rainman93

Ondřej Pikula

okres Olomouc

Skype: rain.man93

• 26.9.2013  19:03

Působivě zpracovaná klasika, která vyniká originálním mixem hororu, fantasy a sci-fi. Člověka tak nějak potěší, že existuje řada témat, která jsou univerzálně sdělitelná a přesto si mohou udržet velkou míru originality.

• 14.7.2014  15:06

Nějak jsem to nepobral. Velmi příjemný byl narativní rámec, který se snažil vyhnout konvenční přímočarosti. Dalším plusem byla bezesporu mongolská krajina. Toť asi vše. Herecké postavy a výkony? Schématické a nicneříkající. Děj byl nezajímavý a chvílemi vysloveně nudil. To co je pozoruhodné je fakt, že takovéto práce čeští inženýři skutečně podnikali. Proč, ale autoři utopili snímek v takové kaši neutrality a zpackaného dabingu netuším. Nedá se ani říct, že je snímek tendenční. Plán zde není nadevše a strana není zákon. Individualismus je zde zdůrazňován jako silný prvek a přesto, vůbec to nefunguje.

• 2.12.2011  18:22

Krasni lide, krasna zeme, krasna kamera, krasna hudba. Woody si podrzel svuj smysl pro ironii zivota a nadhled. Co je spatne? Ustredni ctverice pusobi az prilis krecovite a vykonstruovane. Jakoby se tvurci snazili vytvorit co mozna nejvystrednejsi charaktery, ktere vsak maji pusobit dojmem, ze taci v podstate jsme. Co se film snazi v divakovi zanechat? Uzivejme zivota plnymi dousky? Vsichni se milujme? Zivot umelcu kontra "normalnich" lidi? Woody umi delat hlubsi filmy, zde se placa na hladine melke kaluze.

• 23.5.2014  22:26

Na konci snímku je asi nejlepší vtip o Sherlocku Holmesovi jaký znám, a bohužel také nejlepší vtip za celou dobu filmu.

• 5.3.2013  18:26

Čas?! Spolu s prostorem jedna z nejzákladnějších a nejhůře uchopitelných podstat našeho světa. Co je podstatou tohotu filmu? bradl3y si správně povšiml odkazů na Robina Hooda. Obecně se zde opakuje stará dorbá kritika kapitalistického systému a obhajuje vykořisťovaná dělnická třída. Nejvtipnější na tom je fakt, že takovéto filmy dobře vydělávají právě oné kritizované vrstvě a peníze jí dává právě ona vykořisťovaná třída proletariátu. Myšlenka filmu jde v základu trochu dál. Bez peněz je těžké žít, ale v podstatě se to nějak zařídit dá, bez času toho moc nenaděláte. Čas a prostor nás definují! Pokud by někdo dokázal ovládat právě jednu z těchto dvou veličin, byl by to skutečný otrokář. Myšlenka je nesmírně silná. V čem je tedy problém? Proč film není tak jedinečný jako čas? V podstatě za to mohou maličkosti. Proč se Vám čas odpočítává od 25 let? Když konvertujete k náboženství, které má jiný kalendář než Gregoriánský, čas se Vám nějak přepočítá? Jak funguje trasfér času? Jakto, že neumřete na rakovinu nebo cukrovku, to jsou všechny nemoci vyléčitelné? atd. Otázek je velké množství. Film nám neodpovídá na žádnou malichernou ani podstatnou, Plácá se jen v patosu tržní ekonomiky a nesoustředí se na nejpodstatnější: Co je čas? Je to hodnota, veličina, měna? Jedná se tu o termín, s kterým denně operujeme aniž bysme si byly vědomi skutečného významu.

• 14.7.2014  13:45
    Vášeň (2012)

Braina De Palmu mám rád. Dokonce bych řekl hodně rád. V určitých věcech mi připadá jako Hitchcock, budování napětí, dějové zvraty, určitá syrovost kamerových záběrů. Líbí se mi, že se nebojí bořit určité hranice, jít až na samotnou mez toho co se s mí ukazovat. To všechno však není tento případ. V určitých momentech jsem předvídal další vývoj děje a závěr mě nepřekvapil, ale spíše zklamal až naštval svoji lacinou rádoby šokující pointou. Body tedy sbírá pouze ústřední herecké duo.

