rainman93

okres Olomouc

Skype: rain.man93

• 26.9.2013  10:59
    Dracula (1931)

Kultovní Bela v kultovním filmu o kultovní postavě.

• 26.9.2013  10:58
    Kostka (1997)

Tento film jsem poprvé viděl před asi sedmi lety. Už tehdy mě zaujal originální myšlenkou až bestiální zvrácenosti lidské fantazie v likvidaci jiných lidí. Kostka si v podstatě velmi chytře pohrává s lidskými pudy a tzv. ponorkou nemocí. Základní otázkou se tak stává: "Čeho všeho jsme schopni v hraničních situácích našich životů?" Ačkoli je kostka prošpikována nejrůznějšími vražednými pastmi, je největší zbraň ukrytá v lidech samotných. Spolupráce je cestou k životu, přesto jsou naše egoistické pudy silnější, než altruismus. Nábožensky symbolický konec s "prosťáčkem", který vchází do světla jen dále rozvíjí důležitost sociálních institucí a kooperace. Avšak nejzajímavější je myšlenka nic nedělání. Ačkoli by náš život měl být naplněn aktivitou a bojem o život, snaží se nám kostka vnutit myšlenku statičnosti. Nalezení správného místa a setrvání na něm. "Životní energie" nás nakonec k "nirváně" dovede sama. Ačkoli bradl3y vtipně podotkl, že podobnou myšlenku můžeme najít v hororové sérii SAW, tato statičnost jde proti proudu. Za takovéto rebelství má u mě body na víc.

• 5.8.2013  12:17

Nej, nej, nej hláškoidní biják pro opravdový chlapy!!! Znáte noir filmy s Humphreym? Tak tohle je jejich nejlepší derivát v 80./90. letech. Jen přibilo víc akce, kulek a s nimi řízných slovíček!

• 5.8.2013  12:10
    Red 2 (2013)

Divák u tohoto snímku musí provést mentální lobotomii a přijímat kosmos filmu tak jak je servírován. Zasadně se neptat: "Kde kurva vzali tak rychle Lotuse?", "Kdy proboha stačil dát tu bombu do přihrádky?", "Co to do čerta je červená rtuť?", "Kdy stihl Malkovich sehnat indenticky vypadající klíč?" a další a další a další. To nesmíte dělat!!! Uvolnite se a nemyslete, jen konzumujte. Pak vás film bude bavit svými hlášky a grotesknímy partnerskými vztahy.

• 5.8.2013  12:04

Film především o Cate. Woody dokáže překvapit, avšak nikoli v tomto snímku. Vše co tu uvidíte, pohrávání si s časovými rovinami, vybroušené dialogy (monology), popisná práce kamery, to vše už tak nějak znáte a nepřekvapí vás. Na druhou stranu je to možná ten důvod proč na Woodyho všichni chodí. Už dávno nejsou jeho snímky plné humoru (především slovního), který kolem sebe šíří malý obrýlený neurotik. Po několika letech psychoanalýtického klystýru se z Woodyho stal znalec lidské mysly a s přehled divákovi podává syrovost nás samotných. V průběhu celého filmu budete chtít Cate nafackovat, až dospějete na konec, budete ji chtít oplakat.

• 5.8.2013  11:57
    Rango (2011)

V dnešní záplavě animáků, jejichž úspěch je postaven na parodii známých filmů a poněkud extravagatních hrdinech je tentp snímek sympatickým z jednoho důvodu. Western. Vše co se ve filmu objevuje funguje dobře a ačkoli se nejedná o žádnou velkou invenci, rádi to promineme, neboť se jedná spíše o dobrou zručnou práci, či spíše evoluci. Film tak nepřináší žádné velké překvapení, ale příjemné pobavení.

• 5.8.2013  11:50
    Narušení (1999)

Skutečně kvalitní snímek, který otevřeně odhaluje herecký talent ústřední dvojice. O čem ten film je? O tom jak je život zkurvenej a jaký svině jsou lidi. Člověk se nedokáže ubránit vzpomínce na Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem.

