• Thriller

Vraždy ve Valhalle - Nevídané (2020) (epizoda)

Dopustím se jen drobného předvyjádření po shlédnutí prvních dvou dílů. Jde o další severský krimi séroš (kolikátý v poslední době už?), kde se budou řešit spletitě související vraždičky s nejasným motivem. Postavy jsou pro mne zatím nijaké, neboť jsem jich, takto podobných, zažil už moc...dánský seriál Most nevyjímaje. Čili je to jen začátek - nemastný, neslaný, studený jak psí čumák. Sympatie k hlavním aktérům buď přijdou a nebo nepřijdou...prozatím průměr a tři hvězdy.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Něco mezi Kameňákem a Babovřeskama, ovšem ke které z těchdle dvou "trapomedií" to má blíž, to ťažko povedať. Několik vtipných momentů k popukání, to zas né že ne, vynikající Pechlát, Příkazký a Novotňas, ale zato ta ostuda ostudná Vagnerová...bóže muj, nejen, že je to absolutní herecký dřevo, ale holka nám asi ještě chtěla zhubnout a ňák se to vymklo, vypadá jak bezdomovec, opravdu katastrofa. Hodnocení takové, jaké si to zaslouží - jeden hvězdiček.

Dárce (2014)

Ze scénáře se něco vydolovat rozhodně dalo...ovšem bohužel, nestalo se tak. A přitom se atraktivní a zapamatovatelné scény přímo nabízely. Největší potenciál měly podle mne především rozhovory mezi mudrcem Bridgesem a bažantem Thwaitesem, tam bylo možno při těch předávkách štafety skutečně zabodovat, jenže to zazdily vždycky ty až obří nevěrohodnosti. Zkrátka znak levných snímků, které mají jakoby velké "scifi" ambice. Až jsem se malinko podivil účasti Streepové. Ale abych jen nehanil, určité úseky příběhu byly fajn, některé dokonce i dojemné a nebýt toho zpraseného konce s nemluvnětem ala "Piti, piti, pá", vyjádřil bych se stran filmu velmi smířlivě...takto prostě jen horší průměr.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Příliš okatě ušitá citová vydíračka, která samozřejmě v některých scénách funguje, v jiných zase tolik ne. Situace, se kterou se musí v tomto příběhu DeNiro vyrovnat, potkává bohužel lidi v seniorském věku velmi často...naši potomci mají prostě svůj život a pokud navíc v dětství cítili ze strany svého otce určitý až nepříjemný tlak, potom halt...."Pan herec" předvedl standardní, nijak oslnivý výkon, naopak mne mile překvapila Beckinsale. Scénář se mi zdál kapánek nedotažený a účelový, ale pokoukání to bylo nakonec celkem solidní, nikoliv však nadprůměrné a proto budou tři bludišťáci, myslím, tak akorát.

Dabing Street (2018) (seriál)

Já bych tomu teda ty čtyři "stars" klidně dal, páč mi nevadil ani ten hranatej přechod z čistě třeštiprdlácký komedie k celkem dojemnému závěru. Herecky zaujala především má oblíbenkyně Melíšková, ale on vlastně exceloval i celý zbytek ansáblu a to včetně Voříškové a Adamczyka, které naopak příliš neoblibuji. Některé díly byly dokonce na plný počet, některé se naopak spíše vezly, ale jak říkám - zábava skvělá.

Volyň (2016)

Katyň, Volyň...maj tam ti pšonci v zásobě ještě hodně takovejch krváků maskujících se za jmény místních obcí? Čím jsem starší, tím víc filmy plné násilností nesnáším i když na druhou stranu chápu, že je třeba diváka trochu probrat z letargie a vyburcovat ho, aby si byl schopen zapamatovat události, o kterých většina (např. Čechů) neměla až do doby shlédnutí snímku ani ponětí. Možná, že maj Poláci blbou geografickou polohu, nebo příliš tvrdé palice, každopádně dějiny se s nima teda vůbec nemazlily. Čtyři hvězdy dávám především za osvětu, za krásně znázorněné "střídání stráží", při kterém si štafetu předávali postupně Poláci, Ukrajinci, Sověti, Němci, znova Ukrajinci a nakonec znova Sověti i když ti takto napodruhé až po válce. Krom těch nesmyslných krutostí nebyl snímek k zahození ani po stránce filmové, příběhové. Představitelku hlavní postavy znám z krimi série Učitel a tady odvedla svou práci rozhodně na jednotku. Takže nakonec velmi slušná záležitost, ale s těma násilnostma běžte fakt do hajzlu!

Kukačky (2021) (seriál)

Z první půlky seriálu platí moje dojmy, které jsem již u jednoho z dílů sdílel, tedy výborné herecké výkony a jeden přímo fantastický - Remundová. Poslední čtvrtina celé série však začala sklouzávat k natahování příběhu na sílu a tím začal séroš dost trpět. A finále? No...to už byla přímo RED knihovna. Kdyby se hrálo na kratším hřišti (míň dílů) dal bych hvězd i pět.

Stockholmský syndrom (2018)

Nejen nábytek z Ikey, ale i tenhle na spoustu nesmyslných scén rozebraný film, aby jste si dávali dohromady sami. Vždy se něco jakože zajímavého uděje a jakmile na to má logicky navázat cokoliv dalšího...ende šlus, stane se pravý opak s asi tak 5% mírou pravděpodobnosti události opravdové. Herecké výkony velmi mdlé, dabing karastrofální, což už je ale klasika a jinak se ve filmu neudálo vůbec nic. I závěr samotný postrádal jakoukoliv gradaci, zkrátka lehce zapomenutelný snímek.

Oběť (2019) (seriál)

Ty čtyři hvězdy jsou opravdu jen kvůli závěrečné scéně celé série. Nejde o to, jestli je ten konec šokézní, dojemný či smířlivý (naopak, scéna dostala ránu do zubů díky klišoidně nadbytečnému otci s nožem v ruce), ale pracuje se v něm s pravděpodobnými pocity matky oběti a pachatele při jejich vzájemné konfrontaci tváří v tvář a to je třeba na snímku ocenit a hlavně jej potažmo docenit, protože zbytek mne tak nějak neuměl o kvalitách série přesvědčit a vlastně stále úplně neumí.

Taková zvláštní rodinka (2001)

Jedním slovem kravina, jenže né kravina úplně obyčejná. Bláznivá jízda především pro Hackmana, Hustonovou, Luke Wilsona a Paltrowovou. Krásně odtažité charaktery hlavních postav, nabízejících na oko bezemočnost ala Johnny Deep v Karlíkovi a továrně na čokoládu nebo Střihorukém Edwardovi. Chlad, podivnost, nesmyslné události a krásně pitomě čtený průvodní komentář. Nenudil jsem se ani na chvíli a můj obdiv má tedy rozhodně výše zmíněná Anjelica Huston, vskutku osobitá a přitažlivá žena. Na víc než na průměr tento scénář ale nedosáhl.