• 6.10.2014  21:07

Souboj Darwina s Bohem asi nikdy nebyl tak příjemný.

• 2.9.2012  22:19
    Všemocný (2011)

Mnohokrát děkuji tvůrcům tohoto filmu, že ho natočili přesně tak jak ho natočili. Zároveň chci poděkovat provozovatelům takových webových stránek jako je ČSFD, že je provozují. Díky tomu jsem se dozvěděl co si současná společnost myslí o několikanásobném vrahovi, lháři, zloději, podvodníkovi, narkomanovi a politikovi v jedné osobě. Tento film je odrazem naší doby. Je produktem a zároveň autorem poptávky. Inteligence je dnes synonymem pro peníze a štěstí je synonymem moci. Film který má efektivní vizuální podobu, atraktivní herce, nutné východoevropské mafiány a happy end ve mě probouzí morální dilema, což předpokládám vůbec nebylo záměrem tvůrců. Osobně dávám pouze 2 hvězdy, a to pouze za formu a obsah, který je natolik aktuální, až mě z něj mrazí.

• 28.9.2013  08:44
    Všichni starostovi muži (TV seriál) (1996)

Mám velmi rád M. J. Foxe! A tento seriál pro mě představuje Americkou verzi Jistě pane ministře/premiere. Britové mají pochopitelně 5 hvězdiček, Američané se musí spokojit se 4 kvůli neodpustitelné politické koreknosti a nudným mezilidským mileneckým vztahům, které musí být asi všude a vě většině případů otravují.

• 17.7.2014  16:15
    Wanted (2008)

Svěží východní vítr rozhýbal angloamerické vody. Nebo angloamerické větrolamy zmírnili východní tajfun? Těžko říct, faktem zůstává, že Wanted není zdaleka tak řízné jako Noční hlídka, nicméně stále zůstává dostatečné svěží a čerstvá na zatuchlé vody hlavního proudu. Jakoby se čertík vyčůral z Karlova mostu do Vltavy. Podle mého ve filmu vše funguje tak jak má, aby jste získali výborný akční podívanou. Chybí tu, ale něco navíc, co by z akční podívané vytvořilo dílko hodné nezapomenutelnosti.

• 5.8.2013  11:46
    Wolverine (2013)

Wolwerinova uzdravovací schopnost přejde během filmu z jeho těla na jeho černou košili, která i po střelných a řezných ranách vypadá jako právě vypraná v Perwollu. Tvůrci se bohužel snížil k laciné popkornové zábavě a soustředili se na pompéznost, při které zapomněli na logiku a budování děje, který je cca v půlce neskutečně utahaný a celkově klišé. Pár vydařených momentů bohužel nedokáže zachránit celý film.

• 24.7.2014  15:47

Tento film není o ničem jiném než o tempu, které je smrtelně pomalé na dnešní bleskurychle klipovou dobu. Vše stojí a padá na hereckých výkonech ústředních herců. Vše bych shrnul příslovím: Boží mlýny melou pomalu, pomalu, pomalu, ale jistě!

• 26.6.2013  11:50

Pokud by Lipský nenatočil cokoli jiného, byl by tento film výborný. V širším kontextu musím bohužel konstatovat, že film ztrácí švih a lehkost, občas upadá i do trapnosti. Na druhou stranu se zde setkáváme s originalitou námětu Lipskému vlastní.