• 5.8.2013  11:46
    Wolverine (2013)

Wolwerinova uzdravovací schopnost přejde během filmu z jeho těla na jeho černou košili, která i po střelných a řezných ranách vypadá jako právě vypraná v Perwollu. Tvůrci se bohužel snížil k laciné popkornové zábavě a soustředili se na pompéznost, při které zapomněli na logiku a budování děje, který je cca v půlce neskutečně utahaný a celkově klišé. Pár vydařených momentů bohužel nedokáže zachránit celý film.

• 9.7.2013  11:43

Logická kostra příběhu bez jakékoli logiky a bohužel i kostry samotné. Scénář je postavený na rádoby cool hláškách stejně "obratně" jako je Kameňák složen z (ne)směšných vtipů. Herecké výkony připománají rozpohybované nafukovací panáky. Jediné co tedy stojí za pozornost je Alfa Romeo Giulietta a Dodge Daytona.

• 26.6.2013  11:50

Pokud by Lipský nenatočil cokoli jiného, byl by tento film výborný. V širším kontextu musím bohužel konstatovat, že film ztrácí švih a lehkost, občas upadá i do trapnosti. Na druhou stranu se zde setkáváme s originalitou námětu Lipskému vlastní.

• 26.6.2013  11:47

Revoluční, originální, dokonalé!!! Takhle se točí komedie :-)

• 26.6.2013  11:46

Dle mého názoru jeden z nejslabších Formanových snímku a přesto... Přesto v sobě obsahuje to co je tak důležité. Má lidský rozměr. Ukazuje se nám opravdový člověk, který se celý život snažil být někým jiným jen né sám sebou. A nebo tomu bylo naopak?

• 26.6.2013  11:25

Mám rád starý seriál. Filmy jsou příliš postavené na ústřední postavě a to mě trochu irituje, protože to shazuje odlišnost od ostatních špionážních snímků. Tento díl si vysloužil hvězdičku za Dell Streak 5 Mini a za zdařilé akční scény, především honičku v písečné bouři a na parkovišti automobilky BMW.

• 26.6.2013  11:22
    Na vlásku (2010)

Co si budeme povídat, tento snímek se veze na vlně současného trendu pohádek pro dospělé plné slovního i situačního humoru stavějícího na absurdních situacích a vnášení realistického ovzduší do pohádkového klimatu. S tím tu vlastně už byl Jan Werich a bratři Čapkové, kteří to uměli sakra dobře.

• 26.6.2013  11:18
    Hranaři (2011)

Problémů má tento snímek hned několik. Což se bohužel stává v naší zemičce zvykem. Jednak je to prostá krize identity, následovaná krizí vědomí, jež nedokáže řídit taktéž krizí stíháná nervová vedení ke svým hercům, kteří se tedy hrají jako by byli v komatu. Takže se zeptejme jinak: Co je v pořádku a funguje? Snad jen konstatování, že zde máme organizovaný zločin a že si tu u nás vyřizují účty nejrůznější rozvětky. To pochopitelně není v pořádku v reálném světě, ale je dobře, že se o tom mluví.

• 26.6.2013  11:12

Po všech stránkách nápaditá myšlenka s výbornými hereckými výkony, s kterými takový snímek stojí a padá. Nicméně se nedokážu ubránit zklamání z patetického závěru, který film sráží na úroveň hollywoodských cajdáků. Zároveň s odstupem času začnete přemýšlet nad určitými paradoxy a nelogičností celého systému alternativních realit, ovšem s nimi je problém vždy :-)

• 26.6.2013  11:03
    Doblba! (2005)

Prostě blbý...

• 26.6.2013  11:00

Výborná předloha a excelentní zpracování. Nyní se jen ponořit do vlastní fantazie a nechat se unášet všemi našemi sny.

• 26.6.2013  10:55

Pomalé tempo, přesvětlené záběry, rozpolcené charaktery a k tomu jeden osudový okamžik, který všechno změní. Tento snímek by se v podstatě neměl lišit od tuctu jemu podobných. Mě se na něm však líbí, že vše posune o krok dál. Lidé jsou hloupí, neuvědomují si spoustu věcí, nebo je spíše nechtějí vidět. Hlavní hrdinové prodělají katarzi, ale nikoli během masakru v kavárně, či těsně po něm. Sami si projdou ještě značný kus cesty a musí si sáhnout na dno a dostávají tak pomslnou druhou šanci. Mám rád druhé šance, dávají nám naději, že není všechno ztraceno...

