Aniki

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 19.10.2020  12:52
    Eva Nová (2015)

Film je bezesporu nadprůměrný svou naléhavostí a přirozeným herectvím Vašáryové. Mnohých z nás se osobně dotýká akcent na tu povětšinou neveselou část našich životů, na nepříjemně se vkrádající stáří a samotu. Atmosféra smutku je divákovi předkládána hezky pomalu, po lžičkách, aby jí stihnul strávit a není to příjemný pocit. Naturalistické, nehysterické, dlouhozáběrové....dobře odvedené řemeslo.

• 18.10.2020  19:37
    Vrtěti psem (1997)

Uz je to pěkná řádka let, co měl film premiéru a tehdy byl i poněkud méně sofistikovaný postup při implantaci "fakenews" (na dnešní dobu, pochopitelně) přijímán s nadšením a diváckou důvěrou. Dnes se sice jeví falešný konflikt v Albánii poněkud naivní a nereálný, ale ten princip, ten se pochopitelně vůbec nezměnil. To, že nejde o záležitosti čistě americké, jsme už poznali na vlastní kůži i u nás v Česku. A tak tedy, za zfilmování tohoto často se vyskytujícího úkazu a za fajn Hoffmana spolu s De Nirem, dávám stále nadprůměrné čtyři hvězdy.

• 17.10.2020  11:08

Dewaere zde odvádí velmi profesionální a přitom jakoby lehce dosažený, samozřejmý výkon. V tehdejší době byly praktiky obřích konglomerátů, na které je tu ve všech těch podrobnostech poukazováno, širší veřejnosti defacto neznámé a tak je nutno na drama pohlížet z úhlu jisté dobové neinformovanosti, byť se nám to dnes již může zdát naivní. Ve filmu zazněla pozoruhodná věta při prohlížení archivu v bytě bývalého ředitele společnosti a to sice o Hitlerovi coby gentlemanovi, což je z pohledu na cti utrhačné aféry prezidenta Zemana zajímavé. Film obsahoval momenty, které rozhodně stojí za vyšší hodnocení a tak trochu se i divím, že byl pro mne po tolika letech od svého vzniku premiérou.

• 15.10.2020  21:38

Tak jsem si dal po letech reprízu a pamatuju si, že když jsem na to mrkal poprvé, nebyl jsem nijak uchvácen, ona totiž v té době vznikala řada velmi dobrých filmů, takže jsem si toto pro sebe v duchu hodnotil jako průměr. Jenže uteklo pár let od prvního shlédnutí, máme tu velký filmový koronavirový prázdniny, žádnej fajn film na obzoru a tu pojednou....halelujáh. Snímek má prostě pár fakt výživnejch momentů, za který ty čtyři hvězdy stojej. Kašlu na zápletku ala "zlý USA, vyrábějící fejkový zbraně", kašlu na závěrečnou scénu ala "zoznámte sa, Joe Black", já mam prostě zřejmě v oblibě Gibsona a ten mě většinou baví, takže asi tak. Jo a navíc tu Gibsonovi sekunduje další muj favorit Winstone, tedy je to víceméně jasný.

• 15.10.2020  20:44

Tak jsem si filmík nedávno připomněl po dlouhých letech a pořád koukatelný. Rozhodně zaujal naprosto uvolněný Gosling. Ten mi tehdy ve svých šestadvaceti letech ještě nebyl znám, páč s roli mlaďounkého fotbalisty ve "Vzpomínkách na Titány"(kde učinkoval ještě dříve), jsem si ho nespojoval. Každopádně, ač dnes thriller vnímám poněkud vlažněji, čtyři stars mu ponechám.

• 13.10.2020  09:54

Dost dlouho se "drama" tvářilo jako celkem seriózní film s mnoha zábavnými momenty, ale především s dosti drsně a chytře prezentovanou argumentací v dialozích, což bylo vlastně i velmi dojemné. Bohužel, tak někde od zapálení policejní stanice už to připomínalo spíš nějakou parodii, jakoby bylo motivací autorů, diváka za každou cenu "krmit" bláznivými akcemi, ať to stojí, co to stojí. Nejvíc mi vadilo, jak několik dopisů změnilo charaktery postav o 180 stupňů a to během pár minut, do očí bijící to bylo zvláště u sadistického strážníka, z kterého se stal pouhým mávnutím kouzelného proutku anděl. Za polovinu filmu bych neváhal použít plné hodnocení, takto jen za čtyři.

