rainman93

Ondřej Pikula

okres Olomouc

Skype: rain.man93

• 26.6.2013  11:25

Mám rád starý seriál. Filmy jsou příliš postavené na ústřední postavě a to mě trochu irituje, protože to shazuje odlišnost od ostatních špionážních snímků. Tento díl si vysloužil hvězdičku za Dell Streak 5 Mini a za zdařilé akční scény, především honičku v písečné bouři a na parkovišti automobilky BMW.

• 24.6.2013  21:03

Jedinou hvězdu pro Lancii Deltu.

• 7.6.2013  15:33
    Looper (2012)

"Looper mi přišel hlavně debilní. protože totálně selhával ve věci, ve které měl dominovat a co byla celou myšlenkou filmu. prostě se blbě poprali s cestováním v čase." Souhlasím s uživatel bradl3y, kterého jsem tímto citoval a získal, tak cený impakt bod.

• 4.1.2013  14:11

Ohraný scénář s ohranou zápletkou s ohranou klišé formou. Tento film je ve finále více než o hraní si na gangsterský film, prohraná snaha o vytvoření odkazu na Kmotra. Tudy ne přátelé!!!

• 2.9.2012  22:19
    Všemocný (2011)

Mnohokrát děkuji tvůrcům tohoto filmu, že ho natočili přesně tak jak ho natočili. Zároveň chci poděkovat provozovatelům takových webových stránek jako je ČSFD, že je provozují. Díky tomu jsem se dozvěděl co si současná společnost myslí o několikanásobném vrahovi, lháři, zloději, podvodníkovi, narkomanovi a politikovi v jedné osobě. Tento film je odrazem naší doby. Je produktem a zároveň autorem poptávky. Inteligence je dnes synonymem pro peníze a štěstí je synonymem moci. Film který má efektivní vizuální podobu, atraktivní herce, nutné východoevropské mafiány a happy end ve mě probouzí morální dilema, což předpokládám vůbec nebylo záměrem tvůrců. Osobně dávám pouze 2 hvězdy, a to pouze za formu a obsah, který je natolik aktuální, až mě z něj mrazí.

• 28.3.2012  13:50
    Hunger Games (2012)

Od tohoto filmu jsem očekával Odpad! O to více mě příjemně překvapil především námět, který je ve své podstatě variací na gladiátorské hry. Za zmínku stojí i výběr herců, především Jennifer Lawrence, Donald Sutherland či Woody Herrelson předvádějí velmi dobrý výkon, a to i přes to, že poslední dva jmenovaní, jsou na plátně minimun času. Kamenem úrazu je kamera, která chce napětí a pocit reality navodit ručním roztřeseným stylem, který však budete porklínat za to, že je vše rozmazané a v podstatě nic nevidíte. Spolu s ní pokulhává i scénář, který v mnoha místech šlape vodu a vy víte, že se pohybujeme ve známých vodách plných klišé dialogů, plochých charakterů a předvídatelného děje (s jednou výjimkou v závěru, kdy jsem skutečně očekával revoluci).Velkou slabinou je úvodní scéna, kde je nám podáván obraz 12. kraje. Přímo cítíte, jak je to vše jen naaranžované, a ještě k tomu špatně. Na závěr několik maličkostí, které mě pobavily: scéna ala Rambo, kdy hlavní hrdinka přeřezává nožem větem s úlem; elektronické vytváření monster, požáru apod.; záchrana na poslední chvíli (kdykoli).

• 28.9.2014  19:05
    Letadla (2013)

Stejní tvůrci, stejný recept a stejně dobrý film. To poslední bohužel nenastalo. Letadla jsou směsicí dosucha vyždímaného zápasu odpadlíka s neporazitelným mistrem a světe div se, vyhraje odpadlík. Samozřejmě nesmí chybět trocha toho korektního humoru, kulturního klišé a dějového zvratu s morálním ponaučením. Nuda nuda, šeď šeď.

• 28.9.2014  13:08

Tak tohle byl šílený zážitek. Pochybná omluva všem původním obyvatelům vybitých bílými muži? Příběh lásky až za hrob? Já ten film prostě nepochopil.

• 28.9.2014  12:45
    Godzilla (1998)

Tak jako nechci být sprostý, ale toto se vážně moc nepovedlo. Nemám na chuť na nějakou rádoby konstruktivní kritiku. Nejlepší na celém filmu a marketingu okolo byla reklama na nejmenované auto s motem: "Máte strach z velkých, pořiďte si malé!"

