rainman93

okres Olomouc

Skype: rain.man93

• 24.7.2014  15:39
    Ta třetí (1968)

Tak toto řekněme existenciální drama o lásce, odvaze a pravdě mě moc potěšilo. Až jsem se divil, že není "profláknutější". Tak trochu se bojím toho času, který mi ještě zbývá a jak s ním naložím...

• 24.7.2014  15:36

Zapnul jsem to jen kvůli vzpomínce na mládí a zjistil jsem, že pokud nejste opravdový fanda, nemá tato sága pro vás vůbec žádný přesah.

• 24.7.2014  15:34

Ono je to tak trošku dané žánrem. Zjistil jsem, že moje krevní skupina je něco na hranici sci-fi, mystery, triller, hororo, drama. Tento opus do toho téměř dokonale zapadá, a tak jsem možná ochoten u lecčeho nevědomky přivřít oko. Nicméně si myslím, že tomu tak v tomto případě nebylo. Film jsem si užil od začátku do konce. Kamera mě dokonale okouzlila. Střihač se ve střižně musel potit jen a jen pro mě, protože ta skladba je prostě mrazivá. Práce s mizanscénou a jednotlivými symbolickými odkazy má tak krásné tempo, že to ve vás evokuje jakýsi vizuální vjem symfonie. Herci? Komu jste to jako nevěřili? Možná trošku Ryan sem tam ustřelil, ale vzhledem k tomu, že celý film umíral to zahrál hodně v pohodě. Fakt se mi to líbilo. Moc!!!

• 24.7.2014  15:21

On je to vlastně strašně hloupý a předvídatelný film. Veškeré formální postupy jsou podřízeny emocionálně silnému příběhu, který z vás ty slzičky doslova ždímá, a ten závěrečný proslov!!! To bylo teda. Nebýt ústřední zápletky není nic. Pochválím každopádně hodně příjemný herecký výkon Kevina Spaceyho, který byl extra slizký. Jsem si nicméně jist, že v českých luzích a hájích by to s romským obsazením zdaleka nefungovalo tak dobře. K zamyšlení? Možná...

• 22.7.2014  14:47

Ploché, prázdné a nudné. Jediná hvězdička za námět, který tvůrci zkazili.

• 22.7.2014  11:02
    Plán 9 (1959)

Nejfantastičtější homevideo, které jsem měl tu čest vidět!

• 22.7.2014  10:52

Všechno na tomto filmu je výborné. Jak je to možné? Porovnávat tento snímek s jinými žánrovými projekty je nemístné. Vždy záleží jak dílo samotné uchopíte v plné šíři jeho komplexnosti. Ed Wood je nadšenec, který si s minimálním rozpočtem a maximálním nadšením plnil své sny. A v tomto filmu se mu to povedlo na výbornou. Zápal čiší ze všech zúčastněných, rafinovanost, se kterou se vyrovnal s chybějícími penězi je obdivuhodná. A že film chvílemi vypadá jako komedie? A co? Život je v podstatě tragikomický :-)

• 17.7.2014  16:18

Podívejte se na ta hodnocení!!! Tak rozporuplný film, aby člověk pohledal :-) Samozřejmě, že všichni kdo hodnotili pod 4 hvězdičky film naprosto nepochopili :-) Pikantérní záležitost!!!

• 17.7.2014  16:15
    Wanted (2008)

Svěží východní vítr rozhýbal angloamerické vody. Nebo angloamerické větrolamy zmírnili východní tajfun? Těžko říct, faktem zůstává, že Wanted není zdaleka tak řízné jako Noční hlídka, nicméně stále zůstává dostatečné svěží a čerstvá na zatuchlé vody hlavního proudu. Jakoby se čertík vyčůral z Karlova mostu do Vltavy. Podle mého ve filmu vše funguje tak jak má, aby jste získali výborný akční podívanou. Chybí tu, ale něco navíc, co by z akční podívané vytvořilo dílko hodné nezapomenutelnosti.

• 17.7.2014  16:09

Režiséra si velice vážím. Ačkoli by někdo mohl oponovat, že jeho snímku jsou nesmysly, budu ho bránit, že jeho filmy jsou super nesmysly a díky bohu za něj, že se jich ujal a přivedl je k životu. Abraham Lincoln, coby úpírobijec je delikatesní šílenost, která jenom podtrhuje funkci filmu, zhmotňovat naši fantazii. Bohužel všechnu tuto odvahu a originalitu jsem dokázal vměstnat do oněch dvou hvězdiček. Zbytek už film stahuje nemilosrdně ke dnu televizní podívané na Nově po 22:00.