• 11.10.2020  15:23

Na začátku to bylo opravdu absolutní béčko, navíc, místo vtipnosti dialogů, trapnost nad trapnost. V průběhu se zábavnost mírně zlepšila, aby to šlo ke konci zase do kytek. Třetí hvězda je tak za závěrečnou titulkovou melodii s fajn zkreslenými kytarovými riffy.

• 10.10.2020  22:31
    Sklep (2018)

Vůbec to nebylo ono, atmosféra vázla, motivace pro jednání byly v určitých situacích nepravděpodobné a nereálné, proč zrovna Skamene v roli bezdomovce?, Vejvodová jako milenka hlavního hrdiny? a tak bych mohl pokračovat. Vzhledem k námětu, promarněná šance na dobrý film. Třetí hvězda jen za Ondríka, který byl opět naprosto autentický.

• 9.10.2020  11:35
    Unesený (2009)

Ta současná koncepce francouzských filmů je z tohoto snímku opět cítit ze všech stran a je to i důvod proto, proč současnou francouzskou tvorbu nesleduji. Nicméně jistá civilnost dramatu, byť se děj odehrává mezi smetánkou z nejsmetánkovatějších, zde nebyla ke škodě a psychologická hříčka byla celkem koukatelná. Herci nezaujali ani trochu, ale s tím mám problém u každého z dnešních filmů francouzské výroby. Zkrátka, doba Delonů, Ventůrů, Gabénů a mnohých jiných byla jen jedna, tedy se nikdy vrátit nemůže.

• 8.10.2020  10:29

Nakone musím uznat, že se mi film vlastně dost líbil, i když jsem zprvu tu podivně horsko-vesnickou až zvláštně neuvěřitelnou atmosféru příliš nechápal. Tak trochu science fiction, navíc s tím všudypřítomným ortodoxním pánbíčkářstvím. Nicméně vzhledem k tomu, že jsem po otci také napůl Slovák, nezbývá než uvěřit. Ano, takový tam zřejmě život je, tvrdý, osamělý, mnohdy nepříjemný. A Ondrík? Opět výborný. Tentokrát jako svým způsobem podivín, ale velmi civilně předvedený. Jen škoda zvuku. Zvláště zprvu nebyla některá slova dobře identifikovatelná a to hovořím slovensky plynně. Ondrík ty věty snad polykal, díky bohu se to v průběhu filmu zlepšilo. Za dusnou atmosféru a dlouhé statické záběry postav dávám čtyři.

• 6.10.2020  23:26
    Ptačí klec (1996)

Film měl vlastně tři části, úvod mě moc neoslovil a malinko jsem se i nudil, přiznávám. Pak ovšem přišla absurdní, vrcholně zábavná a píchání v boku způsobující prostřední část, kterou zmákli bravurně všichni zúčastnění herci, aby došlo na závěr, který byl tak nějak narychlo zfackovaný, avšak odpouštím jim. Ono to ani jinak, vzhledem k těm hláškám, nejde. "Jdu jim ještě přidat, než se projí na dno těch talířů." .........."Počkej za dvacet minut na rohu Eldorada a Palm." - "Dámo, ani za milion dolarů!!!" Na tohle, když si vzpomenu, umírám.

• 3.10.2020  21:37

Méně Spielbergovské, než jsem zvyklý. Nenápadné, dalo by se říct dokonce komorní drama. Prachsprosté zneužití jednoho slušného právníka k tahání horkých státních brambor z ohně. Některé Rylanceho výrazivo bylo zapamatování hodné: "....a pomůže mi to?".

• 3.10.2020  10:32
    Můžeš mi odpustit? (TV film) (1981)

Výborných 13 minut, leč přeplácet více než třemi hvězdami by bylo nespravedlivé. Zaujal kolek na drahé zahraniční lahvi alkoholu, ne nepodobný těm dnešním u nás. Bohdalová skutečně excelovala i beze slov.