• 28.9.2014  09:21

Film se nese na vlně pubertálního diváctva, které objevilo kouzlo myšlenek z Orwellova 1984, ačkoli nutno podotknout, že myšlenky sami trpí velmi často lobotomii. Jako mnoho dalších je i tento snímek kupodivu velmi úzce zacílen: požerači popkornu s omezenými filmovými znalostmi a filozofii totalitních režimů. Dnes je zkrátka "kůl" žít v "postapo" světě. Pro ty, kteří se rádi šťourají, představuje film slepenec několika jiných snímků, které vykrádá s drzostí sobě vlastní. Postavy trpí kostrbatou šablonovitostí, děj se po celou dobu vyvíjí předvídatelně a tupě, aby ho v závěru mohli tvůrci natolik překombinovat, že se v něm nezorientují ani znalci latinskoamerických telenovel. Je film nekoukatelný? Pokud je vám mezi 14 a 18 tak z něj budete nadšeni! Pokud jsem mimo tuto věkovou hranici může mě film bavit? Pokud jsi filmový narkoman a denně shlédneš 4-5 filmy, tak tě může bavit hledat vykradené motivy z jiných filmů. Pokud jsi normálně pracující člověk, tak můžeš ocenit myšlenku bludiště a souboj hrdiny s jeho nástrahy při hledaní cesty ven (motiv to sahající až do antiky a ještě dál). Další bod, který lze vzíti na milost už mě vážně nenapadá, omlouvám se.

• 24.7.2014  15:36

Zapnul jsem to jen kvůli vzpomínce na mládí a zjistil jsem, že pokud nejste opravdový fanda, nemá tato sága pro vás vůbec žádný přesah.

• 22.7.2014  14:47

Ploché, prázdné a nudné. Jediná hvězdička za námět, který tvůrci zkazili.

• 15.7.2014  23:09
    Rafťáci (2006)

Hvězdička za hezký československý holky! Jinak bohužel nic...

• 14.7.2014  11:54

Anglické detektivky a především detektivy mám velmi rád. Sherlock je pochopitelně mezi nejoblíbenějšími a tak jsem byl na tento český počin poměrně zvědavý. Dramatizace pro rozhlas považuji v českém podání za velmi zdařilé a doufal jsem, že i tento projekt dopadne úspěšně. Bohužel se tak nestalo. V čem spatřuji hlavní neduhy? Nevadí mi, že se nejedná o původní povídku Doyla, a že je žánrem více tlačena ke komedii než krimi. Vadil mi rozpadající se děj filmu, který nedává skoro žádný smysl ani na začátku natož na konci filmu. České parodie považuji za specifický subžánr, ale toto už prosím vice ne!

• 12.7.2014  23:27
    Únos aut (1980)

Ze začátku jsem si říkal, že to bude něco na způsob 60 sekund. Realita byla něco na způsob německého soft porna. Jen ta auta, jinak vlastně není důvod se na tento film dívat.

• 12.7.2014  20:39

Další ze série fantasy červených knihoven pro náctileté. Již do nekonečné opakované klišé mě začíná nejen nesmírně nudit, ale už i urážet. Mrzí mě, že si autoři myslí, že mohou vytvořit sebevětší hloupost, která se správným mixem in a cool přísad, naplní naše srdce štěstím a jejich kapsy penězi. Ať vytváříte sebevětší odpad, vždy byste měli mít minimální úctu k tomu, kdo se jím bude prohrabávat a hrdost k sobě samým, když jej na něj budete vysypávat.

• 17.6.2014  16:48
    G. I. Joe (2009)

Termín TRAPNOST byla rozšířena o nový význam, smysl zde chybí úplně. Za co jedna hvězda? Pokud jsem se na to díval jako na parodii.

• 7.6.2014  20:11
    Churchball (2006)

Po formální i obsahové stránce žalostně slabé. Nejlepší na celém filmu byl komentující voice over.

• 31.5.2014  11:21

Jen za ty auta..

• 26.9.2013  18:57
    Crossroads (2002)

Spoustu POP stars a obecně řečeno celebrit mám ve filmech rád. Tak jako Paris Hilton v Dům voskových figurýn nebo Pink v Katakombách. Proč je mám rád? Umřou. Britney zde bohužel přežije a zpívá. Hvězdička je za vcelku zajímavé drama s těhotnou kámoškou.