• 17.7.2014  16:03
    Černý Petr (1963)

Když jsem byl ještě mlád a spolu se strýcem jsme se dívali na tento film, otázal jsem se ho o čem, že ten film je. Odpověděl mi, že vlastně o ničem a zároveň o všem. Po této odpovědi jsem si nevěděl stále nic a film dokoukal nechápaje, proč je z něj strýc nadšen. V této odpovědi spatřuji genialitu nejen mého strýce, ale i snímku samotného. Postupným překonání cucání prstu, puberty a dospění do věku kdy vám již nalévají alkohol, bez hloupých otázek na váš věk, jsem pochopil i já o čem, že Černý Petr je. Každopádně je nesmírně těžké popsat tento kus slovy a někdy uvažuji, jestli si sám Forman a spol. byli vědomi čeho že se to dotkli.

• 17.7.2014  15:50
    Dům hrůzy (1959)

Vincenta Price mám rád snad v každé jeho roli. Jeho tvář mám neodmyslitelně spojenou s hororovými žánry 50. a 60. let. Tento film mě opět chytl, ačkoli nutno konstatovat, že v porovnání s konkurencí je o řád nižší. Atmosféra bohužel není zdaleka tak strašidelná, dějové zvraty nejsou zase tak nečekané a herectví je chvílemi více než liknavé. Dnes by se snad dal film překlasifikovat na pomezí žánru parodie/horor, avšak za ty četné duchařské parodie, které jsme si dnes zvykli vídat, vděčíme právě tomuto a jemu podobným snímkům.

• 17.7.2014  15:45

Velkolepý počin neodmyslitelně spojený s učebnicemi filmu. Obohacující jak svými formálními postupy, tak především svoji historickou výpovědí. Je irelevantní čertit se nad rasismem ve filmu. Naopak naprosto relevantní je uvědomit si, že právě takto rasistický snímek byl tak úspěšný a co to vypovídá o tehdejších a současných lidech. Úsměvné je také kdo ztvárňoval černošské postavy - začernění bílí herci. U tohoto snímku se člověk snad ani nemůže nudit :-)

• 17.7.2014  15:40

Velmi osvěžující záležitost v parném létě. Inteligentní, bez politického patosu, s přesvědčivými hereckými výkony dětských herců. Film chápu jako poctu prvorepublikovým filmům se školní tématikou a vztahem dospělý dítě obecně.

• 17.7.2014  14:50
    13 Sins (2014)

V mnoha směrech povedené a rádoby neokoukané. Co všechno je člověk schopen udělat za peníze? Jak moc ho to změní? Je zrůda ten kdo zadává úkoly nebo kdo je mění? Víte, kde jsem se s velmi podobnou myšlenkou setkal poprvé? U filmu Hračka s Pierrem Richardem. Kde pochopitelně teklo daleko méně krve na druhou stranu bylo vyznění možná ještě více syrovější.

• 16.7.2014  02:09
    Barbarella (1968)

Fantastická výprava do fantazie nejen za krásnou Jane Fondovou, ale všech střeštěností, na které jste se báli jen pomyslet. Tváří se to jako sci-fi, komedie/parodie, erotický film, fantasy, ale ve skutečnosti je to dokumentární záznam fantazie jednoho pubescenta na drogovém večírku.

• 16.7.2014  00:00
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Vedle Black Books a Červeného trpaslíka jeden ze seriálu, ke kterým se vždy rád vracím, a který mi zvedne zaručeně náladu.

• 15.7.2014  23:52

Jednoznačně jedna z nejlepší komedií/parodií. Extraligový herci a jedinečný scénář znalý věci. Miluji když během sledování filmu klíčuji inspiraci obashu nebo stylystických postupů. Vždy budu zastáncem "inteligentní" komedie před Kameňáky. Neboť tento film z nás dělá znalce piva a krásných žen, a Kameňák pouze blbce. Adéla nikdy nezklame :-)

• 15.7.2014  23:49

Hodně hvězdiček jsem vyplítval jen na Brigitte Bardot. Zbytek patří velmi dobře zvládnuté problematice jedna krásná žena a spoustu mužů co nedkožou myslet na nic jiného.

• 15.7.2014  23:45
    Směr jih (TV seriál) (1994)

Konflikt dvou rozdílných národnostních mentalit? Kouzelně spracované klišé pojaté s nadsázkou a humorem. To mám rád!

• 15.7.2014  23:09
    Rafťáci (2006)

Hvězdička za hezký československý holky! Jinak bohužel nic...

• 15.7.2014  16:54
    Konzultant (2013)

Luxusní záležitost! Jeden z mála filmů, kde vám na konci nezbude jediná kladná postava. Velmi dobře zvládnutá práce scénaristy, režiséra, kameramana, výpravy a v neposlední řadě všech herců. Proč ne 5 hvězd? Trošku mi nesedla délka filmu nebo spíš práce střihače.

