy. Pro mě to byl nesmírně zdařilý a po řemeslné stránce bravurně odvedený rodinný film, ale od umění čekám ještě ždibeček navíc.

• 24.7.2014  15:47

Tento film není o ničem jiném než o tempu, které je smrtelně pomalé na dnešní bleskurychle klipovou dobu. Vše stojí a padá na hereckých výkonech ústředních herců. Vše bych shrnul příslovím: Boží mlýny melou pomalu, pomalu, pomalu, ale jistě!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7