• Thriller

Hra, kterou nikdo nepískal (1973) (TV film)

Vlastně docela průměrná inscenace o lidech, kteří zacházejí až příliš daleko, aby si utrhli taky kousek toho pokakanýho štěstíčka. Jeden kradl, ostatní vydírají a nakonec má většina zainteresovaných stejně leda tak prd. Ti dva mladí možná kus naděje. Jarka Pokorná byla sexy baba, to teda jó.

Vítr na konci léta (1992) (TV film)

Tak abych byl upřimnej, od odpadu tohoto aspiranta na trestní oznámení za trapnost zachránil až autobusák v závěrečné scéně: "Slečno, rve mi to srdce, ale nedá se svítit."

Opouštět Petrohrad (1990) (TV film)

Vinklář a Němec jsou bez přehánění famózní, o tom žádná. Námět si mne však nedokázal jaksi polapit. Víceméně nuda byť se silnější obsahovou myšlenkou, někdy se to prostě takto nepotká. Zaujal půvab Brodské v klóbrcu a to jí fakt nemusím.

Talisman (1968) (TV film)

Sováka "v mladší verzi" mám moc rád, Pleskota jako padoucha jsem uvítal, ovšem i přes neotřelý námět to byla jedna velká zdlouhavá nuda a to navzdory miniaturní stopáži. Nebavilo, nelíbilo se.

Prodej (1971) (TV film)

Ten natrhlej Sovákův klobouk je přímo geniální, Popelíková a Brodský luxusní a Řanda v roli soudce jakbysmet. Oba opilci jsou navíc velmi roztomilí. Jen jsem si všiml, že ten samý kousek byl zfilmován už v roce 67 s Marvanem a Neumannem v hlavních rolích, u čehož jim zdárně sekunduje opět Popelka Nina, jen ta stopáž má pouhopouhých 12 min. Jo, abych nezapomněl, soud v chlívě za asistence kozy - bezvadný.

Hodina obrany (1991) (TV film)

Možná, že ne až tak vyhroceně, ale podobné šílenství mne provázelo od raného dětství až do konce vojny. Tam to bylo samozřejmě poněkud více šikanózní, nicméně přežil jsem.Také jsem si všiml toho neustálého pochlastávání, kterému se pracující lid věnoval opravdu skoro všude. Sovák mi v roli nesedl, zatímco Preiss a třeba nezvykle excelentní Vladyka, to až při vzpomínkách na tu apatii zamrazilo. No, nenapsal to špatně pan Uhde a režisér Dudek bez připomínek, to je tahoun jako vždy.

Kdo chce kam... (1981) (TV film)

Ne, ne, ne a ještě jednou ne. Takovouhle ubohost snad mohli staří bardi jako Menšík, Sovák a Bohdalka odmítnout točit snad i bez následků, né? Tedy doufám, že nebyli zrovna na nějaké černé listině. Scénáristickou blbost podobného kalibru by opravdu nemohl zachránit ani herecký bůh. Nikdy by mne nenapadlo, že bych inscenaci s takovými velikány v hlavních rolích mohl nabídnout pouze jednu hvězdu.

Kaviár jen pro přátele (1969) (TV film)

U Vladimíra Menšíka je naprosto jedno, jestli oslovuje partnerku na place "Božka" (Světáci) nebo Valinko či dívko, jako tomu bylo v téhle báječné konverzačce. V obou případech se prostě jedná o půvabnou psinu. Co se obsahu hry týče, to už zase taková legrace není. Přesně vykreslené postavy a vztahy plné maloměšťáctví, malosti a ubohosti pod tíhou jednotvárné doby. Zde navíc ještě zatížené, většině diváctva známou choulostivostí, tedy potřebou, půjčit si nemalý finanční obnos. Krásně napsaný scénář plný nápaditostí a originality, výborné herecké výkony. Dudek nezklamal, před Zelenkovou smekám.

Vlak (1973)

Tedy, film mne příliš neoslovil. Zpočátku to vypadalo dosti slibně, velmi vkusně zachycená atmosféra fašisty právě napadené Francie, velmi dobře zvolené barvy při snímání krajiny a pak.....pak prostě nic a to jsem se snažil být vnímavý. Jinak obvyklé sympatie k hlavním představitelům prostě nezafungovaly, postavy mne nevtáhly do děje, některé scény z vlaku mi byly až protivné. Rychlokvašný vztah jsem těm dvěma zkrátka nevěřil a nenapravila to ani závěrečná scéna. Navíc manželka hlavního hrdiny mi byla veskrze sympatická a jaksi jsem tím pádem neměl na Schneiderku ani pomyšlení. No, je toho povícero, co mi nesedlo, tak proto jen průměr. Něco dalšího přesto pochválím - doprovodnou hudbu, ta má dostatek naléhavosti.

Z lékárníkova deníku (1971) (TV film)

Taková mini blbinka, půlhodinka nenáročné zábavy. Drahokoupilka byla samozřejmě kóča jako vždy, Mareš v roli mírně nezvyklé. Klasické neurazí nenadchne.

Ovládací panel
3 body