• 15.7.2014  16:43

Film mi připomněl výbornou knihu Raymonda Queneaua - Stylistická Cvičení. Jednotný obsahový materiál v několika variacích a podobách. Výsledek? Nic není jak se na první pohled zdá a především, obsah a forma (a zbavenost) nejdou od sebe oddělit pokud má něco dávat smysl a mít význam, nejen pro nás samotné, ale pro svět jako takový. Dle mého názoru velmi zdařilá záležitost, kde je za těžko posuzovat jednotlivé povídky izolovaně, neboť každá jedna ovlivňuje vyznění druhé.

• 14.7.2014  19:10
    Stoker (2013)

Velmi milé překvapení!!! Od tohoto snímku jsem nečekal nic. Režiséra mám sice rád a Miu Wasikowsky rovněž, přesto jsem byl ve svém přístupu co možná neutrálnější. Odměnou mi byla luxusní práce dramaturga; perfektní herectví všech, kteří se objevili v záběru; dechberoucí výprava a především příjemné šimrání na zátylku vždy, když se blížil dějový zvrat. Ano, někdy jsem se ptal sám sebe, jak se tam strýček tak rychle dostal apod., ale to všechno spolu s mírným klamáním diváka, jestli to nakonec není jen další duchařina, přispělo k evokaci geniálního psychopata rovného Normanu Batesovi z kultovního Psycha.

• 14.7.2014  17:53
    Them! (1954)

Luxusní záležitost pro všechny nadšence a fandy klasických amerických sci-fi hororů z 50. let. Už dlouho jsem se tak dobře u něčeho nepobavil, a to nemyslím škodolibě! Film mě neskutečně bavil a byl jsem velmi ochotný nechat se vtáhnout do děje. Strach z dopadu jaderného konfliktu spolu se skličujícím prostředím pouště kontra kanalizace velkoměsta je třeba chápat jako uhelné kameny žánru. Stejně tak záchrana dětí na poslední chvíli s hrdinnými obětmi na životech. Nebýt takových to filmů, mnohé ze současnosti by zdaleka nevypadalo tak dobře jak vypadá.

• 14.7.2014  16:42

Kniha od Johna Updike mě hodně bavila. Film si obsah knihy přebral po svém a nutno podotknout, že ne vůbec špatně. Dle mého názoru velmi zdařilý projekt s výborným hereckým obsazením v čele s démonickým Jackem Nicholsonem. Scéna se zvracením třešní mě straší dodnes!

• 14.7.2014  16:40

Důkaz, že i v Československé socialistické republice dokázali rozpoznat výdělečný podnik a náležitě ho vytěžit. Zdaleka né tak dobré jako první díl, nicméně stále velmi povedené a především zábavné. Což je asi tak maximum, které od něčeho takového divák očekává.

• 14.7.2014  15:30

Strašně rád bych tu napsal filozofující, literárně kritickou komparaci. Při pročítání komentářů mi to připadá zbytečné a notně nedůstojné. Funkce komentářů na ČSFD? V mnohem určitě obohacení o diváka o názory druhých, informace o díle/autorovi, ponaučení diváka či honění si trika autora komentáře, jak moc je vzdělaný a osvícený. Nechci sklouznout k posledními jmenovanému případu. Otázka zní: Je tento film natolik zásadní, že může ovlivnit to jak se díváme na svět a na sebe sama? Ano! Podívejte se na něj!

• 14.7.2014  15:11

Hodně mi to připomnělo Dámu na kolejích nebo Prosím nebudit. Mám rád takové komedie, které o své době vzniku vypovídají mnohdy více, než Týdeníky. Zápletka? Jednoduchá a ze života. Kdo z nás nežárlil? Forma? Minimálně originální, maximálně ujetá. Suma sumárum, příjemná pohádka pro dospělé s mravním ponaučením. Typ na nedělní odpoledne.

• 14.7.2014  15:06

Nějak jsem to nepobral. Velmi příjemný byl narativní rámec, který se snažil vyhnout konvenční přímočarosti. Dalším plusem byla bezesporu mongolská krajina. Toť asi vše. Herecké postavy a výkony? Schématické a nicneříkající. Děj byl nezajímavý a chvílemi vysloveně nudil. To co je pozoruhodné je fakt, že takovéto práce čeští inženýři skutečně podnikali. Proč, ale autoři utopili snímek v takové kaši neutrality a zpackaného dabingu netuším. Nedá se ani říct, že je snímek tendenční. Plán zde není nadevše a strana není zákon. Individualismus je zde zdůrazňován jako silný prvek a přesto, vůbec to nefunguje.