• 26.6.2013  10:45
    Odpadlík (TV seriál) (1992)

Jednu hvězdu za motorku. Ten seriál jsem měl rád jako malý kluk. S odstupem času však vidím všechny ty hlouposti, kterých se tvůrci dopustili. Chtělo to hnát víc do temna a syrovosti.

• 26.6.2013  10:43

Mám rád, když film mnohem víc pracuje s psychologickým strachem a napětím než s pompézními efekty. Nakonec není strach z toho, že něco může přejít z možnosti do uskutečnění to nejreálnější nebezpečí? Myšlenka toho, že největší nebezpečí a zrůdy se ukrývají v nás samých je stará a pravdivá jak lidstvo samo. Ve finále se dá řící, že Vetřelece, kultovní hororové monstrum, by bez člověka nebyl ničím. Vetřelec doslova pochází z nás.

• 25.6.2013  13:16
    Svítání (2009)

Originální myšlenka. Ta je největší devizou tohoto opusu. Upíři, coby oběť epidemie, se už v určitých variantách objevila v několika snímcích. Ono novum zde představuje oficiální ovládnutí světa upíry, kteří musí řešit svoje existenční problémy podobně jako my řešíme své problémy s ropou apod. Zajímavé je i ztvárnění mutantů coby našich feťáků. To co tomuto snímku skutečně podráží nohy je samotný rytmus snímku, který vás nakonec ukolíbá do netečné apatie. Jako by sami tvůrci nevěděli co chtějí natočit...

• 24.6.2013  21:03

Jedinou hvězdu pro Lancii Deltu.

• 7.6.2013  15:33
    Looper (2012)

"Looper mi přišel hlavně debilní. protože totálně selhával ve věci, ve které měl dominovat a co byla celou myšlenkou filmu. prostě se blbě poprali s cestováním v čase." Souhlasím s uživatel bradl3y, kterého jsem tímto citoval a získal, tak cený impakt bod.

• 26.3.2013  11:12
    Bůh masakru (2011)

Souhlasím s woodym ve srovnání se snímkem Kdo se bojí Virginie Woolfové. Velmi kvalitní sestava herců v uzavřeném prostoru dokonale odhaluje dřeň našich povah. Nikoli dobráci až na kost, ale spíše pěkná směsice zamindrákovaných sobců.

• 21.3.2013  17:56
    Oskar (1967)

Bravo! Bravo! Bravo! Neexistuje role, která by de Funesovi sedla lépe než tato. Zavřete lva do klece a on ji naplní svým řevem a všichni oněmí úžasem!!!

• 21.3.2013  17:50
    Fantomas (1964)

Tento film spadá do obrovské škatulky: Tak špatné až kultovní. Wallas si trefně povšiml nefungující střihové skladby já bych k tomu ještě rád přidal herecký výkon Mylène Demongeot, která mě v některých momentech svým hereckým projevem doháněla k uštěpačným poznámkám. V podstatě ani nápad není originální, ale v podstatě se jedná o remake. Co nám tedy zbývá? To proč je tento film kultovní a kdyby tam místo Louise byl kdokoli jiný, tak se z něho kult nikdy nestane. Malý proplešatělý histerický pán, co ve svých charakterech skloubil klasickou němou grotesku s úžasnými grimasami a afektovaný slovní humor plný uštěpačných poznámek.

• 21.3.2013  17:39
    Final Cut (2004)

Moc jsem se snažil tomu příběhu přijít na kloub, ale prostě si myslím, že tam žádný kloub nebyl, a pokud byl, tak rozhodně bez chrupavky. Strašně to vrzalo a skřípalo. Inu i pod šikovným zevnějškem (Robin Wiliams) a vcelku inteligentním nápadem se ukrývá bohužel jen málo geniality.

• 21.3.2013  17:37

Dle mého skromného názoru jeden z kultovních filmů, který svoje přednosti dokázal v několika dalších filmech, které ho s chutí vykrádají či skládají poctu. A pochopitelně nezapomenutelné Porsche :-)

• 21.3.2013  16:55

Cokoli vás napadne, že má něco společného s filmem, tak v tomto pokusu to jen těžko budete hledat. Napadá mě jediná věc, která se mi tam vážně líbila. Ten černý Peugeot.