• 2.10.2020  19:27
    Skok (TV film) (1985)

Tohle nebylo pochopitelně víc než průměrné, o to už se Pláteník Sokolovský postaral. Nicméně Poloczek, který byl ve svých rolích vždy velmi uvěřitelný, nezklamal ani tentokrát. V inscenaci to sluší nejen Švehlové, ale i Maciuchové. A to je zhruba tak vše.

• 2.10.2020  17:22
    V pasti (TV film) (1956)

Nemá cenu si nic nalhávat do kapsy, absence zápletky resp. jejího rozuzlení je neomluvitelná. Pointa proste nemůže spočívat v závěru, který by od začátku očekával pouze dvouletý divák s mozkovou obrnou. Tento diletantismus zapříčinil i moji nechuť, vyjadřovat se k dekoracím, či hereckým výkonům představitelů, kteří samozřejmě patří k absolutní extratřídě.

• 2.10.2020  15:11
    Kdo zachrání Sanne? (TV film) (2018)

Tak popořádku, v čem je ten příběh silný a emotivní? V čem je překvapivě obrazový a které jsou ty momenty, které se v dokumentech vidí zřídka? Velmi amatérský a zbytečný počin tvůrců, kteří naletěli na vějičku popularity matky hlavní protagonistky (byla televizní hlasatelkou) a kteří se současně snaží využít u ústřední postavy její pohlednosti a tím šokovat (chudinka). Příběh je však ve skutečnosti velmi prostý, nic nového neodhalující, opravdu nudný a navíc tématicky nesčetněkrát mnohem lépe natočený. Jde jednoduše o obyčejnou feťačku, která zneužívá léčebných programů za miliony z kapes daňových poplatníků. Vždy, když vyleze z odvykačky ven, udělá hned jako první krok na svobodě to, že sáhne po dalším fetu. Krátkometrážní slátanina navíc vůbec nikam nesměřuje a nenabízí divákovi ani žádné ukončení čehokoliv, fakt prázdná hrůza.

• 1.10.2020  07:30

Původně jsem tu měl delší dobu viset "jen" čtyři hodnoceníčka, důvod byl jasný - Eastwoodova klišé. Jenže jsem snímek po čase zhlédnul znovu a ten závěr, byť není bez chyby, má fakt na plnej počet hviezd. Je tak trochu škoda, že Clint sám sebe zaškatulkoval tak natvrdo, že už si jinou polohu, než kterou předvádí ve všech svých filmech, nikdy nezahraje.

• 29.9.2020  14:30
    Sufražetka (2015)

Z hysterického, pardon, historického hlediska rozhodně poučné, nicméně by to chtělo přeci jen více dramatického zátahu, jakoby chybělo trošku dynamiky. Mulligan je pro podobné role zřejmě zaškatulkovaná, já bych tentokrát nikoho z herců nevyzdvihoval, jejich výkony mne nijak neokouzlily, byť sympaťákem byl jako vždy Gleeson. Zajímavostí je, že české ženy na tom byly přeci jen malilinko lépe, zhruba o deset let.

• 28.9.2020  11:16
    Mafie vraždí jenom v létě (TV seriál) (2016)

Nektere postavy si casem asi oblibite, jak uz to tak pri delsi dobe vysilani serialu byva. Podle mne predevsim Foglietta a jeji serialovy manzel Gioè predvedli moc prijemne herecke vykony. Velmi osobitym typkem a soliterem celeho pribehu je pak Scianna, v jeho podani to byla skutečně blazniva oslava let sedmdesatych. Detske role jsou typicky přemoudřelé, jednají jako dospělí, coz mne iritovalo. Celkovy dojem ze serie je tedy spise rozpacity, obcasna ubijejici rozvleklost vadi a tech negativ je tam proste vic, takze prumer.

• 24.9.2020  21:08

Divadelní představení s "živými" herci může jistě zprostředkovat spoustu energie, která však této tv inscenaci naprosto a zoufale schází, zvláště, když pak nezaujme v této podobě ani příběh ani výkony herců. Půvab Konvalinkové bohužel nestačil.