• 26.9.2013  14:12

O čem všichni v souvislosti s tímto filmem mluví? O závěrečné bitvě. Tento film je důkazem stále rostoucí popularity upírů a jejich expanze do všemožných žánrů a filmových stylu. To že se jedná o červenou knihovnu je v podstatě jedno. Že nás představitelé masírují topornými hereckými výkony je také jedno. Co rozhodně není jedno je fakt, že upíří celou touto ságou prodělali kastraci a lobotomii zároveň. Stali se z nich napomádovaní panáci do výloh a na plakáty.

• 26.9.2013  12:59
    Nenávist (2004)

To vám jdou takhle dva horory po ulici a jeden povídá druhému: "Už jsi viděl nenávist?" A ten druhý na to: "A kterou?" První: "Tu s Buffy." Druhý: "Jo viděl. No a?" První: "A jak se Ti líbila?" Druhý: "Snažil jsem se viděsit se k smrti, abych se na to nemusel dívat!" Tak asi tak no...

• 26.9.2013  12:40
    Sněhurka (2012)

Při sledování filmu se u mě objevil takový ten pocit bolení břicha, jako když se přejíte slakostí a pak zjistíte, že Vám kvůli cukrovce musí uřezat nohy. Osobně jsem si měl uříznout hlavu za ten nápad, jít na to do kina.

• 26.6.2013  11:18
    Hranaři (2011)

Problémů má tento snímek hned několik. Což se bohužel stává v naší zemičce zvykem. Jednak je to prostá krize identity, následovaná krizí vědomí, jež nedokáže řídit taktéž krizí stíháná nervová vedení ke svým hercům, kteří se tedy hrají jako by byli v komatu. Takže se zeptejme jinak: Co je v pořádku a funguje? Snad jen konstatování, že zde máme organizovaný zločin a že si tu u nás vyřizují účty nejrůznější rozvětky. To pochopitelně není v pořádku v reálném světě, ale je dobře, že se o tom mluví.

• 26.6.2013  10:45
    Odpadlík (TV seriál) (1992)

Jednu hvězdu za motorku. Ten seriál jsem měl rád jako malý kluk. S odstupem času však vidím všechny ty hlouposti, kterých se tvůrci dopustili. Chtělo to hnát víc do temna a syrovosti.

• 21.3.2013  16:55

Cokoli vás napadne, že má něco společného s filmem, tak v tomto pokusu to jen těžko budete hledat. Napadá mě jediná věc, která se mi tam vážně líbila. Ten černý Peugeot.

• 6.3.2013  15:36

Čeho je moc, toho je příliš. Po komiksech se filmový průmysl vrhl na pohádky a ujal se jich stejně béčkovým způsobem. Nyní se tedy můžeme těšit na Otesánka coby monstrum nechtěně terorizující své okolí ala Hulk; Dlouhý, Široký a Krátkozraký jako středověká Fantastická čtyřka (trojka) a v neposlední řadě nás jistě bude čekat milion variací na Hloupého Honzu v podání ala Superman.

• 6.1.2013  22:31

Arný se nás snaží přesvědčit, že Vánoce jsou především produktem marketingu a lásku našich dětí si ve skutečnosti můžeme koupit :-)

• 2.12.2011  18:32

Takze co tu mame? Holcici roman ve filmove podobe! Zni to zajimave? Nezni a presto je to tak uspesne. Proc? Inu protoze tu mame chudinku holku a in bohateho kluka, ktery je tak zajimavy az je z nej nakonec upir. Druhy hrozne zahadny kamarad je zase vlkodlak co ma trable se svou smeckou. Vizualne se nam dava kycovita svatba z divcich snu, milovani v mori pri svitu mesice a dum na plazi. K tomu pridejte priserne efekty, herce neherce a vyjde vam nocni mura vsech upiru a vlkodlaku. Za to co jim tento film dela, by se meli na jeho stabu mstit spolecnymi silami!

• 2.12.2011  17:41

Klise. Spatne klise. Nevadi mi myslenka cestovani casem, nevadi mi ohrane povstani proti vrchnosti. Vadi mi trapne vtipy, radoby nahle zvraty a plocha psychologie postav. Z alkohiolickeho rytire je cool borec, maur ovlada mec jako zkuseny sermir, ackoli nikdy s mecem nebojoval, z bandy poddanych vycvici behem chvilky udatnou armadu. Mnohem lepsi dojem ve me zanechal Blaznivy pribeh Robina Hooda.