• 17.12.2012  13:10

Několikrát jsem se během filmu přistihl jak pronáším: "Tohle může natočit pouze Lynch." Z filmu sálá jeho rukopis na všechny strany a i člověk neznalí autora filmu, by snadno uhodl, kdo je jeho tvůrcem. Eintopf lovestory, roadmovie, mystery, thrilleru a pohádky je vše se co postmoderní člověk může přát. Film o lidských zrůdách, velké lásce, hlouposti a nenávisti, kde se ty nejneuvěřitelnější věci stávají běžnou součástí našich životů. Lynch je překrásný v tom, že nám neservíruje uhlazený a jednoduchý pokrm. Záměrně kombinuje nekombinovatelné a nutí naše chuťové buňky poznat ony záhadné složky každé zvlášť a následně všechny dohromady. Záměrem tohoto filmu, tak může být smysly lidské existence a zároveň vůbec nic. Záleží na nás na divácích jak s filmem naložíme a jak moc s chutí sníme a nebo vylijeme do hajzlu.

• 26.6.2013  11:12

Po všech stránkách nápaditá myšlenka s výbornými hereckými výkony, s kterými takový snímek stojí a padá. Nicméně se nedokážu ubránit zklamání z patetického závěru, který film sráží na úroveň hollywoodských cajdáků. Zároveň s odstupem času začnete přemýšlet nad určitými paradoxy a nelogičností celého systému alternativních realit, ovšem s nimi je problém vždy :-)

• 14.7.2014  12:03

Zbožňuji tu Allenovskou nenucenou poetiku narace. Plynulé, neuspěchané tempo, které vás neuspí, ale příjemně obejme. Sarkastický humor plný dvojsmyslů a narážek, které snad ani neumí doopravdy urazit. Takovéto věci mám od něj nejradši a upřímně řečeno je v nich nejlepší!

• 7.6.2014  20:05

Excelentní psychologické drama, které mi v mnohem připomnělo Svědomí (http://www.csfd.cz/film/5337-svedomi/), jež má ve filmových kruzích kultovní pověst. Tento snímek je dle mého názoru neprávem zastrčen do kouta!

• 28.9.2014  11:32
    Zmizení (2013)

Pokud bychom si napsali jednoduchou dějovou osu filmu, nemohli bychom ho rozlišit od záplavy amerických krimi seriálů a srdcervoucích dramat od stárnoucích režisérů. Přesto se v tomto dílku skrývá více než je na první pohled patrno. Tvůrci si velmi dobře pohráli s atmosférou, která je díky zimnímu počasí a absenci teplých barev ( s výjimkou dětského oblečení), odtažitá a skličující. Velký kus práce pochopitelně odvedli herci a to jak v hlavních, tak především vedlejších rolích. Umě se vyhýbají přehrávání a nesklouznou k trapnému omílání nudných replik o lásce apod., to že scénáristi dali přednost temnějšímu já v nás samotných je jen šlechtí! Tento snímek patří bezesporu k tomu nejlepšímu co na danou tématiku vzniklo.

• 17.7.2014  15:45

Velkolepý počin neodmyslitelně spojený s učebnicemi filmu. Obohacující jak svými formálními postupy, tak především svoji historickou výpovědí. Je irelevantní čertit se nad rasismem ve filmu. Naopak naprosto relevantní je uvědomit si, že právě takto rasistický snímek byl tak úspěšný a co to vypovídá o tehdejších a současných lidech. Úsměvné je také kdo ztvárňoval černošské postavy - začernění bílí herci. U tohoto snímku se člověk snad ani nemůže nudit :-)

• 26.9.2013  11:21
    Zrůdy (1932)

Excelentní horor, jdoucí proti tehdejšímu a bohužel i současnému trendu, opovrhováním fyzicky postižených lidí. Snímek se tak snaží přesvědčit diváka o nesmyslnosti strachu z takto postižených jedinců. Zrůdy jsou ukryty v nás samých, často přitažlivých lidech. Snímek je tak sociologickým výchovným opusem.

• 12.7.2014  20:17

V čem je ten snímek tak dobrý? V aktuálních tématech, která jsou pro nás stále více palčivější i běžnější a přesto pobuřující. Zároveň uhrančivý svými hereckými výkony, které se bohužel jen tak nevidí. A především v syrové výpovědi o lidské pravdě, o síle touhy, ničivé síle lži a bolesti z nenaplněné lásky.

• 26.9.2013  14:18

Skvostné dílo, jež si našlo cestu do mého srdce. V mnoha směrech se jedná o principiální film pro dlouhou řadu následovníků psychologických thrilerů a podobně laděných hororů, mezi, které lze zařadit ty nejlepší snímky Alfréda Hitchcocka.

• 28.9.2014  12:22

Tak nějak jsem nepochopil zaměření filmu. Je to sportovní žánr? Romantický? Komediální? Jakýsi podivuhodný eintopf s nepřehledným dějem, nevyváženým scénářem a matoucími hereckými výkony. Oceňuji snahu popularizovat kulturistiku a překrásného veterána Jeffa Bridgese. A Arnold Schwarzenegger hrající na housle je taky něco nezapomenutelného!

• 12.7.2014  23:27
    Únos aut (1980)

Ze začátku jsem si říkal, že to bude něco na způsob 60 sekund. Realita byla něco na způsob německého soft porna. Jen ta auta, jinak vlastně není důvod se na tento film dívat.

• 14.7.2014  16:42

Kniha od Johna Updike mě hodně bavila. Film si obsah knihy přebral po svém a nutno podotknout, že ne vůbec špatně. Dle mého názoru velmi zdařilý projekt s výborným hereckým obsazením v čele s démonickým Jackem Nicholsonem. Scéna se zvracením třešní mě straší dodnes!

• 24.7.2014  15:21

On je to vlastně strašně hloupý a předvídatelný film. Veškeré formální postupy jsou podřízeny emocionálně silnému příběhu, který z vás ty slzičky doslova ždímá, a ten závěrečný proslov!!! To bylo teda. Nebýt ústřední zápletky není nic. Pochválím každopádně hodně příjemný herecký výkon Kevina Spaceyho, který byl extra slizký. Jsem si nicméně jist, že v českých luzích a hájích by to s romským obsazením zdaleka nefungovalo tak dobře. K zamyšlení? Možná...

• 2.12.2011  18:09

Znate to. Divate se, bavi vas to, ale nemuzete se zbavit dojmu, ze tomu neco chybi. Dalsi variace na klasicke filmy noir jejich uhelnym kamenem je Hluboky spanek. V De Palmove nechybi dobri herci ani nevadi, ze scenar explicitne priznava svoji inspiraci starymi detektivkami. Co tedy chybi k dokonalosti? Sarm! Kouzlo! Charisma!

• 4.1.2013  18:15
    Černé ovce (2006)

Dokonalé spojení nevinných oveček a vraždících monster!!!

• 17.7.2014  16:03
    Černý Petr (1963)

Když jsem byl ještě mlád a spolu se strýcem jsme se dívali na tento film, otázal jsem se ho o čem, že ten film je. Odpověděl mi, že vlastně o ničem a zároveň o všem. Po této odpovědi jsem si nevěděl stále nic a film dokoukal nechápaje, proč je z něj strýc nadšen. V této odpovědi spatřuji genialitu nejen mého strýce, ale i snímku samotného. Postupným překonání cucání prstu, puberty a dospění do věku kdy vám již nalévají alkohol, bez hloupých otázek na váš věk, jsem pochopil i já o čem, že Černý Petr je. Každopádně je nesmírně těžké popsat tento kus slovy a někdy uvažuji, jestli si sám Forman a spol. byli vědomi čeho že se to dotkli.

• 2.12.2011  17:56

Velmi dobre natoceny valecny film o komplikovane situaci v Somalsku, ktere se "mirove jednotky" snazili vyresit po svem. Ackoli nemam rad politicky zatizene snimky, tak zde musim udelat vyjimku. Nevadi mi zde politika, ale neschopnost armady. Dodnes jsem nepochopil jak nekdo mohl schvalit takovou akci. At se snimek opira o skutecne udalosti nebo je to jen marketingovy tahak, faktem zustava, ze vyslat vojaky do valecne zony bez poradne podpory muze vymyslet jen major Terazky. Happy endovy zaver tak u me zcela vysumel. To co se zde nabizelo, totiz vybudovat tizivou atmosferu mezi vojaky chycenych ve meste, reziser nepromenil v onen mrazivy efekt. Skoda, potencial tu byl obrovsky.