• 24.9.2020  15:28
    Dobrá rada pana Bartoše (TV film) (1965)

Poslání snímku je víceméně jasné, bohužel zpracování, dialogy ani výkon Šimonové nejsou na patřičné úrovni. Jinak, zrovna sovindela mi vadila ze všeho nejmíň.

• 24.9.2020  14:11
    Lék pod kůži (TV film) (1988)

Jézus, to byla volovina, byť Mrkvička je tedy profík každým coulem. Jen mi nedošlo v čem spočívá to označení "komedie".

• 24.9.2020  12:17
    Splynutí duší (TV film) (1976)

Nejprve dosti táhnoucí se až nudné, posléze mi začala být poměrně sympatická, pro mne nezvyklá, herecká poloha Šafránkové a taktéž poslední čtvrtina inscenace měla již jakousi dramatičnost. Syslová měla opět ženský půvab a Ráž, kterému bylo v dramatu kupodivu stejně jako mě, tedy 51, byl vlastně starcem nad hrobem - nepredstavitelné.

• 24.9.2020  10:24
    Svůdnice na šest (TV film) (1975)

Tedy žádnej zázrak tahle "siréna" nejni, nicméně scéna s usínajícím Menšíkem a po luštění bažicí Janžurkou je výborná, stejně jako akce u dveří Maďarky Fekete/Rosůlkové, kdy je sháňka po "šobrováku". Při vzpomínce na přiřítivší se Rosůlkovou s žárovkou se válim po zemi ještě dneska.

• 24.9.2020  10:15
    Díra ve zdi (TV film) (1983)

Nic moc komedie s celkem zábavnou dvojicí Kostka - Maciuchová: "Ta bude ňáká lehčí, to já poznam podle jejího smíchu!". No a pak ten Vydra, jeho hlášky si pamatuju od puberty: "Umlátila manžela hráběma!!! Ten se tak divil, že se ani neubránil!!!".

• 23.9.2020  21:41
    Akce Býčí oko (TV film) (1976)

V podstatě katastrofa, neboli pitomost, hlouposcénář, nedorežie a vlastně zbytečné cokoliv dodávat.

• 23.9.2020  16:46

Čtvrtou hvězdu dávám za to, že se z fádního začátku vyklubala slušně dramatická a neotřelá látka. Jen by to chtělo možná trochu dotáhnout. Zahajský skvělej, ale kupodivu i Konvalinková a rozhodně Kodet. Syslová mohla a měla hrát víc. Zaujalo mne téma strachů a fóbií při představě, že by mohl člověk nakonec přeci jen plnohodnotně žít.

• 23.9.2020  16:34
    Všechny krásy života (TV film) (1990)

Nebudu ohledně hvězdiček ouplně zlej, páč je mi téma blízké, ale to zpracování bylo opravdu katastrofické. Americké prostředí, zvlášť exteriéry, českým filmařům fakt nikdy nešly, prostě porod. Nelíbily se mi ani dialogy a celé to zkrátka bylo takové devadesátkové, nejraději bych jednu hvězdu ubral.

• 22.9.2020  08:12
    Rodič (TV film) (1975)

Taky mi chvilku trvalo, než mi docvakly ty představy namíchané s realitou. Nicméně jde o velmi slabý a vlažný čajíček, což je vzhledem k herecké elitě před kamerou tak trochu mrhání lidským potenciálem. Škoda.

• 19.9.2020  18:43
    Košilka (TV film) (1974)

No, nebýt v této crazy komedii zvolněného tempa v její druhé polovině, dávám bez zaváhání pět. Umíral jsem nad večerními dreskódy zúčastněných dam, díky kterým dostala Šejbalka málem infarkt, dusil jsem se smíchy při mariášových hláškách, dostal mne nápadník Termerové se svými fetišistickými sklony a také vynikající Alois Müller, který měl bezvadnou zkušenost s přísadou, obsaženou v drůbkové polévce. Po dlouhé době vynikající, pro mne premiérová, inscenace z českých luhů a hájů